Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Ulitka @ 2009 07 18, 14:10)
Nataliunciko duonele man nepavyko iskepti...tesla kaip buvo kieta , tai tokia ir liko - duonyte kieta kaip plyta verysad.gif  verysad.gif

g.gif Viska darei pagal receptą ir išlaikei kiek parašyta?
Aš kepu duonkepei(pora kartu darėm kaimiškam pečiui blush2.gif ) ir visada išeina thumbup.gif Gal pabandyk dar karta

QUOTE(J@lanta @ 2009 07 18, 16:01)
** čia kai kitą  nereikės važiuoti niekur ir jei patinka kibinai - tai ir prašom pabandyti, gaunasi tikrai skanūs kibinai su traškia tešla  thumbup.gif  viduje sultinga, na tikras skanumėlis, nei į Trakus važiuoti nereikia  KIBINŲ RECEPTAS , mes ir dingsim pirmadienį iš Vilniaus porai sav, bet šiandien vakare gal rieks iškepti kibinų

Vyrui parodžiau, jis viską užrašė ir nuėjo daryt(nes aš labai didele tinginė esu, ypač kai reikia kažką pačiai minkyt) blush2.gif
O mes vakar makaronų gaminimo mašinėlė nupirkom, tai su ją tešla iškočiot TAIP lengva, idėjai gabalą tešlos, išėjo tokio storio kokio reikia thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 18, 17:33)
Vyrui parodžiau, jis viską užrašė ir nuėjo daryt(nes aš labai didele tinginė esu, ypač kai reikia kažką pačiai minkyt)   blush2.gif
O mes vakar makaronų gaminimo mašinėlė nupirkom, tai su ją tešla iškočiot TAIP lengva, idėjai gabalą tešlos, išėjo tokio storio kokio reikia  thumbup.gif

aš tai kai dariau pirmą kartą ir viską į duonkepę sudėjau - atseit man pačiai nereikės nieko daryti, na bet šnypštas išėjo doh.gif miltai sau valiojosi, margarinas sau, tai teko kibiriuką verti ant stalo ir pačiai minkyti ( neišėjo patinginiauti ), jei būčiau dėjusi gerokai pratirpusį margariną, gal ir būtų kas sulipę, nes grietinė su kiaušinais tik vėliau dedami. tačiau kita vertus tešlos nemažai išeina, tai ar "nepasprings" duonkepė bemaišydama g.gif

šaunuolis tavo vyras thumbup.gif

dar prašom plačiau kas čia per makaronų gaminimo mašinėlė ? mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 18 liepos 2009 - 16:40
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 18, 17:33)
g.gif Viska darei pagal receptą ir išlaikei kiek parašyta?
Aš kepu duonkepei(pora kartu darėm kaimiškam pečiui blush2.gif ) ir visada išeina thumbup.gif  Gal pabandyk dar karta

Viska dariau kaip parasyta.nu labai kieta tesla.raugas sausas pas jus taip???
Kad bandyti dar karta reiketu pakeisti man kazka ta...o nezinau ka, nes viska dariau kaip parasyta. g.gif
Nu duonkepei dar pabandysiu ir gal nors 50 ml vandenuku ipilsiu papildomai. g.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 07 18, 16:39)
aš tai kai dariau pirmą kartą ir viską į duonkepę sudėjau - atseit man pačiai nereikės nieko daryti, na bet šnypštas išėjo  doh.gif  miltai sau valiojosi, margarinas sau, tai teko kibiriuką verti ant stalo ir pačiai minkyti ( neišėjo patinginiauti ), jei būčiau dėjusi gerokai pratirpusį margariną, gal ir būtų kas sulipę, nes grietinė su kiaušinais tik vėliau dedami. tačiau kita vertus tešlos nemažai išeina, tai ar "nepasprings" duonkepė  bemaišydama  g.gif

šaunuolis tavo vyras  thumbup.gif

dar prašom plačiau kas čia per makaronų gaminimo mašinėlė ?  mirksiukas.gif

Ir aš pagalvojau kad duonkepei š...gausis, dėl to ir vyrą įdarbinau bigsmile.gif
va tokia

QUOTE(Ulitka @ 2009 07 18, 17:21)
Viska dariau kaip parasyta.nu labai kieta tesla.raugas sausas pas jus taip???
Kad bandyti dar karta reiketu pakeisti man kazka ta...o nezinau  ka, nes viska dariau kaip parasyta. g.gif
Nu duonkepei  dar pabandysiu ir gal nors 50 ml vandenuku ipilsiu papildomai. g.gif

Raugas ir mielės sausos
Gal mielės senos buvo? g.gif Man taip karta buvo kai batoną kepiau, tai pakeičiau mielės ir viskas tvarkoj
Jei dapilsi dar vandens, gali vidurys duonos subliukšt g.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 18, 17:33)
O mes vakar makaronų gaminimo mašinėlė nupirkom, tai su ją tešla iškočiot TAIP lengva, idėjai gabalą tešlos, išėjo tokio storio kokio reikia  thumbup.gif

Nu idomus daiktas bigsmile.gif . o kur pirkot? ar siuntetes? as jau senokai apie kazka panasaus galvojau, bet tuo metu musu prekybcentriuose neaptikau nieko panasaus, tai ir uzsimirso... blush2.gif tai jei rasi laisva minutele, pareklamuok truputuka, bo jau imu gundytis ax.gif
Atsakyti
makaronu masina mano paskutine svajone, ale Lt ji be proto brangi, Pl tiesiogiai neradau, jauciu, teks siustis netu. Noriu, kad ir koldunus butu galima gamintis...
www.imperija.lt makaronu masinele kainuoja virs 350Lt, kai PL tokia pati 140zl blink.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 07 18, 17:01)
tikiu, kad duonelė porėta ir skani  thumbup.gif
tik sakyk - rašai įdėjau nedaug miltelių, o tai kiek čia būtų arbatiniais šaukšteliais? ir kiek tuomet dėjai raugo ( naudoji sausą ar savo užaugintą )?
ir ar negalima dėti miltelių iškar su visais produktais ? ar labiau patartina dėti miltelius tokiu principu kaip aprašei ? ( aš tai šiuo atvilgiu tinginė esu, man patinka įdėjai - paspaudei - ir tik jau iškepusią duonelę išėmei, na kad nereikėtų terliotis su ja  lotuliukas.gif )

man patinka ciabatta, bet man neišeina su didelėm porėtom skylėm  blink.gif



ciabatta aš tik pati valgyčiau, tai neskubu kept, kotais vyrui patinka labiau tradicinė juoda duona... nors šiandien kai prikepaiu kvietinės, tai sako, žinai, tu šitos daugiau kepk, man nereikės po parduotuves duois ruginių miltų ieškot lotuliukas.gif

kepaliuko svoris kažkur 800 gavosi, tai ant jo aš dėjau ~1 valg šaukštą raugo (tirštoko, savo) ir manau ~pusę šaukštelio kepimo miltelių .
prieš tai kai kepiau ~ 400 gr kepaliuką, suvanojau visą arbatinį šaukštelį kepimo miltelių, tai tuomet jau buvo tų didžiųjų ciabatos skylių pakankamai, tik kad aš nekantruolė tuomet tik pora valandikių pakildinau, raugas nesukilo, gavosi vietomis nepakilusi, prastai iškepusi ta duona... blush2.gif

matai, nežinau, nepabandžiau aš iš karto dėti tų miltelių, gal ir taip pat būtų gavęsi, reikia ekperimentuot. aš irgi tinginė, bet neturiu duonkepės, kepu orkaitėje, tai prieš dėdama į kepimo formą vis tiek liečiu tešlą ir įdedu dar kartą pakilti kepimo formoje, todėl nusprendžiau, kad kepimo milteliams bus geriau trumpiau būt tešloje, o kad jos iš naujo neminkyt ir nesukrisdint, aš barsčiau jais paviršių po žiupsnelį, tuomet už kraštų paimi visų, suvynioji, vėl užbarstai, vėl užvynioji ir galų gale viską į kepimo formą ir palieki dar pakilt. kilo kaip ant mielių biggrin.gif

aij, aš galvoju gal pirmą kartą kepant tikrai man ne tik nuo to didesnio kiekio miltelių gavosi didesnės skylės, bet ir nuo to, kad ilgiau kildinosi su kep milteliais, būtų logiška... g.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 07 18, 19:52)
Nu idomus daiktas bigsmile.gif . o kur pirkot? ar siuntetes? as jau senokai apie kazka panasaus galvojau, bet tuo metu musu prekybcentriuose neaptikau nieko panasaus, tai ir uzsimirso... blush2.gif tai jei rasi laisva minutele, pareklamuok truputuka, bo jau imu gundytis ax.gif

Nu ką, prašėt reklamos bigsmile.gif
Vakar dariau sluoksniuotą pyragą, makaronus pabandymui, tai dabar nežinau kaip be šito daikto gyvenau blush2.gif
Pirkau Thomas Philips , kainavo 42Lt, tik nėra komplekte antgalio Ravioli daryt. O taip, ir tešlą iškočioja norimo storio, ir į makaronus supjausto dviejų rūšių thumbup.gif


QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 18, 20:56)
makaronu masina mano paskutine svajone, ale Lt ji be proto brangi, Pl tiesiogiai neradau, jauciu, teks siustis netu. Noriu, kad ir koldunus butu galima gamintis...
www.imperija.lt makaronu masinele kainuoja virs 350Lt, kai PL tokia pati 140zl blink.gif

Lenkijoj mačiau pirkt tik internetu, o UK galima ir parduotuvėj mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,


tik dabar atkreipiau demesi, kad duonkepeje yra tokia funkcija "JAM". Galvoju, kol yra uogu visokiu, gal reikia pabandyt g.gif Ar bandet kuri nors gaminti dzema? Gal zinot, kokiom proporcijom reikia deti uogas ir cukru, nes instrukcijoj tai nieko neraso g.gif
Atsakyti
Tik neseniai rašė porą receptukų, paieškok ax.gif
Papildyta:
Sumaišyt uogos tokiom proporcijom: aviečių 500g, mėlynių 300g, 1 v.š. spanguolių. 2,5 puodelių cukraus ir 2 a.š. citrinos sulčių. Cukraus kiekis- tai priklauso nuo skonio, atsižvelgiant į tai, koks džemas patinka saldu ar ne, tiršta ar skystesni. smile.gif

O daugiau receptu rasi čia jei skaitai rusiškai blush2.gif

Ir dar, uogienė padaryta duonkepei neskirta ilgam saugojimui, tai kad žiemai geriau nedaryt bigsmile.gif
Atsakyti
ech, nataliuncik, kiba tu man nugvelbei paskutine masinka is TP lotuliukas.gif buvau pries 2sav Vlniuj - nebeturejo masineliu, labai tikiuosi, kad uzsives ax.gif
Taip noreciau naminiu makaronu su zoleliu priedais, o kocioti nemegstu, net virtiniu savo seimai negaminu...
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 20, 13:42)
Nu ką, prašėt reklamos bigsmile.gif
Vakar dariau sluoksniuotą pyragą, makaronus pabandymui, tai dabar nežinau kaip be šito daikto gyvenau  blush2.gif
Pirkau Thomas Philips , kainavo 42Lt, tik nėra komplekte antgalio Ravioli daryt. O taip, ir tešlą iškočioja norimo storio, ir į makaronus supjausto dviejų rūšių thumbup.gif 
Lenkijoj mačiau pirkt tik internetu, o UK galima ir parduotuvėj  mirksiukas.gif



baikit chebra, baltas pavydas, pas mus taupymo programa, jei pasirodysiu su šita mašinka namie, vyras iš namų išvis... (tik įdomu, kaip jam seksim krūtimi maitinti mažąją lotuliukas.gif )
Atsakyti