Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

sveikutės smile.gif

turiu klausimėlį, vakar persodinau kelias orchidėjas ir pamačiau, kad kai kurios šaknys pradžioje sausos, nebegyvos, o jų gale- gyvos užaugę... ką tokiu atveju daryti, kirpti ar palikti? g.gif

ir dar, Ekstra žemės tokios labai stambiais gabalais man pasirodė, Jūs smulkinate jį, ar tokiais ir dedat? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo driu: 18 gegužės 2009 - 09:04
ir as turiu klausimeli, gal patyre mergaites padesit 4u.gif

nupjoviau orchidejos nuvargusi ziedstiebi, yra trys miegancios akutes dar ant jo. gal butu galima kazka is ju isauginti?? bigsmile.gif g.gif
Atsakyti
help.gif help.gif reikia jusu pagalbos, idedu nuotraukyte savo vienos is orchideju. labai minksti, vazonelis samanoja, stovi dienos sviesoje, negauna tiesioginiu saules spinduliu. laisciau ir trasom verysad.gif niekas nepadeda.. gal ka ne taip darau... jau puse metu ji man stovi tokioj busenoj. blink.gif
user posted image
is virsaus:
user posted image

nebezinau ka daryti, o taip gaila man jos, tai mano pirmoji orchideja. ir dar dovanota wub.gif
Atsakyti
Atsiprašau už vėlavimą blush2.gif

nauja tema biggrin.gif


http://www.supermama...?...447777&st=0


4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Ciquita @ 2009 05 18, 10:51)
help.gif  help.gif reikia jusu pagalbos, idedu nuotraukyte savo vienos is orchideju. labai minksti, vazonelis samanoja, stovi dienos sviesoje, negauna tiesioginiu saules spinduliu. laisciau ir trasom  verysad.gif  niekas nepadeda.. gal ka ne taip darau... jau puse metu ji man stovi tokioj busenoj.  blink.gif

nebezinau ka daryti, o taip gaila man jos, tai mano pirmoji orchideja. ir dar dovanota  wub.gif

labai galimas daiktas, kad nupuvo šaknys - reikia traukti iš vazono ir gerai pažiūrėti, o nupuvusias šalinti. Geltonos standžios šaknys vazono viduje nėra nupuvusios, jei būtų tokių mirksiukas.gif

O čia šiek tiek žinių
http://www.orchidejo...hp?id=38&sid=76
Atsakyti
as ja persodinau i kita vazona, na toks ir persodinimas buvo, viena ismeciau, o i jos vieta, isrinkusi visus sipuliukus, likusias saknis ir t.t ikisau sita,bet su jos visom zemem.
nors ir pries tai ji man buvo tokia nesveika. g.gif
Atsakyti
QUOTE(driu @ 2009 05 18, 10:03)
sveikutės smile.gif

1.turiu klausimėlį, vakar persodinau kelias orchidėjas ir pamačiau, kad kai kurios šaknys pradžioje sausos, nebegyvos, o jų gale- gyvos užaugę... ką tokiu atveju daryti, kirpti ar palikti?  g.gif

2.ir dar, Ekstra žemės tokios labai stambiais gabalais man pasirodė, Jūs smulkinate jį, ar tokiais ir dedat?  g.gif

1. pačios šaknys yra plonos kaip vielutės, o tas storas pilkai žalias sluoksnis palink jas palaiko drėgmę mirksiukas.gif tai išvada - šaknys gyvos, tik tose vietose tas sluoksnis nudžiuvęs, todėl jos laimingos augina savo tęsinius galuose tongue.gif palik, nekirpk mirksiukas.gif
2. falenopsiams visai gerai tie gabalai, o miniukams ir kitoms, plonesnes šaknis turinčioms orchidėjoms galima ir reikia pasmulkinti mirksiukas.gif

QUOTE(rokinuke @ 2009 05 18, 10:28)
ir as turiu klausimeli, gal patyre mergaites padesit 4u.gif

nupjoviau orchidejos nuvargusi ziedstiebi, yra trys miegancios akutes dar ant jo. gal butu galima kazka is ju isauginti?? bigsmile.gif  g.gif

vienos kerpa, kitos palieka ax.gif aš palieku stiebą su miegančiom akutėm drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Ciquita @ 2009 05 18, 11:21)
as ja persodinau i kita vazona, na toks ir persodinimas buvo, viena ismeciau, o i jos vieta, isrinkusi visus sipuliukus, likusias saknis ir t.t ikisau sita,bet su jos visom zemem.
nors ir pries tai ji man buvo tokia nesveika.  g.gif

o kaip šaknys? kada sodinai? manau, verta darkart traukti iš vazono, keisti substratą (naudoti TIK EKSTRA!), itin gerai apžiūrėti šaknis g.gif
Atsakyti
laba diena

klausimas: aš žiedynkočiui leisti augti, ar jį iš karto kažkaip prie pagaliuko tirtinti? nes dabar auga belekaip mastau.gif

user posted image

kitas klausimas - ar nepakenks būsimiems žiedams, kad pernešiau iš pastovios vietos į kitą? nes stovėjo ant palangės, bet jau ėmė remtis į langą, o palangė ne tokia plati, kad pastumti galėčiau... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 05 18, 10:23)
1. pačios šaknys yra plonos kaip vielutės, o tas storas pilkai žalias sluoksnis palink jas palaiko drėgmę  mirksiukas.gif  tai išvada - šaknys gyvos, tik tose vietose tas sluoksnis  nudžiuvęs, todėl jos laimingos augina savo tęsinius galuose  tongue.gif  palik, nekirpk  mirksiukas.gif
2. falenopsiams visai gerai tie gabalai, o miniukams ir kitoms, plonesnes šaknis turinčioms orchidėjoms galima ir reikia pasmulkinti  mirksiukas.gif
vienos kerpa, kitos palieka  ax.gif  aš palieku stiebą su miegančiom akutėm  drinks_cheers.gif
Papildyta:

o kaip šaknys? kada sodinai? manau, verta darkart traukti iš vazono, keisti substratą (naudoti TIK EKSTRA!), itin gerai apžiūrėti šaknis  g.gif


ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2009 05 18, 11:33)
laba diena

1.klausimas: ar žiedynkočiui leisti augti, ar jį iš karto kažkaip prie pagaliuko tirtinti? nes dabar auga belekaip mastau.gif

user posted image

2.kitas klausimas - ar nepakenks būsimiems žiedams, kad pernešiau iš pastovios vietos į kitą? nes stovėjo ant palangės, bet jau ėmė remtis į langą, o palangė ne tokia plati, kad pastumti galėčiau... unsure.gif

1. kaip pati nori mirksiukas.gif jei nori, gali iškart formuoti, jei ne, palauk, kol nuo žiedų svirs - tada jau augalo labui teks tvirtinti lotuliukas.gif aš tai palieku laisvus žiedkočius, išaugusius pas mane ax.gif
2. nepakenks, jei sąlygos augaliukui geros mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 05 18, 11:23)
Papildyta:

o kaip šaknys? kada sodinai? manau, verta darkart traukti iš vazono, keisti substratą (naudoti TIK EKSTRA!), itin gerai apžiūrėti šaknis  g.gif

sodinau gal pries koki menesi g.gif saknis, kur buvo supuvusios nukirpau, ir su jos substratu ikisau i didesni vazona. o tu EKSTRA is kur gauti?
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti