Įkraunama...
Įkraunama...

Čiulptukas - Soske. Privalumai ir trūkumai.

na juk skaitet..vaikui ramu ir mamai ramu..vadinasi butu neteisinga teigti "nesiskaito"..
vaikas..toks kaip visu..ne ramybes isikunijimas..
Ir nuo vaiko cia labai nedaug priklauso..daugiau nuo pachiu tevu, ju poziurio, tikrai nemazos kantrybes ir tikslo..ar nori, kad ikisus soske staigiai pasidarytu ramu, ar sugebeti suzinoti del ko verkia, nes kol mazas tu priezasciu kodel verkia yra pakankamai nedaug..jei apie tai zinai..ar bandai ieskoti, visada atrasi viena ar kita buda kaip nuraminti..


QUOTE(Tekantisaule @ 2010 08 04, 22:09)
Cia daug kas priklauso ir nuo pacio vaiko. Nesiskaito, jei mama dave vaikui ciulptuka, kad ji ir tetis nesugeba su vaiku susitvarkyti.  doh.gif

Atsakyti
QUOTE(S.w.a.p @ 2010 08 04, 20:27)
o man vis gi smagu, kad nereikejo soskes ir geriausia drauge esu iki siol savo vaikui AS IR TETIS- visuose reikaluose.ir kad sugebejom ismokti uzmigti be jokiu priemoniu...

labai jau kandziai cia parasyta schmoll.gif dry.gif nereikia but tokiai piktai kategoriskai kitu zmoniu auginimo metodams smile.gif jei jusu vaikas gerai miega ir be dundos, tai sveikinu, bet kitu nebutina peikti blink.gif visi vaikai skirtingi!tai, kad dunda musu geriausia drauge, tai nereiskia, kad mano sunui nereikia manes ir tevelio ir mes jam ne geriausi draugai ax.gif
Atsakyti
pakankamai svelniai - ironiskai:)
del paprastos priezasties, savo dundai jus skyret pachius geriausius zodzius, as tiek dziugauti nesugebechiau, na truputi kitoks poziuris i vaiko auginima..
o musu vaikas ivairiai miega -tai ramiai, tai ne itin..ir ne dundos tai nuopelnas, o mes ji po truputi mokom uzmigti..Laiko nedaug, tuoj issaugs ir nematau prasmes gaishti laika ismokti ciulpti soske, jei tai gamtos neskirta.


QUOTE(maukis2 @ 2010 08 04, 23:23)
labai jau kandziai cia parasyta schmoll.gif  dry.gif nereikia but tokiai piktai kategoriskai kitu zmoniu auginimo metodams smile.gif jei jusu vaikas gerai miega ir be dundos, tai sveikinu, bet kitu nebutina peikti blink.gif visi vaikai skirtingi!tai, kad dunda musu geriausia drauge, tai nereiskia, kad mano sunui nereikia manes ir tevelio ir mes jam ne geriausi draugai ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo S.w.a.p: 04 rugpjūčio 2010 - 22:56
Kai buvau nescia, buvau kategoriskai pries ciulptukus. Sakiau, kad ko jau ko, o man vaikas jos netures. Prisiskaiciau daug apie tai, kaip nepripratinti, be to, drauges mazyle augo ir be ciulptuko, tai maniau, problemu nebus biggrin.gif Bet realybe kitokia. As, matyt, busiu is tu "bloguju" mamu, kurios kisa ciulptuka savo vaikui lotuliukas.gif Mes dar ciulptuka vadinam uzkistuku biggrin.gif Beje, jai jos reikia tik kai buna pervargusi, ir tik uzmigti. Kai iminga, isspjauna ir ismiega nakti be jos mirksiukas.gif Nebematau nieko blogo tame.. tik, aisku, nereikia leisti dziaugtis siuo daikciuku per ilgai... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Aleksiusha @ 2009 05 03, 23:29)
Sveikos mamytes smile.gif
Noreciau atidaryti temele apie ciulptukus kaip pratinote, ar esate pries ciulptukus? Kada atpratinote ir kaip?

mano situacija yra tokia: Kai tik pagimdziau buvau nusistacius pries ciulptukus, ir net savo mamai neleidau kai ta kiso mano maziukei dar ligoninej soske, sakiau kad mums tu nesamoniu nereikia. doh.gif  dabar mano mazei jau beveik 2 men. ir niekaip negaliu jai ikisti soske nors ir kaip noreciau, nes ziuriu pas drauge ciulpia sau ir ramu, o maniske vis nerami verkslena, kisa kumscius i burna (net iskarto povalgius), tai galvoju kad ta soske vis del to reikalingas daiktas, bet kad dabar niekaip maniske jos nenori ciulpti.  unsure.gif Gal kas kokiu patarimu turit?

pas mus tokia pat situacija. Bandziau ikist tuti, bet deja nepavyko ir augam be jo. As taip pat mamai neleidau soskes duot, buvau nusiteikus pries juos, pirmaji menesi nedaviau, o jau kai ejo antrasis menuo kisau ir kisau visokiausias soskes, ivairiu formu, bet schmoll.gif ...O taip gerai butu nors miegui mum tute rolleyes.gif . Na o del atpratinimo sutinku, kad sunku, taciau vistiek teks atpratint nuo kruties ir supimo, bus lygiai tas pats, kaip atpratint nuo soskes, nes miegam mes tik taip doh.gif gailiuosi, kad nuo pirmuju dienu nedaviau soskes, gal butu emes, va vyro sesuo dave soske ir maitina pati, is pradziu sunkiai eme jos vaikas kruti, bet ji buvo uzsispyrus pati maitint ir sugebejo savo kudiki soske uzkist kai reikia ir pati maitin jau 8men thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(S.w.a.p @ 2010 08 04, 23:51)
pakankamai svelniai - ironiskai:)
del paprastos priezasties, savo dundai jus skyret pachius geriausius zodzius, as tiek dziugauti nesugebechiau, na truputi kitoks poziuris i vaiko auginima..
o musu vaikas ivairiai miega -tai ramiai, tai ne itin..ir ne dundos tai nuopelnas, o mes ji po truputi mokom uzmigti..Laiko nedaug, tuoj issaugs ir nematau prasmes gaishti laika ismokti ciulpti soske, jei tai gamtos neskirta.

ironiskai ar ne ironiskai atsakinejat, bet nesutikciau, kad ciulptukas toks jau blogas dalykas..pats jis ne gamtos duotas, bet tas raminantis ciulpimo refleksas(jei galima taip issireiksti) duotas gamtos ir daugeliui vaikuciu padeda uzmigti pvz smile.gif kaip jus ten nepeikit, bet mano ir sunaus geriausia drauge ,,dunda,, ir del to tikrai nei as bloga mama nei vaikui blogai, o kai ateis laikas su geriausia drauge tiesiog atsisveikinsim biggrin.gif
Atsakyti
Šaunuolės mamos, kurios sugeba nenusileisti vaiko verkimui ir išmoko jį nusiraminti patį. Maniškis gyvena be soskės, o miega su ja smile.gif
Atsakyti
Sveikos:)

Žiūriu, kad smarkiai diskutuojat ta tema.. Aš buvau prieš čiulptuką iki to laiko, kol vaikas išmoksta žįsti krūtį.. preliminariai po 2 mėn. Man mažoji pradėjo žįsti kone kas pusvalandį visą parą! Kai paklausiau gydytojos, ką daryti - pasiūlė duoti čiulptuką.. Deja, čia susidūrėm su kitu sunkumu: kad ir kaip stengiausi pripratinti, kad ir kiek rūšių soskyčių pripirkau - NEIMA nors tu ką.. Daug kas sakė, kad nemoki duoti, reikia kantrybės ir t.t. Bet ir tie 'sakytojai' pamatė, kad tikrai be šansų.. jau visas mėnuo bandau pripratinti, kad biškį nuo krūties nuliptų, bet kol kas veltui.. Na turbūt ir toliau karts nuo karto pabandysiu, jei nepavyks - vadinasi pati nenorėjo..

O šiaip manau, kad tiek su čiulptuku, tiek be čiulptuko augti nieko blogo:) Juk visi vaikai skirtingi ir nieko tu čia nepadarysi:) Mačiau mūsų bendraamžių, kurie tiesiog su merliuku užmiega, o mes turim kerai pasisupti kol miegutis ateina, bet nematau tame nieko blogo, jeigu vaikas taip nori. Kol turiu kantrybės ir jėgų, taip ir darysim, kai pristigsiu - teks mokyti užmigt tik su merliuku:)
Atsakyti
QUOTE(elikule @ 2010 08 05, 16:26)
pas mus tokia pat situacija...gailiuosi, kad nuo pirmuju dienu nedaviau soskes, gal butu emes...


Mes nuo pirmų dienų bandėm pratinti prie soskės, tai žiaukčiojo, raitėsi, įkišdavom tik trumpam; kai tik nutaikydavo progą - išspjaudavo ir sučiaupdavo lūpytes kietai doh.gif , o padarius poros dienų pertrauką iš viso nebeima... Formas įvairiausias tų čiulptukų bandėm... Neįsivaizduoju kaip pripratint...
Atsakyti
QUOTE(pukeliux @ 2010 08 06, 18:18)
Mes nuo pirmų dienų bandėm pratinti prie soskės, tai žiaukčiojo, raitėsi, įkišdavom tik trumpam; kai tik nutaikydavo progą - išspjaudavo ir sučiaupdavo lūpytes kietai doh.gif , o padarius poros dienų pertrauką iš viso nebeima... Formas įvairiausias tų čiulptukų bandėm... Neįsivaizduoju kaip pripratint...

O kodel taip norit pripratint jai nenori imti ? Maniske nenorejo imti, tai ir nekisau per prievarta, o kam? Radom kitokiu budu nusiraminimui. O dabar kaip tik dziaugiuos kad neeme. smile.gif
Atsakyti
gal sioje temoje rasiu pagalba... mano dukryte ima soskyte noriai, tai padeda jai uzmigti. naktimis miega puikiausiai be jos, dienomis kartais irgi, taciau kartais buna dienomis, kad miegodama nori burnoje tureti soskyte. deja, uzmigusi atsipalaiduoja matyt ir pameta soskyte. tada prabunda ir pradeda jos ieskoti. jei manes salia nera, niekas jai neideda soskytes atgal i burnyte, ir ji pradeda verkti, issibudina... gavus soskyte vel nusiramina ir uzmiega. ir pameta vis ta soskyte i minute po karta, nu kiek ten reikia vaikui laiko atsipalaiduot, gi greitai... tai gaunas, kad as tokiom dienom prie jos turiu sedet miegancios doh.gif tai tas pats, kas pasidet ja prie kruties ir gulet... o soskyte ir davem tam, kad galeciau atsitraukti nuo jos miegancios, nes noredavo miegot prie kruties. tad mano klausimas - gal patarsit, kaip pritvirtnt vaikui soskyte?atrodo paprasta - paremt merliuku ar dar kuo. bet tai neveikia schmoll.gif paremt galima tik tada, kai vaikas pakreiper galvyte i kuria nors puse. tada paremi, o jeigu ji galvyte pakreipia aukstyn ir iskrenta soskyte, nes jai pasukus galvyte i virsu tai niekuo ten neparemta gi... man ateina i galva tik viena mintis - padaryti gumyte ir uzdeti ant galvytes smarkiai nespaudziant aisku, nu kaip mamos maziems vaikuciams akinukams padaro, bet nelabai noriu, nes ir nepatogu vaikui miegot gi kai galvyte spaus ta guma, ir negrazu blush2.gif bet turbut nebus kitos iseities... o gal jus kazka pasiulysit g.gif nes vargina tas pastovus begiojimas pas vaika arba pastovus sedejimas salia jos...
Atsakyti
QUOTE(Ausrytia @ 2010 08 06, 20:41)
gal sioje temoje rasiu pagalba... mano dukryte ima soskyte noriai, tai padeda jai uzmigti. naktimis miega puikiausiai be jos, dienomis kartais irgi, taciau kartais buna dienomis, kad miegodama nori burnoje tureti soskyte. deja, uzmigusi atsipalaiduoja matyt ir pameta soskyte. tada prabunda ir pradeda jos ieskoti. jei manes salia nera, niekas jai neideda soskytes atgal i burnyte, ir ji pradeda verkti, issibudina... gavus soskyte vel nusiramina ir uzmiega. ir pameta vis ta soskyte i minute po karta, nu kiek ten reikia vaikui laiko atsipalaiduot, gi greitai... tai gaunas, kad as tokiom dienom prie jos turiu sedet miegancios  doh.gif tai tas pats, kas pasidet ja prie kruties ir gulet... o soskyte ir davem tam, kad galeciau atsitraukti nuo jos miegancios, nes noredavo miegot prie kruties. tad mano klausimas - gal patarsit, kaip pritvirtnt vaikui soskyte?atrodo paprasta - paremt merliuku ar dar kuo. bet tai neveikia  schmoll.gif paremt galima tik tada, kai vaikas pakreiper galvyte i kuria nors puse. tada paremi, o jeigu ji galvyte pakreipia aukstyn ir iskrenta soskyte, nes jai pasukus galvyte i virsu tai niekuo ten neparemta gi... man ateina i galva tik viena mintis - padaryti gumyte ir uzdeti ant galvytes smarkiai nespaudziant aisku, nu kaip mamos maziems vaikuciams akinukams padaro, bet nelabai noriu, nes ir nepatogu vaikui miegot gi kai galvyte spaus ta guma, ir negrazu  blush2.gif bet turbut nebus kitos iseities... o gal jus kazka pasiulysit g.gif nes vargina tas pastovus begiojimas pas vaika arba pastovus sedejimas salia jos...

O kodėl neleidžiat vaikui užmigti su krūtimi burnytėje? Taip, ji gali tiesiog šepsėti krūtį lėtai, retai, ir tai gali užtrukti daugiau nei 30min., tačiau negalima ištraukti iš vaiko burnytės krūties, kūdikis turi pats paleisti. 4u.gif o tada jau jūsų sprendimas ar dėti čiulptuką ar ne. Bet kai kūdikis paleis krūtį, vargu ar čiulptuko beieškos. mirksiukas.gif O pririšinėti manau neverta ir nereikia, tikriausiai mažylė dar labai mažutė ir tiesiog nemoka čiulptuko išlaikyti.
Atsakyti