Įkraunama...
Įkraunama...

teisė matytis su vaiku

Labai noreciau isgirsti teisininkes nuomone tokiu klausymu. Su vyru issiskyriau pries metus (oficialiai - pries 0,5 metu). Nuo to laiko jis vaika aplanke savo noru tik 4 kartus ohmy.gif per kaledas tepabuvo tik 7 minutes mad.gif Ilga laika slepesi nuo alimentu, slepe savo pajamas, iskovojau tik 150 lt, nors zinau, kad uzdirba gan daug. Bet dabar as ne apie tai.
Nuo naujuju metu, tevas vaiko nebuvo aplankes. Net neskambino, ir nesidomejo, kaip jam sekasi (musu sunui - 4,5 metu). Bet siandien sulaukiau skambucio. Reikalauja pasimatymo su sunumi, o kai papriekaistavau, kad kelis menesiu nesidomejo vaiku ir kad sunus jau net nekalba apie teva, isgirdau grasinima, kad kreipsis i vaiku teisiu apsaugos tarnyba. Is tikruju as manau, kad sie susitikimai vaikui naudos neatnesa. Vaikui pasakojami blogi dalykai apie mane (ypac, jei ex apsilanko su vaiku savo motinos name). ta girdejau is sunaus lupu. Ar as turiu teise neleist lankyti vaika? Ar imanoma irodyti tarnybai, kad tevas nesirupina vaiku, o susitikimu reikalauja tik todel, kad nori iskaudinti mane? Bet is tikruju, jis skaudina vaika. Kaip man elgtis?
Supraskit teisingai, tikrai norejau, kad mano sunus turetu teva, bet tas zmogus TEVO vaidmens neatlieka.
Atsakyti
Uzdrausti tevui matytis su vaiku nepavyks, taciau galima issikovoti, kad tevas vaika lankytu pas mama ir niekur jo neissiveztu
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 03 26, 22:38)
Uzdrausti tevui matytis su vaiku nepavyks, taciau galima issikovoti, kad tevas vaika lankytu pas mama ir niekur jo neissiveztu

Esu girdejusi,kad tevui gali buti uzdrausta issivesti vaika is namu. Uzdrausti neuzdraus,bet gali pariboti lankymo valandas ir kitas aplinkybes. Taciau jei tavo ex ir taip nelabai rodo iniciatyva,tai nelabai cia ka pagasdinsi.. Et,bejeges mes sitoj situacijoj,niekam nerupi tie traumuojami vaikai,kai "tevas" atlieka ne tevo vaidmeni,o demonstruoja savo teises,nesvarbu,kad po tokiu susitikimu (ypac nereguliariu) traumuojama vaiko psichika. Beje dabar vaiko teisiu apsaugos tarnyba itin arsiai gina teveliu interesus per daug nesigilindami i vaiko poreikius,pojucius ir isgyvenimus.
Atsakyti
QUOTE (mamulia @ 2004 03 27, 14:10)
Taciau jei tavo ex ir taip nelabai rodo iniciatyva,tai nelabai cia ka pagasdinsi.. Et,bejeges mes sitoj situacijoj,niekam nerupi tie traumuojami vaikai,kai "tevas" atlieka ne tevo vaidmeni,o demonstruoja savo teises,nesvarbu,kad po tokiu susitikimu (ypac nereguliariu) traumuojama vaiko psichika. Beje dabar vaiko teisiu apsaugos tarnyba itin arsiai gina teveliu interesus per daug nesigilindami i vaiko poreikius,pojucius ir isgyvenimus.

Va ir as apie tai sad.gif Nesuprantu, kuo jam reikia is musu? Taigi nesirupina jis sunum, nors tu ka frusty.gif mad.gif Kai aplanke tuos 4 kartus tai nei zaide, nei nueje kur buvo mad.gif Pasodina i savo smirdancia masina, vaziuoja keliu eismo taisykliu nesilaikydamas pas savo mamyte mad.gif ten vaikas gauna pigaus sokolado gabala ir masinyte uz 5 lt ir isklauso, kokia jo mama bloga mad.gif sad.gif Nesuprantu, kokia gi tos vaiku tarnybos funkcija? Kodel jie nesirupina vaiko gerove, o tik gina "teveliu" teises? unsure.gif sad.gif
Kai vakar paklausiau to asilo, kodel kelis menesius nesirode ir neskambino, gavau atsakyma - " turejau problemu darbe" ..... lyg as darbo netureciau.... paskambinti tai galima, bent telefonu su sunumi pasneketi mad.gif O jis man sako - o kam skambinti, jei atvaziuoti negaliu? mad.gif mad.gif
O dabar ka? vaikas apie teva kelis menesius neklausinejo. vel jo sirdele balamutinti?
Atsakyti
QUOTE (pavasare @ 2004 03 27, 15:30)
Kai vakar paklausiau to asilo, kodel kelis menesius nesirode ir neskambino, gavau atsakyma - " turejau problemu darbe" ..... lyg as darbo netureciau....

ne,mieloji,mes neturim darbu,mes neturim bedu,mes privalom visada sypsotis,rupintis vaikais ir gink dieve vaiko "pradejikui" (neapsivercia liezuvis tevu vadint) nesiskuskim,kad mums sunku,nes tokiu dalyku mamoms nebuna doh.gif
o jei dar alimentus tvarkingai moka tai ir atsauna "Gauni babkiu,ko dar esi nepatenkinta?As gi tau uz vaiko auginima moku" g.gif dry.gif mad.gif
Atsakyti
siknius jisai mad.gif mad.gif mad.gif kad jam daugiau nebeats...totu
Atsakyti
Nu zinokit mergos.as kazko nepastebejau ,kad vaiku apsaugos tarniba rupinasi teveliais.... Kai as norejau kad man padetu ta tarniba vaika pamatyt,nes ex man neperkur neleidzia ta padaryti.Nors teisme priseke ir pasyrase ,kad netrugdis man matyt sunu.Tai ta tarniba, aiskiai man pasake -"mes nieko nepadarysim,tik per teisma..." mad.gif Tai ka ji veikia ta tarniba,jau po teismo ju pagalbos man nereikia. O tevas net dukra nesirupina,net nepaklausia ,kaip jai sekasi,neleidzia net vaikams pasymatyt.Ir nuolat man grasina ,kad mane uzmus.Net dukrai susikto sokolado uz 1lita nenuperka.Tai kur ta tarniba?Per gimtadieni savo sunelio net negalejau pamatyt,nes mat pavelavau 10min.O gyvena gi kitam meste,as irgi gi negaliu mesti savo maza kudiki ir liekt kaip beprote.As pikta ant ju,kaip kambinau kad padetu man,atsakymas buvo neigemas....tada kam ta tarniba isvis egzistoja?
Atsakyti
Nu tai sakau, Natalija, kad kreipkis i mane wink.gif Pasokdinsim mes ta tarnyba pries visa Lietuva wink.gif
Atsakyti
Nezinau ar verta,juk reikia pirma suzinot ar taip ten visi darbotojai taip mano,ar tik ta viena kuri kalbejosi su manim.Ka gali zinot,kaip is tikro yra.
Atsakyti
Jei teisme yra rasytinis tavo buvusio vyro pasizadejimas leisti tau matytis su sunum, vadinasi jis privalo ji vykdyti. O jei nevykdo, vaiku teisiu apsaugos tarnyba privalo reaguoti. Truputi griezciau su tom valdininkem reikia, o tai kai kuriuose miestuose tos vaiku teisiu gynejos poilsiauja ir ne kitaip.
Atsakyti
Tai ,kad viskas yra,rastai ir sutikimai...tai buvo jiems paaiskinta,bet jie sako ,kad bejegiai.Tai kaip suprats?Gal sakau kisio laukia?Tik as nesiruosiu jo duoti mad.gif Tiegul ilsesi,as eisiu kitu keliu,nes vaikas man yra brangus,nesiruosiu jo duovanot kitai bobai...
Atsakyti
Siaip mano ziniu redaktore sia istorija visai susidomejo. Jei nepavyks vienai kovot su valdninkais, kreipkis wink.gif
Atsakyti