Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

labos dienos visoms 4u.gif
šiandien vidurdienį nuvežiau salyklą į parduotuvėlę, tad jau galite pasiimti mirksiukas.gif
vėliau po pietų bandysiu su vaiku eiti į paštą ir siųsiu siuntinukus smile.gif

atsiėmiau ir aš savo rupius ruginius miltus - bandysiu vakare kepti užplikant miltus verdančiu vandeniu bei su salyklu thumbup.gif žiūrėsim kas gausis lotuliukas.gif

kai rašiau bendrą žinutę - nepagalvojau visai - tai kas vėliau pervedinės pinigėlius man ne iš nordo banko ( mano sąskaita nordinė ) - tai būkit geros pridėkite 1.20lt, nes šiandien žiūriu kas man pervedė tai nuskaičiavo apie 10lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 18 birželio 2009 - 11:56
Pasidalinsiu savo "einamaisiais" ir mėgiamais receptukais mirksiukas.gif

Naminė ruginė duona

3 v.š. raugo
0,5 l šilto vandens
670 g ruginių miltų
50 g cukraus
1 v.š. druskos
kmynų ar įvairių sėklų (saulėgrąžų, moliūgų, linų)

Raugą sumaišyti su šiltu vandeniu ir 300 g miltų, kad gautųsi tirštos grietinės masė. Palikti kilti šiltoje vietoje (nemažiau kaip 25 laipsnių) 8-24 val., uždengus rankšluosčiu. Kuo ilgiau stovės, tuo duona bus rūgštesnė. Aš laikau apie 12 valandų. Tada nuimti raugo ir palikti kitam kartui. Į masę įmaišyti likusius miltus, cukrų, druską ir priedus (man skaniausia su kmynais, kartais įmaišau šaukštelį giros salyklo - gaunasi tamsesnė spalva). Gerai išminkyti. Tešla turi šiek tiek lipti prie rankų. Sudėti į formą (jei reikia, patepti riebalais), drėgnomis rankomis suformuoti kepaliuką ir palikti kilti uždengus rankšluosčiu šiltoje patalpoje (taip pat nemažiau kaip 25 laipsnių) 3-6 valandas. Man paprastai užtenka 3 valandų, nes iškyla puikiai. Kepti 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 45 min. (kepimo laikas priklauso nuo orkaitės savybių, duonos dydžio ir pan.). Iškepusią išimti iš orkaitės, drėgnomis rankomis perbraukti per duoną ir palikti uždengus rankšluosčiu kuriam laikui. Atvėsusią išimti ir valgyti arba palikti įvyniotą į rankšluostuką ar į maišelį (kaip kas įpratęs).
user posted image
Duona tikrai laaaaabai skani thumbup.gif Panaši į Bočių mirksiukas.gif

Velykinis pyragas su razinomis

Pavadinau jį Velykiniu, nes skonis grynai namuose kepto Velykinio pyrago. Šiaip tai yra balta saldi duona su razinomis, labai skani, mūsų numylėtą biggrin.gif Kepame duonkepėje.

2 kiaušiniai
2 v.š. sviesto (naudoju skystą margariną Rama)
4 v.š. cukraus
80 ml pieno
1,5 a.š. druskos
550 g miltų
2 a.š. mielių
100 g razinų (jas sumesti po signalo)

user posted image
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Šiandien parsinešiau namo salyklą, MB pauostė ir sako "Darom girą!" biggrin.gif

Gal kas žino, ar gausis iš šito salyklo gira? O gal ir receptuką kokį mestelės mirksiukas.gif

Interneto platybėse radau šitą:

" Gira iš salyklo

1l vandens 1 stiklinė salyklo, 100g cukraus ir 10g mielių.

Tereikia emaliuotame puode užvirti vandenį, suberti salyklą, palikti pastovėti 2 – 3 valandas. Antpilą supilkite į stiklinį indą, įdėkite cukraus, ištirpintas mieles ir šaltoje vietoje pastatykite 6 – 8 valandoms."


Kaip manot, tiks? smile.gif
Atsakyti
Lung, o gal netycia rupiu miltu dar liko? blush2.gif

mes jau kepam duona su salyklu wub.gif dar kart didelis dekui J@lantai 4u.gif

del giros, tai turetu gautis smile.gif jei receptas sausam salyklui smile.gif
as kazkodel isivaizdavau kad jis bus kaip karamele doh.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 18 birželio 2009 - 19:54
QUOTE(Lung @ 2009 06 18, 20:27)
Gal kas žino, ar gausis iš šito salyklo gira? O gal ir receptuką kokį mestelės  mirksiukas.gif

kai buvom salyklo gamykloj - tai vyras ir klausė vadybinkės, kas dar be duonos kepėjų perka salyklą, tai ji atsakė - kad salyklą ( kurį ir pirkom ) perka ir giros gamintojai mirksiukas.gif
va tep biggrin.gif

QUOTE(laukine @ 2009 06 18, 20:53)
* mes jau kepam duona su salyklu  wub.gif dar kart didelis dekui J@lantai  4u.gif

** del giros, tai turetu gautis smile.gif jei receptas sausam salyklui smile.gif
as kazkodel isivaizdavau kad jis bus kaip karamele  doh.gif  blush2.gif

* nėr už ką mirksiukas.gif
ir dėkui už saldainių dėžę - spėk kas iš jos liko lotuliukas.gif kai atidaviau tau salyklą patraukėm su sese ir dukrytėmis į Vingio parką, ten ir sudorojom, ot apžoros doh.gif lyg it taip rinkių aplink pilvą būtų maža

** daug kas įsivaizdavo, kad salyklas bus skysto pavidalo, o man pažiriūrėjus į jį - tai malta kava biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 06 18, 20:53)
Lung, o gal netycia rupiu miltu dar liko? blush2.gif

Liko liko, nori? biggrin.gif
Atsakyti
tikiuos saldainiai nebuvo aptirpe, nes kol mes vaiksciojom po vingio parka, jie masinoj pragulejo unsure.gif

QUOTE(Lung @ 2009 06 18, 21:17)
Liko liko, nori?  biggrin.gif


aha, noriu blush2.gif

o del to sauso salyklo, MB aiskino kad supranto kaip daryt, ale man vis tiek neaisku paliko.
jei receptas praso 4 valgomu saukstu, tai as juos uzplikau kazkiek tai ml vandens, ir visa ta kose sudedu.
ar
uzsiplikau kazkiek tai saukstu salyklo ir uzpilu vandens tiek, kad jo skysto gautusi 4 valg saukstai?

nes MB sian 4 valg saukstus uzpyle 100 ml vandens, aisku jis labai gerai susigere, bet koses is akies jau matesi, kad gavosi daugiau. ir dar pyle vandens i duonkepe tiek, kiek receptas praso. tai duonyte iskepe skani, ale tokia labai biri ir dregna - atpjaut sunku unsure.gif jauciu kad skyscio per daug buvo unsure.gif ir dar biski sukrito, bet vos vos.

idomu kaip kitos daro smile.gif

J@lanta, kokiu prieskoniuku papirkai? blush2.gif gal duonai kokiu spec? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 06 18, 22:17)
Liko liko, nori?  biggrin.gif



As ir noreciau rupiu ruginiu miltu,o kaip reiketu juos gauti ir kokia kaina,gal info i AZ but galima gauti,dekui ax.gif
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 06 18, 22:41)
* tikiuos saldainiai nebuvo aptirpe, nes kol mes vaiksciojom po vingio parka, jie masinoj pragulejo  unsure.gif
-----------------
** nes MB sian 4 valg saukstus uzpyle 100 ml vandens, aisku jis labai gerai susigere, bet koses is akies jau matesi, kad gavosi daugiau. ir dar pyle vandens i duonkepe tiek, kiek receptas praso. tai duonyte iskepe skani, ale tokia labai biri ir dregna - atpjaut sunku  unsure.gif jauciu kad skyscio per daug buvo  unsure.gif ir dar biski sukrito, bet vos vos.

idomu kaip kitos daro smile.gif

*** J@lanta, kokiu prieskoniuku papirkai?  blush2.gif gal duonai kokiu spec?  bigsmile.gif

* buvo thumbup.gif
** truputį padauginot bendrą recepto skysčių kiekį
pati dar nekepiau su sausu salyklu( iki šiol kepiau pagal šį receptuką, jis mano einamiausias, bet aš iki šiol kepiau su "šlapiu" giros salyklu), bet draugė kepė pagal šį receptą mirksiukas.gif
( vėliau kai kepsiu su sausu salyklu pagal kitą kokį receptą, tai jei tarkim bus receptuke nurodyta kokie 400ml vandens, tai salyklą užpilsiu kokiu 100ml, o likusius 300ml pilsiu į dunkepę - na kad suma sumarum išeitų 400ml mirksiukas.gif )

RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )

4 saukstus salyklo reikia uzplikyti 80 ml verdancio vandens ir gerai ismaisyti. (kur pirkti salykla - www.salyklas.lt)

I duonkepe ipilti 330 ml vandens + ideti plikyta atvesusi salykla
2 dideli saukstai medaus
2 v.s. aliejaus
2 a.s. druskos
550 g miltu (dedu ruginius ir stambaus malimo kvietinius ivairiom proporcijom - bendras svoris 550 g)
1 a.s. kalendros seklu
2 a.s. sausu mieliu
linu seklu, kmynu, kepintu saulegrazu - pagal pageidavima


*** pirkau nedaug - džiovintų petražolių, prieskoniai vištienai, penkių pipirų rinkinukas, virštienai ir aštrūs picai, nieko spec duonai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 18 birželio 2009 - 22:02
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 18, 23:00)

** truputį padauginot bendrą recepto skysčių kiekį



na bet padauginom tik 20 ml unsure.gif

sian keps MB dar viena, tai sakysiu, kad pabandytu salykla su 80 ml plikyt smile.gif
Atsakyti
J@lanta, o gal kas girdėt apie paštu siunčiamą salyklą? blush2.gif mergaitės čia giriasi... ax.gif aš dabar su duonele kažkaip sustojau blush2.gif norisi pabandyt kažką naujo, o receptų čia tiek daug, kad neišsirenku doh.gif
Atsakyti
Sveikos visos mamytės!
Aš ką tik prisijungiau prie Jūsų ir tikiuosi, kad manęs neignoruosit ir padėsit. Nors šiame forume, kaip narys esu naujokė, bet prieš įsigydama duonkepę, atidžiai perskaičiau visą forumą nuo pradžios iki galo. Radau daug vertingos informacijos, kad net pirmas kepaliukas neprisvilo! AČIŪ VISOMS! Tikiuosi, kad ateityje ir aš galėsiu pasidalinti naujais receptais, bet kol kas tik bandau Jūsų jau pateiktus, nes duonkepę turiu tik antra savaitė.
Atsakyti