Įkraunama...
Įkraunama...

Čiulptukas - Soske. Privalumai ir trūkumai.

Zindomiems kudikiams iki 2 menesiu patariama ne duoti soskes, kad ismoktu geriau zisti, taip ir dariau, nors buvau pora kartu leidusi paciulpti, vaukui visai patiko, taciau toliau nebedaviua, O dabar jau jai virs 2 men. ir ciulptuko visai neima, as ir neplanuoju kisti, nors sutinku kad su ciulptuku butu lengviau, vaikas ramesnis. Taciau mano tikslas buvo MP, tai geriau pasikankinsiu be soskes, negu vargti be MP. schmoll.gif
Atsakyti
Musu mazylis ima soske tik miegojimui. O kai uzminga, pats isspjauna. Pagal tai ar nori soskes, as sprendziu ar jis nori miegucio ar ne.
Atsakyti
QUOTE(elikule @ 2009 10 30, 20:01)
As dabar galvoju: duoti, ar neduoti savo mazyliui tuti? g.gif  Bijau, kad nebeims mano krutines. Sakykit, mamytes, ar jums taip pat gerai sekasi maitinti savo maziukus, kai jis ciulpia ciulptuka?

as ciulptuka daviau dar GN ir jokiu problemu su maitinimu neturiu thumbup.gif

QUOTE(virvė @ 2009 11 05, 12:48)
maniškė negavo soskės. apie trijų mėn amžiaus atrado pirštuką, bet greit pati pamiršo. dabar 10mėn nei soskės, nei piršto nereik. draugės sūnus irgi panašaus amžiaus nečiulpia pirštuko, nors soskės negavo. tiesa, abu vaikai yra žindomi. teko skaityti, kad mišiniais maitinamiems kūdikiams soskė reikalinga, nes sumažina staigios mirties sindromo riziką.

Del staigios kudikiu mirties tai daug kas rekomenduoja ciulptuka nesvarbu kaip jis maitinamas

cia is vieno straipsnio:
Neseniai Kalifornijoje (JAV) atlikti tyrimai nustatė, kad duodamas kūdikiui žindukas gali sumažinti SKMS net iki 90%. Tačiau šis klausimas visuomet sukelia ginčus.
tėveliai neturi versti kūdikio imti žinduko jei jis nenori, o juo labiau mirkyti jo į saldžius tirpalus. Natūraliai maitinamiems kūdikiams neturėtų būti duodamas žindukas iki 1 mėnesio amžiaus, kadangi pasitaiko, jog kūdikis atsisako žįsti.

Kūdikiai turėtų būti atpratinami nuo žinduko jau nuo 6 mėnesio, kada SKMS rizika mažėja, - pataria „Studijos apie kūdikių mirtis“ bendraautorius.Vis dėlto iki šiol nėra išaiškinta kaip žindukas padeda sumažinti klastingo sindromo riziką.

Dr. Richard Wilson iš Kingston ligoninės viliasi, kad bus atsižvelgta į patarimus padedančius sumažinti staigios kūdikių mirties sindromo riziką. „Svarbiausia akcentuoti, kad žinduką kūdikiui reikia duoti prieš einant miegoti, o ne visą laiką“ – pažymėjo gydytojas.

zindukas ne vien blogybe biggrin.gif
Atsakyti
mano lelyte gyvena be soskes, jau tuoj 6 menesiai mum. ir nepasakyciau kad neramus vaikas schmoll.gif mano nuomone nera reikalo pratint prie soskes, nes paskui butu vargo atpratinant rolleyes.gif o ir kitu soskes minusu prisiskaiciau pakankamai rolleyes.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad cia viskas turi buti pagal poreiki. Pirmai dukrai isvis jokio ciulptuko nereikejo, net nelaikydavo burnytei, o su antraja net neisivaizduoju, kaip galeciau be jo issiversti. Taigi, manau, kad cia viskas individualiai, priklauso nuo vaiko
Atsakyti
mes tai nuo 2 savaiciu su ciulptuku.Duodu kai neramus,o taip ir pats nenori. Nakty miega be ciulptuko, diena, kai pavargsta ar suirzta apsiraminimui. Vyro dukterecios ciulptuka pririso prie stalo kojos. Jei norejo ciulptuko turejo ten sedet! O kadangi aplinkui buvo idomesniu dalyku-tai ji ir pamirso. O va drauges dukra nenorejo ciulptuko, tai eme ciulpt pirstuka. Jau trys metai, o kai susierzina ar pavarksta tai vis su pirsteliu burnoj... jo juk neatimsi.
Atsakyti
Savo mazyliui ciulptuka daveme dar ligonineje. Nezinau, ar gerai, ar ne, bet paeme is karto. Tiesa sakant, kazkaip nepaziurejus nupirkau toki dideli, stambu, panasu kaip tarybiniais laikais. Ir ka jus manot - patiko is karto. O gime jis mazutis, tik 2,8 kg. tai juokingai atrodo toks didelis ciulpis smile.gif . Gavome dovanu net keleta tokiu plonesniu, mazesniu ciulptuku, tai spjauna, neima, o kartais tiesiog visa bando apzioti biggrin.gif . Kazkur skaiciau, kad patartina 3 menesi atpratinti, nes paskui bus sunkiau. Bet kol kas mes jam ciulpio visa diena neduodam, tik kai neramus pasidaro ir jis labai sauniai nurimsta. Manau, kad ciulptukas savo darba atliko. Ga reikes is tiesu pradeti vis reciau ir reciau ji duoti. Nors pastebiu, kai jo neturi, tai mazius bando savo rankyte ciulpti...
Atsakyti
QUOTE(nuliaX @ 2010 01 03, 17:53)
Zindomiems kudikiams iki 2 menesiu patariama ne duoti soskes, kad ismoktu geriau  zisti, taip ir dariau, nors buvau pora kartu leidusi paciulpti, vaukui visai patiko, taciau toliau nebedaviua, O dabar jau jai virs 2 men. ir ciulptuko visai neima, as ir neplanuoju kisti, nors sutinku kad su ciulptuku butu lengviau, vaikas ramesnis.  Taciau mano tikslas buvo  MP, tai geriau pasikankinsiu be soskes, negu vargti be MP.  schmoll.gif


Nesutinku. Mano dukrytei 5 men. maitinu mp ir ciulpia soskiuka. Ir visai soskis cia nekaltas. Tik mamytei lengviau. mirksiukas.gif
Atsakyti
mes su ciulptuku nuo pat ligonines. smile.gif bet nevisada jo reikia ax.gif
Atsakyti
musu mazoji nepratus prie soskes ir nepripazysta jokio buteliuko schmoll.gif jai jau beveik metukai ir geria is buteliuko su snapuku arba is puodelio 4u.gif
Atsakyti
Nematau nieko blogo, kad kudikis buna su soske. Aisku geriau atpratint iki 1metu, nes paskui bus sunkiau. Man labai negrazu, kai dvimetinukas dar su ciulptuku buna. Pirmagimis nuo soskes lengvai atprato iskart po pirmojo gimtadienio smile.gif dukrytei tikiuosi taip pat pavyks rolleyes.gif
Atsakyti
papasakosiu musu situacija 4u.gif ...
Mano kleckui jau beveik trys menesiai. Ciulptuko neima, nors kartais vis pasiulau blush2.gif . As buvau nusprendusi auginti mazyli be soskes, pykau ant mamos, kai ji 2savaiciu vaikui ikiso soske. O tada ciulpe jis ja laimingas.. smile.gif Na bet as nusprendziau nebeduot vaikui joiu ciulptuku, buteliuku, maitinti tik mp. Bet buvo tokiu dienu, kai maziukas buvo labai neramus, tai duodavau savo mazaji pirsteli ciulpt, tada jis issikakodavo, issipersdavo arba uzmigdavo, zodziu ciulpimas jam palengvindavo gyvenima, O mazaji pirsteli daviau todel kad 2men kudikis ciulptuko nebeeme schmoll.gif . O kai karta eme krauja is rankyciu mazyliui, gydydtoja man liepe tuo metu pirsta savo kist, kad ramintu vaika, tai tada ir ismokau tokia gudrybe blush2.gif . Na o dabar vis dazniau pastebiu, kad jam rikia kazka ciulpt, savo rankeles kisa, ciulpia, bet kai labai pradeda pykt duodu savaji pirsta, tada nurimsta. Ar tai nera blogiau nei soske, gi savo pirsto nuolat jam nekaisiosiu, o gaila ziuret i mazyli pykstanti. Nezinau kaip dabar elgtis. verysad.gif
Atsakyti