Įkraunama...
Įkraunama...

Ko vengti pirmosiomis nėštumo 12 sav.?

nestumas ne liga 4u.gif visko galima su saiku biggrin.gif
Atsakyti
Tai tikrai ne liga, bet savijauta buna ir ne is geruju lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2009 04 28, 12:22)
Su sportais tai labai priklauso nuo individualaus organizmo: kiek įpratus sportuoti, kiek stipriai nėštumas laikosi ir pan. Šiaip geriausia nei sportuoti, nei visai ant sofutės drįbsoti, galima daryti spec. mankštas skirtas nėštukėms. Bet apskritai kol nėštumas tvirtinasi iki 12 sav. tai praktiškai nereiktų su tais sportais persistengti, ypač jeigu skauda - skausmas yra organizmo natūralus būdas mums pasakyti kad perlenkiame lazdą. smile.gif

O taip tai ką, pasisaugot, negert, nerūkyt, stengtis nenaudot jokių vaistų (o jeigu jau susirgus rimčiau, visada tartis su gydytoju kokius antibus gerti ir pan.). Po to, laikytis higienos, plaut rankas ir daržoves kruopščiai (nuo įvairiausių toksiplozmozių ir kitų zarazų), plaut rankas dirbant su žalia mėsa (salmoneliozė ir pan.), jeigu turit katę, jos tuliką geriau tegu vyras tvarko arba apsimaut guminėm pirštinėm, tas pats dirbant sode, geriau apsimaut pirštines.

Na ir maistas turi būti gerai išvirtas/iškeptas, jokių žalių mėsų/žuvų (paštetai, sušiai, silkė ir pan.), jokių rūkytų gaminių jei termiškai neapdoroti (kumpeliai, rūkytos lašišos ir pan.), jokių nepasterizuoto pieno gaminių. Dar reiktų vengti maisto kuris gali sukelti alergijas pvz. daug citrusinių vaisių, riešutų, uogų negalima., Taip pat reikia mažint arba atsisakyti kavos ir arbatos, limonadų ir cheminių sulčių iš pakelių.

Na ir aišku gerti folio rūgštį/nėštukėm skirtus vitaminus su foliu, be to nepamiršti ir paprasto vandens - nėštukei reikia išgerti bent 1-2 litrus vandens per dieną, ypač vasarą.


Sportuoti galima ir reikia, bet nepersistengiant. Geriausia - vaiksciojimas ir plaukimas, bet jeigu moteris sportiska ir ipratus - galima ir pabegioti, ant treniruokliu pasidarbuoti. Sportas gerina kraujo apytaka ir atnesa daugiau deguonies ir maisto medziagu i gimda. Gimdos maudimas (ypac 1 trim) yra normalus, nes gimda sparciai pleciasi. Susirupinti reiktu tik tada, jeigu skauda TIK pasportavus.

Valgiau nestumo metu ir rukyta lasisa ir silke. Vienintele priezastis del ko nerekomenduojama - apsinuodijimas maistu (salmonelioze, ir kt). Bet kaip daznai ji pasitaiko? As per visa gyvenima nebuvau apsinuodijus maistu, o be galo megstu ir lasisa, ir silke, ir pasteta.

Naujausi tyrimai rodo, kad nestumo metu galima valgyti viska - riesutus, uogas, citrusinius, jeigu tik mama pati nera jiems alergiska. Aisku, su saiku, kaip ir visa kita.
Atsakyti
Pagal si parasyma yra persistengta del butent maisto...Beto pats organizmas duos signala ko jam truksta savo norais...Ir tas kad negalima(parasyme JOKIU) tiesiog nerekomenduojama vartoti daug ir pan. doh.gif
Papildyta:
Kas del zuvies tai,kai žuvys maitinasi kitomis žuvimis gyvsidabris patenka į jas. Didelės grobuoniškos žuvys, pavyzdžiui, rykliai, karališkos skumbrės ir kt. turi aukščiausio lygio gyvsidabrio kiekį. Šių žuvų rūšių reikėtų vengti nėštumo metu. thumbup.gif
Atsakyti
O man didžiausia kančia, kad atsisakau visokių siaubo filmų smile.gif kompensuoju skaitydama visokius fantastinius ir siaubo romanus...tai vienintelis dalykas, kurio vengiu. O šiaip tai ko vengti - persivalgymo, saldumynų gausos, vandens nepakankamo gėrimo, intensyvaus straksėjimo, bėgiojimo, rūkymo, alkoholio. O visa kita - jei tik norisi tai ir prašom.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2013 10 21, 14:32)
O man didžiausia kančia, kad atsisakau visokių siaubo filmų smile.gif kompensuoju skaitydama visokius fantastinius ir siaubo romanus...tai vienintelis dalykas, kurio vengiu. O šiaip tai ko vengti - persivalgymo, saldumynų gausos, vandens nepakankamo gėrimo, intensyvaus straksėjimo, bėgiojimo, rūkymo, alkoholio. O visa kita - jei tik norisi tai ir prašom.

Del siaubo filmu tai as taipogi ju vengiu man viskas kazkaip labai persiduoda i sapnus, net visi dienos metu patirti isgyvenimai 4u.gif
Atsakyti
O kuo tie siaubo filmai kenkia nėštumui? g.gif Kažkaip pirmą kartą išgirdau, kad negalima jų žiūrėt. blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Euterpė @ 2013 10 27, 11:12)
O kuo tie siaubo filmai kenkia nėštumui? g.gif Kažkaip pirmą kartą išgirdau, kad negalima jų žiūrėt. blink.gif

Pats filmas niekuo nekenkia, bet manau nėščiosios reakcija į tuos filmus gali būt pakankamai žalinga, jei moteris yra linkusi lengvai gąsdintis dėl visokių staigių garsų ar šuolių, kas dažnai pasitaiko siaubo filmuose. Aš mėgstu įsijausti į filmus, todėl ir nutraukiu tokių filmų žiūrėjimą, manau, kad mano pilvo gyventojui nepatinka kai mama krūpčioja ir išskiria adrenaliną. Tik todėl.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2013 10 27, 14:24)
Pats filmas niekuo nekenkia, bet manau nėščiosios reakcija į tuos filmus gali būt pakankamai žalinga, jei moteris yra linkusi lengvai gąsdintis dėl visokių staigių garsų ar šuolių, kas dažnai pasitaiko siaubo filmuose. Aš mėgstu įsijausti į filmus, todėl ir nutraukiu tokių filmų žiūrėjimą, manau, kad mano pilvo gyventojui nepatinka kai mama krūpčioja ir išskiria adrenaliną. Tik todėl.

A, tada suprantama. 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif esu šviežia nėštukė biggrin.gif
aš taip pat vengiu ne tik siaubo filmų, bet apskritai filmų su kiek baisesnėmis scenomis, krauju ir panašiai, net ir žinių reportažų bei visokių straipsnių su tiesiog nemaloniais vaizdais, nes kažkaip noriu gauti kuo daugiau teigiamų emocijų, ir kuo mažiau visokių neigiamų 4u.gif

Dar paskutiniu metu labai norisi mandarinų, citrinos, tačiau esu girdėjusi, kad nėščioms negalima, tai kažkaip stengiuosi malšinti šį norą, skanauju tik truputį unsure.gif

Žinau, kad reikia vengti peršalimų.. tačiau nepavyko. Skauda gerklę, bėga nosis, užkimau.. atrodo nieko rimčiau, temperatūros neturiu. Puoliau gydytis šiltomis arbatomis su citrina, medumi ir skalauti gerklę druskos, sodos tirpalais. Kaip manote, ar ankstyvame nėštume (iki 12sav.), tai gali pakenkti vaisiui? Ar kenkia tik rimtesni susirgimai? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Melion @ 2013 12 08, 11:10)
Sveikos  4u.gif  esu šviežia nėštukė  biggrin.gif
aš taip pat vengiu ne tik siaubo filmų, bet apskritai filmų su kiek baisesnėmis scenomis, krauju ir panašiai, net ir žinių reportažų bei visokių straipsnių su tiesiog nemaloniais vaizdais, nes kažkaip noriu gauti kuo daugiau teigiamų emocijų, ir kuo mažiau visokių neigiamų  4u.gif

Dar paskutiniu metu labai norisi mandarinų, citrinos, tačiau esu girdėjusi, kad nėščioms negalima, tai kažkaip stengiuosi malšinti šį norą, skanauju tik truputį  unsure.gif

Žinau, kad reikia vengti peršalimų.. tačiau nepavyko. Skauda gerklę, bėga nosis, užkimau.. atrodo nieko rimčiau, temperatūros neturiu. Puoliau gydytis šiltomis arbatomis su citrina, medumi ir skalauti gerklę druskos, sodos tirpalais. Kaip manote, ar ankstyvame nėštume (iki 12sav.), tai gali pakenkti vaisiui? Ar kenkia tik rimtesni susirgimai?  unsure.gif


As ir su pirmu ir su antru (dabar) ryju mandarinus ir vargo nematau, nezinau is kur cia tokie patarimai kad negalima. Ir citrinos nevengiu - jeigu norisi arbatoj, tai ir isidedu. Arbatos su medum ir sodos tirpalas tikrai nestumui nepakenks, galit drasiai vartot tradicines priemones. Siaip kiek zinau ir persalimai nieko tokio, isskyrus kai buna auksta temperatura.
Atsakyti
Gal žinote kiek laiko turi praeiti po remonto namuose, kad būtų galima kraustytis nestuke.gif ? Namas naujos statybos, tad kvapai visokių statybinių medžiagų ir remonto tikrai intensyvūs bus kurį laiką...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Išmanioji: 10 gruodžio 2013 - 11:34