Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

o b8tina turėti duonkepę???
pažiūrėjau virtuvėj tieeeeeeeeeeek rakandų doh.gif dar vieno nenoriu blush2.gif paprastą duoną kepu orkaitėj.. norėčiau kokią baltą duonytę pabandyt ale baisu ax.gif ar yra kepančių ne duonkepėj blush2.gif
Atsakyti
akvilyte - tikrai nebutina duonkepe. kepk mano sesiapyne orkaitej - apsivalgymas, kaip skanu thumbup.gif Kai man sugedo duonkepe, as balta duonele kepdavau gilesniuose moliniuose uzkepeliu dubeneliuose - grazi forma gaudavosi...

elika - o tu nenori is senuku e-parduotuves ETA duonkepes pasiimt? Ji, man rodos, nebrangi g.gif

Del makaronu - jau isivaizduoju, kokie skanus turetu but makaronai su spinatais/petrazolemis/krapais/peletrunais/pom. padazu, metomis/aguonomis/kokoso drozlemis ir pan... dar kokiu riesutiniu ar grietineles/vaniliniu/sokoladiniu padazu vaikams rolleyes.gif Lepinkites, mergaites smile.gif

isude man tos Vatikano teslos... netikiu as pasakomis, ale yr parugusi teslike, reikes gamint ir melsti visokiariopos geroves savo seimynai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 25, 17:40)
isude man tos Vatikano teslos... netikiu as pasakomis, ale yr parugusi teslike, reikes gamint ir melsti visokiariopos geroves savo seimynai  ax.gif

O kas per Vatikano tešlą? g.gif Ir aš noriu gerovės šeimai blush2.gif
Atsakyti
Mrs. R. - buvo ir man įsūdę tą Vatikano duoną, ir aš sėkmingai kelis kartu išsikepiau jos - tik dėjau cukraus daugiau, kaip į pyragą, ir niaaaaam niaaaam gaudavosi pyragėlis, apsivalgymas.
tik vat įtarimas man, kad kažkas susigundė kažkada į ją mielių šiek tiek įdėt, "raugą pagerint" - atvežta tiesiai iš Vatikano ji man buvo, nesuseksi gi receptūros... mano vaikiui sualergizavo, nors jei pagal receptą, tai atrodo, kad neturėtų... sad.gif

dabar sakau reiktų gal pačiai tą raugą pasidaryt, labai jau skaniai ta duonelė valgydavosi už desertą essen.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FedeSperanza: 25 liepos 2009 - 18:56
QUOTE(akvilyte @ 2009 07 25, 15:52)
o b8tina turėti duonkepę???
pažiūrėjau virtuvėj tieeeeeeeeeeek rakandų  doh.gif dar vieno nenoriu blush2.gif  paprastą duoną kepu orkaitėj.. norėčiau kokią baltą duonytę pabandyt ale baisu  ax.gif  ar yra kepančių ne duonkepėj  blush2.gif


tai aišku, kad nebūtina, aš dėl tos pačios priežasties jos nepirkau, o kepu ir ruginę, ir kvietinę,ir saldžią alia batonas duoną moliniuose induose, tai pagal indą ir forma gaunasi thumbup.gif
o vat alia ciabatta gaunasi man geriausiai, kaip be formos kepu, tokia tada tikresnė ji.

beje, kas čia klausė, bandžiau raugą ir kepimo miltelius vienu metu sudėt į savo kvietinę duoną, ir duonos vidurys sukrito sad.gif įtariu, kad kai iškart dedi sodą, tai nematai kada raugas sukelia tešlą, tai ir galėjau per anksti pašaut kepimui, nors atrodė jau pakankamai iškilus sad.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2009 07 25, 15:52)
o b8tina turėti duonkepę???
pažiūrėjau virtuvėj tieeeeeeeeeeek rakandų  doh.gif dar vieno nenoriu blush2.gif  paprastą duoną kepu orkaitėj.. norėčiau kokią baltą duonytę pabandyt ale baisu  ax.gif  ar yra kepančių ne duonkepėj  blush2.gif


Duonkepė nėra būtina, tiesiog, aš jos noriu dėl tam tikrų priežasčių,o kadangi įsirenginėju butą, tai virtuvė praktiškai kaip ir tuščia ax.gif
Pati kepu ir ruginę ir kvietinę duonelę orkaitėje šiuo metu. Tik ruginei man kliūva kieta pluta doh.gif

Mr. S, bandysiu pažiūrėti toje parduotuvėje - ačiū už mintį 4u.gif bigsmile.gif

Dabar truputį ne į temą - makaronai šiandien pagaminti ir sėkmingai išdžiūvę, neseniai buvo išvirti su padažu - tikras apsivalgymas doh.gif bigsmile.gif nepalyginsi su parduotuviniais schmoll.gif tėvai ir brolis jau užklausė, kada bus dar viena makaronų diena biggrin.gif Dabar sėdžiu su arbatos puodeliu po sočios ir skanios vakarienės ir audžiu mintį, kad reikės kokią dieną pasidaryt makaronų su kokiais priedais saldžiai sriubai rolleyes.gif
Nuostabus daiktelis ta makaronų mašinka. Ieškojau aš jos jau gal kokį pusmetį - daugiau, tai kai čia mergaitės apie ją prakalbo, tai net ramiai nusėdėt negalėjau, kol nesumasčiau, kaip ją gauti lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elika: 25 liepos 2009 - 19:53
QUOTE(Elika @ 2009 07 25, 20:40)
Tik ruginei man kliūva kieta pluta  doh.gif


o iškepus ruginę duoną, ar uždengi ją drėgnu rankšluosčiu? ar pvz sviestu aptepi? tik iškepus ta pluta kietoka būna, bet kai taip pastovi šiek tiek, ataušta po rankšluosčiu, ji pasidaro visai minkšta.
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 25, 20:42)
o iškepus ruginę duoną, ar uždengi ją drėgnu rankšluosčiu? ar pvz sviestu aptepi? tik iškepus ta pluta kietoka būna, bet kai taip pastovi šiek tiek, ataušta po rankšluosčiu, ji pasidaro visai minkšta.


Iš pradžių gudrybės su riebalais nežinojau, o drėkinti vandeniu drėkinau nuolat, tačiau, tas nelabai gelbėjo. Paskutinį kartą kepaliuką ištepiau aliejumi, sudrėkinau ir uždariau jį tupervare teslos puode. Tai pluta gavosi tikrai minkšta, o va, padas tik vos vos suminkštėjo schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 25, 18:40)

isude man tos Vatikano teslos... netikiu as pasakomis, ale yr parugusi teslike, reikes gamint ir melsti visokiariopos geroves savo seimynai  ax.gif


turejau ir as tos Vatikano teslos smile.gif ale man ne baisiai skani duona gavosi - labai jau saldi rolleyes.gif per saldi. isdalinau kaip priklauso - dabar draugai augina smile.gif
ale pats zaidimas , t.y. maitinimas teslos ir t.t. patiko smile.gif sakau reikia gal ir su raugu taip pazaist, mazu gausis blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 25, 21:06)
Iš pradžių gudrybės su riebalais nežinojau, o drėkinti vandeniu drėkinau nuolat, tačiau, tas nelabai gelbėjo. Paskutinį kartą kepaliuką ištepiau aliejumi, sudrėkinau ir uždariau jį tupervare teslos puode. Tai pluta gavosi tikrai minkšta, o va, padas tik vos vos suminkštėjo  schmoll.gif



g.gif vat kaip tau padas gaunasi kietas, tai g.gif nes man jame drėgmės da lieka gan daug, bė drėkint nereik, kai moliniam inde kepu. o kiek laiko kepi, kokioj temperatūroj? ir iš visų dręėkinimo būdų man labiausiai pasiteisino būtent senas kaimiškas su rankšluosčiu. aš paskui ir laikau duoną po lininiu rankšluostuku, tik sausu jau aišku.
Atsakyti
nataliuncik - nu kaip man dabar su tavim pasidalint g.gif gal siuntini Vlnietem.Knietem pasiust? g.gif

laukine - galutiniam rezultate Vatikano duonos juk gali jau priedus pagal save det - ko maziau, ko daugiau, ko dar nuo saves... Su raugu is tiesu, panasus zaidimas. is esmes tai irgi raugas juk, tik maitinamas miltais, pienu ir cukrum, o paprastam raugui uztenka miltu ir vandens...

ech, mergytes, ar tik netaps tema - duonos kepimo/makaronu gaminimo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 25, 21:43)
g.gif vat kaip tau padas gaunasi kietas, tai  g.gif nes man jame drėgmės da lieka gan daug, bė drėkint nereik, kai moliniam inde kepu. o kiek laiko kepi, kokioj temperatūroj? ir iš visų dręėkinimo būdų man labiausiai pasiteisino būtent senas kaimiškas su rankšluosčiu. aš paskui ir laikau duoną po lininiu rankšluostuku, tik sausu jau aišku.


Kepu aš dujinėje orkaitėje, todėl temperatūros dabar labai tiksliai nepasakysiu įdedu duoną, kai man rodyklė rodo apie 200. Kepant temperatūra šiek tiek pakyla, tai gaunasi gal 210. Kepu valandą ir 10 min. Anksčiau man neiškepa ax.gif duonelę dedu į miltais pabarstytą kepimo skardą. Lyg ir nieko ypatingo. ax.gif
Atsakyti