Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Lung @ 2009 07 28, 16:54)
drinks_cheers.gif

Štai čia rašiau varškinį receptą. Irgi dažniausiai kepu, kai jau reikia sunaikinti varškę  biggrin.gif


o kazi galima det tokia jau nelabai gera varske, kurios ryta nebenorejau valgyt? ax.gif nesijaus kokio blogo skonio?
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 28, 13:04)
Kiek džemo receptų skaičiau prie duonkepės, tai rašo, kad reikia įdėti ir sviesto g.gif:



Gal ir gera idėja į džemus įdėti truputį sviesto. Reikės pabandyti. Aš jau labai daug ir visokių uogienių viriau. Tiesa, proporcijas dėjau iš akies: maždaug apie 1kg uogų ir apie 800gr cukraus. Ir beveik visada dėjau natūralaus pektino(tirštiklio), o kai neturėdavau, tai išspausdavau apie pusę citrinos. Visada gaunasi tirštos konsistencijos džemai. Vakar viriau vyšnių-mėlynių uogienę. Labai skanu.
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 07 28, 14:09)
cia irgi ne i tema smile.gif
paaiskinkit man, ka ta orkaite tiek prikaitina namus?  g.gif jau ne viena toki pasisakyma skaiciau, kad vasara orkaites nejungia?  g.gif nu nelabai isikertu, nes nei bute kai turejom, nei name kazkaip jokio nepatogumo del to nejautem smile.gif ir net i galva nesove, kad vasara orkaites nejungt. smile.gif gi ne prie atidarytos ten kepa viskas smile.gif

o del duonkepes, tai paskaiciavom kiek per menesi daugiau elektros mums suvalge. tai po intensyvaus naudojimo 40 lt daugiau uz elektra sumokejom nei iprastai smile.gif tai nemanau kad ji baisiai taupi yra elektros atzvilgiu, bet mes ir pirkom galingiausia, is turetu pasiuloje  blush2.gif


siap manau priklauso nuo gartraukio, ventiliacijos, orkaites tipo, manau. pas mus dabar gartraukis npajungtas, tai prikaitina irgi, nors del to jos neatsisakau smile.gif

siaip keista, kad tiek lt pridejo vien duonkepe, nesmesname gyvendami mokam ~50 lt į mėn bendrai, tai čiair skalbiankė, ir orkaitė, ir visa kita g.gif na, tik dabar vasarą daugiau, nes vanduo irgi elektra šildomas...

o mano beje orkaitė gal taupesnė, nei įprastinė - ji pusinė ir įšilimui labai mažai reik laiko, aš iš anksto net nejungiu jos, kepimo laiką ju skaičiuoju su įšilimu bendrai, tai juoda duona per 55 min - 1 val iškepa.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 07 28, 16:34)
Gal ir gera idėja į džemus įdėti truputį sviesto. Reikės pabandyti. Aš jau labai daug ir visokių uogienių viriau. Tiesa, proporcijas dėjau iš akies: maždaug apie 1kg uogų ir apie 800gr cukraus. Ir beveik visada dėjau natūralaus pektino(tirštiklio), o kai neturėdavau, tai išspausdavau apie pusę citrinos. Visada gaunasi tirštos konsistencijos džemai. Vakar viriau vyšnių-mėlynių uogienę. Labai skanu.

na, reiks pabandyt... Bet tikriausiai tada, kai dedi sviesto, reikia laikyti šaldytuve... g.gif O pektino kur galima nusipirkti? blush2.gif
P.S. ką tik iškepiau BANANINĮ PYRAGĄ, labai skanus... receptas toks:
3/4 p. cukraus;
2 š. sviesto;
1 kiaušinis;
3 nedideli bananai;
2 š. grietinės;
2 puodeliai miltų;
1 a.š. sodos;
1/2 a.š. kepimo miltelių;
1/2 a.š. druskos.
Produktus (išskyrus vieną bananą) sudėti pagal duonkepės reikalavimus. Parinkti ciklą “kepiniai su kepimo milteliais”. Po pyptelėjimo sudėti griežinėliais supjaustytą bananą. Jeigu bananai dideli, reikės daugiau miltų.
Atsakyti
QUOTE(Renatelem @ 2009 07 28, 14:45)
Bet pabandykit paskaičiuoti, kiek būtumet duonai ir kitiem skanėstam išleidę, jei visa tai būtumėt pirkę parduotuvėje  ax.gif


tai ne del taupymo pirkom smile.gif o kad namine duonyte valgyt tongue.gif
ale matyt mes visu pajegumu isnaudojam saviske smile.gif buna kad per diena ir pora kepaliuku kepam, ir teslas maisom smile.gif
per ta menesi jokios naujos technikos nebuvom pasijunge, negu iprastai smile.gif tai taip ir suejo visa kalte ant duonkepes smile.gif

kitas bandymas bus bananinis pyragas - nu jau labai skaniai receptas nuskambejo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 07 28, 14:09)
cia irgi ne i tema smile.gif
paaiskinkit man, ka ta orkaite tiek prikaitina namus?  g.gif jau ne viena toki pasisakyma skaiciau, kad vasara orkaites nejungia?  g.gif nu nelabai isikertu, nes nei bute kai turejom, nei name kazkaip jokio nepatogumo del to nejautem smile.gif ir net i galva nesove, kad vasara orkaites nejungt. smile.gif gi ne prie atidarytos ten kepa viskas smile.gif



Na, pas mane orkaitė tikrai prikaitina. Nežinau, gal dėl to, kad dujinė g.gif atsisakyti visai neatsisakom, bet vasarą, kai ir taip namie karšta, įjungus orkaitę, stengiamės virtuvėje nebūti smile.gif

Šiandien įdarbinau kaip reikiant duonkepę ir makaronų mašiną bigsmile.gif užtai pati pusę dienos praleidau virtuvėje su savo eksperimentais doh.gif lotuliukas.gif
Šiandienai buvo užprašyta makaronų, tai tešlą gaminau su duonkepe, tuo pačiu pridariau lakštų skruzdėlynui (jis jau iškeptas ir laukia vakarienės ax.gif ). Dabar duonkepėje kepa valstiečių duonelė ax.gif receptą radau šios temos pirmame puslapyje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Fregata @ 2009 07 28, 16:27)
o kazi galima det tokia jau nelabai gera varske, kurios ryta nebenorejau valgyt?  ax.gif nesijaus kokio blogo skonio?

g.gif: galir nieko gal.. jei kokių aromatingų priekonių pridėt g.gif:

QUOTE(Terra2 @ 2009 07 28, 16:34)
Gal ir gera idėja į džemus įdėti truputį sviesto. Reikės pabandyti. Aš jau labai daug ir visokių uogienių viriau. Tiesa, proporcijas dėjau iš akies: maždaug apie 1kg uogų ir apie 800gr cukraus. Ir beveik visada dėjau natūralaus pektino(tirštiklio), o kai neturėdavau, tai išspausdavau apie pusę citrinos. Visada gaunasi tirštos konsistencijos džemai. Vakar viriau vyšnių-mėlynių uogienę. Labai skanu.


Va aš nedėjau nei sviesto nei citrinos į tuos 2 stiklainiukus katruos padariau. REiks vėliau kai darysiu gal pasinaudoti šia mintim smile.gif Jau svaigstu kaip virsiu Kriaušių - bruknių džemą essen.gif:
O ko taip daug cukraus ? Aš dedu paprastai gerokai mažiau, ypač jei šaldytuve laikyt...

QUOTE(laukine @ 2009 07 28, 17:07)
kitas bandymas bus bananinis pyragas - nu jau labai skaniai receptas nuskambejo  thumbup.gif


Va tas ir man ramybės neduoda jau g.gif: reiks greitu metu irgi galvot...

Nu o aš dabar eksperimentu užsiiminėju: kepu varškės pyragą, bet ne pagal receptą, o improvizuotą su kepimo milteliais ir ant pyragų programos.
Dėjau varškės 2 pakiukus 180 g. 2 kiaušinius, aliejaus šliūkštelėjau gal kokį 50 g. (nebebuvo namie sviesto doh.gif: ) dar gerą arbatinį šaukštelį kepimo miltelių, pusstiklinę cukraus, saujelę aguonų, šiek tiek apelsino tarkuotos žievelės ir miltų. Aij, dar vanilės ir migdolų drožlių. Po valandos bus kažkoks rezultatas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(laukine @ 2009 07 28, 13:09)
o del duonkepes, tai paskaiciavom kiek per menesi daugiau elektros mums suvalge. tai po intensyvaus naudojimo 40 lt daugiau uz elektra sumokejom nei iprastai smile.gif tai nemanau kad ji baisiai taupi yra elektros atzvilgiu, bet mes ir pirkom galingiausia, is turetu pasiuloje  blush2.gif

Nu nežinau nežinau, jei paskaičiuot elektra, ingredientus +gaunamas skonis, ir paligint su pirktine duona, tai tada ir matosi taupumas duonkepės mirksiukas.gif

QUOTE(Terra2 @ 2009 07 28, 15:34)
Gal ir gera idėja į džemus įdėti truputį sviesto. Reikės pabandyti. Aš jau labai daug ir visokių uogienių viriau. Tiesa, proporcijas dėjau iš akies: maždaug apie 1kg uogų ir apie 800gr cukraus. Ir beveik visada dėjau natūralaus pektino(tirštiklio), o kai neturėdavau, tai išspausdavau apie pusę citrinos. Visada gaunasi tirštos konsistencijos džemai. Vakar viriau vyšnių-mėlynių uogienę. Labai skanu.

Dar galima ištirpint želatiną ir įdėt, tada galima sumažint cukraus kiekį mirksiukas.gif
Atsakyti
Dekui uz info pie Kn TP 4u.gif
Jau uzsiprasiau vienos pazistamos is musu krasto ten pasidairyt, gal gi ir man pasiseks ax.gif

Del dzemu - aisku, kad norint tirsto, reik kazkokio tirstiklio arba be proto daug cukraus... As ir buciau linkus det tirpintos zelatinos, kurios paprastai buna nuomuos, i 1l deciau 10-15g, nes nuo 30g gaunasi zele, kaip jus? g.gif

laukine, patikek manim, po tokio pat naudojimo elektrines orkaites butum plojus visus 150Lt doh.gif Aisku, jei orkaite nauja, jei kaista virsus ir apacia, plius ventiliatorius (o as butent tokia f-ja (ypac daug srebiancia) ir naudoju, mat tuomet geriausiai iskepa...)
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 29, 11:22)
Del dzemu - aisku, kad norint tirsto, reik kazkokio tirstiklio arba be proto daug cukraus... As ir buciau linkus det tirpintos zelatinos, kurios paprastai buna nuomuos, i 1l deciau 10-15g, nes nuo 30g gaunasi zele, kaip jus? g.gif

laukine, patikek manim, po tokio pat naudojimo elektrines orkaites butum plojus visus 150Lt doh.gif Aisku, jei orkaite nauja, jei kaista virsus ir apacia, plius ventiliatorius (o as butent tokia f-ja (ypac daug srebiancia) ir naudoju, mat tuomet geriausiai iskepa...)

Ai sutirštinimui tiek ir užtenka, jei tik kas mėgsta marmeladą, tai tik tada galima daugiau želatinos įdėt g.gif
drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 28, 18:40)
Šiandienai buvo užprašyta makaronų, tai tešlą gaminau su duonkepe, tuo pačiu pridariau lakštų skruzdėlynui (jis jau iškeptas ir laukia vakarienės  ax.gif ).


O galima receptuką? blush2.gif

AŠ nepajutau elektros didesnių sąnaudų (bet ir naudoju duonkepę max 3 kartą per savaitę, vidutiniškai 2 kartai)...
Atsakyti
QUOTE(Ninin @ 2009 07 29, 12:47)
O galima receptuką?  blush2.gif

AŠ nepajutau elektros didesnių sąnaudų (bet ir naudoju duonkepę max 3 kartą per savaitę, vidutiniškai 2 kartai)...


Aš skruzdėlynui darau labai paprastą tešlą. Priklausomai nuo to, kokio dydžio noriu, sudėtinių dalių kiekį pamažinu arba padidinu:
kiaušiniai, (šįkart dėjau 3)
miltai, (3 stiklinės)
šiek tiek druskos.

Išminkau tešlą, gaunasi jau tokia kietoka. Jei kočioti, tai kuo ploniau, aš šįkart su makaronų mašina lakštų prisidariau ax.gif supjaustau ir verdu aliejuje.
Lakštus "suklijuoju" pakaitintu dirbtiniu medumi ir pabarstau šiek tiek aguonų ax.gif

Atsakyti