Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(nerez @ 2009 06 22, 20:35)
Poids - ji paspausdama nustatai kepaliuko dydį,
menu  - čia renkies kepimo programą,
Brunir - apskrudinimo lygis,
Start stop  - viskas ir taip aišku smile.gif

Pirmiausia spausdama MENU išsirenki programą, su kuria kepsi;tada pasirenski apkepimo lygi ir kepaliuko dydį, ir galiausiai su MINUTEUR apsirenki už kiek valandų nori, kad būtų iškepta duonelė smile.gif

P.S. Gal iš LR parsisiuntei? mirksiukas.gif


Ačiū, einu mėgint. Taip, iš LR (siunčiausi pigiausią ir buvau gana skeptiškai nusiteikusi, bet dabar ji patapo bene dažniausiai naudojamu prietaisu smile.gif ).
Atsakyti
Tada mes vienodas turim - ir aš pigiausią siunčiaus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 06 22, 16:30)
Kaip jau rašiau, sudedu ruginius miltus, salyką ir užplikau su VISU vandeniu. Tai jei pagal receptą reikia 330ml vandens tai juos ir pilu mirksiukas.gif


didelis dekui, bandysiu taip daryt siandien 4u.gif
Atsakyti
Aš vakar vakare kepiau šitą duoelę (receptukas iš kažkurios temos čia rolleyes.gif )

Graiku ukininko duona(duonkepei):
1arb.s. sausu mieliu,
400g kvietiniu miltu,
1arb.s. druskos,
3 kartus ant peilio galo cukraus (aš dėjau 1 ar. š.)
20ml alyvu aliejaus
250g neriebaus jogurto.
Produktus dedam is eiles(kaip auksciau isvardinta) i duonkepe.
Programa(Program):Normal, Apkepinimo lygis(Bräunung):Medium, Dydis(Größe): Regular.

Kadangi kol kas duonkepės neturiu, tai viską derinausi taip, kad tiktų orkaitėje kepti ax.gif į dubenį supyliau miltus, druską, alyvų aliejų ir jogurto pora šaukštų mažiau nei recepte (be jokių priedų, natūralų). Tada i greitkratį įdėjau tuos 2 šaukštus jogurto, cukrų ir subėriau mieles - pakračiau, papurčiau, paskui dar šaukštu pamaišiau tą mišinį ir supyliau į puodą, kuriame buvo viskas sudėta. Išminkiau tešlą iki gražaus kamuoliuko (susiminkė taip, kad puodas buvo švarut švarutėlis biggrin.gif ). tada palikau kilti. Kai pakilo suformavau kepaliuką ir į skardą (kol užkaito orkaitė kepaliukas dar gražiai pakilo). Kepiau apie 220 laipsniu temperatūroje 30 min. O jau plutos kietumas buvo, kai pabandžiau patikrinti ar iškepė unsure.gif maniau, viskas, pluta neįkandama unsure.gif bet ištraukusi padėjau ant rankšluostuko ir uždengiau, palikau taip porai valandėlių ir pluta pasidarė tokia minkštutė wub.gif pati duona labai skani, puri, minkštutė. Kitą kartą kai kepsiu, imsiu dvigubą porciją visko, nes kepaliukas sutirpo vos prapjovus pažiūrėt, kaip atrodo viduje doh.gif nesvarbu, kad buvo jau beveik 0.00 val lotuliukas.gif duonelė su pienu dingo akimirksniu kaip nebūta biggrin.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikutės, turiu ir aš duonkepę ir bandau gaminti, bet turiu problemą.
Pirkau duonkepę iš forumo ir ji be matavimo indelių, todėl turiu problemų dėl kiekio produktų.
Daug kur receptuose rašo, kad pvz. puodelis miltų, o tai koks tūris to puodelio?
Dar klausimas iškilo dėl miltų, kur perkate ruginius?
blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 3ramune: 24 birželio 2009 - 11:14
QUOTE(3ramune @ 2009 06 24, 12:13)
Sveikutės, turiu ir aš duonkepę ir bandau gaminti, bet turiu problemą.
Pirkau duonkepę iš forumo ir ji be matavimo indelių, todėl turiu problemų dėl kiekio produktų.
Daug kur receptuose rašo, kad pvz. puodelis  miltų, o tai koks tūris to puodelio?
Dar klausimas iškilo dėl miltų, kur perkate ruginius?
blink.gif


cia ivairiai priklauso nuo duonkepes, as miltus dedu mazdaug is akies, tiek kad susidarytu grazus pagrandukas mirksiukas.gif o ruginius perku iki parduotuvej.
dabar uzsiprogramavau mamytes duonele, visada dedu daugiau miltu nei recepte parasyta, apsiziurejau kad baigesi ruginiai miltai, tai dejau 2 inelius rupiu kvietiniu ir dar... pabandziau ideti giros miltuku 2 saukstus, ten raso sudetis: duonos trupiniai, salyklas, mieles g.gif ior pagalvojau, kazin kiek mieliu tada deti? g.gif idejau dar7 gramus, gal nebus per daug mastau.gif
ir dar syki kepiau picos duona, uzprogramavau ir uzmigau... pabundu nuo svilesiu kvapo blink.gif ogi mano tesla islipus per virsu ir jau dega ant kaitinimo elemnto blink.gif dabar visada stebiu, kai tesla kyla doh.gif
mano seimai ir sveciams labiausiai patinka "mamytes" duonele, zemai lenkiuosi autorei recepto notworthy.gif
Atsakyti
Pabandžiau išsikepti duonytę su kumpiu ir alumi. Gana skanu!
Pasidalinsiu receptuku:
180ml tamsaus alaus
200ml vandens
1v.š. garstyčių
500gr kvietinių miltų
100gr rupių kvietinių miltų
1v.š.cukraus
1,1/2 a.š. druskos
2a.š. sausų mielių
1v.š. aliejaus
apie pusę puodelio pakepinto kumpio su lašinukais. Supjausčiau stambokai. Recepto idėją radau internete, bet beveik viską pakeičiau savaip ir labai skani duonytė gavosi. Kepsiu pastoviai.
Kepiau baltos duonos režimu. Spirgučius ( be riebalų) sudėti po signalo.
Atsakyti
QUOTE(3ramune @ 2009 06 24, 12:13)
Dar klausimas iškilo dėl miltų, kur perkate ruginius?
blink.gif

perku Maximoje ruginius miltus su ženklu „ LINEA ECOLOGICA“ 1kg., taip pat žinau, kad ruginių miltų galima rasti "Iki" parduotuvėse mirksiukas.gif
Šiai dienai turiu rupiai maltų ruginių miltų pirktų pas Lung thumbup.gif

QUOTE(Terra2 @ 2009 06 24, 16:23)
Kepiau baltos duonos režimu. Spirgučius ( be riebalų) sudėti po signalo.

skamba visai neblogai thumbup.gif
reiks pabandyti su rūkyta šonine.
vakar kepiau ruginę duonelę su salyklu ir rupiais ruginiais miltais( trečdalį dėjau 812C pirmos rūšies miltų ) - tai gavosi drinks_cheers.gif skanumėlis ( ruginius miltus plikiau karštu vandeniu, kaip čia ir patarė merginos 4u.gif )
Atsakyti
Vilniuje rupiu (stambesniu nei pard-je) ruginiu miltu buna 4-dieniais Tymo turgelyje. 1,5lt/kg 4u.gif
Atsakyti
Sveikutės,
oi kaip šaunu, kad įdėjote raugo gaiminimo eigą smile.gif Neskani man šviesi duonelė, noriu tamsios smile.gif Reikės bandyti pasigaminti raugo smile.gif
Atsakyti
Gavau šiandien salyklą bigsmile.gif ( Ačiū J@lantai 4u.gif ) tai jau nekantrauju keliaut namo, dar nesibaigus darbo dienai doh.gif lotuliukas.gif jau, kad kepsiu duonelę po darbo bigsmile.gif
Atsakyti
Merginos, gal kuri bandete skrudintu mieziu miltus (Ustukiu maluno)? Turiu pakeli, ant jo uzrasyta keletas receptu - kosems, paploteliams, kokteiliui, bet nei vieno susijusio su kepimu. Idomu, gal visai nieko butu imaisyti i kokia duonele ar bandeles g.gif pasidalinikit patirtim jei kas bandet mirksiukas.gif
Atsakyti