Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 15:33)
Manau, kad tiksli statistika šiuo atveju visiškai neįmanoma....


Kaip tai neįmanoma. Taigi sąrašai buvo. viskas dokumentuojama. ne viduramžiai gi doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Heilė @ 2009 05 22, 15:34)
Taip.
Tai vat, kad - tylėjo, nes bijojo. Bijojo, nes pamatė, kas gręsia. Bijo iki dabar.
O, kaip jis ramiai prie sovietų gyveno, nežinau...Gal jis buvo koks naktinis partizanas? Tas, kuris į miškus išeidavo tik naktį, dienomis dirbo kolūky? (na, bet čia tik mano prielaidos, šiaip jau pasakoju, apie tą laidą)


taigi čia gryniausias stribas. partizanai buvo visi iššaudyti ir ištremti. visi žinojo, kad partizanas žudikas ir sovietų milicijai nepasiskundė, nes bejojo? nejuokinkit smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 05 22, 15:39)
Nu man pirma mintis kiek kitokia kilo, nei plėšikavimas  lotuliukas.gif Nors šiaip jau tai tarp partizanų buvo ir moterų.

Buvo ir to, apie ką pagalvojot. Vyro močiutė pasakojo, kad jos kaime partizanai buvo nusižiūrėję kažkokią merginą, kuri vos pakviesta turėjo naktimis pas juos eit. Ir eidavo, nes grasino jos šeimą išžudyt. Bet paskui jie visvien tą merginą labai žiauriai nužudė... verysad.gif O mano močiutė pasakojo, kad banditai žudydavo žmones, jei jiems buvo už tai sumokama. Žodžiu, buvo tokia istorija: vaikinas nusižiūrėjo kaime merginą, ruošėsi ją vesti, tačiau ši neįtiko vaikino tėvams. Tai motina papirko partizanus, kad ją nužudytų...
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 15:41)
Na, nieko nekaltus žmones tai jie šaudė, tai ko jau negalėjo to stribo nušaut? Kad neturėjo šansų sužinot irgi netiesa. Įbauginti kaimiečiai jiems nešdavo maistą, samagoną, pranešinėdavo naujienas. Pranešt, kad kaime atėjo stribai vežt žmonių į Sibirą, irgi laisvai galėjo. o ką tie išlaisvinti darys - tai jau jų bėdos. daug pasmerktų tremčiai patys pasislėpė ir kažkaip išgyveno.
Ar jūs išvis nors kokią istorijos knygelę buvot per gyvenimą į rankas paėmusi? wink.gif



RA banditų armija ar ne?
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 15:44)
Kaip tai neįmanoma. Taigi sąrašai buvo. viskas dokumentuojama. ne viduramžiai gi  doh.gif
Papildyta:

Kieno? blink.gif Tikslūs partizanų, išsibarsčiusių po miškus, sąrašai? blink.gif
Papildyta:
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 15:48)
RA banditų armija ar ne?

Žinoma, kad banditų. Aš niekur nesakiau, kad stribai ir RA kariai - šventieji. Beje, paskutinė kaip čia pasakius, "kultūringa" armija buvo vokiečių per pirmajį pasaulinį karą (už išprievartavimą vokiečių kareivis buvo viešai saviškių sušaudomas). Vėliau visos buvo daugiau mažiau žvėriškos... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 15:29)
na tai jau supratau, kad partizanų tikslas buvo žudyti savus. o kokie motyvai?

paprasti-įbaugint eilinius beginklius žmogelius.O kadangi susiremt su stribais drąsos retam užteko,tai savo valdžią taip bandė demonstruot.
Atsakyti
Mano senele buvo vokiete ir gyveno Klaipedos kraste. Tai ji yra pasakojusi apie tuos vadinamus banditus. Pas ja kaime niekas kitaip ju ir nevadindavo. Naktim drebedavo. Nezinau tiksliu faktu, bet kiek pamenu pasakodavo kaip saude zmones, kamynus, seimas. Nemanau,kad tai is pirstol auztos istorijos. Tikiu,kad buvo tikrai saziningu kovotoju uz laisve, bet is girdetu pasakojimu tai tikrai nemaza dalis naudojosi savo padetimi ir vardu kitokiems tikslams. Beje, skaiciau Avyziaus "Sodybu tustejimo metas", tai ten rasoma,kad tie kovotojai uz Lietuvos laisve buvo ne kas kitas, kaip prijaute Lietuvoje buvusioje vokieciu valdziai ir begdami nuo sajungininku slepesi miskuose su paprastais kaimo zmogeliais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anndora: 22 gegužės 2009 - 15:02
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 15:21)
Tuos pasmerktus tremčiai žmones tikrai buvo įmanoma išlaisvint dar prieš juos išvežant. Kažkur skaičiau, kad žmonės buvo taip įbauginti, kad tas suimtas šiemas lydėjo vos po keletą stribų... Ar girdėjot, kad partizanai būtų bandę laisvint tuos žmones? Juk jų buvo tikrai daug, jie buvo ginkluoti. Tačiau kažkodėl tuos ginklus dažniau naudojo kitiems tikslams....


Nežinau kur ką skaitėt - kai mano močiutės kaimas laukė sunkvežimių išvežimui prie ešelonų, visus kaimiečius saugojo būrys gerai ginkluotų kareivių. Ir atvažiavo staiga, be jokių perspėjimų. Visa laimė, vokiečių frontas kaip tik priartėjo, tad kaimiečių niekas ir neišvežė.
Beje, kiek aš skaičiau, tai imdavo labai staigiai išvežimui - niekas nieko įspėt nespėdavo.
O kad kaimiečiams ir tie, ir tie buvo priešai, tai mano tėtis tikrai taip sakė. Tik mano giminę stribai žudė, partizanai tik šiaip grasino.
Atsakyti
QUOTE(tip tip @ 2009 05 22, 15:59)
Nežinau kur ką skaitėt - kai mano močiutės kaimas laukė sunkvežimių išvežimui prie ešelonų, visus kaimiečius saugojo būrys gerai ginkluotų kareivių. Ir atvažiavo staiga, be jokių perspėjimų. Visa laimė, vokiečių frontas kaip tik priartėjo, tad kaimiečių niekas ir neišvežė.
Beje, kiek aš skaičiau, tai imdavo labai staigiai išvežimui - niekas nieko įspėt nespėdavo.
O kad kaimiečiams ir tie, ir tie buvo priešai, tai mano tėtis tikrai taip sakė. Tik mano giminę stribai žudė, partizanai tik šiaip grasino.

Manau, kad nebuvo vieno scenarijaus kaip ir kokiu būdu tas pasmerktųjų suėmimas buvo vykdomas... Pačiai būtų įdomu dar prisimint, kur apie tokius suėmimus skaičiau...
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 15:35)
o kas liečia trėmimus ir tremtinių gelbėjimus, man labai įdomu iš kur partizanai galėjo sužinoti, kas ir kurioj vietoj bus tremiami? tokie dalykai yra organizuojami, o ne spontaniškai daromi. ir kaip jie juos išgelbėtų? sušaudytų kareivius? ir ką po to su tremtiniais darytų? miške paslėptų dešimtis tūkstančių žmonių?
jūs tikrai istoriją studijavot?smile.gif


Dar ir kaip žinojo,nes tokios žinios apie organizuojamus trėmimus pratekėdavo. Net skaičiau vieno partizano atsiminimus,kad sužinoję apie organizuojamą trėmimą jie pasitraukdavo gilyn į mišką doh.gif Ir ne tiek apie žmonių išgelbėjimą kalba eina,o apie rusų valdžios ir stribų įbauginimą,kad taip laisvai negalėtų įtvirtint savo valdžią.
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 15:37)
tokie "papletkavojimai" galėjo kainuoti neiaškų kiek partizanų galvų. tai buvo įspėjimas. o boba išties durna buvo. kalbant apie tą laikotarpį, pateisinama.
paprasti žmonės prispausti žaidė visokius žaidimus, kad tik išgyventų.


Va dabar aš tiksliai neatpasakosiu,ką ji kalbėjo,bet kažkas iš tos operos,kad kvaili tie partizanai,kad tikisi amerikos paramos.Nu jo,tikrai toks papletkavojimas grėsė partizanų galvoms unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 15:52)
Kieno?  blink.gif  Tikslūs partizanų, išsibarsčiusių po miškus, sąrašai?  blink.gif


tfu, su tremtiniais sumaišiau, sorry blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Balanda @ 2009 05 22, 15:54)
paprasti-įbaugint eilinius beginklius žmogelius.O kadangi susiremt su stribais drąsos retam užteko,tai savo valdžią taip bandė demonstruot.


o kam juos baugint?
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 17:07)
tfu, su tremtiniais sumaišiau, sorry  blush2.gif
Papildyta:
o kam juos baugint?


O jus galite pagristi savo nuomone, kad ir liudininku pasakojimais ar turite tik sausas istorijos zinias, kurios, kaip dabar jau zinome, ne visada buna tikslios, kartais net melagingos. Manau, kad dauguma cia paminetu istoriju negali buti kazkoks fantazijos vaisius. Tos istorijos yra pavyzdys, kad norint pagrazint musu tautos praeiti, daug ka galima uzglaistyti, idant nepakenktu Lietuvos ivaizdziui. O dar ir baudas uzdekime uz ju skleidima. Man tai kazka primena... Cenzura.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anndora: 22 gegužės 2009 - 15:20
QUOTE(Anndora @ 2009 05 22, 15:19)
norint pagrazint musu tautos praeiti, daug ka galima uzglaistyti, idant nepakenktu Lietuvos ivaizdziui. O dar ir baudas uzdekime uz ju skleidima. Man tai kazka primena... Cenzura.

nereikia net praeities, va jau vienas kariskis padve LT i Europos ZT teisma del zodzio laisves suvarzymu (buvo "garbingai palydetas" i pensija uz tai, kad kazkur ziniasklaidoj pakomentavo statuta ar kazka pan.). Ziuresim, kaip jam seksis rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bahama mama: 22 gegužės 2009 - 15:35