Coatepec miestukas - nedidelis, gražus, netgi, sakyčiau, mielas. žodžiu mielas apibūdinu vietas su mažai triukšmo. Po gyvenimo DF man to triukšmo ir žmonių per akis
Mažos gatvelės, mandagūs vairuotojai (mikrobusų vairuotojai yra nenormalūs visur, taigi apie juos nekalbu)
Viešbutis labai gražus, senovinis, su fontanėliais, nebanaliom skulptūrėlėm, senovinėm vazom, vienu žodžiu, rojus turisto akims.
visai netoli nuo Coatepec (žinoma, vartodama netoli turiu omeny Meksikos atstumus, čia kalbu apie pusantros valandos kelią!)
yra Chachalaca kopos ir paplūdimys. Nustebtumėte pamatę kad mašinos čia gali privažiuoti iki pat jūros ir sumerkti priekinius ratus į vandenį; o po kopas galima duoti keturračiais motociklais!
Papildyta:Ar kada nors gėrėte tikrą šviežią kavą? Grantuoju kad už tokią kavą, kurią gėriau Cafe Tal Apan sodyboje, šviežėsnių nėra!
Tikra kava mus pasitiko jau prie vartų - žemas krūmas su raudonomis uogomis. Sultingos, saldžios, o viduje - dvi pupelės pusės. Istorija apie piemenį ir apie kafeino prisirijusias ožkas įgavo prasmę,- bet kuris gyvūnas susigundytu trešnės skonio uogomis, augančiomis ant žemų krūmų. O žinote, kaip buvo toliau? turbūt girdėjote, kad ožkos ėsdavo kakavmedžio vaisius ir lakstydavo kaip patrakusios po kalnus. Piemuo užkando tų pupelių ir irgi pajuto energijos antpūdį.
Nunešė kavos uogų žyniui, tas išvirė gėrimo, paragavo, ir jam paprasčiausiai nepatiko.. Kavos pupelės buvo suverstos į ugniakurą, ir tik tada, kai paskrudusios pradėjo skleisti gardų aromatą, buvo antrą kartą pavirintos ir taip išgautas gėrimas, kurį vadiname kava.
Tokios uogos su dvigubais kauliukais surenkamos, traiškomos specialiais agregatais, minkštimas yra atskiriamas nuo kavos pupelės. Pupelėms nuo minkštimo atplauti naudojama daugybė vandens (dėl to galima drąsiai teigti, kad kavos gaminimas yra brangus), o pats vanduo vėliau perdirbamas, nes tampa nuodingu.
Sodyba turėjo įvairių senovinių aparatų, vaizdžiai pasakojančių apie senovinius kavos gaminimo būdus. Vietinių aparatų, deja, nematėme, nes ekskursija prailgo, ir nusprendėm keliauti toliau..
h
Papildyta:paskutinėje nuotraukoje matote nutekamuosius griovelius, kurias teka vanduo, kuriuo yra plaunamos pupelės...
Xico (tarciasi Chiko) kriokliai taškydamiesi lekia nuo kalnų įspūdingoje vietoveje, apaugusioje kakavmededžių ir palmių medžiais. Ko vertas vien tik pasivaikščiojimas virš praprajos kabančiu tiltu, nuo kurio galima stebėti drąsuolius kalnakopius (nežinau ar toks žodis egzistuoja, bet tai žmonės be jokios patirties, praėję kopinėjimo kursą. Jų vadinti alpinistais neapsiverčia liežuvis)
Eiti tenka kalnuota akmenuota vietove; vėliau tenka bristi per slidžius vandens apsemtus akmenis... Basutės su kulnu tikrai netinka!
Ramesnėje vietoje, užtvankoje, turškiasi turistai. Nepaleidžiu iš rankų savo Canon; nuo to dar baisiau šokinėti per apmaurojusios akmenis, kitu atveju būčiau visai nieko prieš *netyčia* išsimaudyti per tokius karščius
Vaizdai nepakartojami. Na, jums spręsti