Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie indaploves- 4

QUOTE(mylima2007 @ 2010 01 07, 21:21)
esu labai dėkinga už atsakymus. jau kaip ir aiškiau darosi.
tai žodžiu geriausia skalbt su druska, blizgikliu ir tablete ania?

o kai vanduo lipa lauk tai, kiek pilt? kol per viršų bėgs, ar jau bėgantį per viršų jį paskui susivalyt?

o tai jei dedat indus ir plaunat tik po dviejų dienų, tai nepridžiūna? Nes kai į kriauklę sudedi indus ir jei vandeniu neužpili, tai paskui koks padažas tiek prilimpa, kad neatgrandysi.


na man toks plovimo būdas labiausiai patinka. dėl druskos - pilu druską, kol pasimato kauburėlis viduje smile.gif o tas vanduo, kuris išbėga lauk - bėga juk ten, kur ir purvinas vanduo indams plaunantis, jo niekur nereikia valyti smile.gif

maisto likučius aišku reikia iškrapštyti, o tokius dalykus, kaip pridžiūvę padažai, grietinė, tikrai atplauna. yra buvę, kad plovėm tešluotus indus, ir liko truputis.
Atsakyti

Va čia ir yra problema, kad beveik VISOS Lietuvos parduotuvės, prekiaujančios buitine technika, turi "savo importuojamus" ir proteguojamus brand'us, tai nuėjus į topocentrą girs Beko, Blomberg (turkiškas šlamštas, bet tikrai gerai išreklamuotas, reikia nulenkt galvą prieš topocentro reklamerius) ar Gorenje, Aviteloj bruks Indesit, Senukuose Boschą ar kokį savo importuojamą kinietišką brandą - deja, objektyvumo ten nerasit.. Pats ne kartą esu įsitikinęs, kaip Topocentro pardavėjai visiškai įsitikinę aiškina, kad už tą pačią kainą geriau rinktis turkišką Blomberg orkaitę, o ne vokišką AEG, kas yra totalus absurdas. O AEG ir Electrolux indaplovės Lietuvoje yra populiariausios, tai natūralu, apie jas bus daugiausiai atsiliepimų ir nuomonių - tiek teigiamų, tiek neigiamų. Kiekvieno prietaiso pirkimas yra kaip loterija - gali net to paties Beko ar Ardo prietaisas puikiai tarnauti ir nelūžti 10 metų, arba gali tekti jį vežti į servisą 6 kartus per metus. Pagal firmas skiriasi tik tikimybė ištraukti "laimingą" bilietą - tai linkiu pasirinkti gerą firmą su didesne laimėjimo tikimybe thumbup.gif
[/quote]

Dekui uz linkejimus. 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Tikiuos istrauksiu ta laiminga bilietuka kad ir kokia firma butu. biggrin.gif Su garantiniu aptarnavimu susipazint tikrai nenoteciau. schmoll.gif Dar neteko jokiu reikalu turet. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(agnieska 02 @ 2010 01 08, 11:27)
O tai kaip zinot ar tikrai tas ELektroliux vokiskas ar ispaniskas. Nes pardavejai ta pat modeli skirtingai sako. O kainos dydis manau menkas rodiklis salies gamybai nustatyt. Sava politika ten kainas nustatant, nes jei viena Blomberga mums nuo 1700Lt gal su biskiu buvo, tiksliai nepamenu,  blush2.gif  iki lygiai 1200Lt nuleist garantavo jei iskart imam. Nu sakyciau neitiketina nuolaida, kai kitoj pardej tik 100-200Lt nuleidzia nuo jos. Nu jauciu kad reiks pereit prie Electrolux ESF-65710 arba[COLOR=blue] sios ESL 67050, jei uz 1400-1500 rast iseis, tai teks dadet kelis simtelius.  rolleyes.gif

beje, vokiškos arba ispaniškos yra Bosch ir Siemens indaplovės - AEG ir Electrolux visos yra gamintos Italijoj. O pagal savo kokybę jos turėtų kainuoti panašiai kaip Bosch ir Siemens, tik jau kuris laikas kainos Lietuvoje gerokai "nupjautos" dėl labai žemų kainų Lenkijoje - todėl ir drąsiai sakau, kad kainos/kokybės santykiu niekas rinkoje negali joms prilygti wink.gif Todėl pirkdami būtinai pasiklauskite dėl garantijos - jei bruks pardavėjas kažkokį savo ("va, čia mūsų meistriuko telefonas, jei ką - jis suremontuos"), o ne originalų firmos atstovo, neimkit - daug kas parsiveža iš Lenkijos pigiai, parduoda (dažniausiai internetu - per skelbimus "pigiai technika, gamintojo kainomis, tiesiai iš gamintojo sandėlių" ar per internetines parduotuvėles), ir paskui išdalinę "savo" garantijas dingsta kaip į vandenį, o pirkėjai lieka su savo bėdom vieni (aišku, tfu tfu tfu - gal niekada tos garantijos ir neprireiks). Geriau jau primokėkit kiek daugiau, bet pirkit iš patikimo pardavėjo su normalia garantija. Tai tiek būtų patarimų smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kettis: 09 sausio 2010 - 10:34
Laba,

kadangi cia daug lankosi ekspertu ir nemaza laiko tarpa naudojanciu indaploves, tai laukiu patarimu ir konsultaciju...

Isigijau pirmaja savo gyvenyme indaplove, aeg, 8 kartos (ar klases).

Ka darau ne taip, kad puodus reikia perplaut? bandziau juo deti sonu, bandziau dugnu i virsu. Ypac neissiplauna krasteliai kurie lieka po sultiniu virimo g.gif

Jei puodeliai arbatos su truputi ilenktu dugnu, ar stiklines, ar turi juose (tose idubose) likti vandens? Aisku jis man gyventi netrukdo, be jei yra turbodziovinimas tai ar neturetu buti sausa?

Aciu.
Atsakyti
QUOTE(janna @ 2010 01 09, 11:34)
Laba,

kadangi cia daug lankosi ekspertu ir nemaza laiko tarpa naudojanciu indaploves, tai laukiu patarimu ir konsultaciju...

Isigijau pirmaja savo gyvenyme indaplove, aeg, 8 kartos (ar klases).

Ka darau ne taip, kad puodus reikia perplaut? bandziau juo deti sonu, bandziau dugnu i virsu. Ypac neissiplauna krasteliai kurie lieka po sultiniu virimo  g.gif

Jei puodeliai arbatos su truputi ilenktu dugnu, ar stiklines, ar turi juose (tose idubose) likti vandens? Aisku jis man gyventi netrukdo, be jei yra turbodziovinimas tai ar neturetu buti sausa?

Aciu.

Sunku pasakyti - aš puodus visada dedu tik dugnu į apačia - nelabai net įsivaiduoju, kaip jie galėtų išsiplauti padėjus šonu ar dugnu į viršų g.gif jei lieka kažkokių nuosėdų ar nešvarumų - pirmiausiai "kaltinti" galima druską (vanduo nepakankamai suminkštinamas) arba skalavimo skystį - reikėtų pabandyti pareguliuoti jų naudojamą kiekį, vadovaujantis instrukcija.
O puodelių dugnuose šiek tiek liekančio skysčio yra natūralus dalykas - juk indaplovės džiovinimas yra paskaičiuotas nudžiovinti vandenį nuo indų paviršiaus - tai ir taip yra labai ilgas procesas. jei džiovintų dar kokią valandą papildomai, išdžiovintų ir tas "balutes".
Atsakyti
QUOTE(kettis @ 2010 01 09, 10:54)
Sunku pasakyti - aš puodus visada dedu tik dugnu į apačia - nelabai net įsivaiduoju, kaip jie galėtų išsiplauti padėjus šonu ar dugnu į viršų  g.gif  jei lieka kažkokių nuosėdų ar nešvarumų - pirmiausiai "kaltinti" galima druską (vanduo nepakankamai suminkštinamas) arba skalavimo skystį - reikėtų pabandyti pareguliuoti jų naudojamą kiekį, vadovaujantis instrukcija.


aisku, pabandysiu ir taip.
tik vat jei padejus puoda dugnu i apacia, kai is jo susikaupes vanduo isbegs. nes prisipildys tai nuo virsutiniu purkstuku....
apvoziu ji taip pat kaip ir puodelius.
Atsakyti
QUOTE(janna @ 2010 01 09, 12:01)
aisku, pabandysiu ir taip.
tik vat jei padejus puoda dugnu i apacia, kai is jo susikaupes vanduo isbegs. nes prisipildys tai nuo virsutiniu purkstuku....
apvoziu ji taip pat kaip ir puodelius.

Atsiprašau, neteisingai vienas kitą supratom - puodo dugnas turiu omeny "žiūri" į apačią, t.y. puodas pastatytas kaip ir puodukai lotuliukas.gif nzn, man puodai visada puikiai išsiplauna, nelieka nė žymės - o kai baigias druska (ir kurį laiką patingi jos įdėt), pradeda blogai plaut.
Atsakyti
QUOTE(kettis @ 2010 01 09, 13:38)
Atsiprašau, neteisingai vienas kitą supratom - puodo dugnas turiu omeny "žiūri" į apačią, t.y. puodas pastatytas kaip ir puodukai  lotuliukas.gif nzn, man puodai visada puikiai išsiplauna, nelieka nė žymės - o kai baigias druska (ir kurį laiką patingi jos įdėt), pradeda blogai plaut.


O naudojant Calgon tabletes irgi druska pilti? Nes pas mane pastoviai druskos raudona lempute dega. blush2.gif
Atsakyti
gal tuomet reiktu pareguliuoti vandens kietumo davikli...hm..

nes druska pries savaite supyliau, apie 1,5kg. visa kita chemija taip pat.

pirkau viska milteliais, ne tabletemis. ziuresiu kaip ilgai uzteks, ir bandysiu lygint kainas - kas pigiau...
Atsakyti
QUOTE(Inculto @ 2010 01 09, 13:50)
O naudojant Calgon tabletes irgi druska pilti? Nes pas mane pastoviai druskos raudona lempute dega.  blush2.gif


tai reikia funkciją 3 in 1 įjungti, tada druskos nereikalaus. bet man ta funkcija nepatinka, ir geriau tegu papildomai ima druskos.
Atsakyti
QUOTE(Inculto @ 2010 01 09, 14:50)
O naudojant Calgon tabletes irgi druska pilti? Nes pas mane pastoviai druskos raudona lempute dega.  blush2.gif


Šiaip tai druskos turi būti. Ji minkština vandenį.
Atsakyti
QUOTE(Inculto @ 2010 01 09, 14:50)
O naudojant Calgon tabletes irgi druska pilti? Nes pas mane pastoviai druskos raudona lempute dega.  blush2.gif


QUOTE(žemuogienė @ 2010 01 09, 15:11)
tai reikia funkciją 3 in 1 įjungti, tada druskos nereikalaus. bet man ta funkcija nepatinka, ir geriau tegu papildomai ima druskos.

Druską reikia VISUOMET pilti - tabletėse esančių vandenį minkštinančių medžiagų gali nepakakti kokybiškam išplovimui, bet daug svarbesnis aspektas yra tai, kad vandens minkštinimo įrenginys (imantis chemines medžiagas iš to rezervuaro, kur pilam druską) po ilgo nenaudojimo gali tiesiog sugesti. Tablečių naudojimą indaplovėse galime prilyginti dujų įrangai mašinose - kaip ir patogiau, pigiau, bet iš esmės indaplovei jos nėra sveikos, kaip ir dujos mašinos varikliui. Indaplovė buvo sukurta (ir garantuotai kokybiškai plaus) naudojant atskiras priemones. Įjungus "3-in-1" arba Multitab funkciją, druskos indikatorius yra išjungiamas, bet druskos vistiek turi būti įpilta, nes su šia funkcija vandens minkštinimas nėra visiškai išjungiamas, o tik perjungiamas į patį mažiausią lygį, kad tas vandens minkštinimo įrenginys "mankštintus".

QUOTE(janna @ 2010 01 09, 15:10)
gal tuomet reiktu pareguliuoti vandens kietumo davikli...hm..

nes druska pries savaite supyliau, apie 1,5kg. visa kita chemija taip pat.

pirkau viska milteliais, ne tabletemis. ziuresiu kaip ilgai uzteks, ir bandysiu lygint kainas - kas pigiau...

vandens kietumą reikia nustatyti naudojantis instrukciją pagal savo vandens kietumą (tą pasakys savivaldybėje, vilniečiams galima man rodos rasti info www.vv.lt puslapyje) - dažniausiai yra iš viso 10 vandens minkštinimo lygių. Atsiverskit instrukciją wink.gif
Tabletės gali būti ir pigesnis variantas, bet visada rekomenduočiau naudoti atskiras priemones - ir geriau išplaus, ir indaplovė tarnaus ilgiau.

DAR LABAI SVARBUS DALYKAS INDAPLOVIŲ NAUDOTOJAMS: nepamirškit kas kokius 3 mėnesius indaplovės praplauti su NURIEBALINIMO priemonėmis - rasite pvz. Topocentruose, Avitelose gal ir kitur yra. Taip pat nepamirškit ir NUKALKINIMO priemonių - kaip ir virdulyje, taip ir indaplovėje kaitinimo elementas apsineša kalkėmis, pradeda per silpnai kaitinti vandenį >> per šaltas vanduo nekokybiškai plauna. Supilat visą tų priemonių indelio (~200 g) turinį indaplovės dugne ir paleidžiat programą be pradinio praplovimo (čia instrukcijoj pasitikrinkit, kuri neturi pradinio praplovimo) - kitaip tiesiog per kelias minutes išplaus tas priemones iš indaplovės ir nebus jokios naudos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kettis: 10 sausio 2010 - 10:14