QUOTE(AlfaBeta @ 2009 06 19, 20:32)
1.Aš prisipažinsiu, man taip pat vis dažniau norisi išgerti kavos ir apelsinų sulčių prieš sėdant prie SM. Jaučiuosi ,,pensininkė" forumietė
Todėl stebiuosi danges ištverme ir noru dalyvauti diskusijoje apie skiepų naudą ir žalą jau kelintus metus. Turbūt medikų mėgstama kava suteikia jėgų ir entuziazmo
2.Dange, aš ir nesakau, kad DTP vakcina gali sukelti difteriją ar kokliušą.
Aš bandau suprasti. Skiepijant tuo, kas sergant natūraliai tik dėl antitoksino nesuleidimo gali sukelti komplikacijas, tikimasi apsaugoti nuo tų komplikacijų. Juk tai, kuo skiepijama -
į kraują patekę bakterijų toksinai - ir sukelia komplikacijas po vakcinacijos, kaip ir sergant. Ar ne?
3.MMR - kitokia, gyvoji vakcina. Ją sudaro 3 gyvųjų virusų padermės.
,,Susilpnintų vakcinų gamybai naudojamos mažai patogeninės organizmų padermės. Kultivuojant neįprastomis sąlygomis vakcinų mikroorganizmai praranda savo patogeniškumą, todėl įskiepyti žmogui,
organizme dauginasi, skatina antikūnų gamybą, bet ligos nesukelia. Pagrindinis šių vakcinų trūkumas yra tai, kad jos sukelia daug nepageidaujamų poveikių, o žmonėms, kurių imuninės sistemos funkcija sutrikusi, gali būti patogeniški. Dažniausiai vartojamos gyvos susilpnintos vakcinos yra BCG vakcina, skirta tuberkuliozės profilaktikai, tymų, raudonukės, parotito..,:
http://www.medicine....e...t&strid=333
4.Mano vaikas niekaip akivaizdžiai nesureagavo į MMR. Tai kaip dauginasi virusai žmogaus organizme? Man žinomas vienas būdas - infekuodami ląsteles. Jei yra kitokių jų dauginimosi būdų, prašau man paaiškinkite išsamiau.
Praėjus 2 metams, susirgo virusiniu susirgimu, kurio visi simptomai kaip raudonukės. Sakysite, galima tik tyrimais išsiaiškinti, ar tai buvo raudonukė. Paaiškės po kelių metų, kai vakcinos imunitetas jau turėtų būti pasibaigęs. Jei tai buvo raudonukė, imunitetas liks visam gyvenimui. Tad nėštumo metu jokio pavojaus susirgti.
5.Todėl man kyla klausimas: ar ne geriau jei po MMR visgi pakyla temperatūra ir pasirodo tymų, raudonukės ir kiaulytės simptomai? Gal tokiu būdu organizmas efektyviau kovoja su virusais, ir susidarys geresnis imunitetas nuo tų ligų
Ar gali taip būti?
6.O dėl imuniteto slopinimo po tymų... Tai daug skiepytų vaikų serga ir serga be pertraukų visokiom virusinėm ir bakterinėm ligom.
1.Na aš jau su kava- po ilgų vartojimo metų ji mane veikia labiau raminančiai nei tonizuojančiai
2. Ne, ne visai taip. Toksoidas(neutralizuotas toksinas) nesukelia konkrečios infekcinės ligos simptomų, o jo sukeliamos galimos komplikacijos nėra tapatintinos su ligos komplikacijomis.
3.Taip.
4.Taip, tik nei tymų, nei raudonukės, nei parotito virusai ar jų susilpninti vakcininiai štamai nepasižymi savybe išlikti organizme ilgesnį laiką(skirtingai pvz nei vėjaraupių ar citomegaloviruso sukėlėjai).Todėl net sukėlus gilią imunosupresiją(pvz medikamentinę) žmogui, kuris kažkuomet jomis persirgo ar buvo vakcinuotas, šios infekcinės ligos neatgis. Jūsų vaiko atveju- arba tai buvo ne raudonukė, arba vakcina dėl kažkokių priežasčių nesuformavo imuniteto ir vaikas, užsikrėtęs raudonuke, ja persirgo.
5.Ne.Simptomų po vakcinavimo pasireiškimas nekoreliuoja su antikūnių kiekiu imuninio atsako metu.
6.AlfaBeta, juk suprantate, kad esant pakankamai intensyviam skiepų kalendoriui, viskas kas vyksta, vyksta tarp arba po skiepų
Kalbu ne apie paprastą imlumą infekcinėms viršutinių kvėpavimo takų ligoms, o apie aiškią laboratoriškai nustatomą imuninio slopinimo būklę. Infekcija ne tik "kimba", organizmas tampa nepajėgus jos apriboti.Todėl tais laikais, kai antibiotikų prieinamumas buvo menkas, vaikai mirdavo ne nuo pačių tymų, o būtent nuo bakterinių ligų komplikacijų. Suaugusiajam, kurių dauguma turi infektuotumą TBC mikobakterijomis, persirta tymų infekcija grėsdavo staigiai "išsisėjusia" TBC, kuri iki tol ramiai sau "miegojo".
Papildyta:
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 06 19, 21:26)
mes ligoninėj nepaskiepijom mergytės nuo TBC, mus informavo, kad vėliau šitų skiepų nebegausim niekur. gal galit paaiškinti, kuri žinot, ar čia dėl to, akd speipyt galima tik pirmąsias paras, ar kaip? kodėl vėliau nebegalėsim pasiskiepyt?
Jei atsisakėt, vadinasi žinojot, kokiam tikslui vakcina skiriama, nuo ko ji saugo ir nuo ko ne.
Kuo vyresnis amžius, tuo mažesnė vakcinos nauda. Nors.... emigruojant į tam tikras užsienio šalis, gali būti reikalaujama vakcinavimosi BCG.