Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Turiu klausimeli, auginancioms tokia gelyteDENDROBIUMA? Neatsispyriau pagundai - paemiau uz 9,90 (nuo 49.90), nes dauguma zieduku nubyreje. Bet jis augina "vaikeli" - tai emiau..

Bet matau, kad reiketu persodinti - ar tinka jiems "ekstra" zeme? g.gif

Pridedu nuotraukyciu, kad ivertintumete zeme ir pati augaleli help.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hottea: 17 balandžio 2009 - 16:03
Dendrobium saknys smulkios, tad naturalu, kad jam reikia smulkesnio substrato. SKM turi toki kokosini, smulku.
Atsakyti
O jeigu pasmulkinciau "ekstra"? smile.gif
Atsakyti
Hottea, įlįsk į rojaus sodų puslapį, susirask dendrobių temos pirmąjį puslapį, ten turi būti išsami info apie juos g.gif tik kol kas nepersodink! Dar pakent4k, kol surasi TIKRAI tinkamą substratą - dendrobium nobile negali pakęsti persodinėjimo schmoll.gif šiandien sodinau vieną, vis atsiprašinėdama lotuliukas.gif
Atsakyti
Oi, aciu labai - einu skaityti book.gif nes angliska info neissami g.gif

O tau, mikuotuke, gerai vesi dendrobiumas? bigsmile.gif Kiek laiko turi ji? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Atidela @ 2009 04 17, 15:36)
sveikos,

na, tai rezkite kas jai yra  unsure.gif
nes ji vis dar tokia leisgyve  unsure.gif

kad leisgyve tai nepasakyciau, is isores atrodo sveikas uagalas, neskaitant nudziovintu ziedu...
tai va man buvo analogiska situacija, nupirkau mamai tokia super grazia ir po dvieju dienu liko tik lapai, nors atrode sveika. taigi dabar jau neturit ka prarast, ziedkoti kerpam lauk, (arba iki miegancios akutes, cia jau pagal norus) o gele traukiam is vazono ir tikrinam saknu bukle. mano situacijoj saknys paciam vazono vidury buvo visiskai supuvusios, o isorej atrodo sveikos. taigi jeigu yra nupuvusiu kerpam iki sveikos vietos, patepam cinamonu, kisam i substrata savaite nelaistom ir dziaugiames toliau savo auginuku 4u.gif
Atsakyti
Noriu patarimo dėl substrato!
Savadarbiam substratui - kokios medžiagos tinka?
Norėtusi kelių rūšių pasigaminti, ne tik falenopsiams, bet ir dendrobiams, oncidiumams, kitoms orchidėjoms.
Ar tinka ne kedro riešutų kevalai, o pvz graikinių ar lazdyno riešutų?
Ir šiaip norėtusi gauti kokį sąrašėlį.... ax.gif
labiausiai iš tų, kurios jau gamino substratą pačios, net jei siūlomų medžiagų nenaudojo cool.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 17, 20:14)
Noriu patarimo dėl substrato!
Savadarbiam substratui - kokios medžiagos tinka?
Norėtusi kelių rūšių pasigaminti, ne tik falenopsiams, bet ir dendrobiams, oncidiumams, kitoms orchidėjoms.
Ar tinka ne kedro riešutų kevalai, o pvz graikinių ar lazdyno riešutų?
Ir šiaip norėtusi gauti kokį sąrašėlį....  ax.gif
labiausiai iš tų, kurios jau gamino substratą pačios, net jei siūlomų medžiagų nenaudojo  cool.gif

mikuotuke as irgi domejausi sia tema, bet cia mazai kas atsake man , tikrai yra tokia tema rojaus soduose 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naujute: 17 balandžio 2009 - 19:22
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 17, 12:24)
Pirmieji žingsniai įsigijus orchidėją ir pastebėjus jos "kaprizus":
*Ištraukti augalą iš vazono. Apžiūrėti, ar sveikos šaknys, ar nėra kenkėjų, išimti kiminų gumulą, jei jis randamas. Persodinti.
*Jei augalas sveikas, tik numetė pumpurus, reikia ir toliau taip pat jį prižiūrėti, nes pumpurų metimas gali pasireikšti dėl aplinkos pokyčio (kiekviena esam susidūrusi su šiomis problemomis).
*Jei augalo šaknys ar dalis jų supuvusios, suminkštėjusios, reikia jas nukirpti, palikti augalą, kad truputį pradžiūtų. Žaizdas pabarstyti cinamonu ar anglimi (dezinfekuoja). Persodinti į naują substratą.
Dėmesio! Jei vidinės šaknys yra standžios ir baltos ar gelsvos spalvos, jos yra sveikos, tik nefotosintetinančios!!! Tokių šaknų kirpti nereikia!!!


aciu labai 4u.gif 4u.gif 4u.gif
bandysiu siandiena persodinti smile.gif
Atsakyti
Laba diena 4u.gif Aš ir vėl su krūva klausimų... Pirmiausia dedu nuotraukas:[attachmentid=175184] [attachmentid=175183] [attachmentid=175182][attachmentid=175181] [attachmentid=175185]

1. Orchidėlos lapas kažkaip keistai lenkiasi. Gal jis čia bando link saulės atsisukt g.gif Jis kietas, viskas kaip ir tvarkoj, bet sulinkęs.
2.Jei nepavyks pražydint pumpurų (kurie nepasiduoda jau mėnesį), bandysiu persodint, nes kokią gavau tokia ir stovi. Vakar nusipirkau rinkinį su substratu ir vazonu. Bet man tas vazonas toks didelis pasirodė. Skaičiau kad kaip tik mažesni geriau. Ar dar galiu sodint į tą patį, nebus per mažas? Ir ar būtini kiminai ant viršaus? Jei nedėsiu bet periodiškai apipurškinėsiu šaknis, nepakenks?
3. Ir paskutinis, turbūt kvailiausias blush2.gif Šitos šaknys jau pilkos, ar dar kažkokio atspalvio žalios? doh.gif Nu blyn kaip ir ne daltonikė, bet va čia tai man klausimas už milijoną g.gif

Oi, kaip matosi purvini lapai... Einu valyt blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(toscana @ 2009 04 18, 16:58)

1. Orchidėlos lapas kažkaip keistai lenkiasi. Gal jis čia bando link saulės atsisukt g.gif  Jis kietas, viskas kaip ir tvarkoj, bet sulinkęs.
2.Jei nepavyks pražydint pumpurų (kurie nepasiduoda jau mėnesį), bandysiu persodint, nes kokią gavau tokia ir stovi. Vakar nusipirkau rinkinį su substratu ir vazonu. Bet man tas vazonas toks didelis pasirodė. Skaičiau kad kaip tik mažesni geriau. Ar dar galiu sodint į tą patį, nebus per mažas? Ir ar būtini kiminai ant viršaus? Jei nedėsiu bet periodiškai apipurškinėsiu šaknis, nepakenks?
3. Ir paskutinis, turbūt kvailiausias blush2.gif  Šitos šaknys jau pilkos, ar dar kažkokio atspalvio žalios? doh.gif  Nu blyn kaip ir ne daltonikė, bet va čia tai man klausimas už milijoną g.gif

Oi, kaip matosi purvini lapai... Einu valyt blush2.gif

1. Man panašu į suglebusius lapus, kai trūksta drėgmės. Gali būti, kad tiesiog reiktų palaistyti.
2. Ar nori persodinti, kad pražystų greičiau? g.gif Šiaip aš tikrai dabar nelįsčiau prie jos...pastatyčiau kur nors, kur saikingai saulytė pasiektų ax.gif
3. Pilkos biggrin.gif galima i vidų atsargiai įkišti pieštuką ir pažiūrėti, kiek ten drėgmės, jeigu neaišku iš spalvos ax.gif
Atsakyti
mano uosves dendrobis kuri pasiemiau savo globai smile.gif
atrodo taip:
user posted image user posted image
kaip atsargiai atskirti "vaikus" ?
atskirti noriu todel-kad labai griuna visas keras+ isodintas i daug per dideli vazonika,o ir laikas persodinti smile.gif
Atsakyti