QUOTE(techno @ 2009 06 16, 11:55)
Sveiki, gal galit padet su tokiu trumpui klausimeliu, DK parasyta kad darbdavys negali atleisti darbuotojo auginancio vaika iki treju metu, tai kaip suprantu jei as esu vaiko prieziuros atostogose, tai jis skaitosi kaip auginantis vaika iki treju metu ir jo negali atleisti, o jei as dar tik laukiuosi? ar gali ji tokiu atveju atleisti? aciu is anksto
Iš tavo parašymo nelabai eina suprasti kas čia laukiasi, o kas ruošiasi vaiko priežiūros atostogų eiti
Jei kalbi apie nėščios moters atleidimo galimybę, tai tokios galimybės nėra, jei ta moteris pristatė savo darbdaviui pažymą iš gydytojo, taip jį informuodama apie savo esamą padėtį.
Jei kalbi apie savo vyrą, kuris norėtų eiti vaiko priežiūros atostogų - tokia galimybė yra. Įstatymas šiuo atveju yra palankus tiek tėčiui, tiek ir mamai, priklauso nuo to, kuris iš jų išeina vaikelio priežiūros atostogų.
Jei tu klausi dėl pirmenybės dirbti, kai šeimoje auga vaikas iki trejų metų amžiaus - taip šis "neliečiamumo" statusas darbe galioja abiems tėvams.
Su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (Kodekso 129 straipsnis).
QUOTE(techno @ 2009 06 16, 11:55)
o jei as dar tik laukiuosi? ar gali ji tokiu atveju atleisti?
Teisingai Marija atsakė - taip gali, nes nėštumo ir gimdymo atostogos kol kas mūsų įstatymuose numatytos tik moterims