QUOTE(riešutėlis @ 2009 05 07, 18:38)
Marija5 dar norėčiau patarimo dėl mamos
kaip dabar viršininkė jos pasakė, kad tai ne etato naikinimas, o tipo darbų perskirstymas. O čia tas pats skaitosi, kad atleidimas dėl darbdavio kaltės
o už kiek mėnesių priklausytų išeitinė jei mama šioje įmonėje dirbo 28 metus ir 8 mėn.
Čia nėra darbų paskirstimas, čia yra darbo sutarties sąlygų keitimas. Bet iš tiesų nematant sutarties yra sunku pasakyti.
140 straipsnis. Išeitinė išmoka
1. Nutraukus darbo sutartį pagal šio Kodekso 129 straipsnį ir 136 straipsnio 1 dalies 6 punktą, atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje:
...
6) daugiau kaip dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių - šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.
2. Nutraukus darbo sutartį kitais šiame skirsnyje (išskyrus Kodekso 125 ir 126 straipsniuose bei 127 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus) ir kituose įstatymuose nustatytais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.
QUOTE(riešutėlis @ 2009 05 07, 18:55)
o ką dėl atostogų mamos patartumėte
imti atostogas ar kompensaciją už nepanaudotų atostogų
o dar ar yra skirtumas kad mama jau pensininkė, gauna pensiją (na ta prasme kad mažiau garantijų ir mažesnė išeitinė, nei kad darbingas žmogus)
Dėl atostogų tai jokio skirtumo ir dėl išeitinės tas pats.
QUOTE(riešutėlis @ 2009 05 07, 19:39)
na ir įkyri esu, bet labai reikia patarimo
o jeigu mama vistik bus priversta rašyti pareiškimą, ar reikėtų pareiškime nurodyti kad mane atleiskite pagal tam tikrus straipsnius (na kad darbdavio iniciatyva keičiamos darbo sąlygos su kuriomis dėl sveikatos būklės negali mama sutikti)(na tipo sutinku būti atleista iš darbo pagal LR DK 120 str. ir prašau man išmokėti pagal LR DK 130 str. priklausančią išeitinę pašalpą, nes su siūlomu darbo sąlygų pakeitimu negaliu sutikti dėl sveikatos būklės (pažyma dėl bronchinės astmos pristatyta prieš 10 metų)
Vaje jau ir pareiškimus kurti pradėjau
o tame raštiškame pranešime apie darbo sąlygų pakeitimą turi būti nurodyta už kiek mėn. išeitinę išmokės, ar nenurodo (na kad žmogus žinotum)
Dabar prašau man paaiškinti, kodėl jūsų mama bus PRIVERSTA rašyti kažkokius prašymus??? Darbuotojo niekas negali priversti nieko rašyti. Na pasiūlys jai pakeisti darbo sąlygas, tegul ji nesutinka ir viskas. Tada jau darbdavys lai rašo, o ne ji. Su ja tokiu atveju darbdavys turės nutraukti darbo sutartį pagal LR DK 129 str. Ir viskas.
Tik nesukite sau galvos.