Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(jadzka @ 2009 07 31, 07:42)
Aš dar kartoju klausimą iš seniau:
Kur perkat miltus? Gal radot didesniais kiekiais ar pigiau ar didesnio pasirinkimo g.gif: Man aktualu rupūs ruginiai miltai...


Man tai bėda su miltais doh.gif Pas mus mieste ruginių nei su žiburiu nerasi parduotuvėse schmoll.gif vakar ieškojau rupių kvietinių - 0 naudos doh.gif Kai jau važiuoju į Šiaulius, tai užsiperku IKI ruginių miltų po 3-4 pakelius 2 kg, kad ilgiau užtektų ax.gif panašu, kad taip reikės daryt ir su rupiais kvietiniais doh.gif nes pas mus tik paprastų tkvietinių yra kelių tipų.
O kai namie duonos nebeperkam po to, kai duonkepę nusipirkau sekmadienį, tai panašu, kad turiu rimtesnę bėdą nei duonkepės neturėjimas - miltai doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 31, 08:09)
Man tai bėda su miltais  doh.gif Pas mus mieste ruginių nei su žiburiu nerasi parduotuvėse schmoll.gif  vakar ieškojau rupių kvietinių - 0 naudos  doh.gif  Kai jau važiuoju į Šiaulius, tai užsiperku IKI ruginių miltų po 3-4 pakelius 2 kg, kad ilgiau užtektų  ax.gif panašu, kad taip reikės daryt ir su rupiais kvietiniais  doh.gif  nes pas mus tik paprastų tkvietinių yra kelių tipų. 
O kai namie duonos nebeperkam po to, kai duonkepę nusipirkau sekmadienį, tai panašu, kad turiu rimtesnę bėdą nei duonkepės neturėjimas - miltai  doh.gif  lotuliukas.gif


Tai va, kad su tais miltais: nebespėju pirkti jų. Tai manau, kad gerai būtų kur nors susirasti kokį didesnį kiekį... Ir ruginių rupių tai išvis nerandu, nors norėčiau rugelį išsikepti (man geriasuia duona). DAr paįvairinčiau kokiom sėmkom ir sėklom, tai idealu būtų...
Atsakyti
Sveikutės!
Nuo pat duonkepės įsigijimo dienos, susiduriu su problemėle, kurią norėčiau su Jūsų pagalba įveikti. O problema tokia: iškepusi ir atvėsusi duona, piaustant labai trupa. Tas pats kartojasi ir po 2-3 dienų . Nuo ko tai prikauso, o gal taip ir turi būti, kepant duonkepėje?
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 07 31, 08:54)
Sveikutės!
Nuo pat duonkepės įsigijimo dienos, susiduriu su problemėle, kurią norėčiau su Jūsų pagalba įveikti. O problema tokia: iškepusi ir atvėsusi duona, piaustant labai trupa. Tas pats kartojasi ir po 2-3 dienų . Nuo ko tai prikauso, o gal taip ir turi būti, kepant duonkepėje?


Man baisiai trupėjo pirmas kepaliukas. Bet pati radau savo klaidą, nes jau prieš pradedant kepti, dvejojau, ar nebus perdaug mielių įdėta. Visgi taip ir buvo. Pirmasis kepaliukas labai trupėjo net antrąją dieną, o antrasis, į kurį mielių įdėjau mažiau, kuo puikiausiai pjaustosi ir trupa, palyginus tik vos vos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 31, 08:16)
Tai va, kad su tais miltais: nebespėju pirkti jų. Tai manau, kad gerai būtų kur nors susirasti kokį didesnį kiekį... Ir ruginių rupių tai išvis nerandu, nors norėčiau rugelį išsikepti (man geriasuia duona). DAr paįvairinčiau kokiom sėmkom ir sėklom, tai idealu būtų...


O tai kokiam turguje nebūtų??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 31, 08:58)
Man baisiai trupėjo pirmas kepaliukas. Bet pati radau savo klaidą, nes jau prieš pradedant kepti, dvejojau, ar nebus perdaug mielių įdėta. Visgi taip ir buvo.  Pirmasis kepaliukas labai trupėjo net antrąją dieną, o antrasis, į kurį mielių įdėjau mažiau, kuo puikiausiai pjaustosi ir trupa, palyginus tik vos vos  ax.gif

Va ir aš pamaniau,kad keisti recepte kažką reiktų g.gif: Kažkaip kai dedu mieles tiksliai kiek reikia - netrupa visai. Išvis man nė vienas kepaliukas netrupėjo kažkaip g.gif:



QUOTE(Ninin @ 2009 07 31, 08:58)
O tai kokiam turguje nebūtų???  g.gif


Va dar nebandžiau ax.gif Galvojau gal kas iš merginų žino kur parduoda ir kur pikrti reiktų...
Atsakyti
Man teko būti Skandinavijos šalyse,ir,ten,teko matyti,parduotuvėse įvairių miltų,skirtų kepiniams.
Kaip teko valgyti iš ten esančių iškeptų miltų{namų sąlygomis} įvairių duonelių labai,labai patiko.
Atsivežiau ne vieną receptą,kaip tik šiandiena bandysiu,vieną iš jų.
Dėl miltų čia,lt ,aš,įkišiu savo nosį.
Aš,manau galima ieškoti kepyklose,ką aš,ir ruošiuosiu daryti.
Mielosios kepėjelės,ar šioje temoje,buvo kalbama apie miltus lt.,gal pasidalinkite savo patirtimi,juk tam ir yra šis forumas.
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 07 31, 09:27)
Aš,manau galima ieškoti kepyklose,ką aš,ir ruošiuosiu daryti.


Na, mintis gal ir nebloga ax.gif bet kartą tėvai važiavo į artimiausią kepyklą, nes tėtis buvo labai nusiteikęs man raugo parvežti hihihi.gif tai ten jam pasakė, kad geriau patiems pasidaryti raugą, mat pas juos niekaip nesigauna geras blink.gif kaip gali kepykla neturėti gero raugo? blink.gif

Miltai, žinoma, tai visai kas kita nei raugas, bet kažin, ar jie parduotų g.gif
Atsakyti

QUOTE(Elika @ 2009 07 31, 09:40)
Na, mintis gal ir nebloga  ax.gif  bet kartą tėvai važiavo į artimiausią kepyklą, nes tėtis buvo labai nusiteikęs man raugo parvežti  hihihi.gif  tai ten jam pasakė, kad geriau patiems pasidaryti raugą, mat pas juos niekaip nesigauna geras  blink.gif kaip gali kepykla neturėti gero raugo?  blink.gif 

Miltai, žinoma, tai visai kas kita nei raugas, bet kažin, ar jie parduotų  g.gif


Miltus tai kol kas perku Rimi arba maksimose Ūstukių malūno rodos g.gif: jei teisingia parašiau. Tai va randu rupių kvietinių, ruginių, grikių ir kukurūzų miltų.

Dėl taugo, tai didžioji dalis kepyklų naudoja milteliais raugą. Jo gali nusipirkti ir Delonoje.

Va galvoju gal kaime kur nusipirkti grūdų ir malūne susimalti g.gif: PAmenu močiutė duonai tai maldavo vietiniam malūne. Tik va rask tą kaimą dabar doh.gif:
Atsakyti
[quote=jadzka,2009 07 31, 09:59]
Miltus tai kol kas perku Rimi arba maksimose Ūstukių malūno rodos g.gif: jei teisingia parašiau. Tai va randu rupių kvietinių, ruginių, grikių ir kukurūzų miltų.

Dėl taugo, tai didžioji dalis kepyklų naudoja milteliais raugą. Jo gali nusipirkti ir Delonoj


Sutinku su tavimi,kad būtų labai gerai,jeigu kaime tokia galimybė būtų,brt dėja.....
O,Rimi, ruginių miltų nemačiau,dabar,tai man regisi,kad IKI didesnis pasirinkimas.
Aš,turiu,draugę dirbančią vadybininkę,IKĖJE,BET ji atostogauja.
Noriu paklausti,ar tu kepdama duonytę naudoji sirupą,medų?
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 31, 06:42)
Aš dar kartoju klausimą iš seniau:
Kur perkat miltus? Gal radot didesniais kiekiais ar pigiau ar didesnio pasirinkimo g.gif: Man aktualu rupūs ruginiai miltai...

Rupių ruginių niekur nemačiau pirkt schmoll.gif
Lung buvo organizavusi akciją ir aprūpino mus kuriam laikui. Dėkui jai 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
O čia dar liko kepančių be mašinos? smile.gif Vakar dariau duoną, nuotraukos deja nebus, nes vyras labai greit visą batoną prarijo ir paklausė, ar tik vieną kepiau biggrin.gif

Duona su sūriu ir krapais

2 stiklinės įprastų miltų
3/4 arbatinio šaukštelio sausų mielių
1/2 šaukštelio druskos
1 šaukštas alyvuogių aliejaus
75 g fermentinio sūrio, kuris gerai nesilydo
smulkintų krapų, kiek norit (aš dėjau saują)
3/4 kambario temperatūros stiklinės vandens

Sūrį susitarkuoti, susismulkinti krapus. Dubenyje sumaišyti miltus, druską ir mieles, supilti vandenį ir alyvuogių aliejų, minkyti 10 minučių, kol tešla nebelips prie rankų ir dubens. Įmaišyti sūrį ir krapus, suminkyti, kol masė taps vientisa. Tešlą palikti šiltoje vietoje pakilti 1 valandą. Pakilus suformuoti batoną ir palikti dar 1 valandai. Po valandos aštriu peiliu išrėžti 5 cm dryžius, apibarstyti miltais ir kepti 210 laipsnių temperatūroje apie 30 min. arba kol gražiai paruduos.

Atsakyti