Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(jadzka @ 2009 07 22, 07:11)
Beje, man viršus kepaliuko mažiau apskrudo nei šonai sad.gif Ar galima ką nors padaryti, kad vienodžiau apskrustų?

Man netgi nustacius didesni apskrudimą virsus maziau apskrunda. Matyt, taip visada buna unsure.gif
Atsakyti
Taigi, vakar kepta ruginė duona pagal nataliuncik receptą pavyko kuo puikiausiai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Ir kokia skani! Tik dėja neliko, nes vyras išsinešė visą kepalą į darbą lotuliukas.gif net ir nufotografuoti nespėjau smile.gif

Beje vyras bandė paskui kepti Borodino duona (Бородинский хлеб) pagal duonkepės receptukus, tai nesigavo g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 07 21, 20:05)
Geras su tom mašinėlėm  biggrin.gif

Šiandien dar kartą kepiau ruginę nataliunčiko duoną. Gavosi kaip ir praeitą kartą  thumbup.gif  Tik dar geriau, nes pridėjau saulėgrąžų ir salyklo 2 a.š. - gavosi vos vos juntama rūgštelė. Vis galvoju, kodėl Ulitkai nesigavo  g.gif Šį kartą ruošdama ir kepdama visus etapus fotkinau, tai jei ką domina, galėsiu vėliau sudėt vaizdinę medžiagą.


:wub:Aciu Lung , as irgi galvoju, uzeinu cia po 10 kartu , galvoju gal kokia nors uzuomina gausiu)Nes raugo negaliu isauginti g.gif pelyja....O pas jus?????

dabar galvoju..visada pirkau va tokios mieles http://img227.images...77792883am4.jpg
paskutini karta pirkau tokius http://www.sanitex.l.../V3120CF_p1.jpg


parasyta universalios, bet gal yra skirtumas??? g.gif
Na ir liko dar miltai.pas mane buvo 550D. o pas jus??

LAUKSIU FOTO!!!!! 4u.gif 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(rsc @ 2009 07 22, 10:20)
Man netgi nustacius didesni apskrudimą virsus maziau apskrunda. Matyt, taip visada buna unsure.gif

Pas mane maziau apskrunda mazesnis(zemesnis) kepaliukas , o jej didesnis viskas thumbup.gif
Atsakyti
Ulitka, aš naudojau kvietinius Malsenos miltus žaliam pakelyje, ruginius - pilkame, ekologiški ar kokie jie (parduotuviniai).
Tokias mieles turėjau (didelį poką). Visad viską gerai kepdavo (nors ruginės su salyklu ir raugu nebandėm; kepėm ruginę duoną (perpus ruginių ir kvietinių miltų ir su mielėm). Kaip ir visada viskas gerai pakildavo. Nors pasibaigus mielėm, pirkau kelis pakelius DrOetker. Tai ar dėl tikrojo karvės pieno, ar mielių, man viena duona iškildavo dvigubai nei buvau įpratus.
Dabar pirkau mieles iš Delonos.

Ulitka, Mielėms galiojimo laiką pažiūrėk, gal jau senos???

Merginos, o raugas ką priduoda duonai. Tik rūgštelę???
Atsakyti
QUOTE(Ninin @ 2009 07 22, 11:34)
Ulitka, aš naudojau kvietinius Malsenos miltus žaliam pakelyje, ruginius - pilkame, ekologiški ar kokie jie (parduotuviniai).
Tokias mieles turėjau (didelį poką). Visad viską gerai kepdavo (nors ruginės su salyklu ir raugu nebandėm; kepėm ruginę duoną (perpus ruginių ir kvietinių miltų ir su mielėm). Kaip ir visada viskas gerai pakildavo. Nors pasibaigus mielėm, pirkau kelis pakelius DrOetker. Tai ar dėl tikrojo karvės pieno, ar mielių, man viena duona iškildavo dvigubai nei buvau įpratus.
Dabar pirkau mieles iš Delonos.

Ulitka, Mielėms galiojimo laiką pažiūrėk, gal jau senos???

Merginos, o raugas ką priduoda duonai. Tik rūgštelę???

Deja pakelis jau ismestas, nupirksiu kitu ir pabandysiu vel))Taip lengvai nepasiduosiu)))
Raugas skirtas tešlos rauginimui, duoda duonai rūgštumą(taip buvo parasyta, bet man atrodo ir kildina tesla trupuciuka) g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ulitka: 22 liepos 2009 - 10:49
Nu ką, užsipirkau siemkių ir moliūgo sėklų. Reiks kokią grūdėtą duonytę kepti g.gif: Gal patarsit kokį ruginukės grūdėtos receptą g.gif: Ką išbandėt ir liuks ?
Ir dar kur perkat muiltus? Pvz rupaus malimo ruginius ar dar kokius?
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 07 21, 12:28)
O aš kilausimą ne į temą užduosiu  blush2.gif  gal yra mergaičių iš Šiaulių, kaži ar Šiauliuose TP tų makaronų mašinų yra?  g.gif  nesinori važiuoti be reikalo  ax.gif


Nėra jau. Aš paskutinę paėmiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 14, 22:49)
200g rupiu ruginiu miltu(stambesnio malimo)
50ml salyklo
kmynu
310ml verdančio  vandens!
1 v. š. aliejaus
350g rupiu kvietiniu miltu
1 v. š. druskos
2 a. š. cukraus(druską ir cukrų dėt į skirtingas vietas)
1 a. š. sauso raugo
1,5 a. š. sausu mielių
Viską sudėt pagal recepto eiliškumą ir duot pastovėt apie 30min(nemaišant!), po to įjungt tešlos režimą. Kai tešla bus išmaišyta, duot pastovėt apie valanda, o po to kept


ar si duonele kepta duonkepeje?
ar bandete tokia kepti orkaiteje?
4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Renatina @ 2009 07 22, 14:53)
ar si duonele kepta duonkepeje?
ar bandete tokia kepti orkaiteje?
4u.gif

Aš kepiau duonkepei, o Lung kepė orkaitei, ir ten ir ten gavosi gerai
Atsakyti
kepiau ir as vakar nataliunciko duonyte, bet dar neragavau ax.gif karsta -nieko valgyt nesinori... tik torto, geleziniu vestuviu proga tokio gelezinio hihihi.gif valgiau, (vakar per darbus begalinius i krema per daug zelatinos idejau....)
joooo su tom makaronu masinkom tai neblogaiiii, bet ka jau padarysi - tiek laiko laukiau, gal iki kolei Vlniun vaziuosiu, dar palauksiu... nebent bigsmile.gif kas is Siauliu pirktu ir man prigriebtu - iskviesiu savus kurjerius arba i autob stoti idetumet ax.gif
O tom TP masinelem ravioli antgalis dedasi ar is vis tokio joms nebuna? Nors, kai pagalvoji, vien del antgalio 100Lt moket - tai nesamone g.gif

jadzka - nebepamenu - o tu ruginuke nori su raugu daryt? nes man vis tik juoda duona ir turi but juodos skonio...

tiesa, kas ziurejo savaitgali laida apie kaima? As kai pasijungiau, jau duona is peciaus trauke, tai nelabai ka naujo ir isgirfau apart to, kokia ju duona skani.... reklama absoliuti cool.gif
Atsakyti
Mr. R, nemačiau ir aš tos laidos, bet kažkodėl įtarių, kad galėjo jau kažkada rodytą kartot, kurią mačiau g.gif Esu berods porą laidų mačius kaip naminę duoną kepa, bet nieks taip jau tų paslapčių neišduoda... pvz kaip raugą įsiveda schmoll.gif Ir pritariu, daugiau reklamos būna doh.gif

va pamenu yra rodę apie šį ūkininką ir šį
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 07 22, 14:20)
Nėra jau. Aš paskutinę paėmiau  blush2.gif



doh.gif aš šiandien važiavau su tėvais, bet mano bandymas subliuško, nes mašina sustreikavo ir užgeso kiek pavažiavus, tad teko gryžti doh.gif prašiau giminaitės, kad nupirktų, tai nežinau spėjo nupirkti ar ne biggrin.gif


Papildyta:
Panašu, kad man atiteko priešpaskutinė ax.gif biggrin.gif giminaitė nupirko man tą makaronų mašiną, teliko į svečius nuvažiuot ir pasiimt bigsmile.gif
Atsakyti