Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Lung @ 2009 07 09, 18:55)
Aš su naujienomis mėgstančioms juodą duoną: salyklo, raugo ir mielių jau galima užsisakyti ir internetu www.delona.lt

Greitai sureagavot, šaunuolė thumbup.gif

QUOTE(Terra2 @ 2009 07 10, 07:52)
Sveikutės!
aš pasimečiau. Paaiškinkit man žaliai, kuo skiriasi raugas nuo salyklo?

Raugas skirtas tešlos rauginimui, duoda duonai rūgštumą, o salyklas-juodumą ir kvapą

QUOTE(mama_Greta @ 2009 07 10, 08:53)
Chm, truputuka pasimeciau blush2.gif  Ar sitas raugas tinka teslos kelimui ar tai skirta tik parugstinimui?

Jei ir kelia, tai nežymiai, net nepastebėjau blush2.gif

QUOTE(lioliuke @ 2009 07 10, 11:58)
Mergaites turiu klausimuka gal kuri kepete koki pyraga duonkepeje su varske turiu nemazai varskes noriu ka nors skanaus pasigaminti???

Galima padaryt zebriuką, balta varškės duona...
Atsakyti
man irgi idomu del to sauso raugo. tai ji dedi juodai duonai kaip paprasta rauga ir raugini duona kaip paprastai, ar ta rauga reikia skiesti, maisyti su kuo nors, auginti?
labai lauksiu atsakymo, nes as susiviliojusi ji pirkti blush2.gif
Atsakyti
Jau turiu sauso raugo thumbup.gif Nors duonos dar ir buvo, bet vis tiek kepu bigsmile.gif Labai noriu paragauti su raugu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aryvle @ 2009 07 10, 15:29)
man irgi idomu del to sauso raugo. tai ji dedi juodai duonai kaip paprasta rauga ir raugini duona kaip paprastai, ar ta rauga reikia skiesti, maisyti su kuo nors, auginti?
labai lauksiu atsakymo, nes as susiviliojusi ji pirkti  blush2.gif

Maišydama tešlą įdedi sauso raugo, (tik Lung rašo kad 1% nuo miltų kiekio, o kiek aš žinau reikia dėt 5% blush2.gif ) ir viskas, nieko nereikia augint
Atsakyti
Sveikos vakare 4u.gif
QUOTE(mama_Greta @ 2009 07 10, 09:53)
Chm, truputuka pasimeciau blush2.gif  Ar sitas raugas tinka teslos kelimui ar tai skirta tik parugstinimui?

Kaip jau sakė Nataliuncikas, raugas parūgština ir nedaug iškelia. Bet su raugu tešla ir duona gaunasi puresnė, porėtesnė. Man, pvz. ruginė duona gaudavosi skani, bet tokia mažai iškilusi, plytukė, švelniai pasakius ax.gif O su raugu ji ir iškilo šiek tiek daugiau (bet ne kaip kvietinė) ir puresnė, su oro burbuliukais viduj.

QUOTE(lioliuke @ 2009 07 10, 12:58)
Niu ka padarem pirma uzsakymuka delonoje wink.gif

Mergaites turiu klausimuka gal kuri kepete koki pyraga duonkepeje su varske turiu nemazai varskes noriu ka nors skanaus pasigaminti???

Laukit siuntinuko mirksiukas.gif

Su varške kepu VARŠKĖS PYRAGĄ
100g sviesto
150 ml pieno + 2 kiausiniai,
vanilinio cukraus
1 a.s. druskos
150 g cukraus
250g varskes
500g kvietiniu miltu
2,5 a.s. sausu mieliu.

Viską sudėti pagal duonkepės rekomendacijas, 1 kg, programa - pyragai arba balta duona. Iškepusią patikrinti mediniu pagaliuku ir dar apie 20 min. palaikyti kibirėlyje, kitaip vidus būna per drėgnas. Nors ir šiaip šitas pyragas nesausas. Tešlą galima paskaninti cinamonu, riešutukais arba (mano mėgstamiausi) porą šaukštų marcipanų - persipanų.

QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 10, 19:43)
Maišydama tešlą įdedi sauso raugo, (tik Lung rašo kad 1% nuo miltų kiekio, o kiek aš žinau reikia dėt 5% blush2.gif ) ir viskas, nieko nereikia augint

Taigi va, parašiau kaip specifikacijoj parašyta. Nors ir man 1% atrodo per mažai g.gif Kai pirmą kartą kepiau, ant 500g miltų dėjau 50 g salyklo ir man buvo labai skanu. Mano duonkepės instrukcijoje parašyta 500 g miltų 2 v.š. sauso raugo - panašu į teisybę. Reikės skambinti tiekėjų technologams ir tikslinti g.gif

Bet man vis norisi iš to sauso padaryti šlapią raugą ir paraugint tešlą, kaip manot, įmanoma? Mrs.R, nataliuncik, Jūs labiau patyrusios, patarkit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 07 10, 15:29)

Jei ir kelia, tai nežymiai, net nepastebėjau  blush2.gif


O tai tada nesigautu tas pats tiesiog citrinu rugsties kiek idejus i duona? paskaiciau sudeti jusu puslapy - ruginiai miltai ir citrinu rugtis.. na ir antioksidatorius g.gif o namini rauga kaip suprantu galima naudoti vietoj mieliu teslos kildinimui, ir ten rugstuma duoda uzsiveisusios bakterijos.. tik kad man jo taip ir nepavyko issiaugint... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 07 10, 21:44)
O tai tada nesigautu tas pats tiesiog citrinu rugsties kiek idejus i duona? paskaiciau sudeti jusu puslapy - ruginiai miltai ir citrinu rugtis.. na ir antioksidatorius g.gif o namini rauga kaip suprantu galima naudoti vietoj mieliu teslos kildinimui, ir ten rugstuma duoda uzsiveisusios bakterijos.. tik kad man jo taip ir nepavyko issiaugint... blush2.gif

Ir man nepavyko, todėl ir džiaugiuosi bent sausu biggrin.gif Ir dėl tos pačios priežasties noriu iš sauso kaip nors padaryti šlapią.

Dėl bakterijų - naminį raugą juk irgi džiovina, sutrina į miltukus ir naudoja, tai kokios ten bakterijos - džiovintos? biggrin.gif Kepyklos irgi juk naudoja tik šitą raugą g.gif

Kaži, ar galima ruginį raugą naudoti kvietinei duonai?

Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 07 10, 22:18)
Ir dėl tos pačios priežasties noriu iš sauso kaip nors padaryti šlapią.

Dėl bakterijų - naminį raugą juk irgi džiovina, sutrina į miltukus ir naudoja, tai kokios ten bakterijos - džiovintos?  biggrin.gif  Kepyklos irgi juk naudoja tik šitą raugą  g.gif


Na kaip ir sausos mieles - gavusios dregmes subujoja smile.gif
Atsakyti
Kepiau tokia pacia duona, kaip visada (rugine), tik raugo idejau. Skanumelis thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Vienu prisedimu puse susveiciau...

Dekui Lung bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rsc: 10 liepos 2009 - 21:26
QUOTE(mama_Greta @ 2009 07 10, 22:23)
Na kaip ir sausos mieles - gavusios dregmes subujoja smile.gif

Tai gal ir tas raugas taip pat subujoja g.gif

Ruginė tešla aplamai mažai kyla, gal todėl ir nesimato ryškaus to raugo "subujojimo". Ryt eksperimentuosiu - sausas raugas + tik kvietiniai miltai, jokių mielių. Arba kokią košę iš raugo užmaišyt, palaikyt ir žiūrėt kas gausis...

rsc, duonkepei dėkokit, ne man smile.gif skanaus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 10 liepos 2009 - 21:31
užduosiu blond klausimuką blush2.gif

jei kepsiu ruginę duoną su sausu raugu, tai mielių jau nebereikia dėti ? užteks kiek raugas "pekels" duonelę mirksiukas.gif ??
beskaitydama jau visai susipainiojau unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 07 10, 23:03)
užduosiu blond klausimuką  blush2.gif

jei kepsiu ruginę duoną su sausu raugu, tai mielių jau nebereikia dėti ? užteks kiek raugas "pekels" duonelę  mirksiukas.gif  ??
beskaitydama jau visai susipainiojau  unsure.gif

Klausimų ir man pačiai tiek kyla, kad tuoj pati blond patapsiu biggrin.gif

Mielių vis tiek kažkiek reikės.

Atidžiai panagrinėjau savo duonkepės instrukcijos receptus - ten visuose ir mielės, ir sausas raugas. Kvietiniams miltams mažiau, o kuo daugiau ruginių miltų, tuo daugiau raugo dedama. Pvz, puskiliui kvietinių miltų 1 a.š. mielių ir 1 a.š. raugo. O kvietinei - ruginei (lygiomis dalimis) 1 a.š. mielių ir 1,5 V.š raugo.

Viskas, ryt po darbo eksperimentuosiu, ataskaitą pateiksiu čia smile.gif
Atsakyti