Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Lung @ 2009 07 15, 23:11)
Taip, pagal šitą. Viską dariau labai tiksliai, kaip Nataliuncik rašė.

Salyklą dėjau sausą. Tiesiog sluoksniavau į didelį dubenį: ruginiai miltai, salyklas, kmynai, užpyliau vandeniu, aliejus, kvietiniai miltai (paprasti, rupių neturėjau), ir  tada skirtinguose kampučiuose - druska, cukrus, mielės, sausas raugas. Palikau, tiesa ne pusvalandžiui, o trim valandom - išlėkiau siuntinukų išsiųst  ax.gif  Grįžus viską suminkiau. Čia išsigandau - tešla kietoka. Aliejuotom rankom suformavau kepaliuką, kepiau moliniame inde, į orkaitę stačiau indą su vandeniu. Kepiau 210 laipsnių temperatūroje valandą ir 20 min.

Super receptas  thumbup.gif

Duonkepėj dabar kepsiu tik baltą duoną, o juodą - tik orkaitėj  biggrin.gif


g.gif reikes ir man pameginti ta isgirta receptuka.Dekui Lung uz siuntinuka,gavau viskas tvarkoj.gryzus atgalios galesiu megautis duonyte tamsia mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikutės kėpėjėlės,

tai vat, pabandžiau kvietinę duonelę su raugu ir kepimo milteliais lotuliukas.gif , dėjau visko iš akies, tiap liap, kantrybės neužteko palaukt kol normaliai pakils, tai šiltai palaikiau ir po poros valandų jau pašoviau kept.

gavosi - essen.gif essen.gif, net aš sugriešijau, sulapnojau riekę visą, skonis ir išvaizda visiškai kaip ciabatta thumbup.gif thumbup.gif šiek tiek trūko skylių didumo, bet kitą kartą bandysiu normaliai išminkyt ir pakildint kaip priklauso, pažiūrėsim, kaip tuoet gausis.
Atsakyti
Sveikutės!
Labai norejau išsikepti ruginės duonelės, bet neturiu raugo (prašyti Lung, kad atsiųstų, jau nedrįstu). Tai kažkada buvau skaičiusi rusiškame forume, kad galima kepti su gira. Kaip tik turėjau jau gerokai įrūgusios Slingių giros. Tai visą skysčių normą ėmiau tik girą. Visus produktus pagal eiliškumą sudėjau į duonkepę, palaikiau apie 20min. pastovėti ir tada įjungiau start. Tiesa, cukraus dėjau perpus mažiau, nes mano gira buvo saldoka. Gavosi labai skani duona, tik negaliu palyginti su duona kepama su raugu, bet patikėkit tikrai skanu. Toks pikantiškas skonis gavosi.
Atsakyti
sveikos visos... turiu klausimeli gal kiri zinot braziliskos duoneles receptuka? g.gif internete ieskojau bet kazkokiu nesamoniu ismeta ... unsure.gif labai butu dekui... victory.gif
Atsakyti
Sveikutės mirksiukas.gif

kurios keliatės anksti savaitgaliais - įsijunkite rytoj TV3 8:55 val., rodys "Apie ūkį ir bites" laida apie kaimą , rodys kaip ūkininkai ( jei gerai per mažosios verkimą išgirdau blink.gif ) iš Utenos rodys kaip kepti naminę ruginę duonelę thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 07 18, 09:52)
Sveikutės  mirksiukas.gif

kurios keliatės anksti savaitgaliais - įsijunkite rytoj TV3  8:55 val., rodys "Apie ūkį ir bites" laida apie kaimą , rodys kaip ūkininkai ( jei gerai per mažosios verkimą išgirdau  blink.gif ) iš Utenos rodys kaip kepti naminę ruginę duonelę  thumbup.gif



kaip ia nepamiršus g.gif

o aš vėl kepu kvietinę duonelę su raugu ir kėlimo miltelių šiek tiek. niu vaizdelis orkaitėj, nerealus, laukiu nesulaukiu thumbup.gif

o vat bandžiau su pienu užmaišyt tą patį, tai kažkodėl žymiai prasčiau iškilo, nors viską taip pat tuo pat metu dariau g.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 18, 10:25)
kaip ia nepamiršus  g.gif

o aš vėl kepu kvietinę duonelę su raugu ir kėlimo miltelių šiek tiek. niu vaizdelis orkaitėj, nerealus, laukiu nesulaukiu  thumbup.gif

o vat bandžiau su pienu užmaišyt tą patį, tai kažkodėl žymiai prasčiau iškilo, nors viską taip pat tuo pat metu dariau  g.gif

aš tai nepamiršiu - mes kelėmės su dukryte apie 9 ryto, o mano mažoji pagalbininkė išmoko man įjungti TV, pultelis guli šalia pagalvės, tai ji pasiima jį ir jungia, tai paliksiu įjungtą TV3vprieš išjungiant ir kai įjungs man ir rodys šį kanalą mirksiukas.gif

dabar žinutė į temą biggrin.gif : nežinau kaip pienas įtakoja duonos iškilimą, tačiau duonkepės instrukcijoje yra parašyta: jei norite traškios ir labiau paskrudusios plutelės naudokite ne pieną, o sausą pieną arba grietinėlę mirksiukas.gif

dar į cinamoninių bandelių temą
įdėsiu receptuką, kurį įdėjo viena rugpjūtinukų mama, kepiau - tai bandelės thumbup.gif ir tikrai greit pagaminamos mirksiukas.gif

Cinamonines bandeles ''A la kol vaikas miega balkone''

Teslai: 50 g mieliu, 500 ml pieno, 150 g margarino, 1 a.s. druskos, 100 ml cukraus, apie 1,4 l miltu. Galima paskaninti 1 a.s. kardamono, jei megstat

Idarui: 100 g margarino, 75 ml cukraus, 2 v.s. cinamono
Aptepimui: 1 kiausinis
Pagrazinimui: perlinis cukrus

Piena pasildyti iki mazdaug 37C, kad dar pirsta butu galima ikisti. i dideli dubeni susmulkinti mieles. Uzpilti siek tiek pieno ir istirpinti mieles, tada supilti likusi piena. Sudeti tirpinta ir atvesinta iki koseles konsistencijos sviesta, cukru, druska, (kardamona) ir beveik visus miltus (pasilikti apie 50 ml). Rankomis minkyti iki vientisos mases apie 8-10 min, virtuviniu kombainu apie 5 min. Tesla turetu nebesikabinti prie dubens krastu. Teslos virsu siek tiek pabarstyti miltais, uzdengti plastikine plevele. Taip dregme liks tesloje, o tesla geriau kils. Kildinti iki mazdaug dvigubo kiekio apie 30 min. Teslos pavirsius tada buna sausas ir blizgus.
Tesla deti ant pamiltuoto stalo arba dideles medines lentos. Siek tiek pavolioti tesla ir tada padalinti i 2 dalis. Padalinta tesla palikti kelioms minutems, kad atsileistu tempimas. Tuo metu sumaisyti viska idarui - istripinta ir siek tiek atvesinta margarina su cukrumi ir cinamonu. Jei kas turite DanSukker cinamono ir cukraus misini plastikiniame indelyje, tada tik istirpinti sviesta ir nemaisyti su DanSukker.
Teslos dalis iskocioti i didieli plona staciakampi (mazdaug 25x50). Aptepti idaro misiniu (arba patepti tik maragrinu ir apibarstyti DanSukker). Is ilgio susukti i viniotini. Tik nelabai stipriai vinioti. Tada viniotini supjaustyti mazdaug 1-1,5 cm storio riekutem. Kepti galima tiek ant folijos, tiek ant kepimo popieriaus, tiek popierinese kepimo formelese. TArp bandeliu palikti vietos, kad kepdamos turetu vietos plestis. Uzpildzius skarda uzdengti ranksluosciu ir pailsinti bandeles kokiu 15-20 min, jei turit laiko tai ir 30 min. Pries pat saunant i ugni patepti virsu kiausinio plakiniu ir pabarstyti perliniu cukrum. Kepama 250 C apie 5-8 min arba kol bandeles graziai paruduoja
Atsakyti
Nataliunciko duonele man nepavyko iskepti...tesla kaip buvo kieta , tai tokia ir liko - duonyte kieta kaip plyta verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
tai vat panos, gaila, fotikas sugedo, nebenukrauna nuotraukų, parodyčiau - su raugu ir soda tas pats gaunasi, nereik ir mielių, super duonelė thumbup.gif

labai mažai dėjau kepimo miltelių, panašiu principu juos paskirsčiau, kaip čiudo testo daroma (jau pakilusią tešlą nuo raugo kaip voką kelis kartus vyniojau prieš tai pabarsčius kepimo milteliais, ir leidau dar pora valandų pastovėt) - tai skylės tolygiai pasiskirsčiusios ir nedidelės, duona puri puri.

o vat kai bandomajį gabaliuką kepiau ir maktelėjau daugiau kepimo miltelių, tai buvo ir didelių skylių, kaip ciabattos. tai dabar savaitę valgysim, ką čia prikepiau, o tai pora kepalų iš entuziazmo pavariau biggrin.gif o paskui toliau galėsim ekperimentuot , noriu plikytą jau dabar pabandyti...
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2009 07 18, 15:10)
Nataliunciko duonele man nepavyko iskepti...tesla kaip buvo kieta , tai tokia ir liko - duonyte kieta kaip plyta verysad.gif  verysad.gif


Nu va g.gif O kur kepei - duonkepėj ar orkaitėj?
Man kažkodėl atrodo, kad duonkepėj trūksta galingumo ruginei duonai iškepti. Bent jau maniškei. Ir tie garai orkaitėje man labai patiko - juk jie irgi turi reikšmės. O duonkepėj šito neišgausi.

J@lanta, ir vėl cinamoninės bandelės doh.gif Gerai, kad greitai išvažiuojam, o tai nesusilaikyčiau jau ir pulčiau kept bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 07 18, 15:48)
Nu va  g.gif O kur kepei - duonkepėj ar orkaitėj?
Man kažkodėl atrodo, kad duonkepėj trūksta galingumo ruginei duonai iškepti. Bent jau maniškei. Ir tie garai orkaitėje man labai patiko - juk jie irgi turi reikšmės. O duonkepėj šito neišgausi.

J@lanta, ir vėl cinamoninės bandelės  doh.gif Gerai, kad greitai išvažiuojam, o tai nesusilaikyčiau jau ir pulčiau kept  bigsmile.gif

Orkaitej verysad.gif

O del *mamytės* duonelė

Kai tesla iskyla iki kepimo formos virsaus , nustatome kepimo programa - kepame 2 valandas(pas mane nr. 12).

Grynai kepimas 2 val?? g.gif pas mane nera tokios programos.1 valanda kepa .
Kaip jus kepate???labai laukiu atsakymo) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 18, 15:22)
labai mažai dėjau kepimo miltelių, panašiu principu juos paskirsčiau, kaip čiudo testo daroma (jau pakilusią tešlą nuo raugo kaip voką kelis kartus vyniojau prieš tai pabarsčius kepimo milteliais, ir leidau dar pora valandų pastovėt) - tai skylės tolygiai pasiskirsčiusios ir nedidelės, duona puri puri.

tikiu, kad duonelė porėta ir skani thumbup.gif
tik sakyk - rašai įdėjau nedaug miltelių, o tai kiek čia būtų arbatiniais šaukšteliais? ir kiek tuomet dėjai raugo ( naudoji sausą ar savo užaugintą )?
ir ar negalima dėti miltelių iškar su visais produktais ? ar labiau patartina dėti miltelius tokiu principu kaip aprašei ? ( aš tai šiuo atvilgiu tinginė esu, man patinka įdėjai - paspaudei - ir tik jau iškepusią duonelę išėmei, na kad nereikėtų terliotis su ja lotuliukas.gif )

man patinka ciabatta, bet man neišeina su didelėm porėtom skylėm blink.gif

QUOTE(Lung @ 2009 07 18, 15:48)
* Nu va  g.gif O kur kepei - duonkepėj ar orkaitėj?
Man kažkodėl atrodo, kad duonkepėj trūksta galingumo ruginei duonai iškepti. Bent jau maniškei. Ir tie garai orkaitėje man labai patiko - juk jie irgi turi reikšmės. O duonkepėj šito neišgausi.

** J@lanta, ir vėl cinamoninės bandelės  doh.gif Gerai, kad greitai išvažiuojam, o tai nesusilaikyčiau jau ir pulčiau kept  bigsmile.gif

* kepiniams tokiem pvz kap bandelės na ir žinoma duona - padėtas vandens puodelis orkaitėje kepant - duoda kepiniams traškią plutelę mirksiukas.gif

** čia kai kitą nereikės važiuoti niekur ir jei patinka kibinai - tai ir prašom pabandyti, gaunasi tikrai skanūs kibinai su traškia tešla thumbup.gif viduje sultinga, na tikras skanumėlis, nei į Trakus važiuoti nereikia KIBINŲ RECEPTAS , mes ir dingsim pirmadienį iš Vilniaus porai sav, bet šiandien vakare gal rieks iškepti kibinų

Ulitka savo duonkepėje aš galiu nustatyti kiek man reikia laiko kad vyktų kepimo programa ( pas mane nr. 14 ), taimeris nustatomas su 10 min laiko intervalu
šiaip dažniausiai 1kg svoriui kiek pastebėjau jau iš nustatytų programų - pačiam kepimui skiriamos apie 1 val vidutiniškai, per tą laiką ir iškepa duonelė mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 18 liepos 2009 - 16:13