QUOTE(dooovile @ 2009 06 07, 10:51)
o kas per arbatele?
apie visokias gydomasias savybes tai ohoho kiek snekama
o siaip anot internetines info tai atsargiai su ja reikia nes:" vidų derėtų atsisakyti, nors jie ir pasižymi gydančiomis savybėmis. Ištyrus taukės kaupiamas veikliąsias medžiagas, paaiškėjo, kad kaupiami pirolizidino grupės alkaloidai yra toksiški ir netgi kancerogeniški bei mutageniški. Taukės preparatų taip pat negalima vartoti išoriškai ant pažeistos odos. "
o as dar ir apsirikti bijau jei zoles 100% nepazistu
galvoju reiktu po pievas pasivaikscioti pasidairineti.... gal ir as uztikciau
Nu as pati negersiu.Radau internete
Pažastukus skabau, bet ne visai išlaužiu, o palieku kelmelį ( apie 1cm) atseit vieta užimta, prašome neaugti. Ir tikrai toje vietoje niekas nereikalingas nebeauga. Dėka papildomų stiebų derlius padvigubėja.
Šiais metais Sodo spalvose radau dr. Irenos Kubilienės labai naudingą patarimą palaistyti žydinčius pomidorus taukės (kaulažolės) arbatėle. Po savaitės rezultatas pribloškė, pomidorai pasikeitę neatpažįstamai į gerą pusę.
Taukės arbatėle:
Nužydėjus taukei, ją nupjauti ir palikti porai dienų pavysti.Apvytusią taukę smulkiai supjaustyti ar sukarpyti (kaip patogiau) ir užpilti šaltu vandeniu. Palikti pastovėti porą dienų. Laistymui skiesti 1:10.Tiesa, pagal Steinerio biodinaminius dėsniu, kurie kaip teigiama suaktyvina augalų galias, tirpalą kelis kart per dieną sukau iki sūkurio.
Rezultatas geresnis, negu laistant dilgėlių ar Kurdiumovo arbatėle.
Kadangi mano pomidorų daigai šiais metai buvo vargšai apšalę, vėlai pasodinti, per mėnesį taukės arbatėle palaisčiau tik du kartus ir mano vargšeliai pavirto tikrais puikuoliais, spėjo užaugino gausų derlių.
Ir kokia išvada: darbo įdėta žymiai mažiau, pomidorų daigų sodinta mažiau, o pomidorais mūsų šeima pilnai apsirūpino, kaip šviežiais taip ir konservuotais.
Dalia