QUOTE(Forgete @ 2009 08 10, 20:22)
ant rankytes (petuko) turi but randukas.
Tai taip iseina, kad skiepintas vaikas vistiek susirgo, tai kam tada tas skiepas?
Tai taip iseina, kad skiepintas vaikas vistiek susirgo, tai kam tada tas skiepas?
Pasiziurejau ir radau:
Skiepai nuo tuberkuliozės yra sukurti tik vaikams ir neapsaugo suaugusių asmenų. Skiepijant kūdikius, jie apsaugojami nuo sunkių ligos formų. Kūdikiai skiepijami 1-2-ąją gyvenimo dieną BCG (bacillus Calmette-Guérin, dar žinoma kaip BCŽ) vakcina. Papildomai skiepijami 12 mėn. kūdikiai, kuriems nesusiformavo randelis po skiepo. BCG vakcina suleidžiama į kairio žasto odą, bendros reakcijos į skiepą, kaip kad gali būti po kitų vakcinacijų, nebūna, tačiau normaliai toje vietoje po 2-4 savaičių gali atsirasti paraudimas, sukietėjimas, kuris kartais supūliuoja, pratrūksta, susiformuoja šašas, o vėliau randelis. Kartais randelis atsiranda be tarpinių odos reakcijų. Nereikia nei spausti, nei tepti šių darinių, esant neaiškumams, konsultuotis su gydytoju. Apie 5% paskiepytųjų randeliai nesusidaro, dažniausiai dėl odos ypatybių.
Profilaktinis vaikų skiepijimas šia vakcina nėra absoliuti apsauga nuo užsikrėtimo. Didelės apimties meta-analizės tyrimai parodė, kad BCG vakcina efektyvi apie 50 proc., apsaugant vaikus nuo sunkių tuberkuliozės formų. BCG vakcinos skiepijimo politika įvairiose pasaulio šalyse labai skiriasi: nuo visiško šios vakcinos atsisakymo (pvz., Danija, Belgija, Italija), tik rizikos grupių skiepijimo (pvz., Jungtinė Karalystė, Austrija, JAV, Nyderlandai, Švedija) iki visuotinio visų naujagimių skiepijimo (Rusija, Lietuva).
Didelė tuberkuliozės plitimo problema ta, kad visuomenė nesupranta ir nesisaugoja šios ligos, daug jaunų žmonių neturi jokios asmeninės sveikos elgsenos motyvacijos, gyventojai stokoja profilaktikos žinių. Daugelis net nežino, kad tuberkuliozė, kitaip vadinama džiova, pavojinga ne tik sergančiajam, bet ir aplinkiniams. Gal todėl dažnai sergantis tuberkulioze slepia ligą nuo artimųjų, laiko ją gėdingu dalyku.
Siaip ar taip, kad mano vaikas susirgo, bet susirgo bent jau lengva jos forma, vadinama latentine, neteko nei i ligonine gulti, nei izoliuotis nuo zmoniu. Siuo metu jau pravare puses metu kurso, vaikas prazydo akyse, kai ir liga, ir vaistai nusieme Labai tikiuosi, kad nebeatsikartos si bjaurybe...
Pasiziurejau sunaus peti-jokio randelio nera. Kito iraso apie BCG skiepa nera. Tai ka-jam tas skiepas nesuveike?