Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Sveiko, mergaites 4u.gif
noriu ir as prisijungt prie jusu ax.gif perskaiciau visas temeles ir kiek naudingu patarimu suradau thumbup.gif aciu jums visoms 4u.gif
Vakar nusipirkau duonkepe smile.gif ir jau isbandziau - pirmoji paprasta balta pabandymo duona iskepe nuostabiai thumbup.gif ir jos jau neber schmoll.gif seimyna labai greit "supucino". Toliau bandziau kepti duonyte is specialaus misinio, kazkada turejau nusipirkusi ir kepusi orkaiteje. Tai ji kazkaip neiskilo, tokia idubusi iskepe doh.gif bet skonis geras smile.gif
o siandien iskepiau juoda duonyte su salyklu, kuri parsisiunciau is delonos. Isejo fantastiska duonyte thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif nors pakilo maziau nei baltoji. Niu va pasipasakojau smile.gif
bandysiu dabar eksperimentuoti. Kai ka nors naujo ir skanaus pavyks iskepti butinai pasidalinsiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norali: 26 liepos 2009 - 16:15
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 26, 14:53)
nataliuncik - neapdzius, tesla reik laikyt plast indely, manau, ir stiklinis nepakenktu, vat tik su metaliniu gal negerai butu... Is kokio tu miesto?

Iš Vilniaus blush2.gif
Atsakyti
akvilyte, tikiu, kad skani duonyte gavosi, man iseina kazkas panasaus, bet esme yra ta, kad duona ciabata turi daaaaaug dideliu skyliu, yra visa isporejusi, o plutele - traski...

nataliuncik, ta Vatikano duona dabar pas mane turi 9 dienas pagyventi, tai per sav matysim, kaip ten bus, pagalvosim, kaip pasidalint...

nieko tokio, elika, pasitaiko tu sukritimu, kartais praktiskai nepaaiskinamu cool.gif paprastai vis vien susivalgo, krastutiniu atveju as negrazu virsu nupjaunu ir palieku dziuti, paskui trupinius malu...

siand duonkepej kepa nataliunciko plikyta duona, ziuresim, kas gausis, orkaitine hihihi.gif jau suvalgem...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 26, 19:02)

nieko tokio, elika, pasitaiko tu sukritimu, kartais praktiskai nepaaiskinamu  cool.gif  paprastai vis vien susivalgo, krastutiniu atveju as negrazu virsu nupjaunu ir palieku dziuti, paskui trupinius malu...



Skoniui tai reikšmės neturėjo irnesakyk.gif Liko nedidukas gabalėlis to batono hihihi.gif sode buvau neseniai, parsivežiau įvairiausių uogų ir kelis abrikosus pavalgymui, tai sumaniau išbandyt tuo pačiu ir džemo funkciją hihihi.gif burzgia dabar mano duonkepė virdama/kepdama kažkokią uogų (raudonųjų ir juodųjų serbentų, raudonųjų agrastų, vyšnių, mėlynų įbėriau tuo pačiu hihihi.gif) ir abrikosų makalynę ax.gif Žiūrėsiu kas man iš tos makalošės gausis ax.gif Žodžiu, ką turėjau tą sudėjau hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 26, 19:02)
kad duona ciabata turi daaaaaug dideliu skyliu, yra visa isporejusi, o plutele - traski...

o kaip tą padaryt??? cry.gif
Atsakyti
QUOTE(Renatelem @ 2009 07 25, 09:51)
Vilniuje Senukuose duonkepių tikrai yra ir kainos neblogos. Tikai yra iki 300 Lt. Tik kaip suprantu, tu ne iš Vilniaus  mirksiukas.gif . Bet gal būtų ir kituose miestuose. Mano mama pirko Rokiškyje Topo centre. Tuo metu jie neturėjo, bet užsakė ir atvežė.

Aš apėjau Senukus ir Topo Centrą, tai man Topo centre pasirodė pigiau g.gif: Be to, prie tos kur išsirinkom mes, tai davė ir apvalią skardą dovanu. Kol kas dar padėta ir nebandžiau, bet reiks pakaitaliot, kad mažiau susidėvėtų ta originalioji ax.gif

QUOTE(akvilyte @ 2009 07 25, 15:52)
o b8tina turėti duonkepę???
pažiūrėjau virtuvėj tieeeeeeeeeeek rakandų  doh.gif dar vieno nenoriu blush2.gif  paprastą duoną kepu orkaitėj.. norėčiau kokią baltą duonytę pabandyt ale baisu  ax.gif  ar yra kepančių ne duonkepėj  blush2.gif


akvilyte,
aš tai neatsidžiaugiu, kad jau turiu. Va kas patinka - tai, kad tešlą puikiai išmaišo ir duonytę pati pagamina praktiškai, nereik sukinėtis. KAd ir vakar labai vėlai parsiradom ir darrbų visokių dar kalną turėjau ir grybus valiau ir pan. O namie aišku duonos nebuvo, tai va sumečiau produktus, užstačiau laiko atidėjimo funkiją ir šiandien 6 val. duonytė iškepusi buvo. Kol pasidušinom ir pravėso.
Be to neturėjau kur tešlos minkyti, tai duonkepė irgi puikiai dabuojas... Pvz. penktadienį turėjo ateiti svečių, tai sumečiau į duonkepę sūrio, šesnako, miltų, kefyro, kepimo miltelių, prieskonių druskos ir pan. Ir kol indus suploviau ri apsitvarkaiu issiminkė. Tada tešlikę gabaliukais ir iškepiau biggrin.gif
Va dar pora kartų viriau uogienes. PArsinešus buvau po nedaug uogų, tai nei prie puodo stovėt nei ką.
tiesa, dar didelės dalies galimybių neišnaudojau, bet kol kas neatsidžiaugiu.
Beje, Jei jau pirkti duonkelę, tai reikia nuspręsti, kad duonos iš parduotuvės nepirksi. O orkaitėje galima kepti pasižaidžiant. O kasdien kepti orkaitėj neturėčiau laiko ax.gif


QUOTE(Elika @ 2009 07 26, 21:31)
Skoniui tai reikšmės neturėjo  irnesakyk.gif Liko nedidukas gabalėlis to batono  hihihi.gif sode buvau neseniai, parsivežiau įvairiausių uogų ir kelis abrikosus pavalgymui, tai sumaniau išbandyt tuo pačiu ir džemo funkciją  hihihi.gif  burzgia dabar mano duonkepė virdama/kepdama kažkokią uogų (raudonųjų ir juodųjų serbentų, raudonųjų agrastų, vyšnių, mėlynų įbėriau tuo pačiu hihihi.gif) ir abrikosų makalynę  ax.gif  Žiūrėsiu kas man iš tos makalošės gausis  ax.gif Žodžiu, ką turėjau tą sudėjau  hihihi.gif

va su ta uogienės funkcija gerai smile.gif Sakiau kai tik kokie vaisiai namie pradės gesti - iškart į aparatėlį lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 27, 09:29)
1. aš tai neatsidžiaugiu, kad jau turiu.
2.va su ta uogienės funkcija gerai smile.gif Sakiau kai tik kokie vaisiai namie pradės gesti - iškart į aparatėlį  lotuliukas.gif


1. Tiesą sakant ir aš džiaugiuos, kad jau turiu ax.gif nors ir viena diena tik, bet jau pliusas tas, kad namie ir taip karšta, o kai orkaitę pajungi, tai apie buvimą virtuvėj išvis kalbos negali būti schmoll.gif o su duonkepe tokios bėdos nepajutau smile.gif
2. Ir uogienė gavosi skani ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 27, 11:55)
1. Tiesą sakant ir aš džiaugiuos, kad jau turiu  ax.gif  nors ir viena diena tik, bet jau pliusas tas, kad namie ir taip karšta, o kai orkaitę pajungi, tai apie buvimą virtuvėj išvis kalbos negali būti  schmoll.gif o su duonkepe tokios bėdos nepajutau  smile.gif
2. Ir uogienė gavosi skani  ax.gif

drinks_cheers.gif Ir dar vienas pliusas - elektros žymiai mažiau ryja, nei orkaitė ax.gif Nes kol įkaitini, kol kepa, o orkaitės galingumas juk žymiai didesnis.
Atsakyti
tuoj ir aš užsinorėsiu ją nusipirkt doh.gif vienu metu buvau labai užsidegus.. bet paskui atėjo krizė lotuliukas.gif gal reiks kalėdų senio paprašyt bigsmile.gif tik va kur ją dėt doh.gif

vyrui sakau nupirk duonos.. sako o kam.. iškepk.. skanesnė nei parduotuvinė lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2009 07 27, 16:16)
tuoj ir aš užsinorėsiu ją nusipirkt  doh.gif  vienu metu buvau labai užsidegus.. bet paskui atėjo krizė  lotuliukas.gif  gal reiks kalėdų senio paprašyt  bigsmile.gif  tik va kur ją dėt  doh.gif

vyrui sakau nupirk duonos.. sako o kam.. iškepk.. skanesnė nei parduotuvinė  lotuliukas.gif

Nu jei krize, tai reikia ko skubiau pirkt bigsmile.gif taip taupysi ant duonos/batono, uogienės, elektros mirksiukas.gif
lotuliukas.gif
Atsakyti
Tikrai, matyt žmonės krizei ruošiasi biggrin.gif Epolyje beveik visi modeliai parduoti, iš pigesnių dar like Severinukai (mano tokia). O prieš pusmetį dar aplamai retai kas jas pirko rolleyes.gif
Atsakyti
Nu ką, raportuoju: Mano Kenwoodukas atidirbinėja investicijas ir dabar jau kepa vėl duonytę. Šįkart juodą su sėklom visokiom (modifikuotas Delonos receptas). Prieš kelias dienas kepiau - tik padariau kelias klaidas (įdėjau nemirkytus grūdsu daigintus džiovintus, neištirpdžiau salyklo ir kmynų per daug buvo), tai dabar va viską kitaip padariau biggrin.gif Nors.. duonytė buvo labai gerai įvertinta ax.gif
Bus ruginių - rupių kvietinių miltų duonytė su saulėgražom, daigintais-džiovintais-mirkytais kviečiais ir sėmenim.

QUOTE(akvilyte @ 2009 07 27, 17:16)
vyrui sakau nupirk duonos.. sako o kam.. iškepk.. skanesnė nei parduotuvinė  lotuliukas.gif

thumbup.gif Nu tikrai, gal dėl to MB ir man sugalvojo padovanot lotuliukas.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 27, 20:07)
Nu jei krize, tai reikia ko skubiau pirkt bigsmile.gif  taip taupysi ant duonos/batono, uogienės, elektros  mirksiukas.gif
lotuliukas.gif


Nu tikrai, kad taupysim smile.gif Tik va galovju reik miltų točkos kokios pigesnės paieškot... nes už pakiuką po 4 lt mokėt jau daugoka... O pakiuko tik 4 kartams ir teužtenka ax.gif Gal parduoda kur maišais po kokį 20 kg g.gif: Vis tiek susinaudotų gan greit...

Aij,d ar nerimstu su ta "meistro tešla" Nu sdomino mane ax.gif Va ką randu: Artisan dough ji yra angliškai.
Va receptas:
http://www.kenwoodwo.../Artisan-Dough/

Va ką rašo:
Artisan Dough: Special menu option takes basic dough through several long, slow cool rises for chewier textures and ruistic crusts.


O kiek suprantu,kad kažkas panašaus į ciabatą gaunas g.gif:
http://germanfood.ab...rzelbrotsbs.htm

Papildyta:

Aij, ir jau 2 kartus kepiau duonytę pagal duonkepės receptą tą paprastą be jokių kiaušinių ir pan. Man visai nieko, tik va pridėjau dar sėmenų, sėlenų ir pan. Kažkaip batonai ne man lotuliukas.gif
Atsakyti