Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

Mano tetos, gyvos liūdytojos tų laikų, gyvenusios vienkiemyje prie miško Panevėžio raj. žodžiai: Ir stribai, ir partizanai buvo banditų banditai. Taip vadinamieji kovotojai už laisvę tikri banditų banditai. Dieną stribai, naktį tie banditai. Užsakydavo "broliai" iškepti 8 kepalus duonos, kitaip sušaudys visą šeimą (11asm.) - mama(mano močiutė) kepa iš paskutinių miltų, vaikus palikdama alkanus, atiduoda. Ryte išejusi į kiemą randa duoną tampomą šunų. Kaip galėjo motinai širdis nesprogti. Ieškojo banditai bet kokios priežasties, kad tik nušaut galėtų. Žmonėms kaimuose buvo sunkiau negu Sibire. Išvežė - prarado viena kartą. Likę Lietuvoje prarasdavo kiekvieną dieną, savaitę. Iš tėvo pusės - 17metį mano tėtį "broliai" vos nenušovė už tai, kad nėjo su jais į mišką. Tai giminaitis, kurio žmoną ir vaikus priglaudė, slėpė, maitino ir rengė mano močiutė (tėvo mama), išpirko jį nuo mirties, nurengdamas naujai pasiūta paltą (tuo metu rūbas buvo labai brangus dalykas)..
Taigi neminekit man žodzio "kovotojai uz laisvę" akmenimis jus užmėtysiu už visus nukankintus, apiplėštus, baimėje kiekvieną dieną gyvenusius, dėl jų badavusius eilinius Lietuvos kaimiečius. Jei neturite gyvų liūdytojų, tai geriau patylėkite, kaip vis dar tyli gyvi likę liūdytojai. Tesiilsi mirusieji ramybėje. Tebus užmiršti ir "laisvės gynėjai" ir stribai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milereta: 28 liepos 2009 - 09:34
QUOTE(milereta @ 2009 07 28, 10:28)
Jei neturite gyvų liūdytojų, tai geriau patylėkite, kaip vis dar tyli gyvi likę liūdytojai.

Na, kaip čia jau nekart buvo minėta, likusių gyvų liudytojų parodymai ne visuomet sutampa mirksiukas.gif Aš, pvz, iš savo močiutės ir diedulio daug kartų esu girdėjus apie stribų ir KGBistų niekšybes, o štai kažkodėl apie partizanus - nė vieno blogo žodžio nepamenu. Pasiskaičius šią temą, be abejo, kilo noras dar pasiklausinėti, tik bijau, kad spaudimas jiems nesukiltų, jei kokią Daugiažiedę ar dar ką nors pacituočiau biggrin.gif
Atsakyti


QUOTE(mafijozė @ 2009 07 28, 09:37)
Partizanai - kovotojai už laisvę.

paaiškink tai mano dėdei - mamos pusbroliui, kuris buvo nušautas 'partizanų", nes gynė savo sužadėtinę kaimo šokiuose. 1950 metai. Apie anų vertybes nežinau..., ir už kokią laisvę kovojo - irgi,,,

arba tolimesnių giminaičių šeimai - kaimo kapinaičių pakraštyje paguldytai 8 asmenų šeimai - nuo daugmaž 80metės močiutės iki pusmetinio vaikiuko. nes mama buvo mokytoja.

mano mamos visa didelė šeimyna išvengė tremties ir "partizanų" tik todėl, kad namie gyveno netolimą aerodromą aptarnaujantys kareiviai ir karininkai.

Apie tą visą kovą galiu pasakyti tik tiek, kad gal kažkas ir turėjo gražias idėjas - gi ir Leninas, ir Hitleris kažkokias turėjo dry.gif bet karas, kraujas pažadino patį tamsiausią gaivalą žmonėse.
Atsakyti
na cia paskaicius tai galiu pasakyti tik tiek kad arba jaunoji karta ne taip suprato arba buvo stribu remejai
mano senelis buvo partizanas bet ne stribas o stribai ji ir mociute ir teta susaude negailestingai, pries tai dar ziauriai iskankine , liko 4 mazos dukros
taip kad partizanai buvo tikrieji lietuvos gynejai ....nemaisykite savoku stribai ir partizanai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cider: 28 liepos 2009 - 12:11
QUOTE(Karusia @ 2009 07 28, 10:49)
paaiškink tai mano dėdei - mamos pusbroliui, kuris buvo nušautas 'partizanų", nes gynė savo sužadėtinę kaimo šokiuose. 1950 metai. Apie anų vertybes nežinau...,  ir už kokią laisvę kovojo - irgi,,,

arba tolimesnių giminaičių šeimai - kaimo kapinaičių pakraštyje paguldytai 8 asmenų šeimai - nuo daugmaž 80metės močiutės iki pusmetinio vaikiuko. nes mama buvo mokytoja.

mano mamos visa didelė šeimyna išvengė tremties ir "partizanų" tik todėl, kad namie gyveno netolimą aerodromą aptarnaujantys kareiviai ir karininkai.

Apie tą visą kovą galiu pasakyti tik tiek, kad gal kažkas ir turėjo gražias idėjas - gi ir Leninas, ir Hitleris kažkokias turėjo dry.gif bet karas, kraujas pažadino patį tamsiausią gaivalą žmonėse.

na nežinau apie kokius Jūs partizanus čia kalbat, gal tai ir buvo banditai prisidengę partizanų vardu. Kas vyko tuo metu iš tikrųjų sunku dabar kažką tiksliai spręsti. Bet, aš turiu savo susiformavusią nuomonę, kad partizanai kovojo už Lietuvos laisvę ir nemažai jų savo gyvybes paaukojo, tam, kad mes dabar gyventume Laisvoje šalyje, ją mylėtume ir didžiuotumėmės būdami lietuviai. Jie norėjo, kad mes būtume vieningi. MAn asmeniškai Jonas Žemaitis yra autoritetas ir aš tik už partizanus lithuania.gif http://lt.wikipedia....maitis-Vytautas
Atsakyti
QUOTE(Cider @ 2009 07 28, 13:10)
na cia paskaicius tai galiu pasakyti tik tiek kad arba jaunoji karta ne taip suprato arba buvo stribu remejai
taip kad partizanai buvo tikrieji lietuvos gynejai ....nemaisykite savoku stribai ir partizanai

esu vidurinioji karta tongue.gif o ką turėčiau remti? dėdės žudikus? ne stribai šaudė, miškiniai. pirštais rodo vyresni žmonės, dabar valstybines pensijas kaip didieji kovotojai gauna.

Mafijoze - o kiek svetimų gyvybių paaukojo? jeigu karas, tai gal tarp suauguių žmonių, o ne šaudyti kūdiikius lopšelyje (vat apie tą šeimą ir pasakojo, kad mažylis kūdikis buvo senoviškoje lingėje, kabinamoje ant lubų - nušautas į kaktą. o bobutė kuo dėta? manai ne lietuvė buvo? ne lietuviškos kilmės (ne visai lietuviškos)tuose kraštuose buvo tik mano tėčio šeima. O gal greičiau nepatiko, kad mokytoja buvo, mokykloje dirbo.

idealizuojate panelės miškinius ir tiek.

p.s. jeigu ta "tikroji Lietuva" tokia, gal ačiū, nereikia man tokios.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2009 07 28, 12:17)
esu vidurinioji karta tongue.gif  o ką turėčiau remti? dėdės žudikus? ne stribai šaudė, miškiniai. pirštais rodo vyresni žmonės, dabar valstybines pensijas kaip didieji kovotojai gauna.

Mafijoze - o kiek svetimų gyvybių paaukojo? jeigu karas, tai gal tarp suauguių žmonių, o ne šaudyti kūdiikius lopšelyje (vat apie tą šeimą ir pasakojo, kad mažylis kūdikis buvo senoviškoje lingėje, kabinamoje ant lubų - nušautas į kaktą. o bobutė kuo dėta? manai ne lietuvė buvo? ne lietuviškos kilmės (ne visai lietuviškos)tuose kraštuose buvo tik mano tėčio šeima. O gal greičiau nepatiko, kad mokytoja buvo, mokykloje dirbo.

idealizuojate panelės miškinius ir tiek.

p.s. jeigu ta "tikroji Lietuva" tokia, gal ačiū, nereikia man tokios.

Na jeigu Jums nereikia, neimkite, išvažiuokite, nusispjaukite ir palikite. Bet mėtyti purvus ant šalies, kurioje gyveni, tai keistai kažkaip unsure.gif
Karo nusikaltimų netoleruoju schmoll.gif Pilnai Jus suprantu ir užjaučiu dėl artimųjų. Visais laikais buvo karo nusikaltimai, nė vienas karas be jų neapsiėjo... deja, tokia tikrovė. PAti tarnauju krašto apsaugos savanorių pajėgose, eičiau ir kovočiau už Lietuvą, jei tik prireiktų, bet net didžiausio priešo civilių žmonių nežudyčiau, nesvarbu kokia jų lytis ar amžius schmoll.gif
Atsakyti
Matai mafijoze, mano Lietuva - tolerantiška. ir purvais nemėtau. bet aukštinti nusikaltėlius - ne man. kad ir kokiais gražiais tikslais prisidengtų.
p,s, panašu kad žudytum ir civilius dry.gif
QUOTE
nė vienas karas be jų neapsiėjo... deja, tokia tikrovė.
Atsakyti
Va čia informacija, nors ir is forumo:
partizanai

O dar siūlyčiau paskaityti J. Avyžiaus "Sodybų tuštėjimo metas" . Irgi nemažai informacijos.
Ir tarp partizanu ir tarp stribų buvo visokių žmonių. Negalima išskirti, kad vieni geriečiai, o kiti blogiečiai. Mano nuomone ir artimųjų patirtimi, partizanai nusipelnė mažiau šlovės ir garbinimo.
Atsakyti
QUOTE(mafijozė @ 2009 07 28, 13:46)
Na jeigu Jums nereikia, neimkite, išvažiuokite, nusispjaukite ir palikite. Bet mėtyti purvus ant šalies, kurioje gyveni, tai keistai kažkaip  unsure.gif
Karo nusikaltimų netoleruoju  schmoll.gif Pilnai Jus suprantu ir užjaučiu dėl artimųjų. Visais laikais buvo karo nusikaltimai, nė vienas karas be jų neapsiėjo... deja, tokia tikrovė. PAti tarnauju krašto apsaugos savanorių pajėgose, eičiau ir kovočiau už Lietuvą, jei tik prireiktų, bet net didžiausio priešo civilių žmonių nežudyčiau, nesvarbu kokia jų lytis ar amžius  schmoll.gif

Vat sitas jusu sakinys-jusu nuomonei svarumo neprideda. Teko siek tiek (metus)dirbti SKAT (dabart.KASP) -zinot,tiek lodariu ir girtuokliu "lietuvos gyneju" vienoje vietoje daugiau neteko sutikt doh.gif Taip kad kaip ir tada,taip ir dabar-nera taip,kad visi buvo arba geri,arba blogi-buvo visokiu-o idejiniu-cia jau,kaip visur ir visada-mazuma..
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2009 07 28, 12:51)
p,s, panašu kad žudytum ir civilius dry.gif

Na taip, lengviausia yra pradėti žmogų įžeidinėti. Tiek to, savo nuomonę išsakiau, bet į kraštutinumus nesivelsiu.

QUOTE(vilnera @ 2009 07 28, 14:09)
Taip kad kaip ir tada,taip ir dabar-nera taip,kad visi buvo arba geri,arba blogi-buvo visokiu-o idejiniu-cia jau,kaip visur ir visada-mazuma..

aš ir nesakiau, kad buvo geri tie, kurie vykdė nusikaltimus.

ir nenoriu kasp naudoti , kaip svarumo savo argumentams, tik pasakiau, kaip būtų jeigu pačiai tektų kovoti. Tai mano nuomonė, ginčytis nesiruošiu. Temoje buvo klausimas į kurį aš atsakiau savo nuomonę, manęs perkalbinėti neprašiau, kaip kad aš irgi nieko nesistengiu perkalbinėti wink.gif
Atsakyti
Ir dar:
info
Atsakyti