Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Lung @ 2009 06 16, 22:13)
Kai turėsiu sauso raugo, būtinai bandysiu šitą receptą.

O dabar pastačiau nakčiai kepti iš kelių receptų sulipdytą improvizaciją  tongue.gif Ruginius miltus nuplikiau (dantų gaila  mirksiukas.gif ) Tik man kažkaip skysčių per mažai pasirodė - tie miltai taip juos sugėrė... Na žiūrėsim, kas čia gausis pusryčiams  g.gif

Aš kai sau darau, tai raugo nededu, nes nemėgstu rūgštumą tik kai tėvam darau, o vandens čia pakanka mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 06 16, 23:19)
Aš kai sau darau, tai raugo nededu, nes nemėgstu rūgštumą tik kai tėvam darau, o vandens čia pakanka  mirksiukas.gif

Aš turėjau omenyje vandenį savo duonelėj, taviškėj tai tikiu, kad viskas gerai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 06 16, 22:24)
Aš turėjau omenyje vandenį savo duonelėj, taviškėj tai tikiu, kad viskas gerai  biggrin.gif

Improvizacija visada pagirtina bigsmile.gif Rytoj neužmiršk pasigirt kas ir kaip, na ir receptuką įkelk mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 06 16, 21:58)
200g ruginių miltų užplikit 410mlvandens

Tai paprasciausia uzpilti verdanciu vandeniu? Ar reikia kiek laiko palaukti pries dedant i duonkepe? Kada galima deti kitus produktus?
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 06 16, 21:38)
Nu mergytės, ką tik išsikepė mano rugine duonele su salyklų, skonis ir išvaizda tikros Bočių bigsmile.gif  Skanumėlis  thumbup.gif
Ačiū merginom aciuks.gif

smagu kad patiko salyklas thumbup.gif pirmoji pasiėmei ir jau išbandei, o aš užstačiau ir vėl baltą duonelę, pamiršdama, kad turiu salyklo ( stovi juk virtuvėje porą maišų lotuliukas.gif )
ech važiuosiu ir aš pas Lung rupių ruginių miltų pasiimti, tai ir bandysiu plikyti kaip sakei, kad taip miltai minkštesni būna biggrin.gif
Atsakyti
O kur jus perkate sausa rauga - pasidalinkit paslaptim
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 16, 22:47)
Tai paprasciausia uzpilti verdanciu vandeniu? Ar reikia kiek laiko palaukti pries dedant i duonkepe? Kada galima deti kitus produktus?

Taip smile.gif Aš nelaukiu, užplikau ruginius miltus ir ant viršaus sudedu visą kitą bigsmile.gif Vis tiek, duonkepe neiškarto gi pradeda maišyt, o po 10-13min maždaug(žiūrint kokia programa). Aš tai darau iškart tešlą, o po to kepu

QUOTE(rsc @ 2009 06 17, 06:54)
O kur jus perkate sausa rauga - pasidalinkit paslaptim

Man mama atnešė, galiu truputi pasidalint blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 06 17, 17:13)
Man mama atnešė, galiu truputi pasidalint  blush2.gif

Dekui. Noreciau nors keliu saukstu, jei turi atliekamo - niekada nenaudojau...
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 17, 19:05)
Dekui. Noreciau nors keliu saukstu, jei turi atliekamo - niekada nenaudojau...

Parašiau į AŽ ax.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 06 16, 23:26)
Improvizacija visada pagirtina bigsmile.gif  Rytoj neužmiršk pasigirt kas ir kaip, na ir receptuką įkelk  mirksiukas.gif


Duonelė gavosi visai nebloga. Nors užplikius miltus, rodos, visai neliko vandens. Net naktį kėliausi žiūrėti, koks pagrandukas susimaišė, ar nereikia vandens dapilt lotuliukas.gif Bet viskas buvo gerai lotuliukas.gif Tiesa, duonelė iškilusi kiek mažiau, nei tik su kvietiniais miltais - kiek suprantu, su ruginiais taip ir turi būti. Receptas paprastas:

40 g sviesto
260 ml verdančio vandens + 200 g rupių ruginių miltų
1,5 a.š. druskos
2 v.š. cukraus
2 v.š. žolelių mišinio
300 g kvietinių miltų
1.5 a.š. sausų mielių
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 06 17, 21:40)

2 v.š. žolelių mišinio


Kokiu zoleliu misinys - pati pasigaminai, ar pirkai? Specialus duonai?
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 17, 22:50)
Kokiu zoleliu misinys - pati pasigaminai, ar pirkai? Specialus duonai?

Va šitas - mano pagrindinis prieskonis, naudoju visur - ir į sriubą, ir į duoną, ir ant kumpio ax.gif
Atsakyti