Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(sena niekšė @ 2009 07 29, 16:57)
ir tie partizanai stipriai sutrukdė rusams kolonizuot Baltijos šalis. žiūrėkit dabar į Latviją ir Estiją, kur pusė populiacijos rusakalbiai.

spėju kad čia daugiau Sniečkaus nuopelnas, neleidusio statyti superduper didelių gamyklų. Rusai į mažus miestelius nesikraustė schmoll.gif o miestuose jokie partizanai nebuvo baisūs.
kiek pamenu Latvijoje visa pramonė koncentruota Rygoje ir Daugpilyje, Lietuvoje buvo išmėtyta po visus pasviečius. Pvz. Juodupės audimo fabrikas. Buvo pasakojama, kad skirtas tam ,kad lietuviai iš kaimų netrauktų į Latviją ir netaptų "rusakalbiais" (na ir terminas doh.gif )

QUOTE
Šiandien mes šitų ginčų neišspręsim. Galim padaryti tik vieną - leisti toms supynėms nustoti siūbuoti. Ir jei įstengiam, pasidaryti išvadas iš istorijos pamokų.

šitai nedaroma iškeliant iveną pusę schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 29, 17:30)
Ar jus pateisinat partizanu nusikaltimus vien todel , kad jie gyne Lietuva? Ar tai motyvas zudyt kudikius ir eilinius zmones, suvedinejant savas saskaitas? Zudikas yra zudikas, nesvarbu ar jis tariasi kovojantis uz sovietine ar uz laisva Lietuva.


Ne, nepateisinu nei partizanų, nei stribų nusikaltimų. Jau rašiau apie tai.

Papildyta:
QUOTE(Karusia @ 2009 07 29, 17:31)
šitai nedaroma iškeliant iveną pusę schmoll.gif


Būtent. Aš oponovau nuomonei, kad partizanai buvo TIK banditai, o stribai buvo TIK gelbėtojai. Pati šita tema buvo atidaryta tikslu apjuodinti vieną pusę ir nubaltinti kitą. O iš tiesų tai buvo karas, žiaurus brolžudiškas sovietų inicijuotas karas ir nebuvo jame nei teisiųjų, nei neteisiųjų. Tik rezultate parklupdyta ant kelių ir supjudyta Lietuva. Blogiausia šioje temoje yra tai, kad ir toliau yra pjaunamasi ir ieškoma teisuolių, ieškoma to, kas mus išskirsto į priešingas stovyklas, o ne to, kas vienija. Jei mes gręžiosimės į praeitį ir ieškosim, kas kaltesnis, kas teisesnis - nieko gero iš to nebus. Tik vėl susipriešinsim. Praeitis yra pernelyg netolima, kad įstengtume ją vertinti objektyviai, todėl palikim ją ramybėje. Geriau galvokim apie tai, kas mus gali vienyti šiandien.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 29, 17:45)
Ne, nepateisinu nei partizanų, nei stribų nusikaltimų. Jau rašiau apie tai.

Papildyta:
Būtent. Aš oponovau nuomonei, kad partizanai buvo TIK banditai, o stribai buvo TIK gelbėtojai.

Paradoksas tame, kad cia ne viena nepateike tokios nuomones wink.gif Tai kam jus oponavote? biggrin.gif Ir nekalbekite apie tai, kad si tema buvo atidaryta tam, kad nubalint viena puse, o apjuodint kita. as pati ja atidariau, ir zinau, kad tikslas buvo visai ne tas. Cia niekas "nebalino" stribu - jus matot tik tai, ka norite matyti smile.gif ... Tiesiog pries suskurdama sia tema perskaiciau pirmoje zinute ideta straipsni - mane jis tikrai papiktino. ir buvo idomios kitos nuomones siuo klausimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brasa: 29 liepos 2009 - 17:05
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 29, 16:34)
Žilinskiene, kurioje vietoje aš jums taip užlipau ant nuospaudos, kad taip ant manęs pykstate ?

P.J., nepriimkit asmeniškai - aš vakar vakare dar norėjau to paties klausti, bet laiku supratau, kad čia tikrai ne mano problema schmoll.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 29, 16:52)
Matot, mes sėdime istorijos supynėse. Sovietiniais laikais buvo aukštinami stribai ir komunistų partijos veikėjai, jie buvo visaip kaip garbinami, apdovanojami garbės raštais ir medaliais, paskyromis mašinoms, butais ir kelialapiais į sanatorijas. Dabar supynės pasislinko į priešingą pusę. Jei ir ne visada pateisinam partizanus, jų motyvai bent jau suprantami ir žmogiški - jie gynė laisvą Lietuvą. Stribai tuo tarpu irgi įsivaizdavo, kad gynė Lietuvą. Sovietinę, aneksuotą, okupuotą Lietuvą ir sovietų statytinių valdžią. Šiandien mes šitų ginčų neišspręsim. Galim padaryti tik vieną - leisti toms supynėms nustoti siūbuoti. Ir jei įstengiam, pasidaryti išvadas iš istorijos pamokų.


jei jums atrodo, kad jums dabar reikia gėdytis tai gėdykitės. O gal kitą kartą visai ir neblogai būtų. Nes išvadų konkrečiai daryti nenorite jūs. Ir perskaityti kas parašyta nesugebat viena jūs. Čia gal tik viena Daugiažiedė ir užtarė tuos stribus, ar ką ten. Visi kiti pasisakė visai kitaip. Tame tarpe ir aš. Bet, aš, skirtingai negu jūs nenoriu pateikti menano už norimą. Buvo , Jadze, tarp kovototojų ir pačių tikriausių banditų. Kurie neturėjo nei tikslų, nei vizijų apie Lietuvą, laisvą nei jos troško. Tai buvę visi baltaraiščiai, tie kurie nespėjo pasitraukti su vokiečiais.
Aš jums ne fantazijas rašau, kada miniu vieną iš signatarų, jis musm yra labai artimas giminė. Mano močiutės iš mamos pusės daugiau negu pusė giminės išvažiavo į JAV. Buvo dalis tos giminės iš tėvo pusės kur nuo Smetonos vedamų represijų ir persekiojimų irgi išvažiavo. Dalis giminės iš tos ir anos pusės visą gyvenimą praleido VLIK'o veikloje, ir jūs norite man pasakyti, jog aš tiesiog komunistinio rėžimo šalininkė. Kaip jūs norit su tokiu supratimu man būti nejuokinga?
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 29, 18:44)
Aš jums ne fantazijas rašau, kada miniu vieną iš signatarų, jis musm yra labai artimas giminė. Mano močiutės iš mamos pusės daugiau negu pusė giminės išvažiavo į JAV. Buvo dalis tos giminės iš tėvo pusės kur nuo Smetonos vedamų represijų ir persekiojimų irgi išvažiavo. Dalis giminės iš tos ir anos pusės visą gyvenimą praleido VLIK'o veikloje, ir jūs norite man pasakyti, jog aš tiesiog komunistinio rėžimo šalininkė. Kaip jūs norit su tokiu supratimu man būti nejuokinga?

Manau, kad Jadzei giliai dzin, juokinga jinai jums ar ne. O kodėl jūs manot, kad giminaičiai užsienyje yra garantas, jog jūs nesat komunistinio režimo šalininkė? Praktika rodo, kad tokie žmonės buvo ypač paklausūs KGB g.gif . Ir tam nebūtinai reikėjo būt TSKP nare. O peržvelgus jūsų postus pažiūros kaip ir matomos, nebent rašot ne tą, ką galvojat?
Partizanai buvo kovotojai už Lietuvos laisvę ir galimybę gyventi savo namuose. Tai, kad ta kova užsitęsė ir išbadėję, po žeme praleidę keletą metų, persekiojami dieną ir naktį žmonės galėjo sužvėrėti visiškai suprantama, tuo labiau žinant, kad spec. tarnybos uoliai darbavosi ta linkme infiltruodami provokatorius ar nesibodėdami "pavaduoti" miškinius persirengę jų drabužiais. Visgi jų tikslas nebuvo plėšti žmones, o stribų? Ir kažkam taip norisi juos sulyginti, taip pavydu, kad 50 metų keikti ir žeminti, stumiami iš geresnio darbo žmonės senatvėje buvo minimaliai pagerbti, gauna poros šimtų litų priedą prie pensijos už lageriuose padėtą sveikatą ir nė kiek negraudu, kad stribai irgi gauna priedus prie pensijos, nors gyveno patogiai ant svetimo gero. Keistoka jūsų (ir jums pritariančių, tingiu rinkt nick'us) moralė, stebinančios tiesos paieškos kartojant 50 metų kaltus į galvą štampus.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 29, 19:02)
Manau, kad Jadzei giliai dzin, juokinga jinai jums ar ne. O kodėl jūs manot, kad giminaičiai užsienyje yra garantas, jog jūs nesat komunistinio režimo šalininkė? Praktika rodo, kad tokie žmonės buvo ypač paklausūs KGB g.gif . Ir tam nebūtinai reikėjo būt TSKP nare. O peržvelgus jūsų postus pažiūros kaip ir matomos, nebent rašot ne tą, ką galvojat?
Partizanai buvo kovotojai už Lietuvos laisvę ir galimybę gyventi savo namuose. Tai, kad ta kova užsitęsė ir išbadėję, po žeme praleidę keletą metų, persekiojami dieną ir naktį žmonės galėjo sužvėrėti visiškai suprantama, tuo labiau žinant, kad spec. tarnybos uoliai darbavosi ta linkme infiltruodami provokatorius ar nesibodėdami "pavaduoti" miškinius persirengę jų drabužiais. Visgi jų tikslas nebuvo plėšti žmones, o stribų? Ir kažkam taip norisi juos sulyginti, taip pavydu, kad 50 metų keikti ir žeminti, stumiami iš geresnio darbo žmonės senatvėje buvo minimaliai pagerbti, gauna poros šimtų litų priedą prie pensijos už lageriuose padėtą sveikatą ir nė kiek negraudu, kad stribai irgi gauna priedus prie pensijos, nors gyveno patogiai ant svetimo gero. Keistoka jūsų (ir jums pritariančių, tingiu rinkt nick'us) moralė, stebinančios tiesos paieškos  kartojant 50 metų kaltus į galvą štampus.


na gal ir buvo paklausūs. O jūs įsitikinus, kad jūs žinot ką aš dirbau, kur aš gyvenau, kaip tas mano geras atrodė tada ir dabar smile.gif . NE aš rašau tai ką aš galvoju, ir tai ką aš rašau aš galiu paliudyti bet kur ir bet kada. O kokios jums atrodo mano pažiūros- kad jos skiriasi nuo isterikuojančių politinių kalinių. //na skiriasi. Aš daug nuosaikesnė. Viskas buvo- jau buvo. Ir reikia gyventi toliau, o neaiškintis kuris čia pats didžiausias lietuvis. Visada galvoju kad J.Basanavičius visai ne taip įsivaizdavo tą Lietuvą.
O dėl sužvėrėjimo ir nužmogėjimo- tai jis niekuo nepateisinamas- nei šventa kova, nei kilniais siekiais. Ir jei jis, buvęs kilniu partizanu, viso labo paskui tapo tik žudiku, tai tokiu ir liko. Kažkas jau rašė Lenino, Stalino, Hitlerio, Bušo idėjos irgi kilnios ir ką?
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 29, 19:17)
nuo isterikuojančių politinių kalinių

Kažkas jau rašė Lenino, Stalino, Hitlerio, Bušo idėjos irgi kilnios ir ką?


Žinot, naiviai paklausiu: kaip jums negėda šitaip juos vadinti?.. Gal kas ir isterikuoja, bet ar nemanot, kad suluošinti gyvenimai prie to privedė?

Nejuokinkit, iš čia paminėtų gal tik Lenino idėjos kilnios buvo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 29, 17:30)
Ar jus pateisinat partizanu nusikaltimus vien todel , kad jie gyne Lietuva? Ar tai motyvas zudyt kudikius ir eilinius zmones, suvedinejant savas saskaitas? Zudikas yra zudikas, nesvarbu ar jis tariasi kovojantis uz sovietine ar uz laisva Lietuva.

įdomus klausimas.. kiekviena armija ar partzanų būrys, nesvarbu, kieno pusėje būtų "geriečių" ar "blogiečių", darė ir daro nusikaltimus..kas iš smagumo, kas turėdams kažkokių asmeninių tikslų, ką tiesiog "nužmogino" kariavimas..
Atsakyti
QUOTE(Lithium @ 2009 07 29, 21:11)
įdomus klausimas..  kiekviena armija ar partzanų būrys, nesvarbu, kieno pusėje būtų "geriečių" ar "blogiečių", darė ir daro nusikaltimus..kas iš smagumo, kas turėdams kažkokių asmeninių tikslų, ką tiesiog "nužmogino" kariavimas..

Na, ne visai. Kare, kai karys stovi prieš kari - jie lygus, jie abu zino, ka daro ir del ko. Tai nera tas pats, kas zudyti nekaltus, neginkluotus civilius. Kad tiek armijos karius, tiek partizanus karas (ar pokaris) nuzmogina, tai tiesa. As nekalbu apie "blogiecius" ar "geriecius", siuo konkreciu atveju as kalbu apie elementarius nusikaltelius, kurie savo nusikaltimus dangste "kova uz laisve" ir kurie siandien garbinami. Kodel stribu nusikaltimai pripazinti (kas, beje, teisinga ir taip ir turejo buti), o apie partizanu - siukstu, - jie nelieciamieji. As nemanau, kad juos dabar reiketu viesai teist ar pan. , ar pradet kokia raganu medziokle - tikrai ne, - palikim tai ju sazinei. Bet pripazint pati fakta, kad tokie dalykai vyko, visgi manau butina.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 29, 21:36)
Na, ne visai. Kare, kai karys stovi prieš kari - jie lygus, jie abu zino, ka daro ir del ko. Tai nera tas pats, kas zudyti nekaltus, neginkluotus civilius.

Bet pripazint pati fakta, kad tokie dalykai vyko, visgi manau butina.

Kare armijos plėšė civilius, nes maisto trūkdavo, prievartaudavo moteris, žudydavo civilius žmones (pasitaikydavo ir savus). Aišku, svarbiau buvo tai, kas vyksta mūšio lauke/fronte, tad tokių dalykus per daug dažnai niekas galvon ir neimdavo.

Stribai buvo ne mūsų.. kad ir buvo ten lietuvių, vistiek tai laikoma rusišku dariniu..dėl jų neskauda.. O partizanai.. objektyviai apie juos dar nebus kalbama.. Objektyvi istorija pradedama rašyti tada, kai nebelieka bent trijų kartų gyvai prisimenančių įvykius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lithium: 29 liepos 2009 - 20:50
QUOTE(Brasa @ 2009 07 29, 21:36)
As nekalbu apie "blogiecius" ar "geriecius", siuo konkreciu atveju as kalbu apie elementarius nusikaltelius, kurie savo nusikaltimus dangste "kova uz laisve" ir kurie siandien garbinami. Kodel stribu nusikaltimai pripazinti (kas, beje, teisinga ir taip ir turejo buti), o apie partizanu - siukstu, - jie nelieciamieji. As nemanau, kad juos dabar reiketu viesai teist ar pan. , ar pradet kokia raganu medziokle - tikrai ne, - palikim tai ju sazinei. Bet pripazint pati fakta, kad tokie dalykai vyko, visgi manau butina.

Kodėl tik šiandien. Juk nuo pat Rusijos okupacijos jie ir buvo teisiami, niekas jų negarbino. Atsėdėjo žmonės po 10-25 metus nežmoniškom sąlygom, gal tiek gana, jei jie iš tiesų buvo nusikaltėliai (nekalbant apie tuos, kurie tokie nebuvo). Sunku patikėt, kad išžudę kaimynus šiandien yra garbinami (na, neskaitant smogikų, kurie, kaip supratau iš neseniai parodyto filmo visai puikiai jaučiasi, tiek metų garbinti už savo "žygdarbius" ir dabar jais didžiuojasi). Net Amerikoj už tą patį nusikaltimą antrą kartą neteisia. Man kaip tik atrodo, kad partizanai taip ir nesulaukė deramos pagarbos, daugelio jų išgyvenamumas vidutiniškai siekė 4 metus. Susirenka būrelis artimųjų, pasidalina prisiminimais kokios nors sukakties proga, pasiguodžia, nubraukia ašarą dėl iškentėtų kančių ir tiek tos pagarbos.
Atsakyti