Įkraunama...
Įkraunama...

Taupančiųjų savaitės meniu - 2

QUOTE(Brno @ 2009 06 15, 10:00)
Taip pat gaminau visokiu uzkandziu - surio lazdeles, mielinius riestainelius su lasisa.
Jau prasideda uogu ir darzoviu atsargu ruosimo metas. Kaip jus skaiciuojat isleistus pinigus konservams ar saldymui - prie savaites maisto priskiriat, ar atskirai? Nes jeigu prideti prie maisto, tada gausis dideles sumos  g.gif

* Prašom plačiau, gal ir aš susigundysiu pasigaminti, jei nesudėtinga ir greitai, nes baisiai nemėgstu virtuvėje krapštytis rolleyes.gif
**aš rašau į maisto sąskaitą tos savaitės. Juk vistiek kažkada suvalgysi lotuliukas.gif . Jei perku 5 pok. makaronų, tai irgi rašau į tos savaitės, nors valgysiu penkias savaites, juk neskaidysiu g.gif
Nebent tokiems vakavimams gali sau pasidaryti atskirą grafą mėnesiui, tiesiog įdomumo dėlei. Gal ir aš pasidarysiu tokią, ką vakuosiu ar šaldysiu, bus įdomu pasižiūrėt kiek tas kainuoja malonumas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 15, 11:00)
* Prašom plačiau, gal ir aš susigundysiu pasigaminti, jei nesudėtinga ir greitai, nes baisiai nemėgstu virtuvėje krapštytis rolleyes.gif
**aš rašau į maisto  sąskaitą tos savaitės. Juk vistiek kažkada suvalgysi lotuliukas.gif . Jei perku 5 pok. makaronų, tai irgi rašau į tos savaitės, nors valgysiu penkias savaites, juk neskaidysiu g.gif
Nebent tokiems vakavimams gali sau pasidaryti atskirą grafą mėnesiui, tiesiog įdomumo dėlei. Gal ir aš pasidarysiu tokią, ką vakuosiu ar šaldysiu, bus įdomu pasižiūrėt kiek tas kainuoja malonumas doh.gif

Tai as irgi tada rasysiu i bendra suma, bet atskirai sakiciuosiu kiek butent isleista vakavimui ir saldymui. Tada matysis ir einamieji savaites maistai, ir atsargos bigsmile.gif
O ties u receptai yra paimti is Sonatinos lobynu, labai megstu gaminti pagal jos receptus wub.gif
Surio lazdeles tai tikrai paprasta, greita ir daug biggrin.gif As darau is 1kg teslos, tai gaunasi kokios 4-5 skardos pilnuteles, valgom kelias dienas rolleyes.gif Skanu ir siaip kaip uzkandis, ir prie sriubos ar ko kitko uzsikasti.
Sluoksniuotos tešlos lakštus atšildyti.
Iškočioti ploną lakštą, ant pusės užberti smulkiai tarkuoto sūrio, užlenkti neapibarstytą tešlos dalį ant viršaus ir vėl iškočioti.
Pabarstyti druska ir čili pipirais. Šiek tiek pakočioti.
Apversti iš aptepti kiaušinio tryniu, išplaktu su 1 v. š. vandens.
Supjaustyti 1,5 cm storio juostelėmis, jas persukti 3 - 4 kartus. Kepti iki 200C įkaitintoje orkaitėje 10 - 15 min.


Su riestainiukais daugiau terliones, bet man kai patinka toks darbas, tai jokio vargo irnesakyk.gif
Riestainiukai su lasisa
Atsakyti
QUOTE(Brno @ 2009 06 16, 09:13)


aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Brno @ 2009 06 16, 10:13)
Surio lazdeles tai tikrai paprasta, greita ir daug...

Koks įdomus receptas bigsmile.gif

Bandau pateikti savo anos savaitės meniu, ne viską iškart rašiausi, tai truputį pamiršau apie pusryčius doh.gif lotuliukas.gif
I pusryčiams- vyrui sumuštiniai, mums pūsti kviečiai su jogurtu, pietums- faršo kukuliukai, salotos, bulvės (~10 lt). Taip pat dariau Sonatinos varškinį tinginį . Tą dieną buvau parduotuvėje, bet netyčia išmečiau čekį, tai nebeturiu kai kurių kainų doh.gif
II Pusryčių nepamenu, pietums tas pats, nes kukuliukų gavosi per daug lotuliukas.gif Valgėm ir varškės tinginį
III Pusryčių nepamenu, bet greičiausiai sumuštiniai, per pietus turėjom svečių, todėl maisto buvo daugiau nei įprastai - vištienos blyneliai (~20 lt), garnyrui kukurūzų košė (kruopų turėjau), salotos, dar valgėm varškinį tinginį, porą sūrelių (2 lt)
IV Pusryčiams- sumuštiniai ir sausi pusryčiai su jogurtu, pietums vištienos kepsniukai (8,5), bulvių košė, salotos , dar valgėm sūrelių (2,5)
V Pusryčiai tokie pat, pietums valgėm žuvį , troškintą su šaldytomis daržovėmis (turėjau iš seniau) bei grikiais (irgi turėjau) (kainavo tik žuvis, kurią pirkau akcijos metu 6,99), dar braškės (6 lt), sūrio lazdelės
VI Pusryčiams sumuštiniai, 2 jogurtukai (3lt), pietums balandėliai – 1kg farso (14,38), 2 maišeliai ryžių (turėjau(, kopūstas, bulvės, vakare ėjom į svečius
VII Pusryčiams kiaušinienė su duona, pietums likę balandėliai, vakarienei valgėm spagečius, užkeptus su lydytu sūriu , vėliau dar kepiau šaldytos tešlos pyragėlius su įdaru (iš prikauptų atsargų lotuliukas.gif )

Viso išleidom 210 lt (tas pamestas čekis įskaičiuotas bendra suma, nes pamenu kiek maždaug mokėjau lotuliukas.gif ), bet liko daug maisto- balandėliai buvo gaminti 3 kartams, t.y. dvi dienas jau valgėm, trečiai užšaldžiau, be to, balandėliams mėsą pirkau du kartus, nes pirmą nusipirkau ir užšaldžiau, vėliau prisiminiau, kad antrą kartą nebegalėsiu šaldyti, todėl ta užšaldyta (visas kilogramas) liko, užteks dviems dienoms ir liko dar žuvies vienam kartui, be to, žuvį valgėm, nes buvo akcija, todėl dar liko vienos dienos mėsytė doh.gif Viso liko maisto penkių dienų pietums lotuliukas.gif Tai realios savaitės išlaidos mažesnės bigsmile.gif
Nepaminėjau prie valgiaraščio, nes visko nepamenu, bet namie visada yra obuolių (vaikas obuolinis) ir bananų, dar pirkau braškių, kurias įrašiau. Valgymai tik du, nes pietus valgom apie 19 val, kai grįžta vyras, dažniausiai maisto truputį lieka, tai jį mes su mažiuku kitą dieną normaliu pietų metu suvalgom. Bent jau praėjusią savaitę taip buvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Will: 16 birželio 2009 - 13:22
Labas,

Įsibraunu į Jūsų temelę su klausimuku: kadangi pas jus aptikau taip seniai išsvajoto desertinio sūrio su žele receptuką ir puoliau daryti, iškilo klausimas: o kai tą pieną kaitinate su želatina - tai gaunas varškė? Ir tada tą gautą varškę su visom išrūgom dedat į tikrą varškę su cukrum? ar čia aš per ilgai pakaitinau g.gif padariau ir dabar galvoju, ar gerai padariau - bijau maišyt unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(anastazas @ 2009 06 18, 13:33)
o kai tą pieną kaitinate su želatina - tai gaunas varškė?

na man varske tikrai nesigavo, o siltas pienas ir tiek. kaitinti reikia ant silpnos ugnies, nuolat maisyti ir tik tol, kol zelatina istirpsta. tada atvesini ir sumaisai u kitais produktais. Bent jau as taip dariau. Bjaurybe gal galetu issamiau pakomentuoti.
Atsakyti
QUOTE(Brno @ 2009 06 18, 14:55)
na man varske tikrai nesigavo, o siltas pienas ir tiek. kaitinti reikia ant silpnos ugnies, nuolat maisyti ir tik tol, kol zelatina istirpsta. tada atvesini ir sumaisai u kitais produktais. Bent jau as taip dariau. Bjaurybe gal galetu issamiau pakomentuoti.

aciuks.gif

reiškias perkaitinau verysad.gif aš irgi ant silpnos ugnies, bet nestovėjau prie puodo ištisai, tai kai užmečiau akį į puodą - radau varškę blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(anastazas @ 2009 06 18, 14:00)
aciuks.gif

reiškias perkaitinau  verysad.gif aš irgi ant silpnos ugnies, bet nestovėjau prie puodo ištisai, tai kai užmečiau akį į puodą - radau varškę  blush2.gif

spėju, kad pienas nebuvo šviežias ax.gif , nes su želatina gali ir užvirti, nenutinka nieko schmoll.gif. O maišyti reikia, nes kitaip prilips prie puodo dugno rolleyes.gif. Ir pilti į varškę tik atvėsintą mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2009 06 18, 15:32)
spėju, kad pienas nebuvo šviežias ax.gif , nes su želatina gali ir užvirti, nenutinka nieko schmoll.gif. O maišyti reikia, nes kitaip prilips prie puodo dugno rolleyes.gif. Ir pilti į varškę tik atvėsintą mirksiukas.gif

Ačiū už patarimus 4u.gif

pienas buvo pirktas šiandien, galioja iki 06 22 unsure.gif dabar galėč eit į parduotuvę ir mojuot čekiu, ale bet mat jį šunes irnesakyk.gif
Atsakyti
Labas rytas, siandien berods pirmoji pateikiu ataskaita 4u.gif
Pusryciai visa savaite tradiciskai - sumustiniai, pienas su dribsniais, kiausiniai su sonine ir t.t.
Vakariene daznai budavo kaip ir pietus, nes diena mieste tik uzkasdavom (arba su savim paimto maisto, arba kavinej), o namo grizdavom labai velai, tai tada jau rimtas valgymas budavo. Vaikas per diena valgydavo kas pagaminta + viska, ka tik randa salytuve doh.gif

6. Nuo penktadienio likes troskinys su grybais ir mesa, taip pat saltibarsciai.
7. Vistienos kepsneliai su suriu, ryziai, salotos, sriuba su frikadelem
1. Orkaitej kepti sonkauliai sviesto ir cesnaku marinate, virtos bulves, salotos, subaigem sriuba.
2. Subaiginejom sonkauliukus, vistienos kepsnius, vakare dar viriau varsketukus su trintu braskiu padazu
3. Kalakutienos kotletai su svieziu darzoviu salotom, vistienos sriuba .(Kotletu daug prikepiau, nes vyrukai juos labai megsta ir gali kalna suvalgyt)
4. Tie patys kotletai ir sriubyte.
5. Ismokau is bjaurybes ir penktadieniais namuose skelbiama likuciu subaigimo diena. Kadangi subaigineti dar yra ka, tai nieko naujo negaminsiu, gal tik kokiu salotu vakarui paruosiu.

Kazkodel gavosi labai nedidele suma - ~130 lt, nors pora kartu valgem su mb kavinej.
Atsakyti
OOOO! Aciu jums mamules uz si puslapi, kadangi esu naujoke tai ir si psl, radau tik dabar, SUPER, bandysiu ir as taip taupiau savo seimynele maitint,nes ta suš... krize ir mano seima paliete. huh.gif blink.gif Gal zinot kur rasti ivairiu receptu? rolleyes.gif bučiau dekinga. AČIŪ. tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(audrule r @ 2009 06 19, 11:30)
OOOO! Aciu jums mamules uz si puslapi, kadangi esu naujoke tai ir si psl, radau tik dabar, SUPER, bandysiu ir as taip taupiau savo seimynele maitint,nes ta suš... krize ir mano seima paliete. huh.gif  blink.gif Gal zinot kur rasti ivairiu receptu? rolleyes.gif bučiau dekinga. AČIŪ. tongue.gif

čia gerų idėjų būna taupančioms

foto su receptais
Atsakyti