Įkraunama...
Įkraunama...

Visi sako, kad dukrytė storuliukė

QUOTE(garbane @ 2008 03 26, 21:46)
Siulyciau uzsirasyti dietologo konsultacijai. Su darzeliu aisku sunkiau, bet juk ir ten ne bet ka duoda valgyti - issiakinus darzelio meniu (kiek pamenu jis daznai i prieki sudaromas) spresti ka ir kiek valgyti namie. Gi ne vien darzely valgo - dar yra vakarai, rytai, savaitgaliai, visokie uzkandziavimai ir t.t.
Juk vaiko sveikata - ne juokas. Gal ir nelengva, bet susiimti butina. Tik ypac svarbu kad meniu keistu visa seima, nes kitaip nieko nepasieksit.

Mes ir taip esam endokrinologo pacientės.
Ką valgyti namie būtent ir derinu pagal darželio racioną. Užkandžiavimų jokių pas mus nėra, nėra tokio blogo įpročio. Pusryčius valgo tik vienus - daržely. Bet mane erzina daržely visos tos desertinės varškytės ir sūreliai. Nevalgiukų mamoms gal ir gerai, kad vaikas nors ką nors valgo, o man blogai, juk 4 m. vaikui nepaaiškinsi, kad visi valgo, o štai tu - negausi. doh.gif
O dėl meniu keitimo, tai kitaip ir neįmanoma - aš jos niekada nepriversčiau valgyti kitką nei mes.
Labai sunku, stengiuosi, kad ji kuo daugiau judėtų, nes endokriniškai ji sveika, tik labai jau lėta medžiagų apykaita, tenka net visokius papildus gerti.
Atsakyti
QUOTE(ezra @ 2008 03 26, 21:57)
Mes ir taip esam endokrinologo pacientės.
Ką valgyti namie būtent ir derinu pagal darželio racioną. Užkandžiavimų jokių pas mus nėra, nėra tokio blogo įpročio. Pusryčius valgo tik vienus - daržely. Bet mane erzina daržely visos tos desertinės varškytės ir sūreliai. Nevalgiukų mamoms gal ir gerai, kad vaikas nors ką nors valgo, o man blogai, juk 4 m. vaikui nepaaiškinsi, kad visi valgo, o štai tu - negausi. doh.gif
O dėl meniu keitimo, tai kitaip ir neįmanoma - aš jos niekada nepriversčiau valgyti kitką nei mes.
Labai sunku, stengiuosi, kad ji kuo daugiau judėtų, nes endokriniškai ji sveika, tik labai jau lėta medžiagų apykaita, tenka net visokius papildus gerti.

Bet endokrinologas juk ne tas pats kas dietologas g.gif Nors gal as ir klystu.

Siaip siulyciau labai kreipti demesi i maisto ruosima - kepti orkaitej ant groteliu, o ne keptuvej ar puode, valgyti pusrycius. Galima kokiu nekaloringu vaisiu ar darzoviu pakramsnot pries valgi kad maziau noretusi.. Bet visgi as nueiciau pas tikra dietologa pokalbiui..

Sekmes jums 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(garbane @ 2008 03 26, 22:08)
Bet endokrinologas juk ne tas pats kas dietologas  g.gif Nors gal as ir klystu.

Siaip siulyciau labai kreipti demesi i maisto ruosima - kepti orkaitej ant groteliu, o ne keptuvej ar puode, valgyti pusrycius. Galima kokiu nekaloringu vaisiu ar darzoviu pakramsnot pries valgi kad maziau noretusi.. Bet visgi as nueiciau pas tikra dietologa pokalbiui..

Sekmes jums  4u.gif

Na, tikrai, endokrinologas ir dietologas - ne tas pats. Dietologas sudarys valgiaraštį, t. y. pasiūlys priemonę, o endokrinologas pirmiausia aiškinasi priežastis, o tik po to siūlo priemones.

Dėkui. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ezra @ 2008 03 27, 00:39)
Na, tikrai, endokrinologas ir dietologas - ne tas pats. Dietologas sudarys valgiaraštį, t. y. pasiūlys priemonę, o endokrinologas pirmiausia aiškinasi priežastis, o tik po to siūlo priemones.

Dėkui. 4u.gif

Na bet jeigu medicininiu priezasciu neradot reiskia daug ka lemia mityba.. todel ir reikia dietologo g.gif Bet aisku, jums spresti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(garbane @ 2008 03 27, 14:22)
Na bet jeigu medicininiu priezasciu neradot reiskia daug ka lemia mityba.. todel ir reikia dietologo  g.gif  Bet aisku, jums spresti  4u.gif

Nerado jokių ligų, kurios gydomos vaistais. Lėta medžiagų apykaita ir sutrikę sotumo ir alkio centrai - nepagydomi (nors tai net ne ligos).
Vienintelis būdas - skaičiuoti kalorijas ir daug judėti.
Atsakyti
Mamytes, neykit, bet matosi, jog neturit kitu problemu tai reikia issigalvoti jas. Man atrodo, vaiko svoriu bent jau iki 10 metu rupintis is viso nereiketu. Didzioji dauguma tikrai isaugs savo svori. Juk ateinanciais metais jie intensyviai augs. Dauguma vaiku yra storuliukai todel, kad nera judrus. Toks jau ju budas.
Vaikysteje as buvau tokia stora, kad net gydytojai sakydavo mamai, ar as tik ne vien saladainiais maitinuosi. Bet atejo laikas ir svorio nebeliko.
Ir is dalies as jums pavydziu. Mano vaiko visada buvo svoris per mazas. Jokios normalios kelnes jam netinka. Visos krenta smile.gif Bet toks jau jo budas, kad nelabai valgus ir is vien malasi.
Atsakyti
QUOTE(vuka @ 2005 08 29, 15:37)
Mano mazylei 1m ir 2 men. Ji putlute, dideli zandai, nors telpam i visas svorio normas (sveria 11.5kg) bet aplinkiniu pastabos ' kokia storulka tu" arba kaimynu " o kokia riebi" tikrai nemalonios. Matau, kaip kieme vaikai tyciojasi is didesniu storuliu, nenori su jais zaisti, todel ir nerimauju del savo vaiko. Atrodo valgome kaip ir visi : ryte misisnukas, apie 12 val kosyte ant vandens, sviestuko ir taip tik del kvapo dedu, apie 16val darzoves su mesyte ar zuvyte ( tikrai stengiuos neriebiai paruost), o vakare daznai apsiribojam jogurtu su bananu, ar varskyte su vaisiais. Zinoma tarpuose duodu dukrytei pagriauzt tai baronkyte, dabar uogyciu dar gauna, sausainiuka koki ir viskas.
Gal yra mamyciu, kuriu vaikiukai isaugo storuma? nejaugi as permaitinu?

Dievulėliau...

Ir tu pergyveni?

negaliu nei suprasti nei pateisinti moterų kurios nuo mažumės įvarinėja kompleksus savo vaikams. bet jei tave nuramins-aš tau papasakosiu savo vaiko dienos meniu:
Rytas- stengiamės duoti košę- su sviestuku... jei nevalgo kruopienės greitai verdu 1 bulvę su brokoliu arba su morka ir sauja grikių.
priešpiečiai- valgo daržovytes- jei suvalgė jas ryte- varškytę- vaikišką.
Pietūs- kiek nori daržovių su mėsa...
pavakariai- sriubytė- kiek tik nori.
Vakarienė- vaisių tyrelės- arba švieži vaisiai...- kiek nori- būna kad suvalgo visą bananą ir obuolį pagraužena...
Dar aš duodu 4 kartus MP...
Mano mažylei 1 metukai ir 3 savaitės. Sveria 10kg ir 800g.
Niekas nesako kad ji storulė- bijo manęs... nes pasakytų- akis išdrąskyčiau ir viešai pažeminčiau... Esu arši- kas susiję su mano vaiko gerove. neriboju jos maisto schmoll.gif , bet per prievartą irgi nekišu. Jei nenori- nevalgo... būna iš viso nevalgiadienių- ji daro taip kaip nori.
Galiu dar pasakyti- mamos kurios riboja savo vaikams maistą- užaugina storulius tongue.gif Tokia jau tendensija- nuo mažumės lėtina medžiagų apykaitą- laiko ant dietų... o tai tiesus kelias link viršsvorio. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(skruzdeda @ 2008 03 30, 11:10)
Mamytes, neykit, bet matosi, jog neturit kitu problemu tai reikia issigalvoti jas. Man atrodo, vaiko svoriu bent jau iki 10 metu rupintis is viso nereiketu. Didzioji dauguma tikrai isaugs savo svori. Juk ateinanciais metais jie intensyviai augs. Dauguma vaiku yra storuliukai todel, kad nera judrus. Toks jau ju budas.
Vaikysteje as buvau tokia stora, kad net gydytojai sakydavo mamai, ar as tik ne vien saladainiais maitinuosi. Bet atejo laikas ir svorio nebeliko.
Ir is dalies as jums pavydziu. Mano vaiko visada buvo svoris per mazas. Jokios normalios kelnes jam netinka. Visos krenta smile.gif Bet toks jau jo budas, kad nelabai valgus ir is vien malasi.

Na, jei 4 m. vaikas sveria tiek, kiek turi sverti 8 m., tai manau, kad nėra išsigalvojimas, o vaikas judrus, todėl visi ir stebisi iš kur tas viršsvoris.
ir jau geriau tebūnie svoris per mažas (kelnes galima susiaurinti), negu per didelis, kai tai sukelia daug papildomų problemų (ne tik, kad rūbų išvis neįmanoma nupirkti, bet ir sveikatos bei psichologinių problemų).

QUOTE(Klepesova @ 2008 03 31, 09:08)
Galiu dar pasakyti- mamos kurios riboja savo vaikams maistą- užaugina storulius  tongue.gif Tokia jau tendensija- nuo mažumės lėtina medžiagų apykaitą- laiko ant dietų... o tai tiesus kelias link viršsvorio. unsure.gif

Nekokia iš tavęs gydytoja mirksiukas.gif Medžaiagų apykaita yra paveldima, dar ją galima kiek pareguliuoti vaistais, bet tik ne maistu. Maistu galima reguliuoti kalorijas. Žmogus neturės viršsvorio, jei jis sudegins tiek kalorijų, kiek gauna arba daugiau.
O dietų niekas mažiems vaikams neišrašo, nebent pačios mamos sugalvoja, tiesiog reikia skaičiuoti kalorijs ir reguliuoti, ką valgo.
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2008 03 31, 07:08)
Mano mažylei 1 metukai ir 3 savaitės. Sveria 10kg ir 800g.
Niekas nesako kad ji storulė- bijo manęs... nes pasakytų- akis išdrąskyčiau ir viešai pažeminčiau... Esu arši- kas susiję su mano vaiko gerove. neriboju jos maisto  schmoll.gif , bet per prievartą irgi nekišu. Jei nenori- nevalgo... būna iš viso nevalgiadienių- ji daro taip kaip nori.
Galiu dar pasakyti- mamos kurios riboja savo vaikams maistą- užaugina storulius  tongue.gif Tokia jau tendensija- nuo mažumės lėtina medžiagų apykaitą- laiko ant dietų... o tai tiesus kelias link viršsvorio. unsure.gif

maniske tiek svere 7men.... biggrin.gif metuku sverem apie 13kg.,bet pas mane ji ir aukstoka,tai pagal visus standartus tiesiog atitinkam vyresniu vaiku lenteles,o virsvorio neturim.... smile.gif myliu kiekviena rinkele.... wub.gif niekada nepergyvenau del to,ka sako kitines dazniausiai tai buna mamos ar mociute kuriu vaiku kojytes kaip siulai,paakiai pamele,perbale ,pamele,ir turi broblemu su nevalgymu... unsure.gif na jei kada kas ir pasako,tai as sakau:"nu mes i balerinas ir neprentduojam, o va tavo tai bus manekene..... wub.gif " pokalbis tuo ir baigiasi ir nereikia draskytis nei vienai.... mirksiukas.gif
Atsakyti
Jezus Marija, manekenės vaikų jau turi tai nori kad ir jie būtų mini pakabėlės. Baikit mamkos, išaugs. Va kai bus 11 - 12 metų ir bus stambi va tada reikia rūpintis, gal su sveikatele kas ne taip..
Atsakyti
nu pykit nepykit, bet taip ir norisi pasiusta tokias mamas toli toli, kurios tik kitu vaiku "riebuma ir storuma" mato.na ir kas cia tokio, kad sveria truputeli daugiau?VISI VAIKAI SKIRTINGI! kalbu is patirties, nes turejau tokia viena pazystama, kuriai visi kiti vaikai yra stori ir negrazus, o jos vienintelis liesutis ir graziausias, net ir maniske, kuriai dabar metukai ir sveria 9 kg (ugis 82 cm) atrodo jai stora ir su riebiom "kulsytem".paklausiau gydytojo ar atitinkam normas (nes man noretusi turputeli daugiau tu barankyciu ir putlumo), tai jis liepe atstoti nuo vaiko, nes svarbiausia kad sveika yra, o ne kokio storumo.venintelis ka turim tai zandukus (is tecio paveldetus ir kuriu neimanoma neciupineti bigsmile.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raselija: 29 kovo 2011 - 21:05
Visi vaikai skirtingi kaip ir zmones smile.gif Vieni stori, kiti kudi. Ir nera vieno grozio etalono. Vieniems patinka apkunios moterys, kitiems kaulai. aisku savo mamai jos vaikas paciu paciausias smile.gif Kaip vienoms nepatinka, kad aplinkiniai stebisi vaiko storumu, taip ir man nepatinka, kad visi stebisi, jog tokia mazyte ir kudute. O ka as galiu padaryti, kad ji judri ir mazai valgo? Lygiai taip pat mamos nieko negali padaryti, jei vaikas nejudrus ir turi gera apetita smile.gif Ir nezinau kas geriau. Nes vaikui gi reikia daug vitaminu ir riebalu, kad smegenys vystytusi. Bet vis tiek nesutinku, kad nereikia nerimauti iki tol, kol vaikui sueis 10 m. Paskui jau gali buti per velu. O tos normos keistokos. matosi, kad vaikas storuliukas, bet mama tvirtina, kad esame normos ribuose. As niekad niekam neissakau savo nuomones. Tegu mamos pacios galvoja. Nes kazkaip pastebejau, kad apkuniu paaugliu tikrai padaugejo. Man asmeniskai smulkios mergaites grazesnes, nes veidukas smulkesnis, nera zandu ir akytes del to didesnes atrodo smile.gif
Atsakyti