Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

terra2 - sveika prisijungusi, smagu tave matyti drinks_cheers.gif

jolanta - mazu pinigu nereik g.gif spirgu pamoketi, kol stebuklingai tie lakus pinigeliai hihihi.gif nedingo is saskaitos

kazkaip keistai nuskambejo giros receptas - labai daug cukraus ir salyklo g.gif juk kai dedam is Klingu pakucio, tai ten i 3l 1 st cukraus ir labai jau nedaug to skysto salyklo g.gif ir mieliu buna gal 2 a s. Tai gal ir bandyti pagal ta recepta? Nes sia gira as jau kasdien rauginu....

Siand tureciau kept savo simtalapi, ale sirguliuoju, tai nznau ar cia uzsiimt g.gif
Atsakyti
JOLANTAI: gal dar liko salyklo? O gal antrą užpirkimą organizuosit? Aš norečiau kokių 5kg. suprantu, kad tai nedėkingas darbas ir suprasiu bei gerbsiu ir už tai, jei pasiūsit eiti velniop...
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 18, 23:00)


RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )


Nu va, minkosi jau assa.gif aciu merginoms uz salykla ir miltus aciuks.gif - siandien idarbinau MB, kad paimtu is parduotuveles ir iskart kibau i darba smile.gif
tik va duonkepe kazkaip cypseti pradejo minkymo metu g.gif toks jausmas, kad kazkas i kazka trinasi. gal ten karts nuo karto ka nors reikia tepalu sutept g.gif ? nu tikiuos neuzlus vidury proceso doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 19, 10:51)
1.kazkaip keistai nuskambejo giros receptas - labai daug cukraus ir salyklo g.gif juk kai dedam is Klingu pakucio, tai ten i 3l 1 st cukraus ir labai jau nedaug to skysto salyklo g.gif ir mieliu buna gal 2 a s. Tai gal ir bandyti pagal ta recepta? Nes sia gira as jau kasdien rauginu....

2. Siand tureciau kept savo simtalapi, ale sirguliuoju, tai nznau ar cia uzsiimt g.gif

1. Aha ir man kazkaip keista pasirode - tiek salyklo, tiek cukraus ir tik 1l vandens g.gif Reiks imt Klingu ir nesukt galvos biggrin.gif
2. Nesirguliuojam, nesirguliuojam, sveikstam greiciau 4u.gif
QUOTE(Terra2 @ 2009 06 19, 11:21)
JOLANTAI: gal dar liko salyklo? O gal antrą užpirkimą organizuosit? Aš norečiau kokių 5kg. suprantu, kad tai nedėkingas darbas ir suprasiu bei gerbsiu ir už tai, jei pasiūsit eiti velniop...

Sveika prisijungusi 4u.gif
Atsakysiu uz J@lanta, nes visi likuciai pas mane smile.gif Jei skubiai nori, dar 1 kg liko pas mane namie. O ateiciai salyklo, sauso raugo ir kitu produktu duonos kepimui bus galima rasti Delonos parduotuveje Vilniuje 4u.gif Manau, 1-2 savaiciu begyje jau bus.
Ir velniop cia niekas nieko nesiuntineja lotuliukas.gif

QUOTE(mama_Greta @ 2009 06 19, 16:18)
Nu va, minkosi jau assa.gif aciu merginoms uz salykla ir miltus aciuks.gif - siandien idarbinau MB, kad paimtu is parduotuveles ir iskart kibau i darba  smile.gif 
tik va duonkepe kazkaip cypseti pradejo minkymo metu g.gif toks jausmas, kad kazkas i kazka trinasi. gal ten karts nuo karto ka nors reikia tepalu sutept g.gif ? nu tikiuos neuzlus vidury proceso doh.gif

Kaip duonyte gavosi? Del trynimosi - gal kibireli ne taip istatei (man taip karta buvo ax.gif )
Ir as siandien kepiau juoda duona su salyklu - thumbup.gif Tik man dar norisi rugsteles. Tikiuosi, kai su raugu bus visiskai mano skonio bigsmile.gif
Tiesa, nezinau, ar kiekis buvo per didelis, ar dar kas, bet per nustatyta cikla man ta duonele neiskepe. Tai dar karta pastaciau vien tik kepima valandai ir iskepe tiek kiek reikia. J@lanta, sakei, tavo pazistamai su Kenwoodu taip gaunasi - pasiulyk jai pabandyti "dakepti" papildomai, gal gausis.
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 06 19, 20:43)
O ateiciai salyklo, sauso raugo ir kitu produktu duonos kepimui bus galima rasti  Delonos parduotuveje Vilniuje  4u.gif  Manau, 1-2 savaiciu begyje jau bus.

valio!!!!! clap.gif clap.gif clap.gif

QUOTE(Lung @ 2009 06 19, 20:43)
Kaip duonyte gavosi? Del trynimosi - gal kibireli ne taip istatei (man taip karta buvo  ax.gif )
Ir as siandien kepiau juoda duona su salyklu -  thumbup.gif  Tik man dar norisi rugsteles. Tikiuosi, kai su raugu bus visiskai mano skonio  bigsmile.gif
Tiesa, nezinau, ar kiekis buvo per didelis, ar dar kas, bet per nustatyta cikla man ta duonele neiskepe. Tai dar karta pastaciau vien tik kepima valandai ir iskepe tiek kiek reikia.

Duonyte gavosi netgi geresne nei tikejausi wub.gif iskilo puikiai ir nei kiek nesukrito! mano skoniui rugsteles netruksta smile.gif ir del neiskepimo problemos nebuvo, greiciau priesingai - plutele lyg atsokti noretu, o kazkur skaiciau, kad cia taip nuo perkepimo.
ir trintis i minkymo pabaiga nustojo - tai gal nieko tokio blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 06 19, 19:43)
O ateiciai salyklo, sauso raugo ir kitu produktu duonos kepimui bus galima rasti  Delonos parduotuveje Vilniuje  4u.gif  Manau, 1-2 savaiciu begyje jau bus.

Geros naujienos 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Kepa duonele pagal "pakoreguota" Lung recepta:
40 g sviesto
260 ml verdančio vandens + 200 g rupių ruginių miltų
1,5 a.š. druskos
2 v.š. cukraus
2 v.š. žolelių mišinio
300 g kvietinių miltų
1.5 a.š. sausų mieliu

Dar 30g salyklo istirpinau, idejau ir saulegrazu imeciau. Zoleliu misinio neturejau schmoll.gif Po pusvalandzio turetu iskept bigsmile.gif Kvepia tai labai skaniai rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rsc: 19 birželio 2009 - 20:57
QUOTE(Lung @ 2009 06 19, 20:43)
O ateiciai salyklo, sauso raugo ir kitu produktu duonos kepimui bus galima rasti  Delonos parduotuveje Vilniuje  4u.gif  Manau, 1-2 savaiciu begyje jau bus.
Ir velniop cia niekas nieko nesiuntineja  lotuliukas.gif
Ir as siandien kepiau juoda duona su salyklu -  thumbup.gif  Tik man dar norisi rugsteles. Tikiuosi, kai su raugu bus visiskai mano skonio  bigsmile.gif
Tiesa, nezinau, ar kiekis buvo per didelis, ar dar kas, bet per nustatyta cikla man ta duonele neiskepe. Tai dar karta pastaciau vien tik kepima valandai ir iskepe tiek kiek reikia. J@lanta, sakei, tavo pazistamai su Kenwoodu taip gaunasi - pasiulyk jai pabandyti "dakepti" papildomai, gal gausis.



Labai smagu girdėti, kad bus galima įsigyti produktų duonos kepimui vienoje parduotuvėje thumbup.gif . Ačiū tau 4u.gif .

Dėl rūgštelės, tai raugas tikrai jos duoda.

Ir mano duonkepė Kenwood. Per vieną kepimą juodos duonos niekaip neiškepa, tai visada nustatau papildomai vien kepimą. Tada būna pats tas. O kvietinę iškepa iš karto. Papildomai nebereikia.

Labai labai ačiū J@lantai už vargą dėl salyklo 4u.gif 4u.gif 4u.gif .Jau turiu namie greitu laiku išbandysiu.
Atsakyti
Laba diena va siandien kepiau mamytes duonyte,tik nelabai ji man gavosi,pluta kietoka ir lyg nelabai vientisai issimaise,gal kas galetu patarti kaip ka ir dare,nes as dariau viska kaip parasyta,bet tiketo rezultato nagavau ir dar gal kas naudoja duonkepe DeLonghi,noreciau pasitarti kaip ir ka daro,nes cia kaip skaiciau kad kitur yra du malunelis maisymo,tai mastau gal cia masina mano bloga,bet greiciausiai kepeja ne kokia blush2.gif ,teks kepti kaip cia rase nepamenu kas tiksliai tik batonus doh.gif
Atsakyti
Sian kepiau plikyta "mamytes" duona

Is tikruju tai bandziau vakar kepti pirma syki sia duona, ir pasidariau perdaug plykinio, nedejau viso, pabijojau, todel sian teko dar kepti is likusio plykinio, si karta dejau miltu is akies, ziurejau pagal kamuoliuka, dar idejau salyklo (tirsto likusio nuo giros pakelio) gavosi beprotiskai fantastiska duonyte.

Ko gero tai bus skaniausia is mano keptu duonu - duodu pirma vieta is savo keptu duonu.
Atsakyti
QUOTE(sloga @ 2009 06 20, 18:16)
Laba diena va siandien kepiau mamytes duonyte,tik nelabai ji man gavosi,pluta kietoka ir lyg nelabai vientisai issimaise,gal kas galetu patarti kaip ka ir dare,nes as dariau viska kaip parasyta,bet tiketo rezultato nagavau ir dar gal kas naudoja duonkepe DeLonghi,noreciau pasitarti kaip ir ka daro,nes cia kaip skaiciau kad kitur yra du malunelis maisymo,tai mastau gal cia masina mano bloga,bet greiciausiai kepeja ne kokia  blush2.gif ,teks kepti kaip cia rase nepamenu kas tiksliai tik batonus  doh.gif

Sita duona is tiesu sunkiai minkosi. as tai visuomet (ypac kepdama pirma karta) megstu minkant uzmest aki i duonkepe ir pasiziuret, kas ten darosi ir ar nereikia pakoreguoti teslos. ir pastebejau, kad mamytes duoneles tesla per sunki, kad vienodai isminkytu - mentele sukasi, bet minko tik teslos apacia. todel tenka griebti sauksta ir truputuka padeti teslos rutuliui apsiversti. bet duonyte tokia skani, kad tikrai verta ideti papildomu jegu wub.gif
Atsakyti
Ir pas mane sunkoka su jos maišymu, tenka padėt. Bet man skaniau gaunasi kai kepu orkaitėje, o ne duonkepėje. Kokia programa kepat ją?
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 06 20, 22:55)
Sian kepiau plikyta "mamytes" duona

Is tikruju tai bandziau vakar kepti pirma syki sia duona, ir pasidariau perdaug plykinio, nedejau viso, pabijojau, todel sian teko dar kepti is likusio plykinio, si karta dejau miltu is akies, ziurejau pagal kamuoliuka, dar idejau salyklo (tirsto likusio nuo giros pakelio) gavosi beprotiskai fantastiska duonyte.

Ko gero tai bus skaniausia is mano keptu duonu - duodu pirma vieta is savo keptu duonu.



QUOTE(mama_Greta @ 2009 06 20, 23:13)
Sita duona is tiesu sunkiai minkosi. as tai visuomet (ypac kepdama pirma karta) megstu minkant uzmest aki i duonkepe ir pasiziuret, kas ten darosi ir ar nereikia pakoreguoti teslos. ir pastebejau, kad mamytes duoneles tesla per sunki, kad vienodai isminkytu - mentele sukasi, bet minko tik teslos apacia. todel tenka griebti sauksta ir truputuka padeti teslos rutuliui apsiversti. bet duonyte tokia skani, kad tikrai verta ideti papildomu jegu wub.gif


duonyte tikrai skani thumbup.gif ,gal kiek kietoka gavosi,manau,kad busiu mitlu idejusi per daug,manyciau,kad uztektu jei 5 po 250,o kiek jus sudedat?
As ir buvau ja isemusi ir paminkius ir paskui apvertus,o gal reiketu vandens daugiau,gal kas su ja eksperimentavo,nes skonis tikrai super ,but saunu isgirsi daugiau pabandymu ax.gif
Klausimelis ,kepti duona su raugu reikia kaip,jo imti kiek,na pvz. ruginiu miltu reikia 300 gr,tai tiek imti ir raugo, jis turi buti suburbuliaves. po to kiekio isimto reikia ji papildyti tokiu pat kiekiu ,na pamaitinti ji .Laukti kol vel suburbuliuos ar galiu pamaitinus iskart deti i saldytuva kitam kartui.Dekui
Na gal klausimeliai mano keistoki bus ,bet noriu ismokti tikslingai ji blush2.gif naudoti blush2.gif
Atsakyti