Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 11, 18:07)
O as su pasiulymu, manau bus aktualu daugeliui smile.gif Gal prie to paties nusipirkime mieliu? Speju, kad salyklas is Kartagenos tai galima butu paimti ir mieliu, kiek maciau - isfasavimas po 10kg arba pakuciais, kainu nznau, bet jei J@lanta palaiko rysi, tai galetu dar uzklausti del kokiu universaliu mieliu...

Aš tik už, pas mus kaip tik jau į pabaigą drinks_cheers.gif

J@lanta paimsiu 1 kg smile.gif
Atsakyti
ir aš mielių 1 kg mielai priglausčiau blush2.gif
Atsakyti
žinios dėl mielių gavau atsakymą, jog mielių prekyba neužsiima www.salyklas.lt verysad.gif

p.s. kadangi imu du pokus salyklo( viso 50kg ) nei pradžioje planavau, nes atsirado daugiau norinčių ir su vienu 25kg poku būtumėm neišsivertusios , tai sudarius norinčių sarašiuką lieka apie 10kg - nieks nenori daugiau imti salyklo mirksiukas.gif ??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 12 birželio 2009 - 10:54
O kur tas salyklas.lt nes Kartagena tai kaune g.gif
Net neabejoju, kad jei imsi visa pakuote 10kg mieliu, tai parduos... Taip, kad kas turi laiko - parasykit ar pasidomekit, please 4u.gif ypac kaunietes...

na, reikalai spaudzia, turiu begt...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 12, 11:35)
O kur tas salyklas.lt nes Kartagena tai kaune g.gif
Net neabejoju, kad jei imsi visa pakuote 10kg mieliu, tai parduos...  Taip, kad kas turi laiko - parasykit ar pasidomekit, please  4u.gif ypac kaunietes...

na, reikalai spaudzia, turiu begt...

Dziaukimes, kad salyklo gausim ax.gif
Mieliu ir savarankiskai galima nusipirkt...
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 12, 12:50)
žinios dėl mielių gavau atsakymą, jog mielių prekyba neužsiima www.salyklas.lt  verysad.gif

p.s. kadangi imu du pokus salyklo( viso 50kg )  nei pradžioje planavau, nes atsirado daugiau norinčių ir su vienu 25kg poku būtumėm neišsivertusios  , tai sudarius norinčių sarašiuką lieka apie 10kg - nieks nenori daugiau imti salyklo  mirksiukas.gif  ??


O Vilniuj ir as paimciau thumbup.gif ...o del mieliu????cia jos kazkokios spesel?....nes kazkada esu is ju gavus,tai eilines mieles.... g.gif
Atsakyti
forta - mieles kaip iles, tik sakau - mazu pigiau butu g.gif nei kad 1Lt uz 7g

Aisku, bepigu jums, didmiescio gyventojoms ax.gif
vat jei nupirks j@lanta man diiiideli paka mieliu is maxes, tai as metus apsispakajinus busiu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 06 05, 19:55)
Vakar kepiau duona, pagal sitoj temoj rasta recepta - labai skani gavosi. Pasizymejau, kad reikes dar nekart kepti 4u.gif
Receptas:
225 g ruginių miltų
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos
20 g šviežių mielių (7 g sausų – 2 a.s.))
150 ml šilto pieno
1 a. š. skysto medaus
150 ml šilto vandens
linų sėmenų ir saulėgrąžų
Rezimas - klasika


Na va siandien ja kepiau antra karta,skonis tikrai geras,na bet man ji neiskyla doh.gif na nezinau kodel,laukiu patarimo,gal ji tau ir tokia buna,na tiesiog nesuprantu as jau
sitaip ji man atrodo
user posted image

klausimelis,o nei sviesto nei aliejaus deti nereikia cia ? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sloga: 13 birželio 2009 - 11:48
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 13, 11:39)
forta - mieles kaip iles, tik sakau - mazu pigiau butu g.gif nei kad 1Lt uz 7g

Aisku, bepigu jums, didmiescio gyventojoms  ax.gif
vat jei nupirks j@lanta man diiiideli paka mieliu is maxes, tai as metus apsispakajinus busiu  bigsmile.gif

važiuosiu šiandien ryt į maxiną didelę - tai prigriebsiu mirksiukas.gif ( bet man į a.ž. rašei, jog 2 didelius pakus imti g.gif )
aš tai savojoje maximoje X ankščiau pirkdavau fermipan mielės mažame pakelyje, ten 11g, kaina 0.59cnt
va tokias :
user posted image
paskutinius kartus buvau norfoje - tai ten pirkau geltoname pakelyje, berods 27g (pasibaigė, išmečiau pakelį, tai negaliu tiksliai pasižiūrėti ), o ir kaina kažkkur nesiekia 2lt

vakar buvo mano naktinė puota lotuliukas.gif
prisiminiau apie 21val, kad reikia duoną užstatyti, tai sumečiau greit viską ( kepiau ruginę ale "močiutės" ( tik kaip sakiau dedu ne du šaukštus, o vieną medaus, ir beriu saulėgražų branduolių bei kmynų visą puodelį, gausiai negalint ) ir laukiu , visas ciklas užima 3.40 val. Apie 12val nakties pradėjo sklisti geras kvapas, man jau skrandis duoda ženklą - duok valgyti, nors ir buvau nesenai valgiusi. Kuo toliau tuo labiau kvapas kepamos duonelės veikia. MB guli ir juokiasi kaip mano skrandis pradeda gurgti biggrin.gif tik iškepė duonelė, aš ją greit išėmiau iš formos ir vėsinti, tuo tarpu greit imu varškės pokelį, porą skiltelių česnako, krapų, svogūnų laiškų, sumašau košę makalošę ir ant dar šiltos duonelės užtepu ir puotauju vidurį nakties
štai prie ko priveda kai kepu duonelę vakare, mam geriau jau dieną ją kepti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 13 birželio 2009 - 12:01
sloga - kartais nutinka, kad nelabai iskyla del ruginiu miltu... tiesiog labai svarbu nutaikyt tinkama teslos konsistensija 4u.gif

jolanta - man 1kg mieliu, prasau 4u.gif

Viena mano kolege skundziasi, kad jai duona mielem atsiduoda. speju, dejo slapias mieles ir gal nudaugino g.gif ar esat susidure, nes man taip niekad nebuvo, na, sviezia duona kvepia taip svelniai, sviezia duona, bet ne mielem g.gif Arba dar lyg perrauginus tesla labai mieles trenkia, bet kepant duonkepej mazu nelabai perrauginsi... Pirma kart ji cia kepe ir taip vat nepavyko...
Papildyta:
sloga - dar paziurejau tavo ideta pav. Nu tikrai neiskilus g.gif gal tu mieles pakeisk, juk ne pirma karta lyg skundies, kad nekyla? ir man butu per mazai miltu - 300ml vandens 500g miltu pagal recepta, o 500g miltu as dedu i 250ml vandens, ar neskysta tesla buna? aisku, net skysta kiltu del mieliu - kaip blynai smile.gif O riebalai tai cia tikrai nei prie ko - dek koki valg s aliejaus, jei norisi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 13, 14:43)
sloga - kartais nutinka, kad nelabai iskyla del ruginiu miltu... tiesiog labai svarbu nutaikyt tinkama teslos konsistensija 4u.gif

jolanta - man 1kg mieliu, prasau 4u.gif

Viena mano kolege skundziasi, kad jai duona mielem atsiduoda. speju, dejo slapias mieles ir gal nudaugino g.gif ar esat susidure, nes man taip niekad nebuvo, na, sviezia duona kvepia taip svelniai, sviezia duona, bet ne mielem g.gif Arba dar lyg perrauginus tesla labai mieles trenkia, bet kepant duonkepej mazu nelabai perrauginsi... Pirma kart ji cia kepe ir taip vat nepavyko...
Papildyta:
sloga - dar paziurejau tavo ideta pav. Nu tikrai neiskilus g.gif gal tu mieles pakeisk, juk ne pirma karta lyg skundies, kad nekyla? ir man butu per mazai miltu - 300ml vandens 500g miltu pagal recepta, o 500g miltu as dedu i 250ml vandens, ar neskysta tesla buna? aisku, net skysta kiltu del mieliu - kaip blynai smile.gif O riebalai tai cia tikrai nei prie ko - dek koki valg s aliejaus, jei norisi 4u.gif


Na gal miltu ir mazai,taciau dariau viska kaip recepte parasyta ,noretusi isgirsti ir is tu kurios tokia duonyte kepet,gal cia tik man neiseina ji blush2.gif ,mieles dejau siandien kitokias tas pats doh.gif
Noriu paklausti kiek reikia bandelem su lasinukais laiko kepti ir koki karstuma nustatyti, noriu pasauti i orkaite,bet ne sykio neesu ju kepusi g.gif dekui
Atsakyti
QUOTE(sloga @ 2009 06 13, 14:11)
Na gal miltu ir mazai,taciau dariau viska kaip recepte parasyta ,noretusi isgirsti ir is tu kurios tokia duonyte kepet,gal cia tik man neiseina ji  blush2.gif ,mieles dejau siandien kitokias tas pats  doh.gif
Noriu paklausti kiek reikia bandelem su lasinukais laiko kepti ir koki karstuma nustatyti, noriu pasauti i orkaite,bet ne sykio neesu ju kepusi  g.gif dekui


aš kepiau užvakar šitą duoną. Ir man neiškilo tiek kiek reikėtų. Nors miltų dėjau papildomai ir labai žiūrėjau tešla, kad į rutuliuką minkytųsi. Dabar galvoju, kad gal per daug miltų?? Arba per dažnai žiūrinėjau tešlą? g.gif g.gif
Tiesą sakant, dar nei kart man nesigavo duona tokia, kad sakyčia - va kaip skanu. Žinoma, kepu dar tik kelios savaitės.. blush2.gif sekantį kartą bandysiu duoną su salyklu kept, galjau bus tai ko ieškau smile.gif
Atsakyti