Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 2

QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 26, 11:37)

Dėkui 4u.gif

Kilo toks keistas klausimas- kaip žinoti ką galima šaldyti ir ko ne? g.gif Beje, kaip braškės Lenkijoje, gerokai pigesnės ar tik šiek tiek? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2009 06 26, 10:41)
Dėkui  4u.gif

*Kilo toks keistas klausimas- kaip žinoti ką galima šaldyti ir ko ne?  g.gif 

**Beje, kaip braškės Lenkijoje, gerokai pigesnės ar tik šiek tiek?  g.gif

aš tai iš patirties blush2.gif , pabandau visada pirmą kartą tik gabaliuką užšaldyt ir atšaldžius žiūrėt kaip gaunasi. Pvz. sūris tinka atšaldytas tik kepsniams,sumuštiniams ir pan., ten kur eitų sutarkuotas, nes atšaldytas nesipjausto, o trupa blink.gif .
Vyniotiniai gaunasi idealiai, susipjaustau gabaliukais ir užšaldau, išsiimu tiek kiek reikia. Giminėse kaime jei atlieka, niekada neatsisakau pasiimti ax.gif , galima atšildžius ir su bulvėmis papjausčius pakept ir su svogūnų tomatų padažu tinka prie bulvių ar makaronų thumbup.gif . Žodžiu, fantaziją reikia įjungti biggrin.gif

** šitom dieniomis nežinau, bet kai mes buvom savaitgalį buvo po 3 zlotus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 26, 11:04)
aš tai iš patirties blush2.gif , pabandau visada pirmą kartą tik gabaliuką užšaldyt ir atšaldžius žiūrėt kaip gaunasi. Pvz. sūris tinka atšaldytas tik kepsniams,sumuštiniams ir pan., ten kur eitų sutarkuotas, nes atšaldytas nesipjausto, o trupa blink.gif .



as suriu saldymui iskart susitarkuoju, tada issiimu kiek reikia ir viskas, nes mazais indukais iskart uzsaldyta, dar sonine rukyta iskart kubeliais uzsaldau, kai reikia koki padaza prie kokiu koldunu daryt, greit vandeni virduly uzverdu, ant keptuves is kameros sonines, koldunai irgi namu gamybos, kol isverda jau ir su sonine padaziukas buna uzmakaluotas. duona galima saldyt, mama mano net sake kiausinius dabar isbande uzsaldyt zalius, nes labai daug turejo, tai nzn ka jau nedaryt, sake visai geri kai atsyla tik reik is vakaro issiimti ir saldytuve pamazu atitirpint. varskes saldyt taip pat galima.
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 22, 08:03)
išmaišai maždaug tris šaukštus pieno su šaukštu miltų, kai jau būna be gumuliukų, tada įmuši kiaušinį ir gerai vėl išplaki. Tada kepi kaip lietinį blyną per visą keptuvę ir gali dėti šiaip ką nori. Gali pritarkuoti sūrio, dešros ir pan. Aš daug žalumynų dedu ax.gif . Čia vienas blynas išeina.



QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 26, 08:06)
Tai buvo kažkada saldus makaronų apkepas (išvirti makaronai sumaišyti su pokeliu varškės ir pora kiaušinių ir iškepti apipilti sviesto,grietinės ir cukraus padažu).
MB atskirai su mėsa (iš kameros, nes buvo atlikę), gavosi 48 lietiniai doh.gif .

acčiū už receptus 4u.gif
oho ir netingi tiek lietinių kept doh.gif
Atsakyti
QUOTE(čikuraku @ 2009 06 26, 12:36)
as suriu saldymui iskart susitarkuoju, tada issiimu kiek reikia ir viskas, nes mazais indukais iskart uzsaldyta, dar sonine rukyta iskart kubeliais uzsaldau, kai reikia koki padaza prie kokiu koldunu daryt, greit vandeni virduly uzverdu, ant keptuves is kameros sonines, koldunai irgi namu gamybos, kol isverda jau ir su sonine padaziukas buna uzmakaluotas. duona galima saldyt, mama mano net sake kiausinius dabar isbande uzsaldyt zalius, nes labai daug turejo, tai nzn ka jau nedaryt, sake visai geri kai atsyla tik reik is vakaro issiimti ir saldytuve pamazu atitirpint. varskes saldyt taip pat galima.

šoninę spirgams ir aš susipjaustau iškart ax.gif , o va su sūriu patingiu terliotis blush2.gif , tik gabaliukais supjaustau, tai greitai atšyla, iš bėdos galima ir sušalusį patarkuoti blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Lalaila_Vln @ 2009 06 26, 12:49)
oho ir netingi tiek lietinių kept doh.gif

niekas neklausia ar tingi, ir išvis ar nori doh.gif
Atsakyti
ogo kokios šaunuolės jūs, pasiskaitinėjau ir tiek gerų įdėjų pasirinkau smile.gif

pasiūlysiu ir sąvają - makaliuką.padažiuką prie grikių kruopų košės.

Kad būtų birūs ir skanūs, grikius virti santykiu 1:2 ant lengvos ugnies nemaišant ir nenudengiant.

Aliejuje apkepti smulkiai pjaustytą svogūną, lašinukų ar šoninės dėl kvapo galima įdėti, berti druskos, dėti miltų (du-tris šaukštus). Kai jie pagels - pilti vandens (geriau karštas), dėti prieskonius pagal skonį, šaukštą grietinės. Kiek vandens pilsi - tiek makaliuko išeis: daugiau - skystesnis, mažiau - tirštesnis.

Aš tokį makaliuką darau prie bulvių košės ir kotletų, grikių, miežinių ar kvietinių kruopų košės. Atrodo, lyg būtų grybų smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Pasakyte @ 2009 06 26, 13:47)
Aliejuje apkepti smulkiai pjaustytą svogūną, lašinukų ar šoninės dėl kvapo galima įdėti, berti druskos, dėti miltų (du-tris šaukštus). Kai jie pagels - pilti vandens (geriau karštas), dėti prieskonius pagal skonį, šaukštą grietinės. Kiek vandens pilsi - tiek makaliuko išeis: daugiau - skystesnis, mažiau - tirštesnis.

mano vaikai prisiekę šlapiankės mėgėjai doh.gif , tai aš dedu vietoje šoninės. Irgi valgome su bulvių koše arba grikiais, tik kepinu ant sviesto, nes dešra greitai iškepa, o su sviestu man kažkaip skaniau blush2.gif. Ir su kefyru būtinai, man kefyras ir grikiai derinys nuo vaikystės thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Pasakyte @ 2009 06 26, 14:47)
ogo kokios šaunuolės jūs, pasiskaitinėjau ir tiek gerų įdėjų pasirinkau smile.gif

pasiūlysiu ir sąvają - makaliuką.padažiuką prie grikių kruopų košės.

Kad būtų birūs ir skanūs, grikius virti santykiu 1:2 ant lengvos ugnies nemaišant ir nenudengiant.

Aliejuje apkepti smulkiai pjaustytą svogūną, lašinukų ar šoninės dėl kvapo galima įdėti, berti druskos, dėti miltų (du-tris šaukštus). Kai jie pagels - pilti vandens (geriau karštas), dėti prieskonius pagal skonį, šaukštą grietinės. Kiek vandens pilsi - tiek makaliuko išeis: daugiau - skystesnis, mažiau - tirštesnis.

Aš tokį makaliuką darau prie bulvių košės ir kotletų, grikių, miežinių ar kvietinių kruopų košės. Atrodo, lyg būtų grybų smile.gif

Aš irgi taip darau, kartais su mesyte, kartais ne. tik vietoj grietines pilu pieno. norisis liesiau, man ir skaniau taip biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 26, 15:05)
Ir su kefyru būtinai, man kefyras ir grikiai derinys nuo vaikystės thumbup.gif

o man grikiai su pomidoru salotomis su giretine butinai, labai pamegau pries kokius 7 metus taip, tai jeigu jau nera, labai kazko truksta, ne tas ir grikiu skonis atrodo biggrin.gif
Atsakyti
aga, bulvių košė, makaliukas ir kefyras, liuks dalykas. dar pamenu vaikystėj kiaulę paskerdus mama darydavo žemaitiškai vadinamas kresneles - likdavo ištipdžius taukus tokie sukepę mėsos trupinėliai, jau kaip skanu su jais daryti makaliukąąąąą thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 26, 09:06)
Tai buvo kažkada saldus makaronų apkepas (išvirti makaronai sumaišyti su pokeliu varškės ir pora kiaušinių ir iškepti apipilti sviesto,grietinės ir cukraus padažu). Bet mes, kadangi tinginių šaika bigsmile.gif , tai patobulinom receptą ir gavosi paprastai išvirti makaronai, tik užpilti saldžiu padažu ax.gif . Valgom mes paprastai keturiese, tik pietų dažnai ateina močiutė, nes jai vienai kažkaip sriuba neišsiverda blink.gif ir tuo pačiu pažiūri, kad panos namų nenugriautų doh.gif . Antro jai kaip ir nereikia atskirai, nes nuo vaikų lieka visada lėkštėse, tai šildosi mažiau, kad neišmest, jei trūksta, geriau dasišildyti. Taupymo programa blush2.gif

Ačiū už atsakymą.makaronus reiks kada pabandyti saldžiai padaryti, niekada negalvojau kad makaronai dera su cukrum blush2.gif visada juos valgydavau su suriu padažu. Jūsų šeima palyginus su manaja didelė (mes trys bet trečiasis valgo atskirai jam vienam gamintą maista doh.gif ) mes taip kaip ir jūs mėgstam skanų maista mirksiukas.gif jūsiškiai meniu tai tikras menas ne tik taip sugalvotiu bet ir pagaminti kasdien valgyti 4u.gif šaunu kad šeimą išmokėt kad penktadienis šventas ir valgoma tai kas yra o ne tai ko nori mirksiukas.gif bigsmile.gif
Atsakyti
niugi va, pirkau faršo parduotuvėj, 1 kg., turguj svogūnų su galvutėmis, krapų, pomidorų, turiu šaldytų brokolių - kepiau pica, išėjo šaunūs pietūs trims, liko rytojui, dar bandelių dvi skardas ir pyragą su aguonų įdaru suraičiau, bus į darbą neštis.

Atsakyti