Įkraunama...
Įkraunama...

Šalikėliai, šalikai, šaliai

Kiek jus tokiems salikams sumezgat siulu?Aciu atsakiusioms.
Atsakyti
QUOTE(Azalija @ 2005 12 28, 11:01)
gal turite kas schemutes - pirmojo ir trečiojo???  4u.gif  4u.gif  4u.gif

pirmas šalikėlis:
1 eilė: 1 užmetimas geroj pusėj, tada sumezgamos dvi akys, vėl užmetimas, 2 akys sumezgamos ir t.t.
2 eilė: 1 užmetimas blogoj pusėj, dvi sumezgamos ir t.t.
(visos akys geroj pusėj mezgamos gerosiomis akimis, blogoj pusėj - blogosiomis)

trečias šalikėlis:
1 ir 2 eilė: vien gerosiomis akimis;
3 eilė: 5 akis sumegzti kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelus užmesti dar kartą megzti tas pačias akis, užmesti, kartoti tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;
4, 5 ir 6 eilės: vien gerosiomis akimis;
7 eilė: megzti 3 gerąsias akis, iš 5 akių megzti 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
8 eilė: vien gerosiomis akimis.
toliau vėl kartojama nuo 1 eilės
Atsakyti
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 28, 19:32)

3 eilė: 5 akis sumegzti kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelus užmesti dar kartą megzti tas pačias akis, užmesti, kartoti tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;


Dabar aš prašysiu pagalbos ax.gif
Jau nuo vasaros neiššifruoju šito raštelio, na niekaip nedašyla kaip megzti doh.gif doh.gif doh.gif Kadangi esu savamokslė, tai nėra ko ir paklausti. Labai jau norėjosi šalį numegzti, tai dariau taip: suėmiau 5 akis ir išmezgiau jas - gera, užmetimas, gera, užmetimas, gera = gaunasi penkios akys.
O dar radau aprašymą, kuris visai mane suklaidino:
Atsakyti
Sesilija, 62 akys, 5,5 nr. virbalai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aga @ 2005 12 28, 20:31)
Sesilija, 62 akys, 5,5 nr. virbalai smile.gif

Ačiū už atsakymą 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(rim@ @ 2005 12 28, 20:27)
...tai dariau taip: suėmiau 5 akis ir išmezgiau jas  - gera, užmetimas, gera, užmetimas, gera = gaunasi penkios akys.
O dar radau aprašymą, kuris visai mane suklaidino:
na tai čia gi tas pats raštas, niekuo jis nesiskiria nuo tavo mezgamo g.gif
Atsakyti
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 28, 21:07)
na tai čia gi tas pats raštas, niekuo jis nesiskiria nuo tavo mezgamo  g.gif

Kai paliginau savo šalį su taviškiu, supratau, kad tas pats. Bet pagal tą aprašymą, kurį įkėliau niekaip negalėjau išmegzti, nes gaunasi 7 akys iš 5 tongue.gif Na, aš čia taip suskaičiavau doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rim@: 28 gruodžio 2005 - 22:07
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 28, 20:32)
pirmas šalikėlis:
1 eilė: 1 užmetimas geroj pusėj, tada sumezgamos dvi akys, vėl užmetimas, 2 akys sumezgamos ir t.t.
2 eilė: 1 užmetimas blogoj pusėj, dvi sumezgamos ir t.t.
(visos akys geroj pusėj mezgamos gerosiomis akimis, blogoj pusėj - blogosiomis)

trečias šalikėlis:
1 ir 2 eilė: vien gerosiomis akimis;
3 eilė: 5 akis sumegzti kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelus užmesti dar kartą megzti tas pačias akis, užmesti, kartoti tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;
4, 5 ir 6 eilės: vien gerosiomis akimis;
7 eilė: megzti 3 gerąsias akis, iš 5 akių megzti 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
8 eilė: vien gerosiomis akimis.
toliau vėl kartojama nuo 1 eilės

O gal galima antrojo šalikėlio aprašymą? thumbup.gif atrodo
Atsakyti
QUOTE(Irunia @ 2005 12 28, 18:52)

Viskas būtų gražu, bet mezgant šaliką iš kelių spalvų siūlų negražūs gaunasi kraštai... blush2.gif
QUOTE(rim@ @ 2005 12 28, 22:04)
Kai paliginau savo šalį su taviškiu, supratau, kad tas pats. Bet pagal tą aprašymą, kurį įkėliau niekaip negalėjau išmegzti, nes gaunasi 7 akys iš 5  tongue.gif Na, aš čia taip suskaičiavau doh.gif

Mezgimo knygose dažnai pasitaiko klaidų... o tokį nesudėtingą raštą gali megzt varijuojant įvairiu akių skaičium, esmė būtų tokia - kiek sumezgi, tiek ir turi gaut uždėjus... jei 7 tai 7, jei 5 tai 5.
Atsakyti
QUOTE(Devi @ 2005 12 28, 23:06)
O gal galima antrojo šalikėlio aprašymą?  thumbup.gif atrodo

ten beveik tas pats raštas kaip ir trečio, tik šitam kaikur išvirkščiosiomis reikia megzti ax.gif
1 eilė: vien gerosiomis akimis;
2 eilė: vien išvirkščiosiomis akimis;
3 eilė: 5 akis sumegzkite kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelkite, užmeskite, dar kartą megzkite tas pačias akis, užmeskite, kartokite tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;
4 ir 5 eilės: vien gerosiomis akimis;
6 eilė: megzkite vien išvirkščiosiomis akimis;
7 eilė: megzkite 3 gerąsias akis, iš 5 akių megzkite 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
8 eilė: vien gerosiomis akimis.
Atsakyti
thumbup.gif labai faini šalikėliai ir rašteliai ax.gif pradėsiu narplioti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(rim@ @ 2005 12 28, 21:27)
Dabar aš prašysiu pagalbos ax.gif 
Jau nuo vasaros neiššifruoju šito raštelio, na niekaip nedašyla kaip megzti doh.gif  doh.gif  doh.gif  Kadangi esu savamokslė, tai nėra ko ir paklausti. Labai jau norėjosi šalį numegzti, tai dariau taip: suėmiau 5 akis ir išmezgiau jas  - gera, užmetimas, gera, užmetimas, gera = gaunasi penkios akys.
O dar radau aprašymą, kuris visai mane suklaidino:



Nepastebėjau,kad kas atsakytų tai bandysiu padėti:

Sumezgi kartu 5 akis (per visas 5 akis ištrauki siūlą bet nuo kairiojo virbalo nenukeli) tuomet ant dešinio virbalo padarai užmetima,vėl per 5 akis eančias ant kairiojo virbalo perneri akį,vėl užmetimas ant dešiniojo virbalo ir vėl per 5 akis esančias ant kairiojo virbalo perneti akį.Dabar jau nuo kairiojo virbalo visos 5 akys nukeltos ir ant dešinio virbalo turi naujas 5 akis.

Nežinau ar aiškia parašiau g.gif
Atsakyti