Įkraunama...
Įkraunama...

Žmogaus gimimas

Nėštumas buvo nuostabus, džiaugiausi kiekviena diena, žavėjausi savo didžiuliu it mėnesiena pilvu ir taip norėjau, kad tai tęstųsi kuo ilgiau. Gimdyti gydytojai "prirašė" balandžio 17 dieną, bet paslapčia tikėjausi, kad pavyks dar šiek tiek panešioti, pabūti kartu, nors kelias dienas, tik kelias... Tačiau balandžio 16-oji išaušo pilna pranašingų ženklų. Ignoravau. Ramiai tvarkiausi namie, sulaukiau vyro, pavakarieniavome, užsiėmėme savais darbais. Jau visai įvakarojus ėmė mausti pilvą, o vidurnaktį supratau, kad prasidėjo reguliarūs sąrėmiai. Koks jaudulys! Juk gimdysiu! Pirmą kartą. Dar nežinau, kaip tai bus. Net neįsivaizduoju. Jaudulys džiugus. Nueiname miegoti, bet užmigti negaliu. Skaičiuoju. Per valandą - 4 sąrėmiai, maždaug kas 15 minučių. Dar labai labai anksti. O gal dar viskas sustos? Gal tai dar ne gimdymas? Gal dar pabūsim mes su dukryte kartu? Taip arti arti, kaip jau niekada nebebūsime... Guliu. Kvėpuoju. Jaučiu, kaip dalinamės kiekvienu oro gurkšniu. Mano dukrytė. Tuoj susitiksim. Taip laukiu ir kartu taip noriu pasidžiaugti kiekviena akimirka čia ir dabar. Vyro nežadinu, tegu pamiega, juk laukia ilgas ir sunkus darbas, tegu pailsi... Pati miegoti nebegaliu.
4 valandą ryto sąrėmiai kartojasi jau kas 4 minutes. Darosi sunku. Pabunda ir vyras. Sakau, jau tikrai gimdysiu, nebeišsisuksiu smile.gif Einu į vonią, tikiuosi, vanduo nuramins. O vyras eina plauti grindų. Jau be kelių minučių tėvelis smile.gif
Vonioje ima siaubingai sukti pilvą. Ir kad paleis vidurius! Va, ir klizmos nebereikia smile.gif Artimiausią pusvalandį turiu ką veikti - viską sutvarkau, prisileidžiu vonią vandens iš naujo. Net sąrėmius pamiršau smile.gif Jau penkios. Skambinu pribuvėjai. Pribuvėja - mano angelas sargas - nuramina, liepia eiti pamiegoti, pailsėti, sukaupti jėgas. Juk prieš akis - darbas, labai sunkus, labai atsakingas. Ir ką, nusitempiu vyrą atgal į lovą, prieš užmigdami dar paskaičiuojame - sąrėmiai kas 4 minutes, tęsiasi 1,5 minutės. Ir... užmiegu. Miegu be galo ramiai, 4 minutes, pabundu, iškvėpuoju sąrėmį ir vėl užmiegu. Taip pramiegame iki 7 ryto. 2 valandos geriausio miego mano gyvenime! Sunku patikėti, bet išsimiegojau puikiai. Vyras išvažiuoja atvežti pribuvėjos. Darosi vis sunkiau. Atvažiuoja abu, juokauja, stato baseinėlį. 7 centimetrai. Kažkodėl džiaugiuosi - septyni man atrodo labai daug smile.gif
O toliau viskas plaukia tarsi vanduo. Darosi sunkiau ir sunkiau. Tarp sąrėmių kalbamės, juokaujame. Klausiu, ar įmanoma, kad dabar viskas nurimtų, ir gimdyčiau po kelių dienų. Atrodo, ne smile.gif
Paskutinis sąrėmis. Ne, tai ne sąrėmis, tai sąrėmiiiiiiiiiiis. Atrodo, kelias minutes net negaliu įkvėpti. Gerai, kad žinau, "ir tai praeis"... 10 centimetrų. Liko stangos. Dukryte mano, mes tuoj pasimatysim. Dar valandėlė. Viena valandėlė. O kaip gieda paukščiai! Viskas, ką prisimenu, tai paukščių giesmės. Jie plyšauja it pasiutę. Dukryte, ar girdi, paukščiai tave kviečia...
Tarp sąrėmių ir stagų - tyla. Pauzė. Apima noras dainuoti. Sėdžiu baseine ir dainiuoju. Sako, kažkur Afrikoje, kai moteris nori vaiko, eina prie medžio ir įdėmiai klausosi, bando išgirsti kūdikiuo giesmę. Gai išgirsta, grįžta namo ir išmoko giesmės savo vyrą. Pradėdami kūdikį jie gieda giesmę, o kai moteris pastoja, išmoko giesmės ir pribuvėja, kad ši per gimdymą galėtų dainuoti... Dainuoju. Šiaip, niūniuoju tai, kas ateina į galvą...
Pribuvėja liepia lipti iš vandens. Vanduo ramina, stangų nebėra. Nenoriu lipti, bet lipu. Stangos ilgos. Du žingsniai pirmyn - žingsnis atgal. Beveik netenku jėgų. Tada paglostau pilvą ir tyliai paprašau: dukryte, mažute, pasistenk truputėlį, padėk man, jau nebedaug, jau nebedaug, tu šaunuolė, pasistenk dar truputį, mano jėgos jau senka... Ir tada, neįtikėtina, viskas pajuda iš mirties taško. Kelios stagos ir - o nuostabiausias jausmas gyvenime - tarsi lavina gelsvos šviesos išrieda galvutė! Jaučiu, kaip mažylė manyje sukiojasi. Dar kelios stangos, ir šiame pasaulyje gimsta žmogus...
Trupas, bet garsus riksmas. Mano kūdikis jau čia...
Laikau ją ant rankų. Glostau. Esu ne šiame pasaulyje. Esu kažkur visatos centre. Glostau savo gleivėtą, varškėtą kūdikį ir noriu jį nulaižyti, nubučiuoti, nuglostyti, kiekvieną odos raukšlelę, kiekvieną pirštuką... Laikas eina, nors aš jo nejaučiu. Nupulsuoja virkštelė. Laikas nukirpti. Prašau, leiskit dar taip pabūti. Va taip, kartu, taip kartu, kaip daugiau niekados nebebūsime. Kol kas mes dar viena. Leiskit dar taip pabūti. Nors akimirką. Glaudžiu kūdikį prie krūtinės...
Vyro rankos. Mano sąjungininkas, mano pagalbininkas, mano bendražygis... Žirklės... Čiarkšt... Viskas... Sveika atvykusi į mūsų pasaulį, dukryte!
Atsakyti
GRAZU IR GERA ZIOGELI... biggrin.gif SAUNUOLE TU IR DUKRYTE IR TETIS clap_1.gif
Atsakyti
Labai grazi ir jaudinanti istorija. Susigraudinau unsure.gif Kokia tu drasi, kad gimdei namuose. wink.gif As turbut neisdrisciau. wub.gif
Aukit dideleles ir sveikutes! smile.gif
Atsakyti
net asaros rieda beskaitant rolleyes.gif kaip grazu ir kaip miela thumbup.gif
Atsakyti
Grazi istorija smile.gif Taip graziai aprasyti savo jausmus thumbup.gif
Atsakyti
Tikrai,istorija yra tokia rami,nuostabi,atsiduodanti va tuo laukimu,gimimu,na tokia super thumbup.gif
Atsakyti
Skaičiau ir atradau tiek daug sau artimo, išgyvento...Ačiū už tokį gražų pasidalinimą smile.gif
Atsakyti
paskaiciu..ir prisiminiau..ir taip gera...aciu
Atsakyti
Labai graziai papasakojai apie Gimimo Stebukla - -
Atsakyti
wub.gif
Atsakyti
Tikrai nuostabu thumbup.gif . Tavo istorija uz sirdies griebianti, ypac tie momentai, kai kalbiesi su dukrele ir tavo jausmai ja isvydus. Grazu iki asaru ir artima iki sirdies gelmiu... Tu saunuole!
Labai sveikinu su dukrytes gimimu, bukit labai laimingi wink.gif
Atsakyti
Susigraudinau... nu va, ir apsiverkiau...
Atsakyti