Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Geras su tom mašinėlėm biggrin.gif

Šiandien dar kartą kepiau ruginę nataliunčiko duoną. Gavosi kaip ir praeitą kartą thumbup.gif Tik dar geriau, nes pridėjau saulėgrąžų ir salyklo 2 a.š. - gavosi vos vos juntama rūgštelė. Vis galvoju, kodėl Ulitkai nesigavo g.gif Šį kartą ruošdama ir kepdama visus etapus fotkinau, tai jei ką domina, galėsiu vėliau sudėt vaizdinę medžiagą.

Duonkepė šiandien irgi be darbo neliko - viriau uogienę - raudonųjų serbentų + pora nektarinų. Labai skanu bigsmile.gif Tiesą sakant, uogienę viriau aplamai pirmą kartą (vis mama ir anyta aprūpina blush2.gif ), tai negaliu komentuot gera ar bloga - skanu ir tiek biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 21, 19:49)
niu nieko sau, kaip reklama suveikė, aš kai buvau ryte šiaurės miestelyje, tai bent dešimt lentynoje mačiau tai tikrai  blink.gif

buvau ukmergės plente, tai ten irgi buvo sakė daug dar ryte, o jau kai aš buvau vakarop, nei vienos, ryt reiks į šiaurės miestelį nulėkti, gal ten rasiu, labai paveikė mane Jūsų reklama biggrin.gif
Atsakyti
4u.gif

Šiandien ir aš apsiprekinau DeLonoje lotuliukas.gif Bandau kepti tą išgirtąją duoną... Ačiū, merginos už skanius receptukus (ir savotiška paskatinimą bandyti). Su ruginiais miltais kepdavo tik vyras (turi savo kažkokį receptuką, aš vis tingėjau prasidėti su ruginę)... Vėliau iššniukštinėsiu receptą biggrin.gif

Norėjau paklausti dėl uogienių. O kodėl taip virtos uogienės netinka ilgam laikymui? g.gif Bandžiau braškių uogienę virti prieš mėnesiuką gal. Lyg nieko gavos, bet labai jau ilgai ten virė/kepė g.gif Tai vis nedrąsu imti uogienių. Ačiū už puslapiuką apie duonkepės uogienių virimą. Reikės daugiau išbandyti....

Lung, o tiksliau receptuką tos uogienės? Nemėgstu raud. serbentų uogienių, bet žinau, kad neišvengsiu nuo serbentų gavimo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 07 21, 12:45)
O kodėl netinka džemas ilgam laikymui? Aš jau prisidariau žiemai, tai viskas šuniui ant uodegos?

Ne ta temperatūra, gali pašaudyt. Bet jei laikysi šaldytuve, tai nieko blogo neatsitiks(patikrinta) thumbup.gif
Atsakyti
Labas vakarėlis ax.gif

Jungiuosi ir aš į duonkepių turėtojų būrį smile.gif Pasipildė mano namų buitinės technikos arsenalas Kenwood BM 350 ax.gif Bent jau gražiai atrodo biggrin.gif
user posted image

Jau kepa duonytę pusiau ruginę. Beje, ar gerai padariau, kad pradėjus kilti tešlai atkėliau ją ir išėmiau maišymo mentelę? Išvis man dar tamsus miškas tas aparatas lotuliukas.gif

IR ar visad naudojat tą ilgą kepimo ciklą? Apei 3 val blink.gif
Atsakyti
QUOTE(paiduke @ 2009 07 21, 20:07)
buvau ukmergės plente, tai ten irgi buvo sakė daug dar ryte, o jau kai aš buvau vakarop, nei vienos, ryt reiks į šiaurės miestelį nulėkti, gal ten rasiu, labai paveikė mane Jūsų reklama  biggrin.gif


palikit ir man viena hihihi.gif

QUOTE(jadzka @ 2009 07 21, 22:25)

IR ar visad naudojat tą ilgą kepimo ciklą? Apei 3 val  blink.gif


baltai duonai, ale toste, naudoju pagreitinta, ale ji trumpesne tik 40 minuciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 21, 21:25)
Labas vakarėlis ax.gif

IR ar visad naudojat tą ilgą kepimo ciklą? Apei 3 val  blink.gif

Sveiki, gerai kad prisijungei smile.gif Ko daugiau kepėjėliu, to daugiau nauju receptuku bigsmile.gif
Dažniausia, kai kepu ruginė ar pusiau rugine duonele, nes kitaip neišsikeps iki galo. O va kepant pyragą, batoną, tostams, užtenka ir greitos programos
Atsakyti
Vis nueinu pažiūrėt ką tas aparatas vis gamina biggrin.gif Tai va dabar jau gerai iškilusi ir kepa. Gumulėlis gražiai minkėsi ir prieš kildinant išėmiau mentelę ir pastumdžiau į šalis pačią tešlą. Kol kas gražu pažiūrėt smile.gif
Įdomu koks bus skonis.

Beje, o kada vėl užsisakinėsit salyklą? Man visdai irgi reiktų g.gif:

Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 21, 22:18)
Vis nueinu pažiūrėt ką tas aparatas vis gamina biggrin.gif Tai va dabar jau gerai iškilusi ir kepa. Gumulėlis gražiai minkėsi ir prieš kildinant išėmiau mentelę ir pastumdžiau į šalis pačią tešlą. Kol kas gražu pažiūrėt smile.gif
Įdomu koks bus skonis.

Beje, o kada vėl užsisakinėsit salyklą? Man visdai irgi reiktų g.gif:

Tai dabar gali pati nuvažiuot ar užsakyt DeLona mirksiukas.gif
Atsakyti


QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 21, 23:53)
Tai dabar gali pati nuvažiuot ar užsakyt DeLona  mirksiukas.gif


thumbup.gif: matau ir raugo yra ir džiovintų svogūnų ir dar visokio gėrio wub.gif Reiks prasinešt biggrin.gif


O duoną kepiau pagal šitą receptą, tik, kad dėjau ruginius ir kvietinius miltus sumaišius beveik lygionis dalimis ir nedėjau grūdų (nes neradau namie siemkų doh.gif: ) Bet pusryčiams su tepamu sūriu fantastiškai skanu wub.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 11, 20:26)
as kepu tokia pusrytine duonele, pagal senoje temoje rasta recepta (uzstatau ir rytui, tada pilu salta piena is saldytuvo):
Duona, Kepama aparate
Skliaustuose parašysiu kiek gramų ar mililitrų reikia 750 g. duonai.
1. Susmulkintas gabaliukais sviestas - 60g. (50g.)
2. Druska -2 arbatiniai šaukšteliai (1,5 a.š.)
3. Cukrus - 2,5 valgomieji šaukštai (2 v.š.)
4. Pienas - 310 ml (260 ml)
5. Miltai 550C tipo (jie skirti duonos ir bandelių kepimui) - 470 gr. (400 gr.)
6. Saulėgražų - aš dedu 3 v.š.
7. Mielės - 5g. arba 1,5 a.š. ( 1a.š.)

dedu ir moliugu seklu, ir sezamu...



O gal dar kas nors turi duonkepę su ta konvekcine funkcija ar kaip ten ji g.gif: Ką daro ta funkciją?
Beje, man viršus kepaliuko mažiau apskrudo nei šonai sad.gif Ar galima ką nors padaryti, kad vienodžiau apskrustų?
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 07 21, 22:25)
Labas vakarėlis ax.gif

Jungiuosi ir aš į duonkepių turėtojų būrį smile.gif Pasipildė mano namų buitinės technikos arsenalas Kenwood BM 350 ax.gif Bent jau gražiai atrodo biggrin.gif
user posted image

Jau kepa duonytę pusiau ruginę. Beje, ar gerai padariau, kad pradėjus kilti tešlai atkėliau ją ir išėmiau maišymo mentelę? Išvis man dar tamsus miškas tas aparatas  lotuliukas.gif

IR ar visad naudojat tą ilgą kepimo ciklą? Apei 3 val  blink.gif

Sveikutė!
Malonu, kad bus dar viena kepėjėlė. Mano duonkepė tokia pat kaip ir Jūsų. Kepant patį pirmą kepaliuką ir aš sugalvojau išimti mentelę, bet jau praėjus pusvalandžiui nuo kildinimo proceso. Duona gavosi skani, tik viršus neiškilo. Dabar mentelę visada išimu tik pasibaigus maišymo procesui, bet nebūtina tai daryti, nieko baisaus, puikiausiai išsiima ir iškepus duonai.
Aš kepiau ir su greitos duonos kepimo funkcija. Ciklas sumažėja apie pusvalandį.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 07 22, 08:40)
Sveikutė!
Malonu, kad bus dar viena kepėjėlė. Mano duonkepė tokia pat kaip ir Jūsų. Kepant patį pirmą kepaliuką ir aš sugalvojau išimti mentelę, bet jau praėjus pusvalandžiui nuo kildinimo proceso. Duona gavosi skani, tik viršus neiškilo.  Dabar mentelę visada išimu tik pasibaigus maišymo procesui, bet nebūtina tai daryti, nieko baisaus, puikiausiai išsiima ir iškepus duonai.
Aš kepiau ir su greitos duonos kepimo funkcija. Ciklas sumažėja apie pusvalandį.

drinks_cheers.gif
Reiks ir man eksperimentais dabar užsiiminėti. Sakiau nulėksiu iki delonos nusipirkti visokių priedų dar smile.gif
Beje, kažkada seniau kepiau ir grūdų duonas ir su įvairiais priedais orkaitėje. Gaudavosi skanios net labai, tik va tas tingėjimas... Tikiuosi dažniau pas mus namie duona kvepės wub.gif

O gal kas atsimena, senais laikais buvo tokia "austriška duona" - juoda su daug saulėgražų... Kaip tokią iškepti? Man laaabai patiko ji.
Atsakyti