Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(rsc @ 2009 07 31, 10:27)
Rupių ruginių niekur nemačiau pirkt schmoll.gif
Lung buvo organizavusi akciją ir aprūpino mus kuriam laikui. Dėkui jai 4u.gif  4u.gif  4u.gif


Tai rupių ruginių ir aš nerandu verysad.gif Tiesa tie paprasti ruginiai tokie biški rupesni už kvietinius tikrai.

Va norėčiau ir aš sudalyvauti rupių miltų akcijoj bigsmile.gif Šiaipt ai reik sužinoti kur Vilniuje yra malūnas, o grūdų mačiau pilnas kalvarijų turgus ax.gif Tai grūdų nusipirkti galima tik susimalt reiks...
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 31, 11:01)
Tai rupių ruginių ir aš nerandu  verysad.gif Tiesa tie paprasti ruginiai tokie biški rupesni už kvietinius tikrai.

Va norėčiau ir aš sudalyvauti rupių miltų akcijoj  bigsmile.gif Šiaipt ai reik sužinoti kur Vilniuje yra malūnas, o grūdų mačiau pilnas kalvarijų turgus ax.gif Tai grūdų nusipirkti galima tik susimalt reiks...


Jei yra laiko ir netingint galima susimalti su kavamale ar nusipirkti kokį nors maišytuvą, kuris maltų grūdus, tai reikiamą kiekį susimaltumėt. Aš turiu MixSy universalų maišytuvą, jame galima susimalti grūdus.
user posted image
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 07 31, 10:09)

Noriu paklausti,ar tu kepdama duonytę naudoji sirupą,medų?


medu tai naudoju vos ne kas antram receptuke. kartais cukru medum pakeiciu thumbup.gif tokia plutele man skanesne gaunasi wub.gif

QUOTE(-Maria- @ 2009 07 31, 11:10)
Jei yra laiko ir netingint galima susimalti su kavamale ar nusipirkti kokį nors maišytuvą, kuris maltų grūdus, tai reikiamą kiekį susimaltumėt. Aš turiu MixSy universalų maišytuvą, jame galima susimalti grūdus.
user posted image


oho koks navarotas thumbup.gif

o man su rupiais miltais suduks, nesigauna duona sad.gif uzplikau juos kaip parasyta pagal recepta, ale jauciasi, kad vandens dar truktu nes likusius miltus vos isminko sad.gif ir duona kieta kieta gaunasi sad.gif negi jus daugiau nepilat vandens? ir kokia programa naudojat su rupiais miltais?
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 31, 07:42)
Taigi reikia nepatingėti ir paskaityti 1-ą temos psl. kur merginos sudėjo daug naudingų nuorodų su receptais  4u.gif
http://www.supermama...?...6409&st=396



tuos receptus esu seniai issistudijavusi kur yra pirmame puslapyje,o ir kepti zadu butent ta kur idejei nuoroda,bet klausimas palikus truputi raugo nuo kurios vietos pradeti kepti kita duonyte? Va kur klausimas doh.gif negi vel daryti viska nuo pradziu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 31, 08:40)
Na, mintis gal ir nebloga  ax.gif  bet kartą tėvai važiavo į artimiausią kepyklą, nes tėtis buvo labai nusiteikęs man raugo parvežti  hihihi.gif  tai ten jam pasakė, kad geriau patiems pasidaryti raugą, mat pas juos niekaip nesigauna geras  blink.gif kaip gali kepykla neturėti gero raugo?  blink.gif 

Miltai, žinoma, tai visai kas kita nei raugas, bet kažin, ar jie parduotų  g.gif

Nežinau kaip pas jus, bet Vilniuje kepyklos miltu neparduos(žinau nes mama dirba)

QUOTE(rsc @ 2009 07 31, 09:27)
Rupių ruginių niekur nemačiau pirkt schmoll.gif

Jei butu kas nors perskaičiuos visas temas, kaip rašot, tai žinotum, kad rupaus malimo ruginius miltus galima nupirkt ekologiškam turgelyje, kaina už kg 1-1.5Lt bigsmile.gif

QUOTE(jadzka @ 2009 07 31, 10:01)
Va norėčiau ir aš sudalyvauti rupių miltų akcijoj  bigsmile.gif Šiaipt ai reik sužinoti kur Vilniuje yra malūnas, o grūdų mačiau pilnas kalvarijų turgus ax.gif Tai grūdų nusipirkti galima tik susimalt reiks...

Aš anksčiau bandžiau malt su kavamalę, tai tokie miltai blogai kyla schmoll.gif

QUOTE(laukine @ 2009 07 31, 10:34)
o man su rupiais miltais suduks, nesigauna duona sad.gif uzplikau juos kaip parasyta pagal recepta, ale jauciasi, kad vandens dar truktu nes likusius miltus vos isminko sad.gif ir duona kieta kieta gaunasi sad.gif negi jus daugiau nepilat vandens? ir kokia programa naudojat su rupiais miltais?

Vandens papildomai nepilu, bet po išmaišymo dar palieku valandukai prieš kepimą. Naudoju iškart tešlos užmaišymą ir kepimo programas
Atsakyti
Aš va pakaičiau duonikę kepti eksperimentinę:

300 mll. kefyro,
apie 500 g. kvietinių miltų + kažkiek papildomai dėjau ruginių nes matėsi skystoka tešla.
1 šaukštas cukraus
1,5 šaukštelio druskos
1,5 šaukštelio mielių
2 šaukštai alyvuogių aliejaus
100 g. kieto sūrio
kokį 15 alyvuogių supjaustytų
žiupsnelis Provanso žolelių mišinio
kokie 3 šaukštai meksikietiško padažo (ala pomidorai su paprika ir pan.)
Kepu su pirma programa.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 31, 11:55)

Vandens papildomai nepilu, bet po išmaišymo dar palieku valandukai prieš kepimą. Naudoju iškart tešlos užmaišymą ir kepimo programas


dekui bandysiu taip 4u.gif
Atsakyti
Kadangi nesuradau mano mieste miltų man reikiamų šiam receptui,todėl nutariau įkelti receptuką.aš,jį atsivežiau iš skandinavijos šalies,mačiau,kaip kepė man labai artimas žmogutis{ir visą darė savo rankomis}
Anksčiau,labai buvo manyje noras duonkepei{aš ,nieko prieš jas},bet dabar susilaikau,galima išsikepti ir rankomis minkyta,dar maloniau.
Pažadu,jeigu rasiu lt.reikiamų miltų,iškepsiu ir,būtinai įdėsiu šių labai ydomių bandelių-duoneliukų receptą.
Receptukas:
reikia mielių3/4-35g.
šaukštelio kumino,
šaukštelio anyžių,
50g sviesto,
pora šaukštų medaus,
3dl vandens,
1dl saulėgražų,
1dl. moliugu,
2v.s. druskos,
1dl miltu{sv.dinkelfulkorsmjol}
1dlmiltu [grahamsmjolk}
2dl siktat dinkelmjolk
3dl.vemjol special
tai cia sv.milt7 rusys,bet galima ir pas mus ju pasigaminti,aisku bus netoki,bet panasiai,
1kiausinis {aptepti,druska saulegrazos,moliugai}
Mieles istriname su pirstais.
Sutriname kumina anyzius.
Istirpinti sviesta ,isvirti kartu su kuminu,anyziu.
Vandeni uzpilti ant mieliu.
Druska pakepinti keptuveje su moliugais,saulegrazomis.
Sudeti i tesla.
Sudeti miltus.
Minkyti 20min.
Kildinti 30min.
Kepti200C.
Padalinti i 14 gabaliuku.
Kildinti 60min.
Aptepti kiausiniu apibarstyti saulegrazomis,moliugais.
Kepti mazdaug 10min.


Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 31, 10:55)
Jei butu kas nors perskaičiuos visas temas, kaip rašot, tai žinotum, kad rupaus malimo ruginius miltus galima nupirkt ekologiškam turgelyje, kaina už kg 1-1.5Lt  bigsmile.gif

Tymo aš nebūnu - netinka laikas (jei čia tas turima galoje) g.gif O trečiadieniais/penktadieniais prie ŽŪM turgelyje tikrai nemačiau...
Dėkui už info rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 07 31, 12:38)
Tymo aš nebūnu - netinka laikas (jei čia tas turima galoje) g.gif O trečiadieniais/penktadieniais prie ŽŪM turgelyje tikrai nemačiau...
Dėkui už info rolleyes.gif

Tai čia tu kalbi Kaune?
Dėl temos skaitymo drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 31, 07:42)
Taigi reikia nepatingėti ir paskaityti 1-ą temos psl. kur merginos sudėjo daug naudingų nuorodų su receptais  4u.gif
http://www.supermama...?...6409&st=396

Aš galvoju gal bandyti šiandien tą Artisian dough daryti g.gif: Ar tingėti ir tiesiog ruginę duoną kepti, nes pati noriu kuo mažiau kviečių vartot..

Aš dar kartoju klausimą iš seniau:
Kur perkat miltus? Gal radot didesniais kiekiais ar pigiau ar didesnio pasirinkimo g.gif: Man aktualu rupūs ruginiai miltai...


aš nupirkau labai rupių visus 6 kg kiek moteriškė turėjo vieną kartą Tatulos turgelyje, Mindaugo vidurinėj Vilniuj kur vyksta. ar žinot panos, ar vis dar vyksta jie ten šeštadieniais? ar bus šį?
ir lyg antrad - trečiad dar kitose vietose būna tie turgeliai. jų puslapy info taip išmėtyta, kad aš sunkiai susigaudau... doh.gif

ir gal žinot kur kitur yra?
Ustukių malūno nusipirkau VCUPe šiandien, bet jie man per smulkūs atrodo, reiktų ir rupesnių turėt.... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 07 31, 12:38)
Tymo aš nebūnu - netinka laikas (jei čia tas turima galoje) g.gif O trečiadieniais/penktadieniais prie ŽŪM turgelyje tikrai nemačiau...
Dėkui už info rolleyes.gif


tatulos ekologiniame tikrai būna. o Tymo ne ekologinis, o ūkininkų - bet gal kas nors buvot, ar būna?
Papildyta:
QUOTE(laukine @ 2009 07 31, 11:34)
medu tai naudoju vos ne kas antram receptuke. kartais cukru medum pakeiciu  thumbup.gif tokia plutele man skanesne gaunasi  wub.gif
oho koks navarotas  thumbup.gif

o man su rupiais miltais suduks, nesigauna duona sad.gif uzplikau juos kaip parasyta pagal recepta, ale jauciasi, kad vandens dar truktu nes likusius miltus vos isminko sad.gif ir duona kieta kieta gaunasi sad.gif negi jus daugiau nepilat vandens? ir kokia programa naudojat su rupiais miltais?



aš orkaitėj kepu, bet į tikrai rupius miltus bent kokį trečdalį nerupių įmaišau, nes kitaip gaunasi tik rugelis smile.gif
Atsakyti