QUOTE(zmogs @ 2009 05 17, 21:13)
ufff.. nu tai ramiau tada
Dėl tos rūgties, tai jeigu ji dar vadinama bambuku, gal ir savybės jos panašios į bambuko? Kadangi jais domėjausi, štai ką radau aprašymmuose, kaip kontroliuoti plitimą. Vienas būdas - išrausti griovį iki 60cm gylio per kastuvo plotį aplink bambukyną ir du kartus per sezoną prasieiti ir nukapot visas išlindusias šaknis. Kitas - 1 mm storio polietileno plėvelę įkasti aplink teritoriją, būtinai sandariai sulipdant jos atvirus galus - kam gautųsi uždara tvora. Jų šaknys neina ten kur susiduria su kliūtimi, t.y., kliūties nepramušinėja, o ieško laisvos vietelės. Giliau irgi nesikasa.
Šitas metodas, žinoma, tinka tiems, kas nori auginti šiuos augalus, o ne išnaikinti.
Dar keli įdomumai: bambuko stiebas (t.y., visas medelis), auga tik vienus metus, vėliau lieka tokio paties aukščio. Kuo stipresnės, senesnės bambukų giraitės šaknys, tuo aukštesni auga kiekvienais metais tie medeliai. Taip išeina, kad seniausi augalai yra mažiausi. Be to, nulaužus ūglį, iš jo daugiau atžalų neauga, o leidžia iš kitų šaknų naujus. Tokiu būdu nesunku koreguot giraitės tankumą - pavasarį nulaužant nereikalingus ūgliukus (kurie, beje, lengvai lūžta).
Nu ir prirašiau, bet gal kas naudinga bus, jei norėsit savo augalą pastebėt
PS man jis gražus labai pasirodė, kad ir koks invazinis siaubiakas bebūtų..
Tiesa, o lapus jis prieš žiemą numeta?
Musu sodu bendrijoj keliose vietose yra siu augalu plotai.
zinoma,jie nera taip izoliuoti, kaip jus apraset.
tos augimvietes -matyti, kad samoningos, nes uz tvoru. Nzn, ar pro tvoru apacias pralenda i sklypus - netikrinau [o reiks!
]
Tikrai tanku miskeli suformuoja kasmet - ir nuo akiu, ir nuo dulkiu [zvyruoti keliukai]
rudeni lapai nukrenta. tiesa,anksciau rudeni dar ir zydi balksvomis sluotelemis. paprastai zmones nukapoja ziemai tuos likusius stagarus, o kas lieka - vaikai megsta islauzyt [ir as tas vaikas
] - nes idomus, tusciaviduris.
po salnu tie stiebai tokie oranziniai