Įkraunama...
Įkraunama...

Trąšos, raugai, antpilai

sakykit turiu daug kavos tirsciu, kazkur esu girdejus kad gera trasa jos yra... gal galit pasidalint info, kas esat bande, kam ir kaip paruostas jas galima naudot??

acius
Atsakyti
QUOTE(antigone333 @ 2010 04 09, 13:08)
sakykit turiu daug kavos tirsciu, kazkur esu girdejus kad gera trasa jos yra... gal galit pasidalint info, kas esat bande, kam ir kaip paruostas jas galima naudot??

acius


Esu girdejusi ir as ta pati, bet iš savo patirties, tai turiu nekokia nuomone apie šią trąšą schmoll.gif gal nebent kažkuriom gėlėm ir tinka, arba kažkaip specialiai dar paruošti reikia.. o šiaip žemė sukietėja baisiai ir jokio geresnio augimo, bent jau aš, nepastebėjau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(antigone333 @ 2010 04 09, 14:08)
sakykit turiu daug kavos tirsciu, kazkur esu girdejus kad gera trasa jos yra... gal galit pasidalint info, kas esat bande, kam ir kaip paruostas jas galima naudot??

acius

Gal ir tinka, bet ne visiems augalams ax.gif Taip tręšdama vos nenumarinau vijoklinio augaliuko darbe doh.gif
Atsakyti
QUOTE(antigone333 @ 2010 04 09, 13:08)
sakykit turiu daug kavos tirsciu, kazkur esu girdejus kad gera trasa jos yra... gal galit pasidalint info, kas esat bande, kam ir kaip paruostas jas galima naudot??

acius

Na mano patirtis su šiuo tręšimo būdu ne kokia - atsirado musyčių...
Atsakyti
QUOTE(sanlong @ 2010 04 09, 13:54)
Esu girdejusi ir as ta pati, bet iš savo patirties, tai turiu nekokia nuomone apie šią trąšą  schmoll.gif  gal nebent kažkuriom gėlėm ir tinka, arba kažkaip specialiai dar paruošti reikia.. o šiaip žemė sukietėja baisiai ir jokio geresnio augimo, bent jau aš, nepastebėjau  4u.gif

Kiek esu girdejusi, tai jas is pradziu reikia uzraukti, tik tada lieti, nes taip tai kai akmuo pasidaro blink.gif
Atsakyti
QUOTE(antigone333 @ 2010 04 09, 12:08)
sakykit turiu daug kavos tirsciu, kazkur esu girdejus kad gera trasa jos yra... gal galit pasidalint info, kas esat bande, kam ir kaip paruostas jas galima naudot??

acius

aš kavos tirščius naudoju kaip mulčą, užtenka poros cm ir ravėt nebereikia biggrin.gif . Tinka ir su žemėm permaišyti, panašiai gaunasi kaip su durpėm, beje kaip ir durpės, kavos tirščiai perdžiuvę būna kieti, o vanduo tada į juos įsigeria sunkiai, todėl nereik padauginti jų įmaišant. Be to kava kažkiek už rūgština dirvą. Skaičiau (gal ir šitoje temoje) kad kavos kvapas atbaido skruzdes - man nepasitvirtino, o vat gėlyne, prie namų, kur papyliau kavos - nei katės, nei šunys nebeatlikinėja savo reikalų, o būdavo priš... , kad net langų negalima būdavo atsidaryti, taip smirdėdavo.
Dar skaičiau kad morkas pasėję užmulčiuoja kavos tirščiais, nes tada morkinės muselės nepuola, kavos kvapas užmuša morkų kvapą tipo, metrą lysvės bandžiau - jokio skirtumo nepastebėjau, visos morkos užaugo sveikos, gal šeip, o gal kad prie svogūnų augo...
Atsakyti
QUOTE(Mirabele @ 2010 02 14, 13:11)
BAZINES SKYSTOS TRASOS

Siu skystu trasu kvapas labai astrus, todel nelaikykite ju namuose.

zoleles (kaip nurodyta recepte)
2 saukstai talko milteliu
10 litru vandens

Susmulkinkite zoleles ir sudekite jas i kibira. Iberkite balinamosios zemes arba talko milteliu ir supilkite vandeni. Palaikykite, kad pritrauktu, karta per diena pamaisykite. Po triju dienu misinys ims rugti. Skystos trasos bus gatavos po desimties dienu, kai skystis patamses, o kibiro dugne nuses tirsciu. Pro smulku filtra perkoskite skysti i uzdaromus plastmasinius butelius.


O kas tai per žemė ir kur jos ar talko gauti?
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2010 04 26, 11:57)
Skaičiau (gal ir šitoje temoje) kad kavos kvapas atbaido skruzdes - man nepasitvirtino

skruzdėms kenkia pelenai - užkemsa kvėpavimo takus ir pamažu jų nelieka. Drastiška, bet....
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2010 04 26, 12:24)
O kas tai per žemė ir kur jos ar talko gauti?

Kadangi guglei nieko neradau, tai rasau is knygos, is kurios siuos receptus ir israsiau. Rasau taip kaip parasyta, gal panaudosite ir kitiems kilnesniems tikslams biggrin.gif

BALINAMOJI ZEME
Smulkiai grudetas molis, sugeriantis kuno toksinus. Vartojimas: Mazina remeni, skrandzio veiklos sutrikimus, viduriavima, duju kaupimasi zarnyne, viduriu uzkietejima, gerkles uzdegima. Galima vartoti isoriskai ipjovimams ir zaizdelems gydyti, taciau ne dazniau kaip du kartus per savaite, nes sugeria odos riebalus. Isigyjama: sveiku produktu parduotuvese, is zolininku arba uzsisakius pastu. Galioja:tris metus

Talko manyciau reiketu ieskoti vaistinese.

Tai tiek cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Mirabele @ 2010 04 26, 17:53)
Kadangi guglei nieko neradau, tai rasau is knygos, is kurios siuos receptus ir israsiau. Rasau taip kaip parasyta, gal panaudosite ir kitiems kilnesniems tikslams biggrin.gif

BALINAMOJI ZEME
Smulkiai grudetas molis, sugeriantis kuno toksinus. Vartojimas: Mazina remeni, skrandzio veiklos sutrikimus, viduriavima, duju kaupimasi zarnyne, viduriu uzkietejima, gerkles uzdegima. Galima vartoti isoriskai ipjovimams ir zaizdelems gydyti, taciau ne dazniau kaip du kartus per savaite, nes sugeria odos riebalus. Isigyjama: sveiku produktu parduotuvese, is zolininku arba uzsisakius pastu. Galioja:tris metus

Talko manyciau reiketu ieskoti vaistinese.

Tai tiek cool.gif

Tai čia tas vadinamas kaolinas...
dekui už info aciuks.gif



del skruzdžiu... pelenais irgi nepavyko išnaikint... dar bandžiau dilgeles... druska... verdanti vandeni... pavyksta jų apmažinti tik cheminėmis priemonėmis. Bet aš vis tikiuosi rast ekologinį būdą: arba susigyvent arba apribot jų plitimą.
Atsakyti
aš užrugiau dilgėles savo smile.gif pilnas daržas tokių gražių pridygęs iš po žiemos bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2010 04 27, 09:14)
Tai čia tas vadinamas kaolinas...

Labai abejoju g.gif
Knygoje radau apie ji parasyta.

KAOLINAS
baltas, gelsvas molis
(dar vadinamas kiniskuoju moliu)
Vartojamas kaip absorbentas vaistu ir kosmetikos produktu gamyboje. Juo padengiamas popierius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mirabele: 27 balandžio 2010 - 08:49