Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Ulitka @ 2009 07 15, 21:59)
Cia pagal Nataliunciko recepta????Pagal ta????
200g rupiu ruginiu miltu(stambesnio malimo)
50ml salyklo
kmynu
310ml verdančio vandens!
1 v. š. aliejaus
350g rupiu kvietiniu miltu
1 v. š. druskos
2 a. š. cukraus(druską ir cukrų dėt į skirtingas vietas)
1 a. š. sauso raugo
1,5 a. š. sausu mielių
Viską sudėt pagal recepto eiliškumą ir duot pastovėt apie 30min(nemaišant!), po to įjungt tešlos režimą. Kai tešla bus išmaišyta, duot pastovėt apie valanda, o po to kept
50ml salyklo ---sauso taip??????

Taip, pagal šitą. Viską dariau labai tiksliai, kaip Nataliuncik rašė.

Salyklą dėjau sausą. Tiesiog sluoksniavau į didelį dubenį: ruginiai miltai, salyklas, kmynai, užpyliau vandeniu, aliejus, kvietiniai miltai (paprasti, rupių neturėjau), ir tada skirtinguose kampučiuose - druska, cukrus, mielės, sausas raugas. Palikau, tiesa ne pusvalandžiui, o trim valandom - išlėkiau siuntinukų išsiųst ax.gif Grįžus viską suminkiau. Čia išsigandau - tešla kietoka. Aliejuotom rankom suformavau kepaliuką, kepiau moliniame inde, į orkaitę stačiau indą su vandeniu. Kepiau 210 laipsnių temperatūroje valandą ir 20 min.

Super receptas thumbup.gif

Duonkepėj dabar kepsiu tik baltą duoną, o juodą - tik orkaitėj biggrin.gif
Atsakyti
Aciu merginos

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ulitka: 15 liepos 2009 - 21:14
QUOTE(Lung @ 2009 07 15, 20:42)
Tiesą sakant, likau apakusi ir nieko nesupratusi  blink.gif Ar čia receptas stebuklingas, ar orkaitėj kepta ruginė duona taip žymiai skiriasi nuo duonkepinės  g.gif  Tokios skanios juodos duonos dar ir parduotuvėj ne visada nusipirksi, tik ūkininkų turgeliuose.  Plona traški plutelė, minkštutėlis mikštimas, nerūgšti  thumbup.gif  Kepdama į orkaitės apačią buvau įstačius aukštą blėką su vandeniu, tai tiesiog garuose kepė.

Prisipažinsiu, išsigandau recepte valgomojo šaukšto druskos. Bet viskas ten gerai  biggrin.gif Gal tik sekantį kartą dėsiu daugiau sauso raugo - 2 a.š., na mėgstu aš rūgštelę  ax.gif

Ulitka ir kitos kepėjėlės, drąsiai kepkite. Ir geriausiai be jokių duonkepių - paprasta, greita, ir laaaabai skanu  rolleyes.gif

Nataliuncik, didelis dėkui  4u.gif  4u.gif  4u.gif

Į sveikatėlę 4u.gif

QUOTE(Ulitka @ 2009 07 15, 20:59)
Rupiu miltu neturiu(( bandyti kepti su paprastu ar  ne??
aciu labai)))

Taip, dėk drąsiai
Atsakyti
QUOTE(Aryvle @ 2009 07 15, 08:22)
kaip supratau tai ir raugas buvo uzpiltas verdanciu vandeniu? o jis nezusta kaip mieles?  g.gif  atleiskit uz toki kvaila klausima, bet as dar mokausi...


Taip, aš ir raugą užplikiau. Nežinau ar ten, kas žuvo, ar ne, bet man pakilo labai gražiai ax.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 15, 12:46)
la smile.gif

elika - ne del raugo tavo duona tokia rugsti  ax.gif  dabar siltas laikas, tai perrugo tesla... rauginsi trumpiau - nebus tokia rugsti. Vat bijau, jei maziau desi raugo - gal neuzteks issipurenimui. tiesiog tada tau patarciau stebeti - vos tesla (pirmine) uzburbuliuoja - pridedi miltu ir palieki antra,/treciam pakilimui. jei nenori rugsties - ir tuomet ilgai neraugink. Sakyciau - lai pakyla skardeleje ir kisk kepti. Turetu pagelbet  4u.gif



Dėl pirminės tešlos, tai... aš užplikiau visus miltus ir tešla buvo ruošiama ir kildoma tik iš tos masės, o papildomai nebuvo dedama miltų vėliau. Dariau taip, kaip man ta močiutė patarė. Ji nedėdavo miltų vėliau. Nežinau ar tai gerai, ar ne, bet taip jau ji kepdavo duonelę, tai pabandžiau ir aš rolleyes.gif bendymams ribų nėra, tad bandysiu dar tobulinti savo duonutę ax.gif
Atsakyti
as manau kad irgi juoda kepsiu orkaitej - man skaniau paskrunda smile.gif Bet vat karsta diena, tai duonkepe - issigelbejimas totalus thumbup.gif

kepsiu siand bandeles su cinamonu, kaip ten tokios vadinasi - cinamonines zieveles ar pan... tikiuosiu, nutaikysiu kiekius. labai noriu isgauti ta lipnuma, cia juk nuo cukraus ir sviestelio trupucio ar ne? nes vien cukrus taip nelimpa...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 16, 13:45)
kepsiu siand bandeles su cinamonu, kaip ten tokios vadinasi - cinamonines zieveles ar pan... tikiuosiu, nutaikysiu kiekius. labai noriu isgauti ta lipnuma, cia juk nuo cukraus ir sviestelio trupucio ar ne? nes vien cukrus taip nelimpa...

Taip, sumaišyk sviestą, cinamoną ir cukrų, ir su tą masę tepk
Atsakyti
Mrs. R, pamenu, kad neišėjo ciabatoje skylių išgauti. Gal čia rasite kokių minčių
http://sonatinos-rec...6/ciabatta.html
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 16, 14:45)
1. as manau kad irgi juoda kepsiu orkaitej - man skaniau paskrunda smile.gif Bet vat karsta diena, tai duonkepe - issigelbejimas totalus  thumbup.gif

2. kepsiu siand bandeles su cinamonu, kaip ten tokios vadinasi - cinamonines zieveles ar pan...

1. Išsigelbėjimas - tai jau tikrai. Ir elektros mažiau ax.gif Ir taimeris nakčiai - gėris. Vis tik duonkepė gerai thumbup.gif Bet juodai duonai - orkaitė.
2. Bandelės su cinamonu mmmm wub.gif Kaip seniai nekepiau - stengiuos mažiau skanėstų kept, nes didesnę dalį pati ir sulapnoju, o po dejuoju dėl svorio blush2.gif Nemoku iškept ir tik paragaut - kiek bus tiek valgysiu doh.gif

QUOTE(Trolėmolė @ 2009 07 16, 18:08)
Mrs. R, pamenu, kad neišėjo ciabatoje skylių išgauti. Gal čia rasite kokių minčių
http://sonatinos-rec...6/ciabatta.html

Aš jau irgi atkreipiau dėmesį į šitą Sonatinos receptą ir komentarą "čia svarbiausia tešlą labai gerai išplakti, kad susidarytų gliutenas, kuris padeda iškilti duonai ir suteikia akytą struktūrą. " Kaip jis ten susidaro? Juk jis jau ir taip yra miltuose? Juk galima papildomai įdėti gliuteno, ar ne?
Reikia DeLonoje ir gliuteno smile.gif
Atsakyti
Aš esu turėjusi gliuteno. Taip ir išmečiau nesunaudojusi. Nepatiko man. Priduodavo to popierinio skonio ir tekstūros. Nors gal reikėjo labiau paeksperimentuot g.gif
Atsakyti
essen.gif niam niam bandutes...
pamirsau patirpint sviesta doh.gif tai pjausciau plonais gabaliukais ir sudejau ant cukrasu/cinamono ir cukraus/kokoso drozliu... nu bet jau skanumas, mmmm rolleyes.gif jauciasi toks svelnus sviestelio skonis...
aisku, nefotkinu, nes negana to dar pamirsau ir kiausiniu patept, ne galva, o kopustas...
Ciabatu visokiu dariau, masina minke, mixeris, rankos - ne mano duona matyt schmoll.gif Sonatinos skani gaunasi, bet ne ciabata, o toks pilktelejes batonas purus, mazomis mazomis vienodomis akelemis, lyg gerai suplakta tirsta puta...
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 07 16, 19:16)
Aš esu turėjusi gliuteno. Taip ir išmečiau nesunaudojusi. Nepatiko man. Priduodavo to popierinio skonio ir tekstūros. Nors gal reikėjo labiau paeksperimentuot  g.gif

Įdomu g.gif Pastebėjau, kad rusiškuose kepėjų forumuose gliutenas vienas populiariausių priedų. Aplamai, jos daug įvairių priedų naudoja, kai kurių net pavadinimų negaliu išsiaiškint ax.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 16, 19:41)
essen.gif niam niam bandutes...

Skanaus bigsmile.gif Gerai, kad vaizdų nėra, nes nesusilaikyčiau ir pulčiau kept lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 07 16, 19:27)
Įdomu  g.gif Pastebėjau, kad rusiškuose kepėjų forumuose gliutenas vienas populiariausių priedų. Aplamai, jos daug įvairių priedų naudoja, kai kurių net pavadinimų negaliu išsiaiškint  ax.gif
Skanaus  bigsmile.gif Gerai, kad vaizdų nėra, nes nesusilaikyčiau ir pulčiau kept  lotuliukas.gif

Na jei naudot visokiausius ten priedus(kaip rusiškose saituose) tai kuom mūsų naminė duonelė skirsis nuo pirktiniu? Aš pvzd. pradėjau kept duoną, nes noriu vartot kuo natūralesnį maistą blush2.gif
Atsakyti