QUOTE(mindudo @ 2009 06 18, 18:21)
Esu gydytojas ir jaunesnysis mokslinis darbuotojas. Todėl mėgstu, prieš priimdamas bet kokį sprendimą vadovautis turima informacija ir moksliniais įrodymais. Skiepai medicinoje atsirado praėjusio amžiaus pradžioje ir padarė didelį stebūklą, sumažindama vaikų ir suaugusių sergamumą ir mirtingumą nuo ligų, kurių ankščiau mirdavo didelis skaičius žmonių. Daugelis tikriausiai žinote iš literatūros kiek mirčių atnešdavo maro bakterijos. Tik skiepų dėka buvo sustabdyta maro epidemija. Dabar nuo jo net neskiepijama, nes jis išnaikintas. Dauguma skiepų yra pagaminti nuo pačių pavojingiausių ligų, kurių epidemijos šluodavo gyvybes.
Ar tikrai taip ir norėjote pasakyti, kad marą sustabdė vakcinos?
Manoma, kad paskutiniais amžiais maro epidemijų tikimybė yra gerokai sumažėjusi dėl ilgainiui išsivysčiusio paveldimo imuniteto maro bakterijoms, geresnių medicininių, sanitarinių ir antiepideminių sąlygų
http://www.mokslai.l...-sukelejas.html
Šiuo metu dar skiepijami maro endeminėse teritorijose gyvenantys ir į tas teritorijas keliaujantys žmonės. Tačiau nebuvo išrasta vakcina, kurios sudaromas imunitetas truktų ilgiau negu 6 mėnesius.
Yra alternatyvi teorija, kad marą sukelia Ebolos ir Marburgo virusai, o ne bakterijos.
Kol kas nesukurta ir efektyvių skiepų nuo maro, nors bandymų būta. Vienintelė licencijuota vakcina efektyvi tik pusei recipientų. Be to, ji pradeda veikti tik po dviejų savaičių, tad epidemijos atveju iš jos būtų menka nauda.
Maro sukėlėjais užsikrėtusių graužikų šiandien aptinkama JAV, Pietų Afrikoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje, Rusijoje nuo jų maru užsikrečia ir pavieniai žmonės.
Kasmet pasaulyje registruojama apie 2 tūkst. maro atvejų. Didesni protrūkiai buvo praėjusio amžiaus paskutinį dešimtmetį Indijoje, Madagaskare ir Mozambike. Jie neleidžia abejoti, kad maras vis dar gyvas.
Lietuvoje paskutinis susirgimas maru užfiksuotas XIX amžiuje.
http://m.lrytas.lt/-...laiko-bomba.htm
p.s. Jei kalbėtume apie raupų išnaikinimą, tai kalbama apie bioterorizmo grėsmę. Sukėlėjas saugomas laboratorijose. Jei kiltų raupų grėsmė, revakcinuotis reikėtų kas 3 metus. . ,,16.3.2.13.asmenys, kurie skiepyti anksčiau, revakcinuojami. Revakcinaciją reikia atlikti kas 3 metai."
http://sena.sam.lt/l...akymai?id=26223