Įkraunama...
Įkraunama...

Čiulptukas - Soske. Privalumai ir trūkumai.

Atsiprasau Dita..o prie ko cia soske..ir diagnoze "is akies"- jei tau su misinuku problemos...

QUOTE(*Ditta* @ 2010 04 21, 15:15)
Niekada nepagalvojau apie kokia nors alergija, net nesiedavau ju su misinuku visai, nes valgom tai juk kasdien ir po daug, o paberia tik koki karta i savaite. Vis galvojau, kad nuo seilyciu tekejimo gulint.
Dar baisu, kad, pakeitus misinuka, vaikui staiga dar labiau pilvukas nepablogetu.. Per kiek laiko vaikiukai prisitaiko prie naujo misinuko? Ar matosi, kad tinka/netinka jau iskart po pirmu maitinimu?..


QUOTE(*Ditta* @ 2010 04 30, 09:53)
Nezinau, nesamprotausiu cia, kad tos kurios pratina yra teisios, o kurios ne - ne, ar atvirksciai. Manau, kiekvienas vaikas yra skirtingas, kaip ir kiekviena mama. Man svarbiausia, kad dukrytei butu gerai - jei gerai jai, gerai ir man.
Mano mazaja kamuoja kylancios skrandzio rugstys (remuo) pavalgius - po maitino dar palaikau ant ranku (vertikaliai) gera pusvalandi, kol beveik uzmiega, bet paguldyta i horizontalia padeti po poros minuciu ima raitytis, raukytis, lyg ka neskanaus burnytej turetu. Ciulpdama soskyte ryja seilytes ir nuplauna rugstis, taip greitai uzmiega, o uzmigus soskyte spjauna lauk ir daugiau nebeiesko. Jei remuo nekamuoja, soskytes isvis nepraso, uzmiega ir pati.
Nesigincysiu su tom mamom, kurios mano, kad soske - nereikalingas daiktas. Kaip ir visur ir su viskuo - reikia saikingai. Kaip jau sakiau, jei gerai vaikui, gerai ir man. Tai ir naudojam sau sakingai, tada, kai reikia  mirksiukas.gif

Atsakyti

QUOTE(Nikolia @ 2010 04 30, 11:58)
Atsiprasau Dita..o prie ko cia soske..ir diagnoze "is akies"- jei tau su misinuku problemos...

[color=red][/color]

Atsiprasau Nikolia, as tik papasakojau savo ir savo dukrytes situacija, ir paaiskinau, kodel mums soskyte - privalumas (sakyciau, visai pataikiau i tema 'Ciulptukas - Soske. Privalumai ir trukumai'). O ir diagnoze ne 'is akies', bet nustatyta pediatro, tik, deja, dukryte dar per maza vastams.
Ir nelabai suprantu Jusu dviguba citata ir jos prasme. Jei bandote mane pasiepti, kad maitinu misinuku ir problemas del virskinimo vaikui sukeliu pati (po gimimo 4sav, beje, maitinau pati, ir perejus prie misinuku jokio skirtumo del remens nera - nei geriau, nei blogiau), tai temas painiojate pati - cia mamos kalbasi apie soskyciu naudojima (uz ar pries) ir vienos prie kitu nesikabineja.

Jusu garsu 'pries' mes jau isgirdome, t.y. perskaiteme, ir supratome.
Atsakyti
QUOTE(*Ditta* @ 2010 04 30, 15:24)

Jei maitinate vien misiniu, soske nors kartais yra butina, kad vaikelis patenkintu ciulpimo refleksa, kurio negali patenkinti zisdamas kruti, dabar jam yra oraline faze, kai malonumas gaunamas per burna; ciulpimu.Problemos su misiniu cia ne prie ko. tai greiciausiai diegliukai( joks remuo tokiam maziukui, jokios rugstys, is kur jos pas toki kudiki) Jie kamuoja tiek mp maitinamus, tiek misiniu kudikius del kudikio arba mamos organizmo ipatumu. Jie prasideda paprastai tuo laiku kuri aprasete apie 30 - 40 min po maitinimo. Maitinimas krutimi aisku vaikeliui butu geriau, bet jums paciai spresti, aisku, tada soskes reiketu tik ipatingais pagalbiniais atvejais, skausmui numalsinti, mamai atsikvepti, arba nereiketu visai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nep: 30 balandžio 2010 - 21:18
As manau kad ciulptukas yra nereikalingas, vaikas labai sauniai auga ir be jo. Aisku mamai yra daugiau vargo, t.y. reikia surasti budu kaip nuraminti vaika. Bet tai nera sunku. Ir ateityje nereiks bandyti atrasti budus kaip atpratinti vaika nuo ciulptuko.
As nedaviau soskes samoningai, nes man vaikai su soske burnoj negraziai atrodo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Komendante @ 2010 04 19, 16:07)
Mes patys gyvenam su soske, bet nematau dideles problemos tame. Ateis laikas ir nebereikes. Viena mamyte patare kaip po to atsikratyti ja: nukirpti galiuka ir vaikutis pats jos nebenores. Nezinau ar tiesa, dar nebandziau. O siaip gerus atsiliepimus apie soske girdejau tik is vienos masazistes, sako, kai vaikas su soske- kvepuoja per nosyte.

tikra tiesa, as taip irgi padariau
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2010 04 30, 20:03)
tai greiciausiai diegliukai( joks remuo tokiam maziukui, jokios rugstys, is kur jos pas toki kudiki) 


Kas, Jusu nuomone, kudikio skranduke jam pienuka virksina? Ir kodel net ir naujagimiai serga tokiomis ligomis, kaip gastroenteritas - ar tikrai jau rugstys cia niekuo detos ir ju pas kudikius nera? Pati esu vaistininke ir apie zmogaus fiziologija si bei ta nutuokiu. Visi gyvi padarai virskina skrandzio rugstymis, o pas kudikius jos ima formuotis dar isciose. Diegliukai ir kudikiu remuo (reflux) - du atskiri dalykai.
Bet geriau per daug nesigilinsiu, kol dar kas nors manes is kur nors nepacitavo ir nepklause: 'prie ko cia soske'...
Atsakyti
QUOTE(M.Rasele @ 2010 04 30, 22:24)
As manau kad ciulptukas yra nereikalingas, vaikas labai sauniai auga ir be jo. Aisku mamai yra daugiau vargo, t.y. reikia surasti budu kaip nuraminti vaika. Bet tai nera sunku. Ir ateityje nereiks  bandyti atrasti budus kaip atpratinti vaika nuo ciulptuko.
As nedaviau soskes samoningai, nes man vaikai su soske  burnoj negraziai atrodo smile.gif


pilnai pritariu drinks_cheers.gif be ciulptuko auginu treciaji vaikiuka, o kai vaikelis praalgsta ji atstoja mano krutine (ir pavalgymui ir siaip apsiraminimui tinkama biggrin.gif )4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
Dita, tiesiog..ar cia yra tai , apie ka siek tiek domejausi?....
Gastroezofaginis refliuksas- situacija, kai skrandzio rugstus turinys patenka i stemple, o kartais ir i burna..suaugusieji ji vadina- remens edimu..
Kaip siuloma su tuom tvarkytis..Jei zindai- dazniau ir po truputi..MP gerai neutralizuoja skrandzio rugshti..jei Misinuku...ieskoti kuo tirshtesnio...ir lygiai taip pat maitinti po truputi..arba meginti..i jau geriama pieno misini pilti siek tiek ryziu nuoviro..pavalgius mazyli butinai palaikyti 45 laipsniu kampu..
Ir zinoma nesioti ar kitaip uzimineti, kad kuo mazhiau verktu, nes verkiant daugiau rugshties patenka i stemple..

Jei tai yra ne tai..ir sios priemones nepadejo neveikia..jus konsultavotes ne tik pas savo pediatra, bet isklausete dar keleta nepriklausomu nuomoniu..
Ir tik soske,jusu manymu, daro stebuklus...tuomet, priimkit mano atsiprasymus, nors jokiu dviprasmybiu, sioje mano frazeje isskyrus nora..zmogu supurtyti, kad jis i savo situacija paziuretu kitu kampu...ir gal rastu koki geresni sprendima - neturejau..
O soske..galbut ji turi privalumu...bet pagal daugumos cia komentaru, aukstinanchius jos privalumu- kol kas jais neitikejau, sorry..


QUOTE(*Ditta* @ 2010 04 30, 15:24)
Atsiprasau Nikolia, as tik papasakojau savo ir savo dukrytes situacija, ir paaiskinau, kodel mums soskyte - privalumas (sakyciau, visai pataikiau i tema 'Ciulptukas - Soske. Privalumai ir trukumai'). O ir diagnoze ne 'is akies', bet nustatyta pediatro, tik, deja, dukryte dar per maza vastams.
Ir nelabai suprantu Jusu dviguba citata ir jos prasme. Jei bandote mane pasiepti, kad maitinu misinuku ir problemas del virskinimo vaikui sukeliu pati (po gimimo 4sav, beje, maitinau pati, ir perejus prie misinuku jokio skirtumo del remens nera - nei geriau, nei blogiau), tai temas painiojate pati - cia mamos kalbasi apie soskyciu naudojima (uz ar pries) ir vienos prie kitu nesikabineja.

Jusu garsu 'pries' mes jau isgirdome, t.y. perskaiteme, ir supratome.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikolia: 01 gegužės 2010 - 19:44
Mums jau gimdymo namuose gydytoja patare duot ciulptuka, manoji labai nerami ir jautri. Ir gimdymas komplikuotas buvo unsure.gif O veliau ciulptuko reikejo vis reciau. Kiekvienas atvejis individualus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Siurbelyte @ 2010 05 02, 16:36)
Mums jau gimdymo namuose gydytoja patare duot ciulptuka, manoji labai nerami ir jautri. Ir gimdymas komplikuotas buvo  unsure.gif O veliau ciulptuko reikejo vis reciau. Kiekvienas atvejis individualus  4u.gif

O man ligonineje pasake, kad butu geriau jai neimtu, tai mano mergina paklause gydytojos ir neeme biggrin.gif
Atsakyti
Dukriukas paeme soske jau ligoninej.
Maitinau trumpai,
Ciulpiam iki siol (1m1men).
Iki siol nedaznai prireikdavo, bet pastaruoju metu pastebejau, kad vis dazniau jai jos prireikia... g.gif bandyisim kontroliuot biggrin.gif

As nesureiksminu ax.gif daugelis musu su soskem uzaugom ir nieko baisaus neatsitiko biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Siurbelyte @ 2010 05 02, 14:36)
Mums jau gimdymo namuose gydytoja patare duot ciulptuka, manoji labai nerami ir jautri. Ir gimdymas komplikuotas buvo  unsure.gif O veliau ciulptuko reikejo vis reciau. Kiekvienas atvejis individualus  4u.gif

Gaila, tik kad jei "gydytoja pataria naudoti" nepaaiskina kaip i kada naudoti...Konsultuotis su dauguma pediatru maitinimp kartu ir soskes klausimais yra bergzdzias reikalas, gali daugiau bedos pridaryti, negu naudos.
Atsakyti