Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

sveikos
pas mane tai šiuo metu maišosi plikyta kvietinė duonelė su salyklu, mums ji labiausiai patinka thumbup.gif tik pridedu papildomai dar kmynų(recepte nenurodyta). teko pora kartų į duoną įdėti Romos kmynų(pirkau delonoje),tai duonelė turėjo tokį nelabai skanaus kvapo ir skonio prieskonį nuo jų, panašų kaip gvazdikėlių, niekam nepatiko, bet kol supratau nuo ko tai yra, tai net dvi duonas išmečiau, nes pirmą kartą galvojau kad nuo kepintų saulėgražų ir moliūgų kurias perdaug pakepinau, o jau antrą kartą jų nedėjau, tik tų pačių Romos kmynų ir supratau, kad nuo jų, dabar su paprastais kmynais darau, super gaunasi, tiesa man miltų pagal parašytą receptą mažiau reikia




tiesa, ar kas nori pieno miltelių, galiu ir po pusė kilogramo parduoti, pusė kg. 3Lt, kilogramas 5Lt. labai geri, skanūs,švieži thumbup.gif jau bandžiau į pyragą, tik proporcijų nežinojau tai iš akies dėjau
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 08 04, 08:32)
Vat prireklamavot, reisk ir man kepti ją  lotuliukas.gif Tik gal jau rytoja ax.gif Nors... gal šiandien vakare irgi sugalvosiu smile.gif
Vakarykštė juoda duonytė gavosi thumbup.gif:


Tikrai verta pabandyti ax.gif ne veltui giriam blush2.gif biggrin.gif biggrin.gif

QUOTE(Renatelem @ 2009 08 04, 08:57)
Aš irgi dažniausiai kepu Valstiečių duoną, tik dar įdedu raugo, salyklo, sėmenų, kmynų, kartais saulėgrąžų, grikių miltų ir šiek tiek mažiau kvietinių miltų. Na šiek tiek pakeičiau receptuką.


Gal galima tikslesnį receptuką? ax.gif

Mergaitės, gal galit pasiūlyt kokį juodos duonos receptuką? Aš čia radau nemažai, bet neišsirenku kokią kepti doh.gif Norisi labiau ruginės, kad būtų kuo mažiau kvietinių miltų, bet kiek paskaičiau, tai kai kur radau, kad tokia duonelė duonkepėje nelabai iškepa g.gif Savaitgalį bandysiu ruosti tešlą rankomis ir rauginti jau kaip priklauso ruginei ir kepti duonkepėje, bet iki to norėtųsi bandyt ir kokią greitesnę išssikept paragaut ax.gif Sakau, gal kuri pasiūlys kažką konkretesnio? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ninin @ 2009 08 03, 19:40)
Receptukuose užmačiau keksą Zebrą. Gal kaskepė? Kodėl jis prie duonkepių: ar tik maišymas duonkepėje, ar ir kepamas kažkaip duonkepėje?  g.gif

Noriu kokios skanaus keksiuko pusryčiams  blush2.gif

Aš tešlą minkiau duonkepei ir kepiau ten pat

QUOTE(paiduke @ 2009 08 04, 08:33)
tiesa, ar kas nori pieno miltelių, galiu ir po pusė kilogramo parduoti, pusė kg. 3Lt, kilogramas 5Lt. labai geri, skanūs,švieži thumbup.gif jau bandžiau į pyragą, tik proporcijų nežinojau tai iš akies dėjau

aš paimčiau, parašyk į AŽ blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 08 04, 09:36)
Tikrai verta pabandyti  ax.gif ne veltui giriam  blush2.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
Gal galima tikslesnį receptuką?  ax.gif

Mergaitės, gal galit pasiūlyt kokį juodos duonos receptuką? Aš čia radau nemažai, bet neišsirenku kokią kepti  doh.gif  Norisi labiau ruginės, kad būtų kuo mažiau kvietinių miltų, bet kiek paskaičiau, tai kai kur radau, kad tokia duonelė duonkepėje nelabai iškepa  g.gif Savaitgalį bandysiu ruosti tešlą rankomis ir rauginti jau kaip priklauso ruginei ir kepti duonkepėje, bet iki to norėtųsi bandyt ir kokią greitesnę išssikept paragaut  ax.gif  Sakau, gal kuri pasiūlys kažką konkretesnio?  ax.gif

Elika, as kepu ruginę duonytę,kažkur radau
šį receptuką

4v.š salyklo (reikia užplikyti su 80ml verdančio vandens)
Į duonkepę supilti 330ml vandens ir atvėsusį salyklą
2 šaukštai medaus
2 v.š. aliejaus
2a.š. druskos
550g miltų (ruginių ir rupių kvietinių, proporcijos gali būti įvairios, aš dedu 250gr ruginių, o likusius kvietinius)
2a.š mielių
linų sėklų,kmynų, kepintų saulėgražų
pagal receptūrą galima dėti kalendrų sėklų, bet aš nededu, nes man jos nepatinka schmoll.gif
pirmą kartą kepiau pagal šį receptą, o antrą kartą ir vėliau dar pridėjau 1v.š. sauso raugo, man skanesnė išėjo thumbup.gif labiau iškilo smile.gif
kepu programa skirta kepti duonai iš rupių miltų, pas mane 3 programa.

Skonis šios duono fantastiškas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(norali @ 2009 08 04, 10:55)
Elika, as kepu ruginę duonytę,kažkur radau
šį receptuką

4v.š salyklo (reikia užplikyti su 80ml  verdančio vandens)
Į duonkepę  supilti 330ml vandens ir atvėsusį salyklą
2 šaukštai medaus
2 v.š. aliejaus
2a.š. druskos
550g miltų (ruginių ir rupių kvietinių, proporcijos gali būti įvairios, aš dedu 250gr ruginių, o likusius kvietinius)
2a.š mielių
linų sėklų,kmynų, kepintų saulėgražų
pagal receptūrą galima dėti kalendrų sėklų, bet aš nededu, nes man jos nepatinka schmoll.gif
pirmą kartą  kepiau pagal šį receptą, o antrą kartą ir vėliau dar pridėjau 1v.š. sauso raugo, man skanesnė išėjo thumbup.gif labiau iškilo smile.gif
kepu programa skirta kepti duonai iš rupių miltų, pas mane 3 programa.

Skonis šios duono fantastiškas mirksiukas.gif


Ačiū 4u.gif būtinai pabandysiu bigsmile.gif
Atsakyti
Laba,

leiskit prisijungti prie duonos kepėjų ax.gif Duonkepę turiu nuo balandžio pradžios. Pasidalinsiu mūsų šeimoj prigijusiais receptais biggrin.gif

Ruginė duona su gira

400 ml giros (galima naudoti salyklą, 4 v.š. užpilti vandeniu (iš viso 400 ml))
1,5 v.š. cukraus (jei gira saldi, pakanka 1 v.š.)
1,5 a.š. druskos
1 v.š. kmynų
300 g. kvietinių miltų
260 g ruginių miltų
2 a.š. mielių


Balta duona su džiovintomis vyšniomis[B]

330 ml gazuoto vandens
1,5 v.š. cukraus
1,5 a.š. druskos
1,5 v.š. aliejaus
1 v.š. su kaupu džiovinto rozmarino
500 g kvietinių miltų
1 puodelis džiovintų vyšnių (galima dėti iškart, galima po signalo)
1,5 a.š. mielių


Balta duona su šviežiais agurkais ir krapais

3/4 puodelio burokine tarka tarkuotų šviežių agurkų (be sėklų, sultis nuvarvinti)
1/2 puodelio vandens
1/3 puodelio grietinės
3 puodeliai kvietinių miltų
2 a.š. cukraus
3/4 a.š. druskos
1/2 a.š. džiovintų krapų arba 1,5 a.š. šviežių krapų
1 a.š. mielių

Duona su džiovintais grybais ir česnaku

40 g džiovintų grybų
200 ml verdančio vandens
2 kiaušinių tryniai
4 skiltelės česnako (plonai supjaustytos)
525 g kvietinių miltų
1 a.š. druskos
2 a.š. cukraus
25 g sviesto
1 a.š. mielių

Grybus užpilti verdančiu vandeniu, palikti 15 min. Nupilti, grybus susmulkinti, nupiltą skystį papildyti vandeniu iki 325 ml, supilti į duonkepės indą. Ingredientus dėti pagal duonkepės instrukciją.

Duona su ryžių miltais[B]

250 ml pieno
1 kiaušinis
425 g kvietinių miltų
110 g ryžių miltų (galima sausos vaikiškos ryžių košės)
30 g sviesto
1,5 a.š. mielių
45 g razinų po signalo

Visas duonytes kepiau pagrindine duonkepės programa
Atsakyti
sveikutės kėpėjėlės

norėjau tik pasakyt, kad sorry, užsikasiau, su dviem vaikais ir svečiais lakstom po lietuvą, tai stabdau miltų pirkimą, kitą sav., kai namie būsiu, tuomet suderinsiu ir susikambinsiu, o tai dabar vos namo spėjam grįžt ir vėl į kelionę...
Atsakyti
QUOTE(norali @ 2009 08 04, 10:55)
Skonis šios duono fantastiškas mirksiukas.gif


as vakar i sita duonele irgi idejau pora saukstu raugo smile.gif iskilo super ir nebesukrito, kaip kad anksciau budavo thumbup.gif ir sumazinau biski mieliu smile.gif
o as dedu 200 ruginiu ir likusius kvietinius.
o ir kalendra man tik sitai duonelei tinka thumbup.gif

dabar prancuziska batona kepu smile.gif

laumike, idomiu receptu idejai bigsmile.gif bigsmile.gif reiks isbandyti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 05 rugpjūčio 2009 - 10:42
Aš vis skaitau tą receptuką, kur duona su agurkais ir man kažkaip įdomu unsure.gif nelabai įsivaizduoju, kaip ten tie agurkai duonoje atrodo unsure.gif gal ir skanu, bet man atrodo taip nesuderinama.. biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, kepėjėlės 4u.gif
Dažnokai paskaitinėdavau jūsų temą ir rinkausi įvairių idėjų, receptų ir patarimų. Duonkepę tai pat turiu, tik truputį mažiau su ja kepiau, nes nestuke.gif ir jėgų nebuvo doh.gif
Bet po truputį imu atsigauti ir pradedu vėl kibti į kepimus.
Labai sudomino duona su agurkais. Planuoju ją šiandien iškepti, kaip tik visų produktų turiu. O ir skonis turėtų būti toks įdomus. Ai, bet mane dabar prie visokių keistenybių traukia lotuliukas.gif Išbandysiu ir pasidalinsiu su jumis kaip gavosi.
Atsakyti
QUOTE(LABUSKA @ 2009 08 05, 12:52)

Labai sudomino duona su agurkais. Planuoju ją šiandien iškepti, kaip tik visų produktų turiu. O ir skonis turėtų būti toks įdomus. Ai, bet mane dabar prie visokių keistenybių traukia  lotuliukas.gif  Išbandysiu ir pasidalinsiu su jumis kaip gavosi.



Labai smalsu suzinot, kaip skonis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 08 05, 13:10)
Labai smalsu suzinot, kaip skonis  biggrin.gif



Lengva balta duonelė sumuštinukams su lengvu agurkų prieskoniu smile.gif. Agurkai bemaišant tešlą susitrina, lieka žievelių ,,brūkšniukai“.
Atsakyti