Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 31, 00:34)
Sis posmas tarsi mazametes,kuri vis dar tiki kazkieno pasakom ar sapnuoja vaizdus prisiskaicius siaubo pasaku...
Tai kad zinok ne visi tokie naivus,patiklus ar sentimentalus paskaicius "pasakas".. mirksiukas.gif

aha archyvo dokumentai "pasakos",o senelis tyrejas toks geras geras tiesiog nacionalinis didvyris lotuliukas.gif .ka bandot itikinti?save?
Papildyta:
QUOTE(Heilė @ 2009 07 31, 08:47)
O šitai jis, aišku, papasakojo jums. smile.gif


jus apskritai kada nors archyve lanketes?yra visai neblogu dokumentu ir mikrofilmu.paciu rusu rasyti dokumentai pagal jus irgi "klastotes".na tai kas neatitinka tamstos "tiesos" aisku viskas yra melas,fantazijos ir klastotes lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Brasa @ 2009 07 31, 09:09)
Ir dar kai kas.... Tai, kad daugelyje vietų eiliniai žmonės nekentė ir bijojo "partizanų" tikrai nebuvo sovietinės propagandos padarinys. Kaimuose žmones itin sunku paveikti kokiomis tai propagandomis. Tie žmonės mažai domėjosi politika, ideologijomis, propagandomis. Jie tikėjo tuo, ką juos išmokė tėvai, jie tikėjo tuo, ką matė savo akimis ir primest kažkieno naują, svetimą ideologiją buvo praktiškai neįmanoma. Mano seneliai iki amžiaus galo liko religingi, tiek vaikus, tiek mus, anūkus, sovietiniais laikais pakrikštijo, privedė prie pirmos komunijos ir pan., per visą gyvenimą jie taip ir neišmoko rusų kalbos ir jie visai netikėjo sovietiniu rojumu ir pan. dalykais. Ir jie tokie tikrai nebuvo vieninteliai.

is kur tokios zinios?jusu seneliai gyveno visoje Lietuvoje,kad galite kalbeti apie daugeli vietu?kuo galite paremti tokius teiginius?
Atsakyti
QUOTE(due drops @ 2009 07 31, 15:29)
aha archyvo dokumentai "pasakos",o senelis tyrejas toks geras geras tiesiog nacionalinis didvyris lotuliukas.gif .ka bandot itikinti?save?

na tai kas neatitinka tamstos "tiesos" aisku viskas yra melas,fantazijos ir klastotes lotuliukas.gif


Tai kad jinai, man regis,irgi dokumentais remiasi. T.y. šneka buvo apie tyrėjo protokolą. Jos senelį. Kurį ji, drįstu spėti, pažįsta geriau, negu jūs. O jūs vat, vis niekaip juo netikit. Nes jūsų tiesa tiesesnė už jos.

Čia apie jus, beje, nes mano tiesa yra ne jokia, aš nieko netvirtinu. Priešingai nei tamsta, kuri puikiai viską žino ir remiasi tik faktais, nors liudininkai teigia priešingai, bet ką jie supranta.
Papildyta:
QUOTE(due drops @ 2009 07 31, 15:32)


is kur tokios zinios?jusu seneliai gyveno visoje Lietuvoje,kad galite kalbeti apie daugeli vietu?kuo galite paremti tokius teiginius?


lotuliukas.gif O jūsų, be abejo, - gyveno visoje Lietuvoje.
Temą skaitėt? Čia daug tarpusavyje nesusijusių giminystės ryšiais žmonių pasakojimų iš skirtingų Lietuvos vietovių.
Teiginiai paremti įvairių liudininkų liudijimais, kurie nėra oficialiai uprotokoluoti ir, jūsų manymu, iškart tampa niekiniais?
Atsakyti
QUOTE(due drops @ 2009 07 31, 16:32)

is kur tokios zinios?jusu seneliai gyveno visoje Lietuvoje,kad galite kalbeti apie daugeli vietu?kuo galite paremti tokius teiginius?

Tokiu faktiniu ziniu nera ir but negali biggrin.gif Sis mano teiginys paremtas tuom , kad as visa gyvenima pragyvenau Lietuvoje ir dristu tiket, kad siek tiek pazistu jos zmones. o jus tokia visazine, tai prasom paneikit si mano teigini wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 31, 16:42)
Tokiu faktiniu ziniu nera ir but negali biggrin.gif Sis mano teiginys paremtas tuom , kad as visa gyvenima pragyvenau Lietuvoje ir dristu tiket, kad siek tiek pazistu jos zmones. o jus tokia visazine, tai prasom paneikit si mano teigini wink.gif

na ir kiek zmoniu jus pazistat?paciai nejuokinga nuo tokiu "rimtu" argumentu?
Papildyta:
QUOTE(Heilė @ 2009 07 31, 16:40)
Tai kad jinai, man regis,irgi dokumentais remiasi. T.y. šneka buvo apie tyrėjo protokolą. Jos senelį. Kurį ji, drįstu spėti, pažįsta geriau, negu jūs. O jūs vat, vis niekaip juo netikit. Nes jūsų tiesa tiesesnė už jos.

Čia apie jus, beje, nes mano tiesa yra ne jokia, aš nieko netvirtinu. Priešingai nei tamsta, kuri puikiai viską žino ir remiasi tik faktais, nors liudininkai teigia priešingai, bet ką jie supranta.
Papildyta:
lotuliukas.gif O jūsų, be abejo, - gyveno visoje Lietuvoje.
Temą skaitėt? Čia daug tarpusavyje nesusijusių giminystės ryšiais žmonių pasakojimų iš skirtingų Lietuvos vietovių.
Teiginiai paremti įvairių liudininkų liudijimais, kurie nėra oficialiai uprotokoluoti ir, jūsų manymu, iškart tampa niekiniais?

ir kurgi tie liudininkai?as bet ka galiu prirasyt...va zinot.o mano senelis sake,o kaimynkos senelis sake...kas tik saus i galva
Atsakyti
QUOTE(amita @ 2009 07 30, 16:33)
Nu kaip sakoma už teisybę visi pyksta. O kiek lietuviai savo tautiečų nužudė ir padėjo ištremti, tu neuždavei sau tokio klausimo? Kiek dorų lietuvių sėkmingai privatizavo savo išvežtų kaimynų turtą vadovaudamiesi liaudies išmintimi, jog jei aš nepaimsiu, tai kitas paims?Gal laikas pagaliau išsivaduoti iš mito, jog lietuviai tai tokie dori, tokie kankiniai, tik aplinkiniai tokie ''svolačiūgos'(arba aš nekaltas, aplinka kalta). Deja, mes irgi mirtingi žmonės su tokiom pačiom ydom, nuodėmėm kaip ir visos kitos tautos. O gal labai užgauna mintis, jog yra tautų, praėjusių didesnius pragaro ratus nei mes.. Kad ir armėnų, žydų, Ruandos genocidas, khmerų raudonasis teroras ir pan.

Tai juk nusisaut reiktu, kad esi tokios baisios tautos atstove. O man mano tautos skausmas yra didesnis nei visu kitu kartu sudejus. Aisku, butu idomu suzinoti ne skaicius, o proporcijas kiek kuri tauta prarado besistengianciu jai zmoniu, gal tada pasimatytu tikrasis holokaustas. O kalbant apie Ruandai tai visai idomu, kuriuos reiktu - tutsius ar hutus (pora raidziu galiu suklysti 4u.gif )- laikyti nukentejusiais.

QUOTE(vilnera @ 2009 07 31, 12:30)
Man idomus dar vienas momentas: ziurekit,kaip idomiai viskas iseina: izraelis paskelbia zydus zudziusiu lietuviu sarasus. Tuose sarasuose yra ir ne vieno lietuviskojo partizano pavarde. Po to pasirodo projektelis uzdrausti nepagarbiai (ar neigiamai) kalbeti apie partizanus. Tai vat paaiskinkit man-kodel musu valdzia niekaip nereagavo i tuose sarasuose paminetas pavardes? Kodel nieko negirdet,kad butu buves koks uzklausimas,pasitikslinimai? Kodel nebuvo viesai paneigtas partizanu dalyvavimas zydu zudynese? Radau,kad buvo kreiptasi i prokuratura del smeizto..Kuo tas viskas baigesi?

Dabartine valdzia nereaguos niekaip, paprasciausiai nedrista pasirodyti zmonemis, kuriuos reiktu gerbti, nes juk tai ne oficialus valstybinis saltinis. Ai, geriau tyliai ramiai atsedeti (darbu tai pavadinti sunku) laika, tada gal kazkas uz tai atsilygins....
Atsakyti
QUOTE(due drops @ 2009 07 31, 16:49)
na ir kiek zmoniu jus pazistat?paciai nejuokinga nuo tokiu "rimtu" argumentu?
Papildyta:

ir kurgi tie liudininkai?as bet ka galiu prirasyt...va zinot.o mano senelis sake,o kaimynkos senelis sake...kas tik saus i galva

Jus gi istorike, nesuprantu, kaip jums neidomu pasnekint gyvus liudininkus, praplest siek tiek akirati? Akivaizdu, kad tikrai ne vieno pagyvenusio zmogaus nekalbinot Aj, uzmirsau, gi Jakubcionis (siuo atveju neklystantis ir visa zinantis Dievas) taip sake. Zinot, as neturiu nieko pries Jakubcioni ar kazka kita, bet siuo konkreciu atveju as tikiu gyvaisiais istorijos liudytojais (siuo klausimu mano mociute man yra kur kas didesnis sio reikalo zinovas nei Jakubcionis).
Todel, jei jau nuosirdziai, tai man juokinga nuo jusu argumentu (jei juos isvis taip galima pavadint - svarbu priestaraut, neturint jokiu kontraargumentu).
Papildyta:
QUOTE(#Mia# @ 2009 07 31, 16:49)
Tai juk nusisaut reiktu, kad esi tokios baisios tautos atstove. O man mano tautos skausmas yra didesnis nei visu kitu kartu sudejus. Aisku, butu idomu suzinoti ne skaicius, o proporcijas kiek kuri tauta prarado besistengianciu jai zmoniu, gal tada pasimatytu tikrasis holokaustas. O kalbant apie Ruandai tai visai idomu, kuriuos reiktu - tutsius ar hutus (pora raidziu galiu suklysti 4u.gif )- laikyti nukentejusiais.

Baikit, o tai kaip jaustis tokiems vokieciams ? biggrin.gif As nesuprantu jusu, negi galima mylet tik pacia garbingiausia, graziausia, geriausia ir pan. tevyne. Man Lietuva bus brangiausia neziurint jos gal ir ne tokios ir garbingos praeities, gal ir ne tokiu jau didvyriu jos sunu, ir t.t.. Man ji yra miela su visom jos piktzaizdem, su ivairiausiais jos zmonem, su kvaila politika - nezinau, kas turetu atsitikt , kad tas poziuris pasikeistu.
Atsakyti
QUOTE(due drops @ 2009 07 31, 15:49)
ir kurgi tie liudininkai?as bet ka galiu prirasyt...va zinot.o mano senelis sake,o kaimynkos senelis sake...kas tik saus i galva


Tai juos čia atsivest reik ar ką?
O kame prasmė šioje temoje meluot masei žmonių? Tam, kad įtikint jus? Ar visos čia, kitaip manančios, yra KGB agentės, praplautom smegenim?
Norit jūs to ar nenorit, nu, bet pripažinkit, - buvo taip, kaip tie seni žmonės teigia, nu, buvo. Tūkstančiai tokių istorijų negali būt išgalvotos ar sumeluotos....
Be to, tokiu principu, kai/jei jums reikia viską raštiškai įrodyti, liudininkų pasakojimai neįtikina, tai galima paneigt pusę istorinių įvykių.
Papildyta:
QUOTE(Brasa @ 2009 07 31, 16:03)
Man ji yra miela su visom jos piktzaizdem, su ivairiausiais jos zmonem, su kvaila politika  - nezinau, kas turetu atsitikt , kad tas poziuris pasikeistu.


Tai va taip ir reikia mylėt. Tėvynę. (na, - ir ne tik ją smile.gif )
Atmerktom akim, matant jos minusus, pripažįstant trūkumus.
Ne - aklai ir karštai nuneigiant bet kokį kritinį žodį apie savo meilės objektą, apdurninant visus priešingai mąstančius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Heilė: 31 liepos 2009 - 16:04
QUOTE(Heilė @ 2009 07 31, 08:47)
Man tik va įdomu, galbūt, aš blogai informuota, galbūt, ko nors neišskaičiusi.
Tik vienos Peliauckų Jadzės aplinka mini, atsimena partizanus, kaip kovotojus už idealą ir jo, to idealo, nesuteršus banditišku gyvenimo būdu. Kitų gi seneliai, giminaičiai ir artimieji tuos pat (na, gerai - ne konkrečiai tuos pačius) partizanus vadina banditais bei puikiai juos atpažįsta, jų nusikaltimų dar nepamiršo (vien šitoje temoje kiek šiurpybių pripasakota, nublanksta net prieš tą mėsinėjimą neleidžiant numirt)
Išvada peršasi viena - akivaizdu, kurių buvo daugiau.

Ne vienos, ne. Tiesiog iki 1948 metų buvo vienokia situacija, o po didžiųjų vežimų visai kitokia, kai tų partizanus remiančių beveik neliko, nes vieni vargo Sibire, kiti kolchozuose, pavieniai pamiškėse gyvenantys nebepajėgė teikti pagalbos, partizanai irgi negalėjo nei bulvių, nei kviečių, nei kaiulių augintis. Tikiu, kad stribų niokojami žmonės, nes tokios sodybos buvo uoliai prižiūrimos (kad kartais neslėptų stalčiuose ir kubiluose partizanų, iš čia ir aukštaičių "skrebai", nes skrabėdavo po stalčius priešų ieškodami ir ką geresnio radę pasiimdavo) nebesidžiaugė dar ir partizanų vizitais. Išvada peršasi kiek kita - akivaizdu, kurių daugiau išliko. Beskaitant šią temą net darosi lengviau patikėti nepamenu kieno iškelta versija, kad lietuviai išsigimė, nes geriausieji, drąsiausieji, darbščiausieji buvo išžudyti, ištremti, kurie grįžo po daugelio metų jau buvo per seni susilaukti vaikų, taigi savo genus paplatino tik parsidavėliai, prisitaikėliai ir bailiai... Kažkada labai nenorėjau su tuo sutikti, bet su laiku, matyt, teks g.gif .
Brasa, gyvi liudininkai, kurie tuo laikotarpiu jau suprato kas vyksta, nebuvo maži vaikai kiek metų turi?
Papildyta:
QUOTE(Heilė @ 2009 07 31, 17:06)
O kame prasmė šioje temoje meluot masei žmonių?

Viso šioje temoje pasisakė 47 žmonės, neturiu kantrybės peržiūrinėti, kiek iš jų turėjo ką pasakyt prieš partizanus, bet tikrai ne visi. Klausimas, ką jūs turite galvoje, sakydama "masė"?
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 31, 16:10)
, kad lietuviai išsigimė, nes geriausieji, drąsiausieji, darbščiausieji buvo išžudyti, ištremti, kurie grįžo po daugelio metų jau buvo per seni susilaukti vaikų, taigi savo genus paplatino tik parsidavėliai, prisitaikėliai ir bailiai... Kažkada labai nenorėjau su tuo sutikti, bet su laiku, matyt, teks g.gif .



Aha - kur ritasi pasaulis..... verysad.gif
(ypač, kai realybė/istorija pasirodo ne tokia, kokios norime, tikime ir pan. Nieko, visad taip būna, kai žlunga mitai ir didvyriai būna nukeliami nuo pjedestalų)
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 31, 17:10)
Brasa, gyvi liudininkai, kurie tuo laikotarpiu jau suprato kas vyksta, nebuvo maži vaikai kiek metų turi?

Reikejo idemiau skaityt, rasiau, kad mano a.a. seneli labai ziauriai buvo sumuse stribai - jis jau toli grazu nebuvo vaikas. apie ta laikmeti as kalbejau ne su vienu 80-meciu. Itikinau?
Jusu postringavimu apie issigimusia lietuviu tauta net nesinori komentuot - zema...juk jus irgi sios issigimusios tautos atstove, save irgi laikot issigimusia ar aukstesne butybe? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 31, 16:14)


Viso šioje temoje pasisakė 47 žmonės, neturiu kantrybės peržiūrinėti, kiek iš jų turėjo ką pasakyt prieš partizanus, bet tikrai ne visi. Klausimas, ką jūs turite galvoje, sakydama "masė"?


Tai kabinėjimasis prie žodžių, suprantat juk pati. smile.gif
Čia ne šalies biudžeto svarstymas, kur kiekvienas skaičiukas po kablelio rodo Baisiai Svarbius Pokyčius, čia - jautresnė, žmogiškesnė tema.....

Visos šioje temoje pasisakė 47 žmonės. Tarkim (aš LABAI prasta matematikė), kad bent 25 iš jų pasisakė tai, ką jūs bandot paneigt. Savo pasisakymuose jie pasinaudojo kaip minimum 5 liudininkų pasakojimais, nors neatmestiunha tikimybė, kad liudininkų buvo daugiau.

Prieš pasisakė mažiau, ženkliai mažiau. Atitinkamai - jų liudininkų irgi mažiau.

O ta masė, pasakojusi, atsimenanti, žinanti iš vaikystės, jaunsytės atsiminimų, tėvų, senelių pasakojimų, - ji yra, ji egzistuoja, na, bet šitai gi matematiškai neįrodoma, taip?
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 31, 17:17)
Reikejo idemiau skaityt, rasiau, kad mano a.a. seneli labai ziauriai buvo sumuse stribai - jis jau toli grazu nebuvo vaikas. apie ta laikmeti as kalbejau ne su vienu 80-meciu. Itikinau?
Jusu postringavimu apie issigimusia lietuviu tauta net nesinori komentuot - zema...juk jus irgi sios issigimusios tautos atstove, save irgi laikot issigimusia ar aukstesne butybe? smile.gif

Ne, neįtikinai, nes daug bendrauju su aštuoniasdešimtmečiais (pokary jiems turėjo būt maždaug 16) ir matau jų galimybes atsiminti ir papasakoti įvykius, ką jau kalbėt apie analizę (be jokios abejonės, gali būti pavienių asmenų su ypač gera atmintimi ir dabar dar iššlaikytu šviesiu protu). Laimė, kad tekdavo bendraut dar tada, kai jiems tebuvo 50.
Dėl išsigimimo kiekvienam valia nuspręsti, juk visi turi šiokį tokį sąžinės jausmą.
Papildyta:
QUOTE(Heilė @ 2009 07 31, 17:20)
O ta masė, pasakojusi, atsimenanti, žinanti iš vaikystės, jaunsytės atsiminimų, tėvų, senelių pasakojimų, - ji yra, ji egzistuoja, na, bet šitai gi matematiškai neįrodoma, taip?

Ta masė greičiau atsimena iš sovietinių "istorikų" darbų ir pagal šioje temoje rastus faktų vertinimus panašu, kad dar ilgai "atsimins" 4u.gif .
Atsakyti