Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(J@lanta @ 2009 07 10, 22:03)
užduosiu blond klausimuką  blush2.gif

jei kepsiu ruginę duoną su sausu raugu, tai mielių jau nebereikia dėti ? užteks kiek raugas "pekels" duonelę  mirksiukas.gif  ??
beskaitydama jau visai susipainiojau  unsure.gif

Reikia dėt ir mielės, bet galima sumažint, pvzd. pagal receptą 2a.š. mielių, tai su raugu dėk 1.5a.š. smile.gif
Atsakyti
la smile.gif

tokia litanija parasiau ir mazylis isjunge kompa doh.gif nekenciu tokiu dalyku...

vakar buvau Vlniuj, zadejau uzsukt i delona, deja deja, pravaziavau nusukima doh.gif Kol MB isaiskinau ko man reikia (nu kas per durnas iprotis - pirma iskvost ko kam reikia, o tada paklaust, tai kurgi sukt gun_bandana.gif ), privaziavom kamsti ties Brodvejaus klubu.... patingejau stovet eilej apsisukus...

as to sauso rauga i rugine duona deciau 10proc ir rauginciau kaip su slapiu - per nakti ir daminkius dar diena....
Salyklo man per akis 1 v s i 700g duona. Jei daugiau - kartu, per stipru, o cia - tik svelnus prieskonis...

As kartais i raugine duona dedu mieliu... nepriklausomai nuo to, kiek dejau raugo. Tda duona sausesne, poretesne.
Jolanta - ar gavai pinigelius? Darem grynais i banka.

Vakar taip velai grizom namo, duonos - nei kvapo, uzstaciau kepima rytui. Negana to, kad buvo velu, dar pasirode, kad ir miltu - ne fontanai. Sudejau likucius is visu pokiuku, gavosi 1:1 ruginiu: kvietiniu, bijojau, kad nekils, bet viskas kuo puikiausiai iskilo, ryte namai kvepejo...
Atsakyti
De Lona thumbup.gif parduotuvėlė. Ketvirtadienį vėlai vakare pervedžiau pinigus,o šiandien jau geriu medaus krūmo arbatą ir ieškau receptukų su raugu biggrin.gif . O dar ir dovanėlių įdėta 4u.gif . Ačiū,ačiū.
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif Nesenai kepiau ruginę duonelę su salyklu. ax.gif
user posted image
ir perpjauta
user posted image
Atsakyti
elika - kokia nuostabi tavo duonele wub.gif
gryn pirktine. Bet man vat tokia spalva - jau per daug g.gif

Cook-talk duonos temelej idetas labai grazus pyragas - is teslos padarytas lyg varpu rysulys, tik va man tas cook talk paskutiniu metu neatidaro receptu g.gif tik pradinius psl...

šarūne - kaip medaus krumo arbata? as turiu pasisodinus. Ale uosviene nupeike, kad kartu, aitru... g.gif

gal dar kas yra is Pnvzio krasto? pasikoperuotume siuntiniui is Delonos, siusciaus per savo imone (gal butu taip galima - lung? savo transportininkus issikviest) - mazu pigiau butu...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 11, 15:20)

šarūne - kaip medaus krumo arbata? as turiu pasisodinus. Ale uosviene nupeike, kad kartu, aitru... g.gif

As is De Lonos parsisiunciau medaus krumo arbata su braskem.Man labai skani ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 11, 16:20)
elika - kokia nuostabi tavo duonele wub.gif
gryn pirktine. Bet man vat tokia spalva - jau per daug g.gif



Ačiū ax.gif tai pirmąkart kepiau su salyklu grynai ruginę, ir nelabai aš pataikiau. truputi ir man perdaug, ne tik spalvos, bet ir skonio doh.gif na, bet kitąkart jau tikrai dėsiu mažiau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 11, 11:20)
tokia litanija parasiau ir mazylis isjunge kompa doh.gif nekenciu tokiu dalyku...

vakar buvau Vlniuj, zadejau uzsukt i delona, deja deja, pravaziavau nusukima doh.gif Kol MB isaiskinau ko man reikia (nu kas per durnas iprotis - pirma iskvost ko kam reikia, o tada paklaust, tai kurgi sukt gun_bandana.gif ), privaziavom kamsti ties Brodvejaus klubu.... patingejau stovet eilej apsisukus...

Labai pažįstamos situacijos ir su kompu ir su MB lotuliukas.gif Tikiuosi, dar bus progų apsilankyt 4u.gif

QUOTE(Elika @ 2009 07 11, 12:23)
Sveikutės  4u.gif Nesenai kepiau ruginę duonelę su salyklu.  ax.gif

Labai graži duona thumbup.gif Ir pluta nestora, ir minkštimas, matosi, netrapus. Tiesiog klasika bigsmile.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 11, 16:20)
1. medaus krumo arbata? as turiu pasisodinus. Ale uosviene nupeike, kad kartu, aitru... g.gif

2. gal dar kas yra is Pnvzio krasto? pasikoperuotume siuntiniui is Delonos, siusciaus per savo imone (gal butu taip galima - lung? savo transportininkus issikviest) - mazu pigiau butu...

1. Medaus krūmas auga? Kaip įdomu, maniau, Lietuvoje neauga. Ir žydi smulkiais geltonais žiedeliais? Va šitas? O iš ko išaugo? Atsprašau už tiek klausimų, bet labai įdomu pasidarė ax.gif
2. Tai žinoma galima. Užsisakot su atsiėmimu parduotuvėj, pristatymas atsimeta. Atvažiuoja jūsų žmonės, pasako slaptažodį "duona" (juokauju biggrin.gif ) ir gauna siuntinuką.

Vakar bandžiau "atgaivinti" raugą - sumaišiau su vandeniu, pastačiau nakčiai šiltai. Rezultatas 0. Eksperimentas tęsiasi. Tik su mano šiandienine laime, tai gali nieko nesigauti doh.gif Į kibirėlį įdėjau tik kvietinių miltų, vandens, raugo, cukraus, druskos ir, nesusilaikiau, pusę mažyyyyčio šaukštelio sausų mielių ax.gif Įstačiau kibirėlį, įjungiau tik tešlos progamą. Burzgia mano bitutė, dirba, o šalia ant stalo guli maišymo mentelė doh.gif Teko viską krapštyti lauk, nes šiaip iki dugno nedasikasiau. Dar parduotuvėje pasiruošiau juodųjų ir baltųjų sezamų, sėmenų, kmynų, norėjau dėti į duoną ir dar florentinų išsikepti. Pasirodo, viską palikau doh.gif Teko tenkintis žiupsneliu ciberžolės ir džiovintais krapais. Taigi, lauksim kas gausis.

Ką tik pažiūrėjau - lyg ir kyla tešla smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 11, 11:20)
la smile.gif

tokia litanija parasiau ir mazylis isjunge kompa doh.gif nekenciu tokiu dalyku...

As kartais i raugine duona dedu mieliu... nepriklausomai nuo to, kiek dejau raugo. Tda duona sausesne, poretesne.


Sudejau likucius is visu pokiuku, gavosi 1:1 ruginiu: kvietiniu, bijojau, kad nekils, bet viskas kuo puikiausiai iskilo, ryte namai kvepejo...



jo, tik ištaikai minutę čia prašyt, prirašai prirašai ir vaikas nusprendžia, kad gana doh.gif

o įdomu, jei vietoj mielių pridėčiau kepimo miltelių, ar gautųsi panašus efektas... g.gif šiandien didelį kepalą minkiau, tai neeksperimentavau ...

o dėl kvietinių, tai man jie kyla ne ką prasčiau, kodėl bijojai?

čia va dariau su rupiais ruginiais ir didesne dalim kvietinių, nes neturėjau ruginių smulkaus malimo

user posted image
Papildyta:
QUOTE(Lung @ 2009 07 11, 18:56)
Vakar bandžiau "atgaivinti" raugą - sumaišiau su vandeniu, pastačiau nakčiai šiltai. Rezultatas 0.  Eksperimentas tęsiasi



o tu čia sausą raugą bandai "atgaivinti"?

mano įprastinis raugas irgi padžiūna šaldytuve ilgiau pastovėjęs, tai po pirmo primaitinimo irgi neatsigauna, tik po antrojo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FedeSperanza: 11 liepos 2009 - 18:55
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 11, 18:59)
o įdomu, jei vietoj mielių pridėčiau kepimo miltelių, ar gautųsi panašus efektas... g.gif šiandien didelį kepalą minkiau, tai neeksperimentavau ... 

Na gal pabandyk su kepimo milteliais bigsmile.gif Kepimio milteliai naudojami vietoj sodos gaminant įvairius bemielės tešlos patiekalus- sausainius, tortus, keksus, blynelius ir t.t..Kepiniai bus purūs ir minkšti. Rekomenduojama naudoti 10g/400g tešlos, per didelis kiekis gali sugadinti gaminį. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 11, 20:51)
Na gal pabandyk su kepimo milteliais  bigsmile.gif Kepimio milteliai naudojami vietoj sodos gaminant įvairius bemielės tešlos patiekalus- sausainius, tortus, keksus, blynelius ir t.t..Kepiniai bus purūs ir minkšti. Rekomenduojama naudoti 10g/400g  tešlos, per didelis kiekis gali sugadinti gaminį. 4u.gif


prašome nesijuokti, žinau, kas yra kepimo milteliai smile.gif pas mane nieko namie su mielėm negali būti, tai dėl to kartai sir kyla kreizi idėjos bigsmile.gif ryt reik nepamiršt dalį tešlos nugnybt ir išbandyt...
Atsakyti
Iškepė assa.gif Kepiau mažą kepalėlį, jaučiu iki ryt neliks biggrin.gif Gavosi labai minkšta, porėta balta duona, šiek tiek rūgštelna. Minkštimas ir skonis primena parduotuvinę kvadratinę pjaustytą duoną sumuštiniams. Originaliame recepte 380g kvietinių miltų 1,5 a.š. mielių. Aš dėjau 0,5 a.š. mielių (net nepilnai) ir 1 v.š. sauso raugo. Jau trigubai mažiau mielių thumbup.gif Rytoj bandysiu dar mažinti mieles.

QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 11, 19:59)
o tu čia sausą raugą bandai "atgaivinti"?

mano įprastinis raugas irgi padžiūna šaldytuve ilgiau pastovėjęs, tai po pirmo primaitinimo irgi neatsigauna, tik po antrojo.

Gal galima plačiau apie "gaivinimą" 4u.gif
Atsakyti