Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(Lithium @ 2009 07 29, 21:50)

Stribai buvo ne mūsų.. kad ir buvo ten lietuvių, vistiek tai laikoma rusišku dariniu..dėl jų neskauda.. O partizanai.. objektyviai apie juos dar nebus kalbama.. Objektyvi istorija pradedama rašyti tada, kai nebelieka bent trijų kartų gyvai prisimenančių įvykius.

As tikiu , kad objektyvumas, kalbant apie savo salies istorija, sunku tiketis... Visgi norisi ja pagrazint, sutaurint. Juk visi baisisi uzsienio okupantais, bet kai savos salies kariuomene laimi musius, uzima kitas tautas - to baisejimosi nelieka... Ar esat ka nors girdeje apie Vytauto kariuomenes ziauruma? smile.gif Atrodo, kad jis tas zemes uzeme nepraliejes ne laso nekaltu zmoniu kraujo, buvo sutiktas isskestom rankom ir t.t. Man patiko , kaip kalbejo vienas mano destytojas - " kai mire Vytautas tai buvo didziule tragedija. Kai mirsta naujagimis - tai tik mazyte nelaime". Nesvarbu ,kad tas Vytautas mire jau senukas, tikrai savo gyvenima nugyvenes turiningai ir daug jame nuveikes, o kad is to mirusio kudikio galejo isaugt antras toks Vytautas ar siaip puikus zmogus - tai nesvarbu...
As nesakau, kad nereikia didziuotis savo tauta, savo salies istorija, bet kai i ja ziurima nupuolant i krastinumus, tai man kazkaip neskanu.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 29, 22:05)

Tai Vytautas priešus gi užkutendamas ėmė (istorikai juokaudami dažnai tą sako) smile.gif visgi kaip ten bebūtų istorikas gali parašyt monografiją, koks Vytautas buvo geras politikas, gali rašyt, kad parsidavėlis buvo, gali - kad žiaurus, gali - kad kaip mažas vaikas žavėjosi riteriškais dalykais..tai gali skelt diskusiją daugiau akademiniam lygmeny, bet liaudis neis jo akmenim apmėtyt.. su partizanais istorikai turi būt žymiai atsargesni smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 29, 16:30)
Ar jus pateisinat partizanu nusikaltimus vien todel , kad jie gyne Lietuva? Ar tai motyvas zudyt kudikius ir eilinius zmones, suvedinejant savas saskaitas? Zudikas yra zudikas, nesvarbu ar jis tariasi kovojantis uz sovietine ar uz laisva Lietuva.

Pirmiausiai gal reiktu atskirti apie kuriuos partizanus kalbat: ar tuos, kurie isejo i miskus, nenoredami buti pavergti, ar tuos, kuriems siaip magejo jega parodyti (tokiu daug atsirado kazkur apie 43-44m., paprasciausia patogu buvo). Antrieji uz laisva Lietuva niekada nekovojo.

QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 29, 17:44)
Aš jums ne fantazijas rašau, kada miniu vieną iš signatarų, jis musm yra labai artimas giminė. Mano močiutės iš mamos pusės daugiau negu pusė giminės išvažiavo į JAV. Buvo dalis tos giminės iš tėvo pusės kur nuo Smetonos vedamų represijų ir persekiojimų irgi išvažiavo. Dalis giminės iš tos ir anos pusės visą gyvenimą praleido VLIK'o veikloje, ir jūs norite man pasakyti, jog aš tiesiog komunistinio rėžimo šalininkė. Kaip jūs norit su tokiu supratimu man būti nejuokinga?

Mano gimine kietesne: niekur nebego, niekada neapsimetinejo... (ne tik prie Smetonos, bet ir prie caro stengesi Lietuvai).
O apie VLIK geriau patyleti, butu gerai, kad jo narius ir ju veikla kazkas nepriklausomas "ivertintu", be patoso.

O man kaip tik atrodo, kad Lietuvos istorija dabar bandoma kiek galima labiau sutrypti: partizanai -banditai, Margiris su Pilenais - savizudis, Vytautas - zudikas...

Atsakyti
Man pikta, kad norima sutrypti gerą partizanų vardą!!! Buvo partizanai, ir buvo banditai, apsimetę pastizanais, jų vardu eidavo plėšti žmones, paskutinę karvę iš namų išvesdavo. Jie tiesiog buvo tuom suinteresuoti, kad žmonės niekuom nebetikėtu. O kiek žmonių buvo išvesta į Sibirą, arba išžudyti šeimom?O dėl ko? Dėl to, kad tikėjo Lietuva, jos ateitim, galų gale, tuom, kad susirąžins tai ką iš jų atėmė!!!
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 29, 18:44)
Čia gal tik viena Daugiažiedė ir užtarė tuos stribus, ar ka ten.

Nei stribu,nei partizanu as neuztariau smile.gif -nieks nepanoro isiskaityti i teksta.Tera noras rasti kaltuju..Turiu,savaime,du senelius:vienas rusas,o kitas lietuvis.Ironiska(ir tragiska),taciau jie abu atstovavo skirtingom politinem/tautinem pusem ir abieju pavardes prasideda garsiaja Gr..... .Ir ne vienas miskuose "tautines","teisybes" ar kt "politikos" nevykde,o dare atvirai,visuomeniskai aktyviai kiek imanoma,kiek leidziama..State ir garsiai kalbejo,tikejo.Tai buvo tuometines istorines situacijos politika.Nematau cia nei gero,nei blogo,nei kaltu,nei nekaltu.Visi vienoje saujoje.Ypac,kai pazisti is itin arti....

QUOTE(Brasa @ 2009 07 29, 22:05)
As tikiu , kad objektyvumas, kalbant apie savo salies istorija, sunku tiketis... Visgi norisi ja pagrazint, sutaurint. Juk visi baisisi uzsienio okupantais, bet kai savos salies kariuomene laimi musius, uzima kitas tautas - to baisejimosi nelieka... <...>
As nesakau, kad nereikia didziuotis savo tauta, savo salies istorija, bet kai i ja ziurima nupuolant i krastinumus, tai man kazkaip neskanu.

labai tikslingas ir objektyvus pastebejimas!.
Atsakyti
QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 30, 00:32)
Nematau cia nei gero,nei blogo,nei kaltu,nei nekaltu.Visi vienoje saujoje.Ypac,kai pazisti is itin arti....

Vis tik pabandyk perskaityti vaikų prisiminimuų rinkinį "Lietuviai prie Laptevų jūros", nors ir dėl sportinio intereso...
Atsakyti
QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 20, 22:10)
Mano senelis buvo vienas is tu,auksteliau sedinciu..,kuris gaude ir treme tuos "patriotus partizanus"...Ju "kovos metodai uz laisve" zinomi toli grazu ne visiems...Rasytiniai saltiniai tokie ir telieka/tera-tiesiogine prasme.Tai,ka man senelis pasakojes apie siuos "Lietuvos patriotus",ka jie darydavo!....-kuri laika tai buvo mano britkus salto prakaito kosmaras..

pasiskaitykit Ramanausko-Vanago apklausos protokola.tai tokiu kaip tamstos senelis darbas.taip tai tiesiog rasytinis saltinis,bet beskaitant is archyvo isbegau pora kartu vemt.tokiu,kaip tamstos,senelis fantazija zalojant ZMOGAUS kuna buvo beribe
Papildyta:
QUOTE(Itani @ 2009 07 21, 19:23)
Praktiškai visi tie susirėmimai buvo tada,kai kariuomenė ir  NKVD ,stribai apsupdavo ir užpuldavo partizanus. Taigi, nebuvo jiems jokios išeities,turėjo gintis.
Ir kalbos apie kažkokius samdytus provokatorius nerealios.Dar per daug gyvena žmonių,atsimenančių tuos laikus ir pažinojusių beveik visus po kaimus besibasčiusius partizanus. Niekas nepasakoja apie nepažįstamuosius,apsimetusius partizanais.Šitas pasakas dar bus galima sekti šiek tiek vėliau, ateinančioms kartoms,kai jau nebus gyvų liudininkų  mirksiukas.gif 
Gal kažkur ir buvo bandoma tokia taktika,bet manau,kad tai buvo vienetiniai atvejai.

Labai klystat provokacijos praktiskai ir buvo pagrindine kova pries partizanus
Atsakyti
QUOTE(Lithium @ 2009 07 29, 21:50)
Kare armijos plėšė civilius, nes maisto trūkdavo, prievartaudavo moteris, žudydavo civilius žmones (pasitaikydavo ir savus). Aišku, svarbiau buvo tai, kas vyksta mūšio lauke/fronte, tad tokių dalykus per daug dažnai niekas galvon ir neimdavo.

Stribai buvo ne mūsų.. kad ir buvo ten lietuvių, vistiek tai laikoma rusišku dariniu..dėl jų neskauda.. O partizanai.. objektyviai apie juos dar nebus kalbama.. Objektyvi istorija pradedama rašyti tada, kai nebelieka bent trijų kartų gyvai prisimenančių įvykius.

drinks_cheers.gif kolege is jusu lupu Dievui i ausi.as uz temos uzdaryma
Atsakyti
QUOTE(#Mia# @ 2009 07 29, 23:20)
Pirmiausiai gal reiktu atskirti apie kuriuos partizanus kalbat: ar tuos, kurie isejo i miskus, nenoredami buti pavergti, ar tuos, kuriems siaip magejo jega parodyti (tokiu daug atsirado kazkur apie 43-44m., paprasciausia patogu buvo). Antrieji uz laisva Lietuva niekada nekovojo.

Matot, reikalas tame, kad siandien "partizanais" laikomi ir vieni, ir kiti. Va, kodel man apmaudu... As sutinku, kad reikia rodyt derama pagarba tikreisiems partizanams, bet paminklai siandien statomi ir banditams. Kas baisiausia, as manau, kad banditu miskuose buvo gerokai daugiau, nei kovotoju uz laisve (bent jau mano pazistami senoliai is visai skirtingu Lietuvos kampeliu - ne vienas nebuvo sutikes nei girdejes apie tikruosius kovotojus, o apie banditus pasakoja visi verysad.gif ). Ir tikrai tai nebuvo kazkokie infiltruotieji "persirengę miškiniais" (įdomu, kaip taip reikėtų persirengt miškiniu) - žmonės juos puikiausiai pažinojo, jie buvo kaimynai, žmonės iš gretimų kaimelių ir pan. , o ne iš kažkur atklydę nepažįstamieji.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 29, 20:59)
Sunku patikėt, kad išžudę kaimynus šiandien yra garbinami (


Na, bet - yra. Kad ir kaip sunku tuo patikėti. Dar kartą įsiskaitykit į postus šioje temoje, apstu pavyzdžių, kai, būtent, tai ir yra daroma.


QUOTE(#Mia# @ 2009 07 29, 22:20)

O man kaip tik atrodo, kad Lietuvos istorija dabar bandoma kiek galima labiau sutrypti: partizanai -banditai, Margiris su Pilenais - savizudis, Vytautas - zudikas...


Ne, nebūtinai sutrypti, gal tiesiog atėjo laikas pažvelgti, leisti sau pažvelgti į anksčiau neginčijamai aiškius dalykus kitaip. Galbūt, šitaip ir gimsta tiesa. Atmetus tą istorinių asmenybių sudievinimą ir bandant pažvelgti objektyviau. Na, kartais perlenkiama, bet gėris vien tame, kad apie tai diskutuojama, leidžiama diskutuoti, už priešingą nuomonę nereikalaujama griežtų bausmių. Tiesa, ne visi nereikalauja....žmonėms pikta, kai jų dievai parodomi, kaip žmonės, ir ne patys idealiausi žmonės....
Man pvz irgi buvo šokas, kai Margiris su Pilėnais buvo išvadinti bailiais, isterikais savižudžiais, bet visgi aš to istoriko nenorėčiau įmesti į laužą smile.gif


QUOTE(due drops @ 2009 07 30, 03:21)
as uz temos uzdaryma


O čia buvo toks balsavimas?
Tada aš už padėką autorei dėl temos bei sugebėjimo be isterijos išdėstyti savo nuomonę, argumentus.

(ai, dar būtinai turiu paminėti, kad neginu stribų, stribai - blogis, mano senelio šeima buvo ištremta.)
Atsakyti
QUOTE(mafijozė @ 2009 07 28, 13:46)
Na jeigu Jums nereikia, neimkite, išvažiuokite, nusispjaukite ir palikite. Bet mėtyti purvus ant šalies, kurioje gyveni, tai keistai kažkaip  unsure.gif
Karo nusikaltimų netoleruoju  schmoll.gif Pilnai Jus suprantu ir užjaučiu dėl artimųjų. Visais laikais buvo karo nusikaltimai, nė vienas karas be jų neapsiėjo... deja, tokia tikrovė. PAti tarnauju krašto apsaugos savanorių pajėgose, eičiau ir kovočiau už Lietuvą, jei tik prireiktų, bet net didžiausio priešo civilių žmonių nežudyčiau, nesvarbu kokia jų lytis ar amžius  schmoll.gif

Abejoju, ar ta krašto apsaugos savanorių pajėgų organizacija yra kam nors labai tinkama, be mokesčių mokėtojų pinigų švaistymo. kiek matau pažįstamų, kurie ten tarnauja, dauguma rinktiniai lodoriai ir baliušnikai. Beje, iškilus rimtam pavojui, tiek gerbima mafijozė, tiek kokie 90 proc. jos kolegų nertų sekmingai į krūmus.
O kalbant į temą.. Mano a.a. močiutė apie taip vadinamus partizanus, siautėjusius mūsų krašte yra ne kartą man pasakojus, jog dauguma jų buvo paprasčiausi žydšaudžiai, sulinde i miškus. beje, jie nužudė ir išprievartavo vieno paprasto žmogelio žmoną . Už tai, jog neleido savo dukrai bendrauti su jais. Atrado moteriškės lavoną miške su kankorėžiu vienoj vietoj ikištu.
Atsakyti
Katik paklausiau audio paskaitą. Manes neitikino. Labai švelniai nutylima apie miškinių nusikaltimus. Atseit sovietų propoganda ir kare buna tokių civilių žudynių. Na, kad kovotojai už laisvę iš pavydo savus žudytų ir plėštų...
Vienu žodžiu, kas netingit, paklausykit.

Partizanai savi ar svetimi?
Atsakyti