Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

unsure.gif help unsure.gif
nusipirkau lavonėlį už du litus, turi tik dvi šaknis (kažkur po 3
cm, lapai labai nuleipę), tai man ją dar bandyt sodint ar kišt į reanimatorių? unsure.gif

Įkišau į reanimatorių, dabar lauksiu, labai jau gražūs žiedukai, taip norėtųsi išsaugot blush2.gif Tokie balti ir tik krašteliai violetiniai blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daluksa: 19 balandžio 2009 - 14:11
O man vis tiek reikia pagalbos.. kaip priziureti DENDROBIUMA.. Nieko nesuprantu tuose"rojaus soduose" - nei ten patarimai normaliai neisdestyti... ir sistema doh.gif

Nes vioenas lapas pradejo gelsti.. Suprantu, kad jis megsta saules sviesa, bet gal jam nuo tiesioginiu spinduliu pagelto g.gif Laistyti pakanka 1 karta per savaite? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Hottea @ 2009 04 19, 16:51)
O man vis tiek reikia pagalbos.. kaip priziureti DENDROBIUMA.. Nieko nesuprantu tuose"rojaus soduose" - nei ten patarimai normaliai neisdestyti... ir sistema doh.gif

Nes vioenas lapas pradejo gelsti.. Suprantu, kad jis megsta saules sviesa, bet gal jam nuo tiesioginiu spinduliu pagelto g.gif  Laistyti pakanka 1 karta per savaite? unsure.gif

auginu pusę metų, tai laikas nuo laiko nugelst po 1 lapą- bet gėlytė tikrai nemiršta- matyt taip turi būti natūraliai 4u.gif
Atsakyti
Aš šiandien ėjau ieškoti purškalo orchitems,bet niekur neradau schmoll.gif Tai prigriebau trąšas va tokias.Bet rupkes kaip smirda jos doh.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(*finy* @ 2009 04 19, 18:26)
Aš šiandien ėjau ieškoti purškalo orchitems,bet niekur neradau  schmoll.gif  Tai prigriebau trąšas va tokias.Bet rupkes kaip smirda jos  doh.gif
user posted image

guano smirda, bet kiek esu skaicius labai geros trasos. o kam jums tas purskalas???pinigeliu neturit kur deti? blush2.gif gi paprastas distiliuotas vanduo tinka arba pastovejes keleta dienu is krano !!!!
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 19, 18:46)
guano smirda, bet kiek esu skaicius labai geros trasos. o kam jums tas purskalas???pinigeliu neturit kur deti? blush2.gif gi paprastas distiliuotas vanduo tinka  arba pastovejes keleta dienu is krano !!!!

Kelis litus tekainuoja.Mačiau kažkokiame buklete ir nepamenu kuriame doh.gif 4 ar 5 lt tik bigsmile.gif Nors tiek gerai kad geros thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*finy* @ 2009 04 19, 18:26)
Aš šiandien ėjau ieškoti purškalo orchitems,bet niekur neradau  schmoll.gif  Tai prigriebau trąšas va tokias.Bet rupkes kaip smirda jos  doh.gif
user posted image


Aš turiu tokias, nors ir smirdi velniškai, bet jos labai geros ax.gif
mano mama net trešia su jom kitas gėles ir yra patenkinta lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikutės, skaitinėju jau kelinta diena apie orchidėjas, bet tinkamo patarimo nerandu, tai prašau jūsų pagalbos. Prieš savaitę gavau Dendrobium nobile, bet pradėjo gelsti lapai. Visi kambariai iš pietų pusės, tai sakau gal saulės per daug. Lapai gelsta labai "aktyviai" ir nežinau kokių priemonių imtis. Gal kas ką patartų?
Atsakyti
QUOTE(axara @ 2009 04 19, 12:06)
taip yra specialios shultz trasos lapiniams augalams, jas pati naudoju ir nusiskundimu neturiu, o jei klausi apie shultz trasas orchidejoms ar jas galima naudoti kitiems augalams, tai parasyta,jog zydintiems augalams jos tinka, na o lapiniams nzn, as naudoju specialias  g.gif



QUOTE(Šilingė @ 2009 04 19, 12:56)
Dracenoms ar fikusams Schultz Orchid Food nepiktnaudžiaučiau  4u.gif  Pagal sudėtį jos yra kalio fosforo trąšos, skatinančios žydėjimą. Lapiniams augalams reikalingos trąšos su didesniu azoto, o ne fosforo santykiu, reikia atsižvelgti į tai, kad fosforo per didelis kiekis gali stabdyti žaliosios masės augimą, o azotas reikalingas būtent šiam tikslui. Beje, visoms bulvinėms orchidėjoms pavasarį naudoju būtent azotines trąšas, fosforinių imuosi maždaug nuo rugpjūčio mėnesio, kai jau reikia brandinti išaugusius naujus auginius ir ruoštis žydėjimui  4u.gif

aciu, viska supratau. vadinasi su orchideju trasomis galiu laistyti vezdune, o lapinius su lapiniams skirtomis trasomis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mocha @ 2009 04 19, 19:08)
Aš turiu tokias, nors ir smirdi velniškai, bet jos labai geros  ax.gif
mano mama net trešia su jom kitas gėles ir yra patenkinta lotuliukas.gif

O kitas,tai daugiau lapines ar žiedines?Nes kiek gėrė nesugėrė,likutį išpyliau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(murksiukas @ 2009 04 19, 18:20)
Sveikutės, skaitinėju jau kelinta diena apie orchidėjas, bet tinkamo patarimo nerandu, tai prašau jūsų pagalbos. Prieš savaitę gavau Dendrobium nobile, bet pradėjo gelsti lapai. Visi kambariai iš pietų pusės, tai sakau gal saulės per daug. Lapai gelsta labai "aktyviai" ir nežinau kokių priemonių imtis. Gal kas ką patartų?


Nežinau, ką galėčiau patarti, bet maniškis irgi taip pat pradėjo daryti, tai ant vieno stiebo beliko 3-4 lapai. Įtariu, kad jam taip buvo dėl aplinkos pokyčių, vis dėlto buvo žiema. Gal ir taviškiui kažkas panašaus, nes pastaruoju metu orai pas mus gan vėsūs g.gif
Atsakyti
They need a decided winter rest from fertilizer and water to ensure a good bloom season and the yellowing of the leaves in the fall is the sign to begin. iš orchidspecies.com apie Dendrobium nobile rūšį g.gif

Iš RS: Šioje grupėje esantys Den meta lapus, ir dauguma turi svyrančius stiebus. Žiedai dažniausiai susitelkia belapio, subrendusio stiebo viršūnėje (hibridai dažniausia žydi ant stiebų su lapais). Šiems dendrobiams tinka vidutinis, stiprus apšvietimas (priklausomai nuo rūšies) ir vidutinė – vėsi temperatūra vasarą. Žiema būtinas vėsus, sausas ramybės periodas (temp ~ 5 – 10C° ). Ramybės periodo metu netręšti, laistyti reiktų labai mažai.
Atsakyti