Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Sveikos gyvos 4u.gif

Labai ačiū, merginos, už idėjos palaikymą. Matau, kad ne aš viena "pasinešusi" ant duonos kepimo thumbup.gif Dar vienas prašymas: kadangi esu dar pakankamai žalia kepėja, nedaug ir visokių kepimo gudrybių žinau blush2.gif Tai jei žinot kokių įdomių produktų/pribumbasų duonos kepimui, brūkštelėkit čia ar į AŽ, būčiau labai dėkinga 4u.gif

Ir su miltais padėjote susidoroti bigsmile.gif :
mama Greta - 5 kg
Fregata - 3 kg
J@lanta - 5 kg
nataliuncik - 10 kg
rsc - 5 kg
Smulkiau parašysiu į AŽ.


QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 14, 20:21)
man tai kazkaip per daug gerai ir prabangiai, net bandelems ne visada kiausinini musu 

Ir aš niekada nededu kiaušinio į duoną. Aplamai, retai naudoju kiaušinius kepiniuose. Savaitgaliui kepiau VYNIOTINIŲ PYRAGĄ, ir tas be kiaušinių ax.gif Receptą radau kažkuriam rusiškam kepėjų forume.
user posted image

270 ml pieno
2 v.š. sviesto
2 v.š. cukraus
0,5 a.š. druskos
450 g kvietinių miltų
1,5 a.š. sausų mielių

Įdaras: cinamonas, razinos, kakava, marcipaninė masė, uogienės ir t.t. (gali būti įvairūs)

Paruošti tešlą duonkepėje, režimas "mielinė tešla" be kepimo. Gautą tešlą padalinti į 4 dalis. Kiekvieną dalį iškočioti, aptepti įdaru ir suvynioti. Kadangi neišsirinkau, kokį įdarą dėti, dėjau visus skirtingus biggrin.gif Vyniotinius sudėti atgal į duonkepę - du apačioj, du viršuj. Uždengti rankšluosčiu ir dar valandą pakildinti. Tada įjungti režimą "Kepimas". Labai skanu wub.gif ir labai daug thumbup.gif
Gal čia įžiūrėsit tuos skirtingus vyniotinius (viršutiniai kakavinis ir marcipaninis, apatiniai - razinos ir cinamonas su cukrum):
user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 14 birželio 2009 - 22:28
Jau kaip skaniai atrodo bigsmile.gif taip ir norėtųsi dabar pusryčiams riekelę su pienu sukramsnoti darbe wub.gif biggrin.gif reikės pabandyti išsikepti smile.gif tik, kažin kokioj temperatūroj ir kiek laiko kepti orkaitėje g.gif
Papildyta:
Tiesa, mergaitės, kas turit duonkepes.. ar jos daug elektros valgo? g.gif rimtai pradėjau mąstyti apie jos įsigijimą, bet norisi žinoti, pliusus ir minusus rolleyes.gif ir dar.. ar duonelės pluta kieta būna iškepus? Ar tokia, kaip, tarkim parduotuvinės duonos? g.gif mane ta kieta pluta, iškepus orkaitėje, varo į neviltį doh.gif jau kokiam sumuštiniui tai mano duonelė nelabai, nes pluta ir padas buna gerokai per kieti schmoll.gif
Atsakyti
pas mane plutele tai tokia traski gaunasi - man del to tik niam niam.
o va mano mama, tai iskepta duona ideda i maiseli, ir tada ji suminksteja wink.gif

del rugines, tai ir man ji neiskyla, kaip kitos, ale maniau kad taip ir turi buti smile.gif vakar specialiai skysciu maziau pyliau, tai vistiek tokia pat gavosi smile.gif ale man tinka ir tokia, ji tada tankesne buna smile.gif

o elektros paskaiciuot nemoku tongue.gif siaip logiskai pamascius, tai kildinimui ir minkymui turetu ant minimumo veikti, va kepimas matyt daugiausia valgo, o kiek to kepimo - valanda grubiai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 15 birželio 2009 - 07:55
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 14, 20:21)
mergaites - o kodel jus kasdienai kepat 'batona' su kiausiniais? man tai kazkaip per daug gerai ir prabangiai, net bandelems ne visada kiausinini musu  ax.gif
dabar isitaisiau tik ant vandens su misiniu ir trupuciu jogurto maisyti, su saukstu aliejaus (visada dedavau bent 50g margarino...), ir ka - ir nieko -0 niekas nepasikeite, kaip valgem, taip valgom, ypac, jei naudoju tik sumustiniui, o ne siaip, viena valgyt smile.gif

Mano kasdieninis batonas 4u.gif (iš moulinex knygutės)

280 ml pieno
60 g sviesto
1,5 a.š. druskos
2,5 v.š. cukraus
495 g miltų
2 a.š. mielių
Moulinex pirma programa (basic, normal ir t.t turėtų atitikti), 750 g kepalėlis


QUOTE(Elika @ 2009 06 15, 08:41)
Tiesa, mergaitės, kas turit duonkepes.. ar jos daug elektros valgo?  g.gif  rimtai pradėjau mąstyti apie jos įsigijimą, bet norisi žinoti, pliusus ir minusus  rolleyes.gif  ir dar.. ar duonelės pluta kieta būna iškepus? Ar tokia, kaip, tarkim parduotuvinės duonos?  g.gif  mane ta kieta pluta, iškepus orkaitėje, varo į neviltį  doh.gif  jau kokiam sumuštiniui tai mano duonelė nelabai, nes pluta ir padas buna gerokai per kieti  schmoll.gif

Su elektros valgymu - tiksliai neišmatavom, bet net neapsimoka vargintis biggrin.gif Maniškės galingumas yra 800 W, automatiškai išvada - kepimui nesunaudoja pilnos kilovatvalandės rolleyes.gif Tuo labiau, kiek matavom (turiu vyrą fiziką tongue.gif ), savo pilno galingumo nesiekia, maximum lyg 600 W ax.gif Prašom palyginti su orkaitėm thumbup.gif
Atsakyti
Laukine, o plutelė tik traški? nekieta? g.gif Na, turiu galvoje, tokia trapi? Pas mane tai gaunasi tokia, na... g.gif jau kai kandi duona, tai jaučiasi, kad lengvai neatkąsi ax.gif
Bandžiau iškepusi duonelę dėti į maišelį, bet man tada ji nelabai skani gaunasi, o pluta paminkštėja, bet vistiek kietoka. Tai dabar įsigudrinau dar karštą duoną apsukti šlapiu rankšluosčiu ir dėti į didijį tuperware puodą. Sandariai uždarau ir palieku per naktį. Pluta tada tikrai suminkštėja, bet ne tai, ko aš noriu schmoll.gif Na, nemoku nupasakoti doh.gif gaunasi tokia duonelė su apvalkalu unsure.gif vidus minkštutis, skanus, o pluta ir padas viską gadina schmoll.gif vaiką pavaišinau, tai jis momentaliai sukapojo duonos minštimą su svietu, o plutelę paliko unsure.gif kai paklausiau kodėl nevalgo (nors paprastai nuo plutos pradėdavo valgyt), pasake, kad sunku valgyt lotuliukas.gif doh.gif
Kadangi pas mus yra žmogus, kuris labai nori naminės duonelės, bet jam sunku valgyti kietą maistą (tiksliau visai negali tokio valgyt), nes yra bėdų su dantimis, tai man labai svarbus tas plutos minštumas, o man niekaip nepavyksta "suminkštinti" verysad.gif tai ir pradėjau galvoti apie duonkepę, sakau, gal su ja pluta butu minkštutė rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Šilingė @ 2009 06 15, 09:38)
Mano kasdieninis batonas  4u.gif (iš moulinex knygutės)

Su elektros valgymu - tiksliai neišmatavom, bet net neapsimoka vargintis  biggrin.gif  Maniškės galingumas yra 800 W, automatiškai išvada - kepimui nesunaudoja pilnos kilovatvalandės  rolleyes.gif Tuo labiau, kiek matavom (turiu vyrą fiziką  tongue.gif ), savo pilno galingumo nesiekia, maximum lyg 600 W  ax.gif  Prašom palyginti su orkaitėm  thumbup.gif



Tada tikrai nedaug suvalgo bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 06 15, 09:56)
Laukine, o plutelė tik traški? nekieta? 


supratau ka norejote pasakyti - man atrodo cia esminis skirtumas tarp duonos keptos orkaiteje ir duonkepeje smile.gif pluta smile.gif ne kieta pluta, ir ikandama wink.gif
pas mane galima net pasirinkti apskrudinimo lygi - mazai apskrudusi duonyte, vidutininskai ir labai . kol kas kepu tik ant vidutininskai apskrudusios, reiks isbandyt ir ta labai apskrudusia smile.gif
Atsakyti
[quote=Elika,2009 06 15, 09:56]
Laukine, o plutelė tik traški? nekieta? g.gif Na, turiu galvoje, tokia trapi? Pas mane tai gaunasi tokia, na... g.gif jau kai kandi duona, tai jaučiasi, kad lengvai neatkąsi ax.gif
vaiką pavaišinau, tai jis momentaliai sukapojo duonos minštimą su svietu, o plutelę paliko unsure.gif kai paklausiau kodėl nevalgo (nors paprastai nuo plutos pradėdavo valgyt), pasake, kad sunku valgyt lotuliukas.gif doh.gif



Aš kepu duonkepėje, tai mano dukrytė kaip tik prašo atpjaut kampelį, kad daugiau plutelės būtų.
Atsakyti
as tai isivaizduoju apie kokia pluta kalba Elika, nes prisimenu mociute kepdavo pyragus orkaitej, tokius ale dabar mes duonkepej balta duona kepam, tai plutele ohoho kokia budavo doh.gif tai mes vaikai irgi apkramtydavom ir palikdavom. tai galiu pasakyt kad duonkepej kepta duonyte tikrai ne su tokia buna.
Atsakyti
[quote=laukine,2009 06 15, 10:41]
supratau ka norejote pasakyti - man atrodo cia esminis skirtumas tarp duonos keptos orkaiteje ir duonkepeje smile.gif pluta smile.gif ne kieta pluta, ir ikandama wink.gif
pas mane galima net pasirinkti apskrudinimo lygi - mazai apskrudusi duonyte, vidutininskai ir labai . kol kas kepu tik ant vidutininskai apskrudusios, reiks isbandyt ir ta labai apskrudusia smile.gif
[/quote]


[quote=Renatelem,2009 06 15, 10:54]
[quote=Elika,2009 06 15, 09:56]

Aš kepu duonkepėje, tai mano dukrytė kaip tik prašo atpjaut kampelį, kad daugiau plutelės būtų.
[/quote]

kad ta pluta ir suaugusiam neskanu schmoll.gif

[quote=laukine,2009 06 15, 11:05]
as tai isivaizduoju apie kokia pluta kalba Elika, nes prisimenu mociute kepdavo pyragus orkaitej, tokius ale dabar mes duonkepej balta duona kepam, tai plutele ohoho kokia budavo doh.gif tai mes vaikai irgi apkramtydavom ir palikdavom. tai galiu pasakyt kad duonkepej kepta duonyte tikrai ne su tokia buna.
[/quote]

vadinasi, nuspręsta - pradedu duonkepės paieškas ax.gif tik dabar kokia geriau rinktis unsure.gif brangios nenoriu ir nelbai galiu sau leisti blush2.gif kokios programos dažniausiai naudojamos? Kažkaip nemanau, kad verta pirkti su labai daug programų, nes dažniausiai vistiek tik kelias naudoji g.gif
Atsakyti
na as dar neseniai kepu, tai ne visas esancias programas isbandzius. pagrinde naudoju basic ir minkyma/kildinima.

4u.gif
Atsakyti
as i kasdieni batona, kaip sakiau, nebededu sviesto (pilu 1 valg s aliejaus) ir piena maisau su vandeniu.

mmm koks Lung vyniotinis, kepsiu kepsiu kepsiu, kai tik baigsiu savo sviesia duona...

kas cia klause mano duonu receptu, tai, zinokti, visi jie paviesinti smile.gif perziurekit temas

savaitgaliui kepsiu simtalapi mielini - gavau aguonu skardine, o tesla naudosiu kaip Prancuziskiems pyrageliams, turetu buti liux

Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 15, 14:54)

savaitgaliui kepsiu simtalapi mielini - gavau aguonu skardine, o tesla naudosiu kaip Prancuziskiems pyrageliams, turetu buti liux


o jeigu dar darbo eiga butu su foto, o tai is vis liux butu blush2.gif wub.gif thumbup.gif
Atsakyti