Įkraunama...
Įkraunama...

Visa tiesa apie skiepus

QUOTE(mindudo @ 2009 06 18, 18:21)
Esu gydytojas ir jaunesnysis mokslinis darbuotojas. Todėl mėgstu, prieš priimdamas bet kokį sprendimą vadovautis turima informacija ir moksliniais įrodymais. Skiepai medicinoje atsirado praėjusio amžiaus pradžioje ir padarė didelį stebūklą, sumažindama vaikų ir suaugusių sergamumą ir mirtingumą nuo ligų, kurių ankščiau mirdavo didelis skaičius žmonių. Daugelis tikriausiai žinote iš literatūros kiek mirčių atnešdavo maro bakterijos. Tik skiepų dėka buvo sustabdyta maro epidemija. Dabar nuo jo net neskiepijama, nes jis išnaikintas. Dauguma skiepų yra pagaminti nuo pačių pavojingiausių ligų, kurių epidemijos šluodavo gyvybes.


Ar tikrai taip ir norėjote pasakyti, kad marą sustabdė vakcinos?

Manoma, kad paskutiniais amžiais maro epidemijų tikimybė yra gerokai sumažėjusi dėl ilgainiui išsivysčiusio paveldimo imuniteto maro bakterijoms, geresnių medicininių, sanitarinių ir antiepideminių sąlygų
http://www.mokslai.l...-sukelejas.html

Šiuo metu dar skiepijami maro endeminėse teritorijose gyvenantys ir į tas teritorijas keliaujantys žmonės. Tačiau nebuvo išrasta vakcina, kurios sudaromas imunitetas truktų ilgiau negu 6 mėnesius.

Yra alternatyvi teorija, kad marą sukelia Ebolos ir Marburgo virusai, o ne bakterijos.

Kol kas nesukurta ir efektyvių skiepų nuo maro, nors bandymų būta. Vienintelė licencijuota vakcina efektyvi tik pusei recipientų. Be to, ji pradeda veikti tik po dviejų savaičių, tad epidemijos atveju iš jos būtų menka nauda.

Maro sukėlėjais užsikrėtusių graužikų šiandien aptinkama JAV, Pietų Afrikoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje, Rusijoje nuo jų maru užsikrečia ir pavieniai žmonės.
Kasmet pasaulyje registruojama apie 2 tūkst. maro atvejų. Didesni protrūkiai buvo praėjusio amžiaus paskutinį dešimtmetį Indijoje, Madagaskare ir Mozambike. Jie neleidžia abejoti, kad maras vis dar gyvas.
Lietuvoje paskutinis susirgimas maru užfiksuotas XIX amžiuje.
http://m.lrytas.lt/-...laiko-bomba.htm

p.s. Jei kalbėtume apie raupų išnaikinimą, tai kalbama apie bioterorizmo grėsmę. Sukėlėjas saugomas laboratorijose. Jei kiltų raupų grėsmė, revakcinuotis reikėtų kas 3 metus. . ,,16.3.2.13.asmenys, kurie skiepyti anksčiau, revakcinuojami. Revakcinaciją reikia atlikti kas 3 metai."
http://sena.sam.lt/l...akymai?id=26223
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlfaBeta: 18 birželio 2009 - 19:41
QUOTE(MAMarija @ 2009 06 17, 23:17)
Žinok net suabejojau ar tai MMR skiepas, gal tik regimoji atmintis mane pavedė, vat atsimenu tas MMR raides skiepų kalendoriuje, pakabintame ant gydytojo kabineto durų ir nors tu kąsmile.gif. Na, bet aiškiai prisimenu, kad tai skiepas nuo raudoniukės ir dar kelių ligų. Pediatras sakė, kad tai vienintelis skiepas, keliantis jo abejones, nes gan dažni atvejai, kai po jo pasireiškia autizmas. Dabar norėtųsi išgirsti mamų patirtį, kurių vaikai galimai nuo skiepo susirgo autizmu, ir ar iš tikrųjų vaiko raidos pokyčius pastebėjo po šio skiepo. Išties būtų įdomu ir naudinga. O pati negirdėjai kažko panašaus dėl šio skiepo?
Beje, mano mažąją paskiepijo ir ši sekančią dieną susirgo sunkiu bronchitu. Dar dabar kapstomės iš po ligos. Jei šia liga dieną prieš nebūtų susirgęs vyresnėlis, po to vyras, o galiausiai ir aš (kaip aš sakau, kurios nė pats velnias nekabina), viską būčiau suvertusi skiepams. Kartais tikrai pasitaiko sutapimų ir juos lengviausia "nurašyti" kažkam, deja. Nesuklyskit, aš nesu už skiepus, veikiau didesnė mano dalis yra prieš juos, tikiu veik visomis patirtimis ir pati drebėjau kaip tas kiškis po pastarojo dukros skiepo (ir ateitje drebėsiu), tiesiog aš priėmiau tokį sprendimą ir pasikartosiu, kad tą lėmė specialių žinių neturėjimas ir to pasėkoje sekęs negalėjimas atsirinkti kas teisus, o kas ne, kuris straipsnis parašytas kompetetingo asmens, kuris ne, galiausiai kuris jų buvo užsakomasis, o kuris ne toks ir t.t.

Nesuklydau biggrin.gif Šioje diskusijoje labiausiai vertinu ne tai, ar pasisakančio pozicija "už" ar "prieš", o sugebėjimą argumentuoti ir išgirsti ne tik tą info, kuri artima asmeninei pozicijai mirksiukas.gif
Dėl MMR ir autizmo- be abejonės girdėjau. Tai buvo ir tebėra viena labiausiai diskutuojamų problemų ir vienas dažniausiai naudojamų argumentų "antiskiepininkų" stovykloje.Savo laiku buvo bandyta sieti autizmą su tiomersaliu, apeliuojant į tai, jog organinis gyvsidabris gali sukelti specifinius CNS pažeidimus. Kažkodėl šios idėjos šalininkai nebuvo linkę gilintis nei į toksines dozes, nei į metabolizmo ypatumus.Visdelto visuomenė buvo tiek įjautrinta skiepų priešininkų pateikiamais faktais, jog net neesant įrodymų apie tiomersalio sąsajas su autizmu, jis buvo išimtas iš absoliučios daugumos pediatrijoje vartojamų vakcinų.Logiškas rezultatas, galėjęs patvirtinti, jog tiomersalis yra autizmo priežastis(ar viena iš priežasčių),turėjo būti autizmo atvejų sumažėjimas.Ar taip atsitiko g.gif Ne mirksiukas.gif Kažkodėl šis rezultatas antivakcinatorių pasiakymuose toliau plėtojamas nebuvo mirksiukas.gif Kita tyrimų grupė, analizuojanti MMR sąsajas su autizmu buvo skirta vakcinos polivalentiškumo problemai. Japoniijoje, kurioje autizmo spektro sutrikimų skaičius gana didelis, buvo atlikta didelė studija, kurios metu MMR buvo išdalinta į monovalentines vakcinas.Statistiškai patikimo autizmo sutrikimų skaičiaus sumažėjimo tiriamoje ir kontrolinėje grupėse- nenustatyta.
Bimkutele, dėl Gardasilio ty vakcinos nuo ŽPV turiu kiek kitokią nuomonę.Jei trumpai- gera idėja nepataisoma sugadinta komercinio spaudimo, kuo greičiau išleisti vakciną į rinką.Jei bus įdomu, galėsiu pakomentuoti plačiau bigsmile.gif


Atsakyti
Man truputį juokingai skamba žmonių skirstymas į ,,antiskiepininkus" ir ,,skiepininkus". Be abejo, abejojantys vakcinų saugumu žmonės kai kam ,,nepatogūs", todėl skirstomos ,,kovinės stovyklos". Bet jei taip patogiau klasifikuoti taikiai diskutuojant apie skiepus, tuomet priimu žaidimo taisykles. 4u.gif

Beje, mano retoriniai klausimai paprastai ir yra orientuoti tam, kad išgirščiau argumentuotą paneigimą. Jei jo nesulaukiu, vertinu taip, lyg jo nebūtų.

Jei išgirsti akivaizdų melą, kad vakcina nekenksmingesnė už ramunėlių arbatą, pradedi pasąmoningai abejoti visais kitais ,,vakcinininkų" tvirtinimais. Ši tema ir yra skirta tam, kad būtų pasakyta tai, kas ,,vakcinininkų" nutylima. Tik tokiu atveju iš tikrųjų galima išgirsti apie vakcinas visą tiesą - ir apie naudą, ir apie žalą - ir atsirinkti, kas žmogui reikalingiau ir saugiau: skiepyti ar neskiepyti. Tada tai tikrai motyvuotas sprendimas.
Jei tik išaiškės, kad atsirado vakcinos, kurios yra efektyvios ir saugios kiekvienam kūdikui, o ne sveriant nuostolius ir kolektyvinę naudą, mamos nuneš savo kūdikius skiepyti nuo tam tikrų ligų. Tiesiog praktika bus geriausia reklama vakcinoms, kurių nereikės išimti iš rinkos joms nepasiteisinus. Ir tobulėti jau nebus kur daugiau.
,,Nevalytosios" DTP vakcinos jau pripažintos, kaip prastesnės už išgrynintas.

O kol kas, pripažinkite, vakcinoms yra kur tobulėti. Ir Jei nebus kritikos, visuomenė ims tai, ką duoda be išlygų, netobulės.

Dange, kaip seniai Lietuvoje nustotos vartoti kūdikių vakcinacijai vakcinos be tiomersalio?
Ir be tiomersalio iki šiol vakcinose yra kitų nemažiau kenksmingų medžiagų: aliuminio hidroksidas <0,5 miligramo Al3+ >.
Jei sudėtume kenksmingų medžiagų bendrą kiekį per vieną vakcinaciją ir padaugintume iš vakcinacijų, atliekamų kūdikiams kas antrą mėnesį skaičiaus, gal ne toks ir menkas gautųsi tas kiekis.

2003 m. buvo skaičiuojamas ir vertinamas gyvsidabrio kiekis, bet aš manau, kad reikia vertinti jo junginio tiomersalio kiekį, nes jis daug nuodiingesnis, o gyvsidabris vakcinose ne grynas, bet junginio sudėty.

,,Pagal LR Sveikatos apsaugos ministro 2002 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr.464 patvirtintą vaikų skiepijimo kalendorių Lietuvoje, matyti, kad kūdikiams tenka:
,,po 1 µg tiomersalio (apie 0,5 µg gyvsidabrio) su vakcina Engerix B; kūdikis (skiepijant 3-5 dieną po gimimo, 1-ą ir 6-ą mėnesį) gauna 1,5 µg gyvsidabrio.
50 µg tiomersalio (apie 25 µg gyvsidabrio) skiepijant 6 mėnesių kūdikius vakcina nuo kokliušo, difterijos, stabligės (DT COQ/DTP)."
http://www.vvkt.lt/p...news_print_form
Čia kažkodėl napaminėta, kokį kiekį kūdikiai gavo iki 6 mėn. <po 2, 4 mėn.>

Be to, DTP vakcinos sudarytos iš kelių ligų sukėlėjų toksinų. Tie toksinai suleidžiami į raumenį. Susirgus natūraliai difterija, komplikacijų, kaip suprantu galima tikėtis, jei bakterijų toksinai, praėję tam tikrą imuniniteto barjerą, visgi patenka į kraują, ir jeigu laiku nesuleidžiamas antitoksinas.
Pakoreguokite, jei suklydau.

Skiepijant suleidžiami nusilpninti toksinai, bet tiesiai į raumenį. Kūdikis irgi dar silpnas. Tai po skiepo gali būti komplikacijos kaip ir po ligos? Be to, medikai ir neneigia, kad tokia vakcina nuo ligos neapsaugo, tik teoriškai apsaugo nuo komplikacijų. O sukėlėjas tai niekur nedingsta. Jis gali sau toliau gyventi nešiotojo organizme. Tai liga neišnaikinta ir epidemijos vis dėlto įmanomos? Nors ir skiepyti, vaikai gali susirgti. Kokliušo protrūkis Kaune tai patvirtina.

Ir vis dėlto, jei visgi tikime, kad vakcina kažkiek apsaugo, tai monovalentinės vakcinos būtų aktualesnės LT g.gif Pvz., stabligės ir difterijos.

Asmeniškai aš įsitikinus, kad visos vakcinos toksiškos, o toksinai gali paveikti jautrius kūdikių neuronus. Juk po skiepų tikrai pasitaiko smegenų pakenkimų, pvz., encefalito.

Autizmas taip pat yra problema, atsirandanti smegenų ląstelių, neuronų lygmenyje. Netvirtinu, kad vien vakcinos gali būti dėl to kaltos, bet ir jos tame tarpe gali būti.

Aišku, neatmetu ir genetiškai nulemto neatsparumo, ir nervų sistemos nebrandumo, ir svorio, ir kitų veiksnių reikšmės skiepijant.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlfaBeta: 19 birželio 2009 - 10:42
QUOTE(AlfaBeta @ 2009 06 19, 11:21)
1.Man truputį juokingai skamba žmonių skirstymas į ,,antiskiepininkus" ir ,,skiepininkus". Be abejo, abejojantys vakcinų saugumu žmonės kai kam ,,nepatogūs", todėl skirstomos ,,kovinės stovyklos". Bet jei taip patogiau klasifikuoti taikiai diskutuojant apie skiepus, tuomet priimu žaidimo taisykles.  4u.gif

2.Beje, mano retoriniai klausimai paprastai ir yra orientuoti tam, kad išgirščiau argumentuotą paneigimą. Jei jo nesulaukiu, vertinu taip, lyg jo nebūtų. 

3.Jei išgirsti akivaizdų melą, kad vakcina nekenksmingesnė už ramunėlių arbatą, pradedi pasąmoningai abejoti visais kitais ,,vakcinininkų" tvirtinimais. Ši tema ir yra skirta tam, kad būtų pasakyta tai, kas ,,vakcinininkų" nutylima. Tik tokiu atveju iš tikrųjų galima išgirsti apie vakcinas visą tiesą - ir apie naudą, ir apie žalą - ir atsirinkti, kas žmogui reikalingiau ir saugiau: skiepyti ar neskiepyti. Tada tai tikrai motyvuotas sprendimas.
4.Jei tik išaiškės, kad atsirado vakcinos, kurios yra efektyvios ir saugios kiekvienam kūdikui, o ne sveriant nuostolius ir kolektyvinę naudą, mamos nuneš savo kūdikius skiepyti nuo tam tikrų ligų. Tiesiog praktika bus geriausia reklama vakcinoms, kurių nereikės išimti iš rinkos joms nepasiteisinus. Ir tobulėti jau nebus kur daugiau. 
,,Nevalytosios" DTP vakcinos jau pripažintos, kaip prastesnės už išgrynintas.

5.O kol kas, pripažinkite, vakcinoms yra kur tobulėti. Ir Jei nebus kritikos, visuomenė ims tai, ką duoda be išlygų, netobulės.

5.Dange, kaip seniai Lietuvoje nustotos vartoti kūdikių vakcinacijai vakcinos be tiomersalio?
Ir be tiomersalio iki šiol vakcinose yra kitų nemažiau kenksmingų medžiagų: aliuminio hidroksidas <0,5 miligramo Al3+ >.
Jei sudėtume kenksmingų medžiagų bendrą kiekį per vieną vakcinaciją ir padaugintume iš vakcinacijų, atliekamų kūdikiams kas antrą mėnesį skaičiaus, gal ne toks ir menkas gautųsi tas kiekis.

6.Be to, DTP vakcinos sudarytos iš kelių ligų sukėlėjų toksinų. Tie toksinai suleidžiami į raumenį. Susirgus natūraliai difterija, komplikacijų, kaip suprantu galima tikėtis, jei bakterijų toksinai, praėję tam tikrą imuniniteto barjerą, visgi patenka į kraują, ir jeigu laiku nesuleidžiamas antitoksinas.
Pakoreguokite, jei suklydau.

Skiepijant suleidžiami nusilpninti toksinai, bet tiesiai į raumenį. Kūdikis irgi dar silpnas. Tai po skiepo gali būti komplikacijos kaip ir po ligos? 7.Be to, medikai ir neneigia, kad tokia vakcina nuo ligos neapsaugo, tik teoriškai apsaugo nuo komplikacijų. O sukėlėjas tai niekur nedingsta. Jis gali sau toliau gyventi nešiotojo organizme. Tai liga neišnaikinta ir epidemijos vis dėlto įmanomos? Nors ir skiepyti, vaikai gali susirgti. Kokliušo protrūkis Kaune tai patvirtina.

8.Ir vis dėlto, jei visgi tikime, kad vakcina kažkiek apsaugo, tai monovalentinės vakcinos būtų aktualesnės LT  g.gif Pvz., stabligės ir difterijos.

Asmeniškai aš įsitikinus, kad visos vakcinos toksiškos, o toksinai gali paveikti jautrius kūdikių neuronus. Juk po skiepų tikrai pasitaiko smegenų pakenkimų, pvz., encefalito.

9.Autizmas taip pat yra problema, atsirandanti smegenų ląstelių, neuronų lygmenyje. Netvirtinu, kad vien vakcinos gali būti dėl to kaltos, bet ir jos tame tarpe gali būti.

Aišku, neatmetu ir genetiškai nulemto neatsparumo, ir nervų sistemos nebrandumo, ir svorio, ir kitų veiksnių reikšmės skiepijant.

1.Galime pavadinti ir kitaip. Tokiu skirstymu atskiriau dvi kraštutines pozicijas, tik tiek.
2. Forumas nėra vienintelė, ir tikrai nėra geriausia vieta atsakymams gauti bigsmile.gif
3. Subjektyvu, bet žmogiška.Analogiškai reaguoju, kai perskaitau akivaizdžiai klaidinančią info antivakcininėje lektūroje biggrin.gif
4.Taip.
5.Sąlyginai neseniai. Gerokai anksčiau- JAV, iš kur ir atėjo abejonių ištakos.Sutikit- net jei tiomersalis būtų viena iš kelių autizmo priežasčių, tai rizikos veiksnio eliminavimas turėjo sumažinti ar bent stabilizuoti autizmo atvejų skaičių.Taip neatsitiko.Mintis, kad bet kuri vakcinoje esanti cheminė medžiaga, pasižyminti skirtingais sugebėjimais praeiti hematoencefalinį barjerą, skirtingu metabolizmu, skirtingu poveikiu net į tuos pačius neuronus, sukelia vienodą pažeidimo rezultatą- autizmą, manęs neįtikina
6-7. "susilpninimas" reiškia toksino apdorojimą taip, kad jis tampa nepajėgus sukelti ligos simptomų, tačiau įjungia imuninę sistemą antikūnių gamybai.Nuo difterijos vakcinos difterija nesusergama, kaip ir nesusergama stablige nuo stabligės vakcinos.Tačiau toxoidinė vakcina neveikia į ligos sukėlėją, ji veiks tuo atveju,kai į organizmą pateks sukėlėjo išskirtas toksinas.
8.Kodėl g.gif
9.Va čia ir problema, kad autizmo atveju yra daug manymų, taip pat ir specialistų tarpe, bet nėra konkrečių apibrėžtų pakitimų. Specifinių organinių pakitimų nepatinkama nei makro nei mikroskopiniame lygmenyje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 19 birželio 2009 - 11:34
QUOTE(AlfaBeta @ 2009 06 19, 11:21)
Jei išgirsti akivaizdų melą, kad vakcina nekenksmingesnė už ramunėlių arbatą, pradedi pasąmoningai abejoti visais kitais ,,vakcinininkų" tvirtinimais. 

Ir vis dėlto, jei visgi tikime, kad vakcina kažkiek apsaugo, tai monovalentinės vakcinos būtų aktualesnės LT  g.gif Pvz., stabligės ir difterijos.

Būtent drinks_cheers.gif.

Norėjau paklausti gal ką teko girdėti apie MMR skiepo atidėjimą. Kadangi aš turiu mergaitę, tai man aktualu ją paskiepyti dėl raudoniukės. Ar iki pvz. dešimties metų jai susirgus raudoniuke ši liga labai pavojinga, kaip sunkiai tokiame amžiuje ja DAŽNIAUSIAI sergama? Tokie patys klausimai kyla ir dėl susirgimo tokiame amžiuje tymais ir kiaulyte. Skiepą norėčiau atidėti dėl man vis dar nesuvokiamos priežasties, kodėl faktiškai visi skiepai suleidžiami per pirmus kūdikio gyvenimo metus g.gif. Kažkaip atrodo, kad vėliau vaiko organizmas lengviau juos atlaikytų rolleyes.gif. Gal aš klystu? Dange, maloniai prašau prisijungti atsakant į mano klausimą ax.gif.
Tuomet seka dar vienas klausimas, ar yra monovalentinis skiepas tik nuo raudoniukės arba nors dvivalentis (nors kas žino, gal po tiek metų jau bus sukurtas ir toks cool.gif).
Dar noriu pasiklausti kaip mergaitės perneša kiaulytę ir ar šios ligos pasekmės joms nėra tokios pavojingos kaip kad berniukams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMarija: 19 birželio 2009 - 11:42
QUOTE(MAMarija @ 2009 06 19, 12:41)

Norėjau paklausti gal ką teko girdėti apie MMR skiepo atidėjimą. Kadangi aš turiu mergaitę, tai man aktualu ją paskiepyti dėl raudoniukės. Ar iki pvz. dešimties metų jai susirgus raudoniuke ši liga labai pavojinga, kaip sunkiai tokiame amžiuje ja DAŽNIAUSIAI sergama? Tokie patys klausimai kyla ir dėl susirgimo tokiame amžiuje tymais ir kiaulyte. Skiepą norėčiau atidėti dėl man vis dar nesuvokiamos priežasties, kodėl faktiškai visi skiepai suleidžiami per pirmus kūdikio gyvenimo metus g.gif. Kažkaip atrodo, kad vėliau vaiko organizmas lengviau juos atlaikytų rolleyes.gif. Gal aš klystu? Dange, maloniai prašau prisijungti atsakant į mano klausimą ax.gif.
Tuomet seka dar vienas klausimas, ar yra monovalentinis skiepas tik nuo raudoniukės arba nors dvivalentis (nors kas žino, gal po tiek metų jau bus sukurtas ir toks cool.gif).
Dar noriu pasiklausti kaip mergaitės perneša kiaulytę ir ar šios ligos pasekmės joms nėra tokios pavojingos kaip kad berniukams.

Atidėti galite.Paprastai maži vaikai serga lengviau, bet raudonukės ir parotito atveju tai nebūtinai taisyklė.Komplikacijos gali būti pobjaurės, bet jos nėra dažnos.Parotitas mergaitėms gali sukelti kaiušidžių uždegimą(taip kaip berniukams orchitą), tačiau, pasikartosiu, tai nėra dažna komplikacija.Dėl lengvesnės ar sunkesnės reakcijos po vakcinavimo skirtingu amžiaus periodu- pakomentuoti negaliu, patirties neturiu, kiek žinau, revakcinacijos vyresniame amžiuje nėra labiau reaktogeniškos.
Kiek žinau, monovalentinės vakcinos MMR atveju Lietuvoje nėra.reikėtų domėtis, ar nėra galimybių įvežti specialiu užsakymu.
P.S "ant liežuvio" kabo moralas apie kolektyvinį imunitetą ir atsakomybę, bet, manau, susilaikysiu. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2009 06 19, 13:08)
kiek žinau, revakcinacijos vyresniame amžiuje nėra labiau reaktogeniškos.

P.S "ant liežuvio" kabo moralas apie kolektyvinį imunitetą ir atsakomybę, bet, manau, susilaikysiu. rolleyes.gif

Prašom išversti į lietuvių klb blush2.gif.

Rėžk tongue.gif.



Atsakyti
QUOTE(MAMarija @ 2009 06 19, 13:38)
Prašom išversti į lietuvių klb blush2.gif.

Rėžk tongue.gif.

ax.gif Atsiprašau už praslystančią profesinę "paukščių kalbą"
Kai vyresniame amžiuje atliekamos revakcinacijos MMR, reakcija į jas nėra "piktesnė" nei skiepyjant mažus vaikus.
Gal kitąkart, kai būsiu agresyviau nusiteikusi biggrin.gif Išgėriau puodelį kavos ir noras mokyti kitus gyventi praėjo lotuliukas.gif O gal senstu- karingumas akivaizdžiai mažėja rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2009 06 19, 13:43)
Kai vyresniame amžiuje atliekamos revakcinacijos MMR, reakcija į jas nėra "piktesnė" nei skiepyjant mažus vaikus.

O gal senstu- karingumas akivaizdžiai mažėja  rolleyes.gif

Na tai kaip ir nėra minuso. Pasakyk, tuomet tikrai išeitų, kad MMR skiepą geriau yra atidėti, nes pirma, vyresnis vaikas galbūt tikrai lengviau perneš paskiepijimą (ar su tuo nesutinki?), antra, jei vaikystėje susirgs šiomis ligomis, kas dažnai nėra super pavojina, tuomet abskritai nereikės tų vaistų/nuodųsmile.gif

Aš irgi viską amžiui nurašau, o kažkada nesuvokiau žodžių "jaunatviškas maximalizmas" reiškmės ax.gif.
Atsakyti
QUOTE(MAMarija @ 2009 06 19, 13:51)
Na tai kaip ir nėra minuso. Pasakyk, tuomet tikrai išeitų, kad MMR skiepą geriau yra atidėti, nes pirma, vyresnis vaikas galbūt tikrai lengviau perneš paskiepijimą (ar su tuo nesutinki?), antra, jei vaikystėje susirgs šiomis ligomis, kas dažnai nėra super pavojina, tuomet abskritai nereikės tų vaistų/nuodųsmile.gif

Aš irgi viską amžiui nurašau, o kažkada nesuvokiau žodžių "jaunatviškas maximalizmas" reiškmės ax.gif.

Bandau pasakyti, kad vyresniame amžiuje paskiepytas ko gero reaguos panašiai kaip būtų reagavęs paskiepytas mažiukas. Dėl ligų sunkumo:sąmoningai iš aptarimo išėmiau tymus, jų(ne dėl pačios ligos, o dėl po jos einančio imuniteto slopinimo būklės) nelaikau "neproblemine" liga. Visgi jei kalbėti visiškai atvirai, kol dauguma tėvų skiepyja savo vaikus ir užtikrina tą vadinamą kolektyvinį imunitetą, neskiepytam vaikui pasigauti tymus Lietuvoje didelės rizikos nėra.Pabrėžiu- "kol dauguma skiepyja".
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2009 06 19, 14:03)
Dėl ligų sunkumo:sąmoningai iš aptarimo išėmiau tymus, jų(ne dėl pačios ligos, o dėl po jos einančio imuniteto slopinimo būklės) nelaikau "neproblemine" liga. Visgi jei kalbėti visiškai atvirai, kol dauguma tėvų skiepyja savo vaikus ir užtikrina tą vadinamą kolektyvinį imunitetą,  neskiepytam vaikui pasigauti tymus Lietuvoje didelės rizikos nėra.Pabrėžiu- "kol dauguma skiepyja".

Nelabai supratau ką visgi norėjai pasakyti apie tymus kaip ligą. Supratau, kad dėl kolektyvinio imunitezavimo jais susirgti tėra maža tikimybė. Tačiau tarkim neskiepyčiau vaiko ir jis vistik pasigautų šią ligą. Kaip sunkiai ja dažniausiai sergama vaikystėje ir vėlesniame amžiuje? Ką turėjai omeny "po jos einančio imuniteto slopinimo būklės" g.gif?
Pamenu būdama gal dešimties sirgau tymais, dabar įdomu ar abskritai buvau nuo jų skiepyta g.gif
Atsakyti
QUOTE(MAMarija @ 2009 06 19, 14:25)
Nelabai supratau ką visgi norėjai pasakyti apie tymus kaip ligą. Supratau, kad dėl kolektyvinio imunitezavimo jais susirgti tėra maža tikimybė. Tačiau tarkim neskiepyčiau vaiko ir jis vistik pasigautų šią ligą. Kaip sunkiai ja dažniausiai sergama vaikystėje ir vėlesniame amžiuje? Ką turėjai omeny "po jos einančio imuniteto slopinimo būklės" g.gif?
Pamenu būdama gal dešimties sirgau tymais, dabar įdomu ar abskritai buvau nuo jų skiepyta g.gif

aš irgi 9-erių sirgau tymais.Iš pradžių nustatė anginą,vėliau kai išbėrė perkėlė į infekcinę ligoninę,labai skaudėjo gerklę,ir ŽIAURIAI niežtėjo tie bėrimai,draskydavausisu plaukų šepečio metaliniais danteliais...Esu parašiusi postą temoje SKIEPŲ KALENDORIUS,bet ten komentarų nesulaukiau.Mano vyras paauglystėj sirgo parotitu[kiaulyte]bet komplikacijų lygtai nėra g.gif
Atsakyti