QUOTE(DeeDee @ 2009 05 26, 16:50)
Tik kam kitus žmones apgaudinėt ,nesuprantu. Be SM'o yra kitas, profesionalesnis lietuviškas psl su forumu. Taigi, cituoju ( jei dar iš pykčio įžiūri rašliavą):
Remontantines braškes galima auginti vazonuose, derlingoje daržo žemėje. Į vazoną sodinama po 1-3 augalus.
Senus kerus ir jaunas silpnas skroteles išmeskite,
nebent auginate labai retą veislę.
Aciu, DeeDee, uz nuoroda
Bandydama irodyti, kad vijokliniu kaipo tokiu braskiu nera, profesionalu aprasymus ir visai kitokius radau nurodytam saite
Uzsikabinau netycia uz jusu cituoto teksto, kada kalba apie remontantines braskes ir nurodo, kad saugoti reikia RETA VEISLE(pajuodinau net jusu cituotame poste). O dabar idedu citata ir net is kur emiau visa medziaga
Vienos veislės braškės dera 1-2 savaites. Pasodinus įvairaus ankstyvumo braškių, uogos raškomos apie 1-1,5 mėn. Po labai ankstyvų ir ankstyvų prinoksta vidutinio ankstyvumo, paskui vėlyvos ir labai vėlyvos veislės. Paskui jos augina naujus lapus, krauna žiedinius pumpurus kitiems metams ir ruošiasi žiemai.
Remontantinės braškės dera po nedaug, bet visą vasarą. Jos vienu metu žydi, mezga ir nokina uogas. Daug kompotų žiemai iš jų neprivirsite, bet šviežias braškes valgysite nuo birželio vidurio iki vėlyvo rudens. Be to, remontantinės braškės labai gražios, nuolat pasipuošusios baltais žiedais ir raudonomis uogomis. Yra vijoklinių ir svyrančių, o kai kurios suauga kaip kilimas.
Daugiau pasiskaityti:
http://www.rojaussod...psnis.php?id=98
Taip kad as tikrai turiu remontantine vijokline, bet noreciau isigyti ir remontantine svyrancia
Kadangi tu remontantiniu yra devynios galybes-vadinasi, is dalies buvote teisi ir jus, kad braske yra remontantine, is dalies ir as-kad vijokline
O pavadinti ja reiktu taip:remontantine-vijokline, tada ir nepyktu kiti braskiu augintojai
Apie miltlige(tik agurku) radau stai ka:
Tikroji ir netikroji miltligės puola tiek šiltnamiuose, tiek lauke auginamus agurkus. Daržininkai jas dažnai painioja, nors agurkus jos naikina skirtingais būdais. Netikroji miltligė agurkų lapus papuošia gelsvomis dėmėmis, kurios vėliau paruduoja, o lapai pradeda džiūti. Tikroji miltligė atitinka savo pavadinimą - lapai atrodo lyg pabarstyti miltais.
Miltligės agurkus labiau plinta dideliuose šiltnamiuose, kur daug augalų ir prastai vėdinama. Keletą atskirai auginamų ir susirgusių augalų galima gerai nuplauti, palieti ir patręšti karbamidu - pasitaiko, kad atsigauna. Didelius plotus reikia purkšti fungicidais. Nuo netikrosios miltligės - previkuru (tinka ir kiti panašūs fungicidai). Nuo tikrosios miltligės - topazu. Šiltnamyje purškiama gerokai silpnesniu tirpalu negu lauke (normos ant pakuočių). Agurkų negalima skinti ir valgyti nuo kelių iki keliolikos dienų (tiksli karencija ant pakuočių).
Va dar radau apie vijoklines braskes ir ligas, jas puolancias, gal kam bus naudinga
http://www.vijokline...ge=instructions