Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Labas vakaras 4u.gif

Paskaičiau apie makaronus ir irgi užsimaniau tos mašinėlės ax.gif Mano mažoji labai nevalgiukė, o makaronus mėgsta. O naminiai juk geriau nei pirktiniai, reiks padabot, kada į TP vėl atvež. Mama kažkada sultiniui visada gamindavo naminius makaronus, taip skanu būdavo wub.gif

Šeimyna pareikalavo paprastos "bulkos", tai kepiau kvietinę duoną su juodaisiais sezamais. Receptas pats paprasčiausias, bet niekada nepavedantis:
360 ml vandens
2 v.š. aliejaus
2 a.š. druskos
2 v.š. cukraus
600 g kvietinių miltų
2 a.š. sausų mielių
2 v.š. juodųjų sezamų
Pagrindinė programa, 1 kg.

user posted image
user posted image

Man ruginė duona gaunasi su visiškai minkšta pluta. Kepu taip pat moliniam inde, orkaitėje statau indą su vandeniu (patiko man šitas fintas - net kotletus taip orkaitėje kepiau, tokie sultingi ir purūs gavosi). Iškepusią apvynioju drėgna skepeta ir dedu į tą patį molinį indą. Ir padas gaunasi minkštas. Tiesa, valandą kepu su kaitinimu tik iš apačios ir dar 10 min įjungiu viršutinį kaitinimą.

P.S. nuotraukų mažumas doh.gif niekaip neįsikertu su tais dydžiais smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 25 liepos 2009 - 21:43
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 25, 21:01)
nataliuncik - nu kaip man dabar su tavim pasidalint g.gif gal siuntini Vlnietem.Knietem pasiust? g.gif

ech, mergytes, ar tik netaps tema - duonos kepimo/makaronu gaminimo  biggrin.gif

bigsmile.gif O ne apdžiūs tešla? g.gif
biggrin.gif Aš nieko prieš
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 25, 22:26)
Kepu aš dujinėje orkaitėje, todėl temperatūros dabar labai tiksliai nepasakysiu įdedu duoną, kai man rodyklė rodo apie 200. Kepant temperatūra šiek tiek pakyla, tai gaunasi gal 210. Kepu valandą ir 10 min. Anksčiau man neiškepa  ax.gif  duonelę dedu į miltais pabarstytą kepimo skardą. Lyg ir nieko ypatingo.  ax.gif



aij, na matai, aš paskui taip ir pagalvojau parašius, kad priklauso nuo orkaitės- mano elektrinė, kaitinimo elementas viršuj ir iš galo tolygiai paskirsto karštą orą ventiliatorius. todėl apačia ir nepriskrunda, nes ir kepu žemiausiam lygyje.
aš šiaip kepu 220 C, 1 val., bet manau trukmė irgi nuo orkaitės tipo priklauso...
Atsakyti
noriu paklausti, jei kepate orkaiteje moliniame inde,
ar uzdengti reikia? ar kepat atvirai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(diora @ 2009 07 25, 23:49)
noriu paklausti, jei kepate orkaiteje moliniame inde,
ar uzdengti reikia? ar kepat atvirai  4u.gif

Aš nedengiu.
Atsakyti
aciu 4u.gif
bandysiu ir as kepti biggrin.gif
Atsakyti
užsimaišiau nuo pat ryto sonatinos cibatą rolleyes.gif kolkas vaizdialis ne koks unsure.gif nelabai man ten atšoko bemaišant.. pridėjau miltų daugiau... bet vistiek kažkokia skystoka tešla pasirodė g.gif po valandžiukės dėsiu kept unsure.gif

kolkas kepdavau tik iš malsenos mišinių duoną ax.gif tai irgi siaubingai kieta pluta gaudavosi.. paskutinį kart kai kepiau pasinaudojau jūsų patarimais ir dėjau skardą su vandeniu ir per naktį palikau susktas į rankšluostį.. tai minkštesnė pluta gavosi thumbup.gif

na žiūrėsim kaip su cibata baigsis rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 25, 23:29)
aij, na matai, aš paskui taip ir pagalvojau parašius, kad priklauso nuo orkaitės- mano elektrinė, kaitinimo elementas viršuj ir iš galo tolygiai paskirsto karštą orą ventiliatorius. todėl apačia ir nepriskrunda, nes ir kepu žemiausiam lygyje.
aš šiaip kepu 220 C, 1 val., bet manau trukmė irgi nuo orkaitės tipo priklauso...


Tai va, kad ir nuo orkaitės priklauso. smile.gif

Šiandien man pasisekė bigsmile.gif thumbup.gif radau padėvėtą duonkepę, puikiai atrodanti, kuo geriausiai veikianti, o ir kaina - 20 lt, tai negalėjau jos nepirkt ax.gif biggrin.gif tik dabar man tiek klausimų... blush2.gif Gal kuri pagelbės blush2.gif
Pavadinimas jos, kiek užrašą radau, tai MELISSA g.gif 12 programų (vat su jom ir nesigaudau doh.gif ) kai kurias jau lyg ir supratau, bent jau kiek man išvertė (aš su anglų nedraugauju blush2.gif ). Tai va programos:
1. BASIC
2. FRENCH
3. WHOLE WHEAT
4. QUICK
5.SWEET
6. ULTRA FAST-I ( čia man įjungus ant ekranėlio rodo žymelę prie 1LB g.gif )
7. ULTRA FAST-II (čia ant ekranėlio rodo žymelę prie 1,5LB g.gif)
8. DOUGH
9. JAM (čia turbūt džemo funkcija ax.gif )
10. CAKE
11. SANDWICH
12 BAKE (kepimas, ko gero ax.gif )

Ir yra 6 mygtukai su užrašais:
1. TIME+
2. TIME-
3. MENU (čia jau kaip ir viskas aišku)
4. START STOP (taip pat aišku biggrin.gif )
5. LOAF SIZE (pabandžius paspaudyt, ekranėlyje keitėsi žymelės prie užrašų - 1LB ir 1,5LB. Čia gal kepaliuko svoris? g.gif Ar kas? Kadangi duonkepė padėvėta, tai jokių instrukcijų nėra ir nelabai sekasi atkasti, kokio max svorio kepaliukus kepa doh.gif atradau, jau pirmam puslapyje, kad 500 g ir 750 g biggrin.gif )
6. COLOR (Čia ekranėlyje keičiasi žymelės prie užrašų LIGHT, MEDIUM ir DARK. Jei gerai supratau, tai čia apskrudimo lygis rolleyes.gif )

Iš anksto dėkoju už paaiškinimą ir pagalbą susidraugaujant su duonkepe 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elika: 26 liepos 2009 - 12:47
1. BASIC - pagrindinė
2. FRENCH - prancuziska duona
3. WHOLE WHEAT - pilno grudo
4. QUICK - greitas kepimas
5.SWEET - saldi duona
6. ULTRA FAST-I ( čia man įjungus ant ekranėlio rodo žymelę prie 1LB ) - super greitas mazam kepaliuikui
7. ULTRA FAST-II (čia ant ekranėlio rodo žymelę prie 1,5LB )
8. DOUGH - teslos gamyba
9. JAM (čia turbūt džemo funkcija ) - dzemas
10. CAKE - pyragas su kep milteliais
11. SANDWICH - sumustiniu duona
12 BAKE (kepimas, ko gero ) - kepimas

Ir yra 6 mygtukai su užrašais:
1. TIME+ - reguliuojasi taimerio uzdelsimas
2. TIME-
3. MENU (čia jau kaip ir viskas aišku)
4. START STOP (taip pat aišku )
5. LOAF SIZE - kepaliuko dydis (reikia paziureti koks yra pagal nutylejima - paspaudus basic - spausk loaf size ir ziurek, kaip keiciasi laikas, manau, sios programos nelabai reikes, nes kepk standartini dydi)
6, COLOR LIGHT, MEDIUM ir DARK - sviesi, vidutine, tamsi. paprastai pagal nutylejima visad buna vidutinis paskrudimas, kai karta iskepsi, matysi, ar tau reikia pasireguliuoti rankiniu budu...
4u.gif skanaus drinks_cheers.gif

akvilyte - ciabata ir neatlimpa nuo krastu, ji beveik tesline smile.gif
Papildyta:
nataliuncik - neapdzius, tesla reik laikyt plast indely, manau, ir stiklinis nepakenktu, vat tik su metaliniu gal negerai butu... Is kokio tu miesto?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 26, 15:53)

4u.gif  skanaus  drinks_cheers.gif

akvilyte - ciabata ir neatlimpa nuo krastu, ji beveik tesline smile.gif
Papildyta:
nataliuncik - neapdzius, tesla reik laikyt plast indely, manau, ir stiklinis nepakenktu, vat tik su metaliniu gal negerai butu... Is kokio tu miesto?



Ačiū 4u.gif
Duonkepė jau pajungta paprastam batonui - labiau patikrinimui kaip viskas vyksta, nei recepto pabandymui ax.gif Tas batonas taip gražiai kyla.. bigsmile.gif jau nekantrauju kada iškeps pagaliau doh.gif blush2.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 26, 13:40)
Šiandien man pasisekė  bigsmile.gif  thumbup.gif radau padėvėtą duonkepę, puikiai atrodanti, kuo geriausiai veikianti, o ir kaina - 20 lt, tai negalėjau jos nepirkt  ax.gif

n.akmenės turguj??? patinka man jis wub.gif vbisada nukeliauju kai į uošviją nuvažiuojam.. gaila man tokių lobių nepavyko ten rast....

QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 26, 15:53)
akvilyte - ciabata ir neatlimpa nuo krastu, ji beveik tesline smile.gif

bet sonatinos recepte rašo kad turi atšokt g.gif

vienas kepaliukas gavosi šlapokas o kiti visai liux bigsmile.gif skonis superinis.. net sunku patikėt kad tik miltai ir vanduo lotuliukas.gif reiks dar kada iš paprastų miltų pabandyt.. nes dabar tai iš tamsių kepiau rolleyes.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2009 07 26, 16:30)
n.akmenės  turguj???  patinka man jis  wub.gif  vbisada nukeliauju kai į uošviją nuvažiuojam.. gaila man tokių lobių nepavyko ten rast....
bet sonatinos recepte rašo kad turi atšokt  g.gif

vienas kepaliukas gavosi šlapokas o kiti visai liux  bigsmile.gif  skonis superinis.. net sunku patikėt kad tik miltai ir vanduo  lotuliukas.gif reiks dar kada iš paprastų miltų pabandyt.. nes dabar tai iš tamsių kepiau  rolleyes.gif



Aga, turguj ax.gif Šiandien prasinešiau per visus padėvėtus rakandus ir aptikau ax.gif Tiesa, iškart nelabai mane išvaizda sužavėjo, nes išorė tai visa purvina doh.gif biggrin.gif bet patikrino tėtis ją visaip kaip maigydamas mygtukus ir negalėjau aš jos palikt, ypač, kai paskutiniu metu intensyviai duonkepės ieškojau rolleyes.gif parsinešusi iššveičiau tiek išore, tiek vidų ir dabar man ji baltutėlė, nors ir apibraižyta šiek tiek, ale, svarbu, kad puikiai veikia ax.gif

Tik dabar žiūriu, kai po kildinimo pradėjo kepti man sukrito kepaliukas unsure.gif neatidarinėjau, o stebiu per langelį vis blush2.gif
Atsakyti