Įkraunama...
Įkraunama...

Čiulptukas - Soske. Privalumai ir trūkumai.

QUOTE(S.w.a.t @ 2010 10 28, 12:27)
galbut...juolab, kaip suprantu, pagal jusu pasisakyma zemiau.. zindyt nustojot gana anksti, geriat misunukus, tai zinoma..netgi pati diskusija apie ciulptuko privalumus ar trukumus sioje situacijoje bereikalinga..juk ne sauksteliu savo vaika maitinat..ciulptukas butinas priedas prie buteliuko...

tik gaila, kad kokia zindanti pasimetusi mama, nepriimtu jusu situ samprotavimu kaip geros paguodos, kad galima bet kaip...."As nenoriu jos kratyti ant ranku be ciulptuko kol uzmigs, nenorejau, kad ir ant papo kabotu (kol dar maitinau), tdeai man ciulptukas gera iseitis"..



Pabusiu negeriete, tikra bloga mama ir parasysiu, kad tutukas nera blogis. Apie tai rasoma ir WHO, ir kituose straipsniuose. Netgi patariama duoti tutuka iki metu laiko, kaip prevencine priemone pries staigia kudikiu mirties sindroma. Cituoju: "9. Offer your baby a pacifier. Some studies have shown a lower rate of SIDS among babies who use pacifiers". Citata paimta is: http://www.sids.org/nprevent.htm
P.S. As nemaniau, kad SM yra tik maitinancioms krutimi forumas. Kiek zinau, sios temos yra bendros, tiek krutim maitinanciom, tiek buteliuku 4u.gif O tos, kurios labai nori maitinti krutimi, tikrai ras labai daug patarimu butent temoje skirtoje maitinanciom krutim.
Atsakyti
kodel gi negeriete...tutuku, fe..soskiu, o gal graziau...ciulptukiu:) gamintojams reikia kazkaip pateisinti savo produkto reikalinguma:)
...be to - kas zino...jums geriau zinoti..nors jus raset, kad jusu vaikas uzmiges ciulptuka isspjauna..vadinasi jus nuo SKMS ne tokiu budu saugojates...

o man teko girdeti..kad reikia stengtis, kad vaikas neuzmigtu ant pilvo...jam nebutu per karshta...ir jei zindot.., dazniau zindyti nakti, bei guldyti vaika salia saves...
tokiu straipsniu, kad zindymas gali padeti isvengti SKMS taip pat yra ir nebutinai anglu kalba..

smiler, siaip dekui Jums, bendravimas - vertingas patyrimas.. ypac, jei padeda atnaujinti savo zinias..

o del bendru temu ir zindymo temu...dekui, kas tikrai svarbu ir naudinga..pro akis nepraslysta...nes juk mama netampama iskart..ilgas ir pastovus procesas...net tai pachiai intuicijai issiugdyti...smile.gif


QUOTE(smiler @ 2010 10 28, 17:35)
Pabusiu negeriete, tikra bloga mama ir parasysiu, kad tutukas nera blogis. Apie tai rasoma ir WHO, ir kituose straipsniuose. Netgi patariama duoti tutuka iki metu laiko, kaip prevencine priemone pries staigia kudikiu mirties sindroma. Cituoju: "9. Offer your baby a pacifier. Some studies have shown a lower rate of SIDS among babies who use pacifiers". Citata paimta is: http://www.sids.org/nprevent.htm 
P.S. As nemaniau, kad SM yra tik maitinancioms krutimi forumas. Kiek zinau, sios temos yra bendros, tiek krutim maitinanciom, tiek buteliuku  4u.gif  O tos, kurios labai nori maitinti krutimi, tikrai ras labai daug patarimu butent temoje skirtoje maitinanciom krutim.

Atsakyti
Pirmas vaikas uzaugo be ciulptuko. Visi namie galvojom nuprotesim, nes istisai klyke, nuo ranku ant ranku, diena-nakti. Aisku prisiskaicius literaturos, kad ciulptukas blogai, jo namie ir neturejom. Eme i burna viska is eiles ir ciulpdavo. Mazajai tik gimus isiulem ciultuka-mergyte rami, miega. Nori ciulpia, nenori-isspjauna.
Esme-vaikas vaikui nelygu.Pati mama mato ir nusprendzia duoti ciulptuka ar ne. Ne viena is musu nesam teiseja ir nebukim kategoriskos. Kas parasyta knygose, siandien gali atrodyti teisinga, bet mokslas eina prieki ir daznai atrandamos naujos tiesos ir naujos kryptis- kas gerai, o kas ne.
Ir nepradekim kliedet apie 3mecius su ciulptukais ir pan, kalbam apie kudikius!
Atsakyti
QUOTE(Migdole @ 2010 10 30, 17:59)
Pirmas vaikas uzaugo be ciulptuko. Visi namie galvojom nuprotesim, nes istisai klyke, nuo ranku ant ranku, diena-nakti. Aisku prisiskaicius literaturos, kad ciulptukas blogai, jo namie ir neturejom. Eme i burna viska is eiles ir ciulpdavo. Mazajai tik gimus isiulem ciultuka-mergyte rami, miega. Nori ciulpia, nenori-isspjauna.
Esme-vaikas vaikui nelygu.Pati mama mato ir nusprendzia duoti ciulptuka ar ne. Ne viena is musu nesam teiseja ir nebukim kategoriskos. Kas parasyta knygose, siandien gali atrodyti teisinga, bet mokslas eina prieki ir daznai atrandamos naujos tiesos ir naujos kryptis- kas gerai, o kas ne.
Ir nepradekim kliedet apie 3mecius su ciulptukais ir pan, kalbam apie kudikius!

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Manau, jeigu čiulptukas naudojamas, apgalvotai, tada ir nebus jokių problemų, kad vaikas jo norės iki kelerių metų. Aš savajai čiulptuką duodu tik prieš miegą, bet ji pas mane rami, o jeigu ir zirzena, tai paprasčiausiai užimu kuom nors smile.gif . Beje, pagal tuos šaltinius, kuriuos aš esu skaičiusi, tai čiulptukas yra labai gerai vaikams, kurie maitinami mišinuku, nes su juo patenkinamas čiulpimo refleksas, nes kitaip jie kiš į burną, kas arčiausia ir lengviausia prieinama - kumštukas arba pirštukas.Nepatartina daug duoti vaikams, kurie yra ant MP, nes nuo čiulptuko jie paprasčiausiai pavargsta. Tačiau nemanau, kad tai yra taisyklė. KAd ir kaip bebūtų, bet mano nuomone ''tūtukas'' yra daug geriau, negu pirštukas arba kumštukas. Pirštukai tai kieti ir be to visada ''po ranka'', todėl gali stipriai paveikti dantukų formą ir sunkiau bus atpratinti, ir plius, pirštukai gali nuo pastovaus čiulpino brinkti, o tai sukels grybelį arba kitas odos problemas. Aš esu pastebėjusi, kad manoji, kada nori čiulpti kumštuką, tai ji pištus per giliai į gerklę susikiša ir ją pradeda vimdyti, tą patį daro ir su žaislais, o čiulptuko, tai gerklėn nesusikiš ir nepasprings. biggrin.gif
Atsakyti
sveikutes as kai laukiausi savo sunelio sakiau neduosiu ciulptuko uzaugsim ir be jo,bet kai gime po 2savaiciu pradejo man jis diena nakti rekti tai biski mane gelbsti mums jau 1.5men ir taip su juo augam 4u.gif nzn jei jo nebutu tai tureciau visa laiko prie jo sedeti ir duoti savo kruti unsure.gif tai sioke tokia vistiek paguoda yra aisku ateis laikas apsiramins nereks ir bandysiu atpratinti kuo anksciau tuo geriau nelaukiu 1metu ar 2. smile.gif nes kuo ilgiau lauki tuo sunkiau atpratinti.
Atsakyti
As irgi buvau taip nusiteikus pries dukreles gimima wub.gif
Bet liepiau nupirkti jau 3 diena, nes verke ir diena ir nakti doh.gif

QUOTE(1986mama @ 2010 11 06, 17:30)
sveikutes as kai laukiausi savo sunelio sakiau neduosiu ciulptuko uzaugsim ir be jo,bet kai gime po 2savaiciu pradejo man jis diena nakti rekti tai biski mane gelbsti mums jau 1.5men ir taip su juo augam 4u.gif  nzn jei jo nebutu tai tureciau visa laiko prie jo sedeti ir duoti savo kruti unsure.gif  tai sioke tokia vistiek paguoda yra aisku ateis laikas apsiramins nereks ir bandysiu atpratinti kuo anksciau tuo geriau nelaukiu 1metu ar 2. smile.gif nes kuo ilgiau lauki tuo sunkiau atpratinti.



Atsakyti
QUOTE(1986mama @ 2010 11 06, 17:30)
sveikutes as kai laukiausi savo sunelio sakiau neduosiu ciulptuko uzaugsim ir be jo,bet kai gime po 2savaiciu pradejo man jis diena nakti rekti tai biski mane gelbsti mums jau 1.5men ir taip su juo augam 4u.gif  nzn jei jo nebutu tai tureciau visa laiko prie jo sedeti ir duoti savo kruti unsure.gif  tai sioke tokia vistiek paguoda yra aisku ateis laikas apsiramins nereks ir bandysiu atpratinti kuo anksciau tuo geriau nelaukiu 1metu ar 2. smile.gif nes kuo ilgiau lauki tuo sunkiau atpratinti.

Kai ramesnis pasidarys, stenkis palaipsniui kuo mažiau duoti, dabar jam pilvuką turbūt skauda ir ''soskė'' leidžia nusiaminti. Aš savo mažąjai dabar tikprieš miegą teduodu ir to norėčiau mažiau, bet dantys ją nervina, todėl nenoriu vaiko kankinti. Šiaip ''planuoju'' iki metukų atpratinti nes nenoriu, kad į darželį su čiulptuku eitų 2.gif
Atsakyti
[quote=Bittersweet,2010 11 06, 18:24]
Kai ramesnis pasidarys, stenkis palaipsniui kuo mažiau duoti, dabar jam pilvuką turbūt skauda ir ''soskė'' leidžia nusiaminti.


Na taip jam pilvuka pucia tai ir verkia,bet ir taip jis yra neramus jau kai isalksta tai verkia arba kao nepatenkytas taip pat rodo balseliu 4u.gif smile.gif tai aisku nevisada ji padeda bet vistiek pagalba smile.gif

Atsakyti
Aš tai kažkaip visai buvau ir pamiršus apie čiulptuką, kad tokio reikia blink.gif Vai tik vaikas neramus būdavo, tai siūlydavau krūtį ir psio. Tai taip ir neprireikė to daikto. Man tai ne pats čiulptukas atrodo prastas sumanymas, bet va atjunkymas nuo jo. Kaip tą neskausmingai padaryti-gal dėl to ir nepradėjau su čiulptuku. Jau nuo krūties sunkiai vaikas nusijunko, o dar jei čiulptukas prisidėtų doh.gif Aišku, yra vaikų, kurie sugeba čiulptuką pamiršti be didelių traumų, bet jaučiu tokių vienetai...
Atsakyti
Pirmas vaikas užaugo be čiulptuko, nes jis jo neėmė ir buvo labai neramus. O antras auga su čiulptuku ir džiaugiuosi, kad jis ji noriai ima, nes kai tik zirzia, gauna soske ir ramu smile.gif
Atsakyti
tai dar ziurint kaip jis zirze jei ne daug tai aisku galima kruti duoti mirksiukas.gif ,bet kiekviena karta nekisi kai pvz mano tai jis kad ir pavalges rekia verysad.gif tai ka nesedesiu prie vaiko visa laika tai duodu soske ir apsiramina siektiek ir uzmiega 4u.gif tai sakau nors zinau pati kad nelabai gerai jis bet sioke tokia pagalba man yra 4u.gif
Atsakyti